Vojska Srbije sa Nacionalnom gardom Ohaja i vojskom Mađarske uvežbavala komandovanje i borbena dejstva - KoSSev
Pripadnici Vojske Srbije završili su dvonedeljnu obuku u vojnoj bazi Grejling (Camp Grayling) u američkoj saveznoj državi Mičigen, koju su zajedno realizovali sa pripadnicima Nacionalne garde Ohaja i Vojske Mađarske. Tim povodom oglasila se Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Beog»»»
"Crna Gora je zvanično kapitulirala!" Knežević o dogovoru koji će izazvati buru - ovo je tek početak
Predsednik Demokratske narodne partije Milan Knežević izjavio je da ima informacije da su se Hrvatska i Crna Gora dogovorile o pitanju broda "Jadran". - Dogovor je sledeći, mi Hrvatima vraćamo brod "Jadran". Ploviće pod hrvatskom zastavom i biće u luci u Splitu. Povremeno, moći ćemo da ga koristimo»»»
Pijana blokaderka iz Šapca širila laži o zvučnom topu! Kukala na tajkunskim medijima, a onda se uhvatila za flašu (VIDEO)
Otkrivena je još jedna laž koju su blokaderi pokušali da nam serviraju nakon 15. marta prošle godine. Naime, tada je Milica Pendić, blokaderka iz Šapca, za tajkunske medije govorila o "posledicama" koje je doživela na njihovom bednom skupu. Naime, pomenuta blokaderka Milica Pendić je na tajkunskoj »»»
Totalni fijasko na sednici Saveta bezbednosti UN: Žestok okršaj saveznika, raskol sv dublji
Milijana Milikšić Novinarka rubrike svet Francuska je stavila SAD u isti red sa Severnom Korejom i Rusijom zbog protivljenja produženju mandata šefa UN za ljudska prava Zamenik američkog ambasadora Den Negrea podsetio je Francusku da su "upravo SAD i dalje svetionik slobode za ceo svet" U ponedelja»»»
Ko je sve u riziku od toplotnog udara i zašto ministarstva ne izdaju preporuke?
Srbiju zahvata jak i dugotrajan toplotni talas sa maksimalnim temperaturama od 35 do 40 stepeni, koji će potrajati tokom prve dekade avgusta, zbog čega nadležni iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda i Sektora za vanredne situacije MUP-a upozoravaju da postoji opasnost od izbijanja i širenja poža»»»
Završeno deveto vanredno zasedanje Skupštine, nije izglasano nepoverenje vladi
BEOGRAD - Deveto vanredno zasedanje Narodne Skupštine završeno je večeras, a narodni poslanici odlučivali su o predlogu opozicije za glasanje o nepoverenju Vladi Srbije i pružili poverenje kabinteu Đure Macuta. Za predlog o nepoverenju vladi je glasalo 40 narodnih poslanika, 135 protiv, uzdržan jed»»»
NEVEROVATNE SCENE NA DUNAVU Kruzeri zaglavljeni, turističke vožnje obustavljene - reka se približila ISTORIJSKOM minimumu! Nastao haos ŠIROM EVROPE (FOTO)
Podaci mađarske Uprave za vode pokazuju da je nivo Dunava u Budimpešti u četvrtak ujutru bio svega osam centimetara iznad rekordno niskog vodostaja zabeleženog pre osam godina, iako se naredne sedmice očekuje njegov rast. Vodostaj Dunava, koji se približio rekordno niskim vrednostima, ove sedmice o»»»
Skupština izglasala poverenje vladi
BEOGRAD - Skupština Srbije večeras nije izglasala nepoverenje Vladi Srbije. Za predlog o nepoverenju vladi je glasalo 40 narodnih poslanika, 135 protiv, uzdržan jedan od 175 prisutnih poslanika . Ministarka državne uprave i lokalne samouprave odbacila je danas tokom vanredne sednice Narodne skupšti»»»
Koliko košta da se napravi zvanični stav Evropske unije o Srbiji? Tačno 100.000 evra godišnje!
BIRO za društvena istraživanja (BIRODI) predstavlja analitički centar nevladinog sektora u Srbiji. Kako oni rade lako je objasniti na sledećem primeru: BIRODI sprovede monitoring i izbaci izveštaj o medijskim ili izbornim uslovima, a onda antisrpski mediji prenose te podatke kao udarne vesti. Nalaz»»»
Koliko košta da se napravi zvanični stav Evropske unije o Srbiji? Tačno 100.000 evra godišnje! (VIDEO)
Građani imaju pravo a znaju ko finansira organizacije koje učestvuju u oblikovanju slike Srbije u zemlji i inostranstvu. Biro za društvena istraživanja (BIRODI) predstavlja analitički centar nevladinog sektora u Srbiji Kako oni rade lako je objasniti na sledećem primeru: BIRODI sprovede monitoring »»»
Mediji: Koliko košta da se napravi zvanični stav Evropske unije o Srbiji? Tačno 100.000 evra godišnje
Kako oni rade lako je objasniti na primeru ispod, piše 24sedam. Prema pisanju medija, BIRODI sprovede monitoring i izbaci izveštaj o medijskim ili izbornim uslovima, a onda antisrpski mediji prenose te podatke kao udarne vesti. Nalazi BIRODI-a direktno se ulivaju u izveštaje međunarodnih posmatrača»»»
LAŽNA STUDENTSKA LISTA IH SVE USISALA, ALI OPOZICIJA JE SAMA KRIVA Vučević jasan: Niko nije ponizio sebe kao Tadić, izvade ga iz budžaka, pa ga vrate!
Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević gostovao je na Informer televiziji, gde je govorio o aktuelnim političkim i društvenim temama. - Lažna studentska lista je počela da usisava sve opozicione blokaderske glasove. Parlamentarna opozicija ostaje bez glasova. To je ver»»»
VUČIĆ SUTRA NA SPEKTAKLU NA KABLARU! Otvara se stakleni vidikovac od koga ZASTAJE DAH: Objekat bezbedan i spreman za posetioce
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obići će sutra Stakleni vidikovac "Kablar" na planini Kablar kod Čačka, saopštila je Služba za saradnju s medijima predsednika Republike. Ranije je najavljeno da će Stakleni vidikovac na Kablaru kod Čačka, sa koga se vide tri opštine, biti otvoren sutra »»»
Juhas sa ambasadorom Mađarom: Zahvalnost na doprinosu jačanju poverenja dve zemlje
NOVI SAD - Predsednik Skupštine AP Vojvodine Balint Juhas sastao se danas sa odlazećim ambasadorom Mađarske u Srbiji Jožefom Mađarom i zahvalio mu na njegovom posvećenom dugogodišnjem radu i doprinosu na jačanju poverenja između dve zemlje, kao i na angažmanu u unapređenju saradnje koja je bila od »»»
General Dreković: Oficir koji se suprotstavio izdaji Fikreta Abdića
General Ramiz Dreković (70) preselio je na ahiret jučer na Kliničkom centru u Sarajevu. Tokom svoje bogate vojničke karijere komandovao je Petim i Četvrtim korpusom Armije Republike Bosne i Hercegovine. Odlazak svakog generala Armije Republike Bosne i Hercegovine podsjetnik je na ljude koji su imal»»»
Dvostruki aršini tužilaštva: Zašto je krivična prijava podneta protiv Jasmine Paunović, ali ne i protiv Dragana Vučićevića?
Protiv tužiteljke u penziji Jasmine Paunović juče je podneta krivična prijava nakon gostovanja u podkastu kod Dejana Lučića, protiv koga je takođe podnesena prijava zbog rasne diskriminacije. S druge strane, vlasnik Informera Dragan J. Vučićević redovno ima rasističe i šovinističe izjave, ali do da»»»
Najveće svetske naftne kompanije gotovo udvostručile profit u drugom kvartalu 2026.
HAG - Šest najvećih svetskih kompanija za proizvodnju nafte i gasa gotovo je udvostručilo profit u drugom kvartalu 2026. u odnosu na prethodno tromesečje, godine, dok su se brojni delovi sveta istovremeno suočavali sa toplotnim talasima, sušama i velikim požarima, navodi se u analizi holandske orga»»»
Ministarstvo osudilo radove kod Visokih Dečana: "Beskrupulozna namera da izbrišu istoriju i srpski narod"
Ministarstvo je saopštilo da nastavak radova potvrđuje da je manastir Visoki Dečani, koji se nalazi na Uneskovoj listi svetske baštine i već 20 godina na Uneskovoj listi svetske baštine u opasnosti, i dalje jedno od najugroženijih kulturnih dobara u Evropi. U saopštenju se navodi i da o radovima ni»»»
Novi DSS: Utvrditi odgovornost u postupku privatizacije Energoprojekta
"Pozivamo nadležno tužilaštvo, regulatorna tela i sve relevantne državne institucije da postupaju odgovorno, profesionalno i bez odlaganja, te da omoguće punu transparentnost u pristupu svim relevantnim dokumentima i podacima. Javnost ima pravo da zna kako su donete odluke koje utiču na nacionalne »»»
„Peter Mađar bi lako mogao da potroši svoj politički kapital“: Šta je pokazalo julsko istraživanje?
Značajan deo birača u Mađarskoj i tokom leta pažljivo prati politička dešavanja, pa vladajuća stranka Tisa čak ni u odsustvu snažne opozicije ne može sebi da dozvoli opuštanje. Zbog visoke podrške koju uživa, stranka mora da odgovori na očekivanja izuzetno heterogene biračke baze, navodi se u anali»»»
MINISTARSTVO KULTURE OŠTRO OSUDILO RADOVE KOD VISOKIH DEČANA! Pozvali UNESKO da hitno reaguje zbog ugrožavanja srpske svetinje
MINISTARSTVO kulture Srbije najoštrije je osudilo nastavak, kako navodi, nezakonitih radova unutar Specijalne zaštitne zone manastira Visoki Dečani i pozvalo UNESCO i međunarodne organizacije da hitno reaguju u skladu sa svojim nadležnostima. Saopštenje je objavljeno na zvaničnom Instagram nalogu M»»»
'NAPADI NA KULTURNA DOBRA SU POSEBNO ALARMANTNI' Ministarstvo kulture osudilo nastavak radova u zoni Visokih Dečana
Ministarstvo kulture osudilo je danas nastavak nezakonitih radova unutar utvrđene Specijalne zaštitne zone manastira Visoki Dečani, ocenjujući da oni predstavljaju deo dugogodišnjeg spornog projekta tranzitnog puta Dečani–Plav. Ministarstvo je saopštilo da nastavak radova potvrđuje da je manastir V»»»
UEFA žestoko udarila na FIFA! - Vesti - Fudbal - B92.sport - B92.net
Sukob između dve najveće fudbalske organizacije dobio je novu dimenziju nakon što je UEFA javno optužila FIFA za pritiske na nacionalne saveze zbog podrške novom planu svetske kuće fudbala. U saopštenju koje je objavljeno u sredu, UEFA tvrdi da je FIFA savezima postavila ultimatum – da podrže njene»»»
Pipenbaher: Kad pukotine pređu tri milimetra, nastaju problemi
ZAGREB - Najavljena sanacija Pelješkog mosta, koji je svečano otvoren pre samo četiri godine, izazvala je pažnju javnosti u Hrvatskoj i regionu, a slovenački inženjer Marjan Pipenbaher, koji je projektovao ovaj most, kaže da je on građen tokom pandemije kovida i danju i noću i da su tu "možda učinj»»»
Jedini "skywalk" na Balkanu, sa njega se vide čak tri opštine: Stakleni vidikovac na Kablaru dobio upotrebnu dozvolu, sutra ga obilazi Vučić
Blic Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sutra će obići Stakleni vidikovac 'Kablar' na planini Kablar kod Čačka Vidikovac će zvanično biti otvoren sutra u 12 časova i ispunjava sve zakonske uslove i bezbednosne standarde Slušaj vest 0:00/ 0:00 Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obići će sutra Stakle»»»
Vučić sutra u Čačku: Šef države obilazi Stakleni vidikovac "Kablar"
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obići će sutra Stakleni vidikovac "Kablar" na planini Kablar kod Čačka. Ovo su saopštili iz Službe za saradnju s medijima predsednika Republike. Ranije je najavljeno da će Stakleni vidikovac na Kablaru kod Čačka, sa koga se vide tri opštine, biti otvoren sutra 12.»»»
Vučić sutra obilazi Stakleni vidikovac "Kablar" kod Čačka
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obići će sutra Stakleni vidikovac "Kablar" na planini Kablar kod Čačka, saopštila je Služba za saradnju s medijima predsednika Republike Ranije je najavljeno da će Stakleni vidikovac na Kablaru kod Čačka, sa koga se vide tri opštine, biti otvoren sutra 12.00 časov»»»
Vučević oštro o sramnim merama Prištine: Kurti želi da izbriše srpski identitet na KiM, ovo je otvoreni napad na naše svetinje
Lider SNS Milos Vučević poručio je da sramne mere, koje režim u Prištini planira da sprovede od 1. avgusta predstavljaju otvoreni pokušaj konačnog gušenja srpskog identiteta i zatiranja srpskog imena na Kosovu i Metohiji. Vučević je reagovao na odluku privremenih institucija u Prištini da od 1. avg»»»
Umro rođak (7) političara: Njegova tetka i sestra se utopile u Eseksu, 6 dana se borio za život
Suzana Luković Novinar rubrike svet Nesreća se dogodila tokom porodičnog izleta kada je jaka struja povukla članove porodice u dublju vodu Policija je pohvalila građane koji su pritekli u pomoć i saopštila da je istraga u toku Slušaj vest 0:00/ 0:00 Musa Ahmed (7), rođak političara dr Monsura Rahma»»»
Srbija se nije uskladila sa četiri nove spoljnopolitičke odluke EU, sa dve jeste
Srbija se uskladila sa dve nove spoljnopolitičke odluke EU, vezano za Liban i Sudan ali se nije uskladila sa četiri koje se obnose na restriktivne mere zbog Rusije, kršenja ljudskih prava i sajber napada Kako je danas saopšteno iz EU, Srbija se nije uskladila sa odlukoma (CFSP) 2026/1707 i (CFSP) 2»»»
Rasprava Grbovića i Tatalovića na Iksu: Da li je nepristojno učestvovati u radu Skupštine?
Narodni poslanik Demokratske stranke Filip Tatalović je danas, reagujući na objavu predsednika Pokreta slobodnih građana Pavla Grbovića, rekao da je je dosta pozivanja na matru „pristojnosti“ kao odgovor na svaku kritiku, te dodao da smatra da je „nepristojno učestvovati u Vučićevom cirkusu od Skup»»»
Branimir Kojić: Ovi koji crtaju grafite protiv Srba ne žele mir i suživot
SREBRENICA - Predsednik Organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila Srebrenice Branimir Kojić izjavio je danas da grafiti koji su osvanuli na zvorničkoj tvrđavi najbolje pokazuju da su muslimani u Republici Srpskoj željni incidenata i provokacijama i vređaju sve one koji »»»
Protivotrov! Raskrinkana blokaderska fabrika laži: Istina o snimku rukovanja bake i predsednika Vučića
Blokaderske medijske trovačnice i hejterski profili masovno šeruju snimak iz sela Drežnik kod Užica, iznoseći suludu tvrdnju je baka odbila da se rukuje sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem. Blokaderske medijske trovačnice i hejterski profili masovno šeruju snimak iz sela Drežnik kod Užica, i»»»
LIDER SNS VUČEVIĆ JASNO PORUČIO KURTIJU NA NOVU PROVOKACIJU: Ako zabranite autobuse, dolazićemo peške! Ovo je pokušaj gušenja srpskog identiteta
Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević reagovao je danas na svom Instagramu na odluku privremenih institucija u Prištini da od 1. avgusta sve organizovane turističke i pokloničke grupe tokom boravka na KiM moraju da budu pod nadzorom njihovih "turističkih vodiča". -Sra»»»
Infantinov plan digao uzbunu u Evropi – Francuska vlada reagovala! - Vesti - Fudbal - B92.sport - B92.net
Nema mirnih i nema ravnodušnih na inicijativu Đanija Infantina da deo akcija Mundijala proda privatnim fondovima. Evropski fudbalski zvaničnici podigli su uzbunu na maksimum posle saznanja da šef Svetske fudbalske federacije planira da deo najvažnijeg turnira proda bogatim investitorima. U samo 24 »»»
VUČEVIĆ PORUČIO KURTIJU: Ako zabranite autobuse, dolazićemo peške - Ovo je pokušaj gušenja srpskog identiteta
LIDER SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević reagovao je danas na svom Instagramu na odluku privremenih institucija u Prištini da od 1. avgusta sve organizovane turističke i pokloničke grupe tokom boravka na KiM moraju da budu pod nadzorom njihovih "turističkih vodiča". - Sr»»»
Vučević jasno odgovorio Kurtiju na novu provokaciju: Ako zabranite autobuse, dolazićemo peške!
Lider SNS Miloš Vučević oštro je reagovao na odluku privremenih institucija u Prištini da od 1. avgusta organizovane turističke i pokloničke grupe na Kosovu i Metohiji moraju da budu pod nadzorom njihovih turističkih vodiča. Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević reago»»»
ANDREJ NIKOLAIDIS: Šta bi o istopolnim brakovima rekao koji Njegoš? - Autonomija
Juče (u utorak, 28. jula) je u Skupštini Milan Knežević bačio najseljačkiju od svih seljačkih fora: u naporu da homofobnoj gomili dodatno ogadi homoseksualce, pitao je a što bi na to rekao Njegoš? A što bi na to što ste praktično bez borbe predali Kosovo rekao Obilić? Što bi na to što sa muslimanim»»»
Nova tuča među blokaderima! PSG mlati po DS-u! Ko koga više bije?!
Ko više može da pohvata ko se s kim bije u redovima blokadera? Novi dan i nova svađa i čerupanje u blokaderskim redovima! Ovoga puta varnice su sevale na relaciji PSG - Demokratska stranka. Filip Tatalović iz DS objavio je na mreži X: "Demokratiji nisu potrebne partije koje postoje zbog jednog čove»»»
Teška mehanizacija u zaštićenoj zoni Visokih Dečana, Eparhija traži obustavu: Ko je odobrio radove? - KoSSev
Eparhija raško-prizrenska tvrdi da su oko dva kilometra zapadno od manastira ponovo angažovani teški kamioni i građevinska mehanizacija na trasi povezanoj sa spornim putem Dečani–Plav. Navodi da radovi prevazilaze redovno održavanje, da nije sprovedena zakonska procedura i da se dogov»»»
Kirk je ubijen zbog ovoga?
Tužilaštvo Jute saopštilo je danas da je Tajler Robinson, optužen za ubistvo američkog patriote Čarlija Kirka, navodno izabrao svoju žrtvu zbog njegovih političkih i društvenih stavova, a najviše zbog protivljenja istopolnim brakovima. Kako je preneo Rojters, tužioci su u sudskim podnescima izneli »»»
Gujon: Vodili smo preko 750 dece iz srpskih enklava na more prethodnih 15 godina
Deca iz srpskih enklava na Kosovu i Metohiji (KIM) stigla su u Crnu Goru, gde će prvi put letovati na moru, a u organizaciji humanitarne organizacije "Solidarnost za Kosovo", izjavio je danas osnivač ove organizacije Arno Gujon. Naveo je da je ovog leta u Tivat doputovalo 41 dete iz Kosovskog Pomor»»»
Unutrašnji sukob u stranci se nastavlja: Moravjecki formira novi poslanički klub
Blic Odluka je usledila nakon što 44 člana nisu ispoštovala zahtev rukovodstva da prekinu veze sa spoljnom organizacijom "Razvoj plus" Raskol između Moravjeckog i lidera PiS-a Kačinjskog otkriva duboke podele unutar stranke pred izbore 2027. godine Slušaj vest 0:00/ 0:00 Glavna poljska opoziciona s»»»
OVO JE MOTIV UBISTVA ČARLIJA KIRKA: Tužilaštvo se oglasilo o zločinu u SAD
Navodi iz sudskih dokumenata predstavljaju najopsežnije dosadašnje izjašnjenje tužilaštva o navodnom motivu za pucnjavu 10. septembra 2025. godine, u kojoj je na univerzitetu u Juti ubijen Kirk, saveznik američkog predsednika Donalda Trampa. Tajler Robinson, čovek optužen za ubistvo Čarlija Kirka, »»»
OVO JE MOTIV UBISTVA ČARLIJA KIRKA: Tužilaštvo se oglasilo o zločinu u SAD
Tajler Robinson, čovek optužen za ubistvo Čarlija Kirka, napao je desničarskog aktivistu zbog njegovih političkih stavova, saopštili su tužioci u utorak, navodeći kao motiv Kirkovo protivljenje istopolnim brakovima i pravima transrodnih osoba. Navodi iz sudskih dokumenata predstavljaju najopsežnije»»»
Nova sazanja o ubistvu Čarlija Kirka: Tužilaštvo saopštilo motiv, poruka i pismo ključni
Blic Američko tužilaštvo tvrdi da je ubistvo Čarlija Kirka motivisano njegovim političkim i verskim stavovima. Optuženi Tajler Robinson navodno je izabrao Kirka zbog njegovog protivljenja istopolnim brakovima i pravima transrodnih osoba. Slušaj vest 0:00/ 0:00 Američko tužilaštvo oglasilo se povodo»»»
Tužilaštvo: Osumnjičeni za ubistvo Čarlija Kirka ga je ciljao zbog političkih stavova
VAŠINGTON - Tužilaštvo u američkoj saveznoj državi Juta saopštilo je danas da je Tajler Robinson, optužen za ubistvo američkog patriote Čarlija Kirka, navodno izabrao svoju žrtvu zbog njegovih političkih i društvenih stavova, pre svega protivljenja istopolnim brakovima i pravima transrodnih osoba. »»»
Odalović: Od kad je Kurti na vlasti u Prištini kontinuirano nasilje nad Srbima
Prvi put Priština nije pozvala srpsku Radnu grupu da zajedno učestvuju u istrazi na lokacijama potencijalnih grobnica. Odalović tvrdi da Priština izbegava otvaranje grobnica sa posmrtnim ostacima Srba Predsednik Komisije za nestala lica Veljko Odalović izjavio je danas povodom hapšenja dvojice Srba»»»
Vučić sa Vajtom iz UFC: Hvala što ste izabrali Srbiju, ugostićemo vas najbolje moguće
BEOGRAD - Predsednik Aleksandar Vučić sastao se danas sa delegacijom UFC (Ultimate Fighting Championship) koju predvodi predsednik te organizacije Dejna Vajt zahvaljujući mu na tome što su došli u Srbiju i izbrali našu zemlju za svoj veliki događaj "UFC Fight Night" i poručio da će Srbija sve učini»»»
Mali oštro o Aleksiću: "Zajedno sa tastom ojadio Trstenik"; "Kroz fiktivne račune strpali milione u džep"
Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali prisustvovao je danas vanrednoj sednici na kojoj poslanici Skupštine treći dan razmatraju predlog opozicije za izglasavanje nepoverenja Vladi Srbije. "Ja ću vas podsetiti za Aleksićevu hobotnicu, gde su on i svoj tast ojadili Trstenik za 50.»»»