tvklan.al
Ndryshimet kushtetuese, opozita: Rama synon të nxisë konflikt politik
abcnews.al
Opozita jashtëparlamentare i drejtohet Metës dhe ndërkombëtarëve: Po rrezikohet stabiliteti
kosova.info
Intervistimi i Thaçit vazhdon edhe të martën
Socialistët duhet të zgjedhin ose monopolin PS-PD, ose reformë elektorale
gazetablic.com
Avdullah Hoti: Kishim vetëm dy mundësi që t’i përgjigjemi COVID-19
rtv21.tv
​Dezinfektohet objekti i Gjykatës Themelore në Gjakovë
balkanweb.com
Raporti i DASH për Terrorizmin më 2019: Shqipëria vijoi të mbështesë përpjeket ndërkombëtare kundër terrorit, kontribuoi në mposhtjen e ISIS
koha.net
Dukagjini ‘fundos” Trepçën ’89
kosova.info
Kadrijaj: Situata me pandeminë më e mirë tani se në qeverisjen Kurti
mia.mk
Sekizqok: Midis Turqisë dhe Maqedonisë së Veriut ekzistpn mirëkuptim për përforcim të luftës kundër terrorizmit
ata.gov.al
LONDËR – Tre e katërta e kompanive britanike jo të gatshme për Brexit
gazetamapo.al
Edhe 3 deputetë me koronavirus, ‘politika’ në Kosovë drejt karantinës
indeksonline.net
Haxhi Shala e “prek” Nismën edhe në Skënderaj e Prishtinë, dy aderime të reja në AAK
ata.gov.al
MYNIH – Zelensky fton presidentin Trump në Kiev
ata.gov.al
KINË – Franca kufizon kompanitë kineze me një fluturim në javë
cna.al
Ngrejnë dolli për rrugën e shtruar në 2013/ Berisha: Qeveria vodhi 22.8 mln euro për 2 km rrugë
gazetablic.com
Pas Komunës së Gjilanit, edhe Agim Bahtiri del kundër vendimit të Qeverisë për masa shtesë kundër Covid-19
abcnews.al
10 deputetë të prekur me Covid, kërkohet mbajtja e seancave online në Kosovë
telegraf.al
Ish- specialisti i avionëve Mig, Fillota Koruni/ Si replikova me Beqir Ballukun për rregullimin e avionëve Mig-19 PM. Byroja Politike në alarm pë
portalb.mk
Deputeti i LDK-së i infektuar me Covid-19
tetovasot.com
Historiku i zgjedhjeve parlamentare në Republikën e Maqedonisë së Veriut (1990-2020)
telegraf.al
Profili/ Kush është prokurori amerikan që merr sot në pyetje Hashim Thaçin
koha.mk
Lajme shkurt nga futbolli
vizionplus.tv
Italia raporton 13 viktima këtë të hënë, zero të infektuar në 9 rajone
telegrafi.com
Bhtiri kundërshton vendimin e Qeverisë për kufizimi e lëvizjes në Mitrovicë
abcnews.al
Pse PD nuk do të heqë koalicionet? Gjata: Nuk bëhet me arnime kushtetuese, duhet referendum
insajderi.com
Nagavci duke udhëhequr seancën – e quan “kamish” deputetin e PDK-së
Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet
alpenews.al
RËNDËSI KA...FUSHATA! Rastet e COVID-19 rriten, por demokratët vijojnë me mbledhjet e tubimet. Nuk respektohet asnje MASË
indeksonline.net
Hoti raporton për COVID-19: Ka nis procesi për pajisje me 100 mijë teste dhe vaksina për grip sezonal
botasot.info
Milot-Fier projekt abuziv, Spaho: Është autostradë fushore dhe ka dyfishin e kostos së Rrugës së Kombit
shqiptarja.com
Gjyqtarja që i hapi derën e burgut Lul Berishës dhe Viktor Ymerit del para Vetingut, mesazhin që mori nga ish-ambasadori amerikan
gazetablic.com
Lidhja Demokratike kërkon ndryshim të rregullores që seancat e Kuvendit të mbahen në distancë
hashtag.al
Preket nga virusi një tjetër deputet në Kosovë
Republika Srpska i gëzohet shkuarjes së Thaçit në Hagë
insajderi.com
Refuzohet kërkesa e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes që të futet në rend dite kërkesa për gjendjen financiare të telekoimit
kallxo.com
Kërkohen propozime nga deputetët për mbajtjen e seancave plenare nga distanca
ekonomiaonline.com
Ministrja e Financave priti në takim ambasadoren e Francës në Kosovë Marie-Christine Butel
shqiptarja.com
Hapja e listave, Kume në Report Tv: Efektive nëse bëhet rishpërndarje e mandateve bazuar te vota e popullit, jo renditja e partisë
kallxo.com
Kuvendi nuk e fut në rend dite kërkesën e LVV-së që të diskutohet për gjendjen në Telekomin e Kosovës
syri.net
Zgjedhjet në Poloni/ Konservatori Duda fiton një mandat tjetër presidencial
Si ndryshoi në vitin e fundit pasuria e Ramës, Metës, Bashës dhe Ruçit
gazetainfokus.com
Gjendja në Telekom të Kosovës mbetet jashtë rëndit të ditës
ekonomiaonline.com
Memli Krasniqi i thotë Vetëvendosjes: Sa ishit në pushtet harruat se ekziston mbiemri Devolli në Kosovë
Klan Kosova 06.06. 22:53

Oxhaku i “Termokosit” gjelbërohet, tulltoret jo (VIDEO)

Oxhaku i Termokosit së shpejti do të marrë pamje të re, njofton Klan Kosova. Oxhaku do të gjelbërohet. Projekti është projektuar nga arkitekti,Visar Geci e realizimin e saj do ta financojë Komuna e Prishtinës. Kronikë nga Rejhane Selimi. Oxhaku i "Termokosit" gjelbërohet, tulltoret jo Oxhaku i "Ter»»»

klankosova.tv
Koha 02.06. 21:25

"Green Queen", projekti që synon ta bëjë Prishtinën me "Kullë të Eiffeilit" - KOHA.net

Sa qytete në botë identifikohen nga një objekt arkitektonik? Kush mund ta mendojë Parisin pa Kullën e Ajfelit apo New Yorkun pa Statujën e Lirisë? Cili objekt është pikë referimi në Prishtinë? Në përpjekje për të ndërtuar identitetin kulturor dhe arkitektural të kryeqytetit, një grup arkitektësh e »»»

koha.net
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.