tvklan.al
Kongresi i PS, Balla: Fitojmë Bashkitë e marra peng nga opozita
syri.net
'Shteti Islamik u mund, Kalifati u asgjesua': aleatët e SHBA në Siri shpallin fitoren
Kongresi i PS: Ministri Çuçi: Rritje e qëndrueshme në bujqësi vitet e fundit
syri.net
Detaje/ Përballje deri në 3 të mëngjesit, si u prish kontrata me PanuccinBalla nga Kongresi i PS: Të gatshëm për çfarëdolloj dialogu, veç Rama të mos
tvklan.al
Krimet e Rënda marrin në dorë hetimet, kamerat filmuan vrasjen e avokatit
shqiptarja.com
Sugjeroi dhënien e nënshtetësisë për dy indianët në kërkim, Klosi pa përgjigje për gazetarët
almakos.com
Në Zhur digjet autobusi i linjës Dragash-Beograd (Video)
shqiptarja.com
Rama i shoqëruar nga Veliaj, të dy me atlete në Kongresin e PS (FOTOT)
sot.com.al
“Janë refuzuar e në heshtje janë harruar”, Braçe shpërthen në Kongresin e PS
Donald Trump shkon në zyrat e CIA
Rikthehet Superliga, derbi në Prizren
Frank SHKRELI/ Shqipëria dhe armët kimike të Sirisë
Der Spiegel: Po të mos ishte Haradinaj me shokë, ndoshta nuk do të ekzistonte Republika e Kosovës
Nis kongresi i Partisë Socialiste, pritet konfirmimi i 7 kandidatëve për kryebashkiakë
VIDEO/ Nis punimet kongresi elektoral i PS: Moment reflektimi, synojmë mandatin e tretë. Të gatshëm për çdo dialog
Nis punimet Kongresi i PS, Balla: Të nisim ndryshimin në Bashkitë, peng i partive kundërshtare
cna.al
Nga "Mjaft"-i, u katapultua në PS/ Shtohet luksi i Ministres së Mrojtjes, pas martesës
Gjermania: Pro protestave të opozitës, por hetoni vjedhjen e zgjedhjeve
5 TË VRARË PËR 7 DITË/ Nga ish- i përndjekuri  Baçinozi, menaxheri i VIP-ave, furrxhiu deri te Nardi i Bujtinave dhe avokati (FOTO) – AlpeNews
gazetamapo.al
MAPO WEEKEND/ Pesë arsyet pse Rama duhet të ikë…
gazetamapo.al
Kaput! Ka nisur numërimi mbrapsht për Ramën
Deklarohet fitorja ndaj ISIS-it - Arbresh.info
gazetamapo.al
PROFIL/ Meta, lojtari i krizës në minutat shtesë
gazetamapo.al
Kufijtë e Shqipërisë etnike dhe grabitja e tokave shqiptare
kallxo.com
Ekspertë e deputetë vlerësojnë mundësinë e shërbimit obligativ ushtarak në Kosovë
Grabitja e Thesarit, Erjon Braçe: Audit ndërkombëtar, e ndryshim ligjit për BSH
gazetamapo.al
Nga kishat te lumenjtë, një tjetër ‘67
gazetamapo.al
NIK, një shekull në shërbim të shtetit polak
gazetamapo.al
Loer Kume: Romani më i mirë i të gjitha kohërave pritet të shkruhet
Bashkimet bankare
gazetablic.com
Presidenti Thaçi rehatohet në shtëpinë e re
‘A ka ndonjë trim që do matet me ne?’, dëshmitë e ish-të dënuarve: Në krye të torturave ishte Edmond Caja
Riza Hoxha/ Dështon premtimi i Haxhinastos për tenderin e Rrugës së Kombit
sot.com.al
Fatos Nano në Kongresin e PS, zbardhet çfarë pritet të ndodhë sot
evropaelire.org
Gratë në Kosovë mbahen larg vendimmarrjes
cna.al
Mbijetesa e rajoneve dhe modeli Korça
shekulli.com.al
Vritet me plumb në kokë avokati i Çapjave dhe Shullazit
Prof. Alqi Naqellari/ Parkingjet që injorojnë Tiranën
shqiptarja.com
Anëtari i KLP/ Verfikimi i pastërtisë për Bujar Sheshin, dosja e sigurimit dërgohet për ekspertim
Romët bëjnë 138 ankesa në OKB
sot.com.al
Belinda Balluku takon naftëtarët: Keni vëmendjen e qeverisë, po realizojmë premtimet e dhëna
shqiptarja.com
Mundësia historike/ 7 ligjet që presin votën e opozitës së re, ja kush përfiton
sot.com.al
Edi Rama: Në Gjermani isha për të pastruar njollosjen që po i bën opozita vendit, me shpifjet ndaj meje PD-LSI po prekin fundin
sot.com.al
Socialistët: PS i ka ndezur motorët për zgjedhjet lokale, në 30 qershor do hyjmë edhe pa opozitën

“Cakaj”, Rama: Mos e merrni seriozisht reagimin e Metës, s’dua konflikt institucional

NOA 11.01. 21:37

“Cakaj”, Rama: Mos e merrni seriozisht reagimin e Metës, s’dua konflikt institucional

Kryeministri Edi Rama i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Zone e Lirë’ me Arian Çanin, ka folur sërish për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të jashtëm nga presidenti Ilir Meta. Gjatë fjalës së tij, Rama tha se nuk duhet të merret seriozisht reagimi i presidentit Meta n»»»

noa.al
Sot 3h

Bektashinjtë festojnë Sulltan Novruzin, ja mesazhet e urimit të Metës, Ramës, Bashës e Kryemadhit

Sulltan Novruzi është një festë e veçantë për besimtarët bektashinj, që simbolizon ardhjen e pranverës dhe rigjallërimin e natyrës dhe shpirtit. Ajo festohet në 22 mars dhe me këtë rast, Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve hap dyert për të pritur në një aktivitet të madh festiv qindra besimtarë. K»»»

sot.com.al
Gazeta - shqip 21.03. 12:07

Kush është “kamikazi” që u urdhërua ta sulmojë me bojë? Ralf Gjoni ka një përgjigje

Deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë, Ralf Gjoni u sulmua sot me bojë të kuqe nga një djalë i ri. Gjatë një interviste, ai e cilësoi sulmin si një akt rrugaçërie. Madje ai tha se ka dijeni se kush e urdhëroi sulmin. “Besoj se edhe ju e dini shumë mirë se kush e urdhëroi sulmin ndaj meje. Dua t»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano