Nga 19 dhjetori nuk ka Prokurori të Krimeve të Rënda, e shkrin ngritja e SPAK
BE: Korrupsioni në Kosovë shumë i përhapur, do të marrë kohë që të ndryshohet kjo dukuri
Gjykata Themelore e Ferizajt më transparentja, kërkohet që gjyqësori të jetë më transparent
Kapen 27 klandestinë nga Iraku në Fier
INTERVISTA/ Moikom Zeqo rrëfen si e trajtoi regjimi tërmetin e ’79: Shteti sot u gjend injorant e i papërgatitur
sot.com.al
Shkrihen Krimet e Rënda, KLP transferon sot 12 prokurorët që mbetën jashtë SPAK, Gent Ibrahimi tregon lëvizjet e fundit (Po fati i Donika Prelës dhe A
shqiptarja.com
Armë dhe drogë nga Shqipëria drejt Italisë, mes 20 të arrestuarve edhe tre shqiptarë (Emrat)
shqiptarja.com
Rama takon familjen Gjana në Durrës, tregon kur hoqi vathin: Më vdiq babai...edhe mjekrën e hoqaMOBILIZIM/ Meta takon ekspertët izraelitë të vlerësimi
gazetamapo.al
Dhjetor 1990, ditët e mëdhatë lëvizjes “studentore”
indeksonline.net
Ky është personi i kërkuar nga Interpoli të cilin e arrestoi Policia e Kosovës
lexo.com.al
Rama tregon bisedën me të atin: Kur të vdes, mos i lejo njerëzit të më qajnë
ekonomiaonline.com
56,9% e bizneseve në Kosovë besojnë se ka korrupsion, niveli më i lartë në prokurimin publik
syri.net
Mbërrijnë sot në Durrës ndihma nga qeveria gjermane, të tjera janë rrugës Komentet
Tentativat politike për ta kthyer 8 dhjetorin si 8 nëntorin e themelimit të PKSH-së dhe pse ne nuk patëm Havel-in tonë
boldnews.al
“Babi shpëtomë, këtu jam”/ Rrëfimi i Ajet Meçjas, i cili humbi gruan, vajzën dhe mbesën e vogël nga tërmeti
Ra tërmeti, që të kuptojmë sa i brishtë është shteti në Shqipëri
Marku paralajmërim deputetëve të PS-së!! Sikur je tapë mor burrë… I vetmi aktor interesi për këtë ligj është Rama
boldnews.al
Donika Prela i shërbeu “Rilindjes”, pritet emërimi i saj në Prokurorinë e Tiranës
shqiptarja.com
Rama në familjen Meçja, kryefamiljari që i mbijetoi tërmetit: Mbesa nën rrënoja më thërriste ‘o gjyshi, o gjyshi’ MOBILIZIM/ Meta takon ekspertët izra
Agron Duka: Politika nuk do njerëz të butë! Më të suksesshmit Rama, Meta, Berisha
aa.com.tr
AIDS vazhdon të jetë kërcënimi më i madh mbi shëndetin publik në Afrikë
rtsh.al
Vuçiç takon Mitsotakis: Nuk ndryshojmë qëndrim për Kosovën
koha.mk
Dëbohen dy diplomatë gjermanë nga Moska
Isopolifonia mblodhi në Vlorë dhjetëra artistë nga zona të ndryshme, çmimin “Haxhi Dalipi” e merr grupi i Gramshit
shqiptarja.com
Mbyllen grupet e Champions, në shortin e së hënës priten super duele në 1/8
boldnews.al
Te mediat/ Marku përmend diktaturën e Ramës, Kumbaro largohet e tmerruar (DEBATI)
gazetamapo.al
Debat te Media, Marku: Kuvendi si furgon. Kumbaro braktis komisionin
Shefqet Hallaqi ka komunikuar me Fatime Fetain
rtsh.al
Komiteti i Senatit amerikan miraton sanksionet ndaj Turqisë
tetovasot.com
Ahmeti: Ligji u dërgua në Komision për të zbutur tensionet
gazeta-shqip.com
Olsian Çela, prokurori i ‘dosjeve të bujshme’ që premton një faqe të re në drejtësinë shqiptare
lexo.com.al
“Vetëm unë jam ‘i zi’ të flas edhe unë”/ Rama banorit rom: Ti je si shpirt, hajde ulu këtu afër meje
20 familje nga Shqipëria janë strehuar në Vushtrri
Shoqata e Grave të Shërbimit Korrektues mbanë kuvendin e parë vjetor
aa.com.tr
Policia turke arreston 15 të dyshuar për lidhje me FETO-n
Megaprojekti i BE-së- 17 kompanitë më të mëdha bashkohen për prodhimin e baterive të gjeneratës së re!
gazetamapo.al
KPK shkarkon gjyqtaren e Durrësit, shtyn vendimin për Anton Martinin
Në Shqipëri rrezikohet liria e shtypit
rtsh.al
Britania e Madhe voton, konservatorët kryesojnë në sondazhe
shqiptarja.com
ISIS godet bazën stërvitore, më shumë se 70 rekrutë të vrarë
shqiptarja.com
RENEA aksion në Gjirokastër, arrestohet Enrik Lluka i akuzuar për vrasjen e të afërmit të tij! I gjendet një snajper e municione

Meta propozon kandidatin për kryetar të KLSH-së. EmriSi t’i lexojmë votat për Erion Veliajn e Tiranës artificiale Komentet

Syri 17.07. 12:39

Meta propozon kandidatin për kryetar të KLSH-së. EmriSi t’i lexojmë votat për Erion Veliajn e Tiranës artificiale Komentet

Më shumë se dy javë pas përfundimit të votimeve të 30 qershorit, Shqipëria akoma nuk ka një rezultat zgjedhor, çka e bën akoma më qesharake situatën e nisur që pas mbylljes së kutive të votimit, kur u deshën më shumë se tre orë për të publikuar vetëm pjesëmarrjen (sërish me gabime). Megjithatë diku»»»

syri.net
Mapo 17.07. 10:40

Si t’i lexojmë votat për Erion Veliajn e Tiranës artificiale

Më shumë se dy javë pas përfundimit të votimeve të 30 qershorit, Shqipëria akoma nuk ka një rezultat zgjedhor, çka e bën akoma më qesharake situatën e nisur që pas mbylljes së kutive të votimit, kur u deshën më shumë se tre orë për të publikuar vetëm pjesëmarrjen (sërish me gabime). Megjithatë diku»»»

gazetamapo.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano