SHBA – Trump: Takimi me kreun e FED, i përzemërt
gazetainfokus.com
Berat Rukiqi thotë që zvarritja e proceseve për krijimin e qeverisë po dëmton bizneset
Detajet e fundit për takimin Mustafa-Kurti
kallxo.com
Bien nga sistemi web-faqet e komunave të Kosovës (FOTO)
koha.mk
Romeo: Anulimi i datës për fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut me BE-në është gabim historik
Harmonia fetare në Shqipëri
“Ka ambasadorë që sillen si lakenj”, Gjekmarkaj për shpalljen ‘non grata’ të Borchardt: Ka qenë i njëanshëm. Ilir Meta ka barë aktin e duhur
portalb.mk
VV-ja e ftoi LDK-në në takim liderësh, kjo e fundit hesht
exit.al
Shkëlqimi i Stadiumit ‘Air Albania’ zbehet që ditën e parë: dështimet e infrastrukturës në ndeshjen Shqipëri-Francë
Kushtetuesja, Shalsi: Përpëlitjet e fundit të atyre që nuk duan Reformën në Drejtësi
koha.mk
Shqipëri, korrupsioni dhe taksat pengesë për investimet e huaja
kohajone.com
Presidenti Meta: Disa ambasadorë të huaj e kanë kaluar statusin e tyre
syri.net
A duhet presidenti të shpërndajë Parlamentin? Duka: Moralisht jam dakord! Komentet
cna.al
Vangjeli: Rama dhe Meta, dashuri në kohën e interesit
telegrafi.com
LSDM paralajmëron veting të përgjithshëm në gjyqësorë
sot.com.al
Denoncimi anonim tek vëzhguesit ndërkombëtarë të ONM-së mbi punësimin e sekretares, KPK jep vendimin për gjyqtarin e Korçës
balkanweb.com
“Faktet ushtrojnë forcë te njerëzit”, Samir Mane tek Luarasi: Turizmi, industria e vetme që mund të çojë para Shqipërinë
gazeta-shqip.com
Opozita “në rresht” për tek Ilir Meta, që në pikë të mëngjesit
ITALI – 23 të arrestuar në operacionin kundër kontrabandës së artefakteve
Zgjedhjet në Mitrovicë, KQZ: Proces i rregullt në të gjitha qendrat e votimit
Tsereteli për ATSH-në: E rëndësishme të përshpejtohen reformat më të rëndësishme, në Drejtësi dhe ajo Zgjedhore
periskopi.com
Sa vota i duheshin Nenad Rashiqit që të bëhej deputet?
kohajone.com
7 librat ”Best” që i humbët nga ”Panairi i Librit”
vizionplus.tv
Delegacioni i OSBE takon Metën mungon ambasadori, Borchardt nuk komenton vendimin
shqiptarja.com
Gjikondi: Ky Sistem Zgjedhor përjashton qytetarët!
Apostolova: BE-ja brenda një viti mbështet Kosovën deri në 100 milionë euro
alpenews.al
U SHPALL "NON GRATA" NGA META/ Borchardt: Nuk komentoj asgjë. OSBE është organizatë legjitime
syri.net
Dëshmia - ‘Jam gjyqtare tek Krimet e Rënda’/ Si i mori 60 mijë euro ‘nusja e djalit të ish-ministrit’
lexo.com.al
FOTO/ U nda me Rudina Dembacajn, burrin mekanik s’e lëshon fati i zi, Aleksi rrëfen ‘dramën’: Sa lava makinën…
Donald Tusk, kandidati i vetëm për president të PPE: gati kurorëzimi në Zagreb
koha.mk
Nuk ka shenja për qeveri të re, të mundshme edhe zgjedhje të treta për më pak se një vit
FOTOGALERI/ Java e kuzhinës italiane në kalanë e Tiranës
aa.com.tr
Çavuşoğlu: Marrëveshjet për Sirinë nuk janë përmbushur nga SHBA-të dhe Rusia
kohajone.com
FOTO/ “Air Albania” e nis me telashe, një shishe uji rrezikon ndëshkimin me 30 mijë euro ndaj FSHF-së
Një dëshmi tronditëse në vëmendje të Ambasadës Amerikane (Foto-Video)
rtsh.al
"Shqipëria garanton një Presidencë të sukesshme të OSBE", Kryetari i Kuvendit Ruçi, priti Presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George Tser
balkanweb.com
U plagos bashkë me prokurorin Arian Ndoj në atentat, ‘Rrumi’ del nga spitali. Shoqërohet drejt banesës me….
boldnews.al
Trump mund të dëshmojë në hetimet kundër tij
KPA shkarkon përfundimisht gjyqtarin e Administratives Shkodër
Ndihma juridike falas për qytetarët, Gjonaj nënshkruan marrëveshjen: Këshillim ligjor në të gjitha qytetet e mëdha, do të trajtohet çdo rast i paraqit
indeksonline.net
Kryetari i Bashkësisë Hebreje në Kosovë po merr pjesë në kofenrencën “Feja si një instrument për Paqen”

Kuvendi ka miratuar në seancën e sotme projektligjin për Korporatën e Investimeve

RTSH 17.10. 16:28

Kuvendi ka miratuar në seancën e sotme projektligjin për Korporatën e Investimeve

Kuvendi ka miratuar në seancën e sotme projektligjin për Korporatën e Investimeve me 77 vota pro, ndërsa 19 deputetë votuan kundër, 3 abstenuan. Drafti i miratuar sot pësoi ndryshime duke reflektuar kritikat e Bankës Botërore dhe FMN-së, lidhur me prokurimet, duke marrë miratimin e Komisionit Europ»»»

rtsh.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano