mia.mk
Sela, Gashi dhe Kasami nuk do të shkojnë sot në takimin e liderëve te Ahmeti
“Veteranët e rrejshëm” dhe Specialja “rrezikojnë” miratimin e Projektligjit për vlerat e luftës së UÇK-sëTë ngjashme
sot.com.al
Ja ministrat që pritet të shkarkohen në vjeshtë, Majko e Lleshaj më të rrezikuarit, sondazhet fundosin shumicën e anëtarëve të kabinetit
sot.com.al
Lista e plotë, ja 28 anëtarët e PD që kanë në dorë kandidatët për deputetë, Basha spastron partinë nga njerëzit e Berishës
sot.com.al
Ngritja e KQZ së re sipas marrëveshjes së 5 qershorit, reagon anëtari në largim: Ja pse nuk do jetë më efektive se kjo aktuale
sot.com.al
PD shton akuzat për dështim me menaxhimin e pandemisë, reagojnë ISHP e spitalet, Brataj vijon me përhapje paniku
koha.net
Jo më “rinisje” me Rusinë
koha.net
Pandemia e mosleximit
HISTORI/ Çështja çame që prej Kongresit të Berlinit, një plagë shekullore
gazetamapo.al
PASOJAT E COVID-19/ Turizmi, viktima e madhe e pandemisë, PD: Sektori në pikë të hallit
sot.com.al
Frika nga hetimet dhe sekuestrimi i pasurisë, 38 gjyqtarë dhe prokurorë japin dorëheqjet, i shpëtojnë në bllok vetingut
sot.com.al
Vendimi/ Aida Hajnaj më 1 shtator merr detyrën, ja si FBI do ketë në dorë BKH dhe si do të futen në kurth politikanët e korruptuar
sot.com.al
Meta i alarmuar nga reforma, shton presionet e kërcënimet ndaj qeverisë, u kërkon të rinjve të ripërsërisin protestat e dhjetorit ‘90-të
evropaelire.org
Projektligji për vlerat e UÇK-së: Mbrojtje apo frikësim?
sot.com.al
Zbardhet lista, ja 498 emrat që do të përfitojnë shtesë pensioni, nga naftëtarët, te minatorët e metalurgët, ndarja sipas qyteteve
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
sot.com.al
Thellohen përplasjet mes Turqisë dhe Greqisë, ndërkombëtarët kërkojnë përmbajtje dhe zbatim të ligjit
Ky është programi i sotëm në `Mirëmëngjesi Kosovë`
sot.com.al
Provokacion apo agresion ushtarak
sot.com.al
Gjenerali i lavdishëm që nuk kërkonte lavdi, por ajo, ajo e ndoqi në çdo hap të jetës!
sot.com.al
Sondazhet si shantazhe e frikë e magjistarëve politikë
Abrashi, do të vizitojë komunës së Istogut
ina-online.net
BB, plan mbështetje Shqipërisë në rast krize në shëndetësi
ina-online.net
Nuk do të pranohen pazare me Greqinë për detin
ina-online.net
Brenga e një mërgimtari!
"FBI"-ja shqiptare përvesh mëngët më 1 shtator, 60 hetues do trajnohen në SHBA
koha.net
Ish-kryetari i Kamenicës kërkon që Policia e Kosovës të patrullojë vazhdimisht në Karaçevë
koha.mk
Serbët e Kosovës frikësohen të ankohen publikisht për shërbimet në sistemin shëndetësor të Serbisë
koha.mk
Situatë e jashtëzakonshme në Minsk, policia speciale gjuan ndaj qytetarëve (Video)
gazetaexpress.com
Tahiri: Gjykata Speciale është përzier në politikën e brendshme të Kosovës
boldnews.al
Libër për Julian Sinanajn/ Ja çfarë do të shkruhet për vrasësin shqiptar ‘Ujku i vetmuar’
ata.gov.al
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 15/02/2020
syri.net
VIDEO/ Shpërthimi në Bejrut, kamera brenda një spitalit kap momente tragjike
syri.net
Ministri i jashtëm gjerman: Libani duhet të luftojë korrupsionin pas shpërthimit të Bejrutit
lajmi.net
​Memli Krasniqi: S’ka negociata për përfshirjen e PDK-së në qeveri
javanews.al
Simptomat e vdekjes së një epoke -
insajderi.com
Haki Abazi i ashpër me pretendimet e AAK-së për postin e presidentit
ata.gov.al
Rama për Associated Press: Besoj fuqimisht se sot jemi në një pozicion më të mirë në marrëdhëniet me BE
abcnews.al
Ilir Beqaj bën propozimin për hapjen e shkollave: Dy ditë në klasë, tre ditë online
ata.gov.al
Paketa e dytë e masave mbështetëse/ Ahmetaj diskuton me përfaqësues të biznesit
alpenews.al
ALFRED PEZA/ Banketi “çudibërës” veror, i propogandës opozitare!
kallxo.com
Në kohë pandemie, presidenti Thaçi në ndejë me shahira - FOTO
balkanweb.com
Brigitte dhe Emanuel Macron për pushime në jug të Francës – Imazhe që provokojnë reagime në Twitter

COVID-19/ Askush s’e di se çfarë po bën më mirë Tajlanda, por po funksionon

Abcnews 17.07. 15:37

COVID-19/ Askush s’e di se çfarë po bën më mirë Tajlanda, por po funksionon

Hannah Beech, New York Times Askush nuk e di saktësisht pse Tajlanda është “kursyer” nga Covid-19. A është distancimi shoqëror i ngulitur në kulturën tajlandeze që ka penguar transmetimin e koronavirusit në vend? A i bëri të detyrueshme që në fillim Tajlanda maskat, të ndërthurura me një sistem të »»»

abcnews.al
Info Globi 04.04. 23:34

COVID-19, Fakte të shpejta nëpër botë

Rastet e infektuara me COVID-19 në të gjithë botën kanë kaluar 1.1 milion, dhe të paktën 60,000 njerëz kanë vdekur; Mbretëria e Bashkuar përjetojë 708 vdekje brenda një dite, ndërsa autoritetet nxitën publikun për të qëndruar në shtëpi derisa moti të kthehet me temperatura më të ngrohta; Një fëmijë»»»

infoglobi.com
Koha 14.04. 18:43

Pse nuk bashkohen Kina dhe Amerika kundër koronavirusit?

Bashkimi Sovjetik dhe SHBA dikur punuan së bashku për të zhvilluar një vaksinë kundër poliomielitit. Sot, Amerika ka më shumë synim të shkatërrojë konkurrencën kineze sesa të punojë me Kinën për të shmangur depresionin botëror ekonomik. Dy ekonomitë më të mëdha në botë, Kina dhe Shtetet e Bashkuara»»»

koha.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.