kanal5.com.mk
Ѓорчев на Форумот на Интернационалната демократска унија во Вашингтон
makfax.com.mk
Чавушоглу: Анкара не направи никакви отстапувања на самитот на НАТО
mms.mk
Репортажа од судницата: Орце Камчев – сиромавиот милионер
kurir.mk
Косовско–српски судир околу вистината за масакрот во селото Рачак во 1999 година
kapital.mk
Анета Антова – Пешева: ИКТ секторот е ‘рбетот на економскиот развој на земјава, а не само услужна дејност на другите гранки
makfax.com.mk
Нападната американска воена база во Сирија, напаѓачите непознати
zurnal.mk
Аболицијата носи политичка штета за сите
zurnal.mk
Рама повика да се вратат луѓето кои по земјотресот се засолниле во Косово
press24.mk
Пицула: Ако нема проширување, ќе ја нема ни ЕУ
netpress.com.mk
Француската централна банка лансира своја дигитална валута
press24.mk
Повторно хаос на улиците во Париз: Еден милион Французи излегоа на протест
makfax.com.mk
Вучиќ до Меркел: Важно е Германија да остане на ставот за укинување на таксите од Приштина
kanal5.com.mk
Пендаровски и Димитров во Берлин на конфернцијата „Берлински дијалози“
netpress.com.mk
Западниот Балкан меѓу Брисел и Париз
kanal5.com.mk
Жерновски-Жбогар: Чекориме заедно со младите Европјани
Работна посета на МНР Никола Димитров на Берлин
netpress.com.mk
Киев и Москва не можат да се договорат за транзитот на руски гас низ Украина
press24.mk
Заев: Македонските граѓани заслужија убава иднина
netpress.com.mk
Верушевски се подновил со луксузен стан од 165.000 евра во комплексот на Енвер Малиќи
zurnal.mk
Европа и САД ги менуваат улогите на глобалната сцена
zurnal.mk
Премиерот Санчез му ветил на Заев дека Шпанија ќе го ратификува Протоколот за НАТО
netpress.com.mk
Крај брегот на Мавританија се удавија 58 мигранти
mms.mk
Димитров на 26. Министерски совет на ОБСЕ во Братислава
netpress.com.mk
Адвокатот на Трамп допатувал во Киев
Заев вели дека сега е „реален оптимист“ во однос на одлуката за ЕУ преговори
netpress.com.mk
Москва ќе го поддржи ставот на Белград за Приштина
alsat-m.tv
Алијансата и ВМРО бараат Владата да предложи предлог-закон за ратификација на протоколот за членство во НАТО
sitel.com.mk
Пахор: Словенија е наклонета кон БиХ
sitel.com.mk
Албанскиот претседател ги одликува Безбедносните сили на Косово
kanal5.com.mk
Од придружничка на ирските политичари , станала терорист на Исламската држава (ВИДЕО)
mms.mk
Првиот човек на НАТО не сакаше да го коментира потегот на ЕУ за Македонија
mms.mk
Се зголемуваат туристичките содржини во Малешевијата
netpress.com.mk
Обрадовиќ: Единствена тема на разговорите со посредниците на ЕУ е одложување на изборите
За предвремената ратификација на Протоколот за НАТО ќе одлучува владата
netpress.com.mk
Вархељи истакнува дека проширувањето на ЕУ ќе остане приоритет на ЕП
netpress.com.mk
Претставничкиот дом на САД усвои резолуција против враќање на Русија во Г-7

Џафери се сретна со Мими Кодели, претседателката на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Албанија

Kanal5 20.11. 16:23

Џафери се сретна со Мими Кодели, претседателката на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Албанија

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со Мими Кодели, претседателка на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Албанија. Прегледи:10320 ноември 2019, 16:14СподелиСподелиПретседателот Џафери истакна дека оваа посета е од особено»»»

kanal5.com.mk
Press24 20.11. 16:20

Средба Џафери-Кодели: Двете земји ќе покажат зрелост и ќе ја сменат перцепцијата на земјите членки на ЕУ кон регионот

Претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска имаше средба со претседателката на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Албанија Мими Кодели. Како што соопшти Кабинетот на претседателот на Собранието, Џафери истакна дека оваа посета е од особено значење за него, имајќи пре»»»

press24.mk
Sobranie 20.11. 15:50

Средба на претседателот Џафери со Мими Кодели

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери, денеска оствари средба со Мими Кодели, претседателка на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Албанија. Претседателот Џафери истакна дека оваа посета е од особено значење за него, имајќи предвид дека од»»»

MMS 20.11. 07:45

Време: Денеска врнежи – до 17 степени, слични температури, но со повеќе сонце, во следните денови

Облачно со врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер. Локално врнежите ќе бидат поројни и проследени со појава на грмежи и засилен ветер (над 60 км/час). Во југоисточните делови се очекува да наврнат над 35л/м2 воден талог. Тоа е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температур»»»

mms.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano