netpress.com.mk
Германија се надева на „трансатлантски“ пристап кон Иран откако Бајден ќе ја преземе власта
netpress.com.mk
Бајден потврди дека ќе го именува Блинкен за шеф на дипломатијата, познати и личностите за другите клучни позиции
netpress.com.mk
Битиќи: Целта на Владата е да ги исполни обврските од Зелениот договор 2050 на ЕУ
kapital.mk
Директорката на МЕПСО, Шуклева: Во инвестициски циклус сме од 163 милиони евра
netpress.com.mk
Заштита од диктатура и мобинг во јавните институции во Македонија
netpress.com.mk
Стоилковиќ: Заев и Пендаровски не изразија сочувство за смртта на патријархот Иринеј- не е превид, туку намера
makfax.com.mk
Бајден утре ќе претстави членови на новата влада, медиумите открија некои имиња
makfax.com.mk
Бајден ќе го постави Ентони Блинкен за американски државен секретар
kurir.mk
Турција ги обвини НАТО и ЕУ дека не преземаат мерки за решавање на ситуацијата во Нагорно Карабах
netpress.com.mk
Короната однесе пет животи свештенството на СПЦ
zurnal.mk
Каракачанов: Македонските влади, од првиот ден на постоењето на земјата, не се нормални
makfax.com.mk
Трамп среде Г-20 самитот отиде да игра голф
puls24.mk
Филип Петровски: Многу луѓе од тесниот круг на Мицкоски се луѓе на Црвенковски и чуваат слика од Бранко!
mia.mk
Турција ги обвини НАТО и ЕУ дека не преземаат мерки за решавање на ситуацијата во Нагорно Карабах
netpress.com.mk
Русија забрани влез за 25 британски дипломати
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Француските новинари и „Жолтите елеци“ на протести против новиот закон за безбедност
telma.com.mk
Оддавањето почит на патријархот Иринеј надвор од здравствените протоколи
kanal5.com.mk
Нови масовни антивладини протести во Ерменија (ВИДЕО)
kanal5.com.mk
Супер преносителите се главни двигатели на епидемијата на коронавирус
kanal5.com.mk
Американската влада ги засилува заканите со санкции поради гасоводот во Германија
kurir.mk
Винченцо Дел Монако нов шеф на Мисијата на ОБСЕ во Албанија
sitel.com.mk
Да се направат напори за одржување на првата меѓувладина конференција до декември, ЕУ да го препознае постигнатото на земјава
netpress.com.mk
Реакција во „Фајненшл тајмс“: Дипломатијата на Западен Балкан има одеци од советското минато!
netpress.com.mk
Во САД предадено првото барање за одобрување вакцина против Covid-19
kanal5.com.mk
Чернева: Заради Македонија, Бугарија останува сама и неразбрана во ЕУ
netpress.com.mk
Дилеми дали вакцините против коронавирусот можат да го создадат „имунитетот на стадото“
kanal5.com.mk
Чешкиот претседател до Трамп: Немој да се понижуваш
mms.mk
Ретроспектива на бугарското вето
makfax.com.mk
ООН: 122 земји гласаа за руската резолуција против неонацизмот
netpress.com.mk
Заев го дисциплинираше Иванов, откако го укори зошто ја критикува бугарската влада, овој се самоцензурираше
zurnal.mk
Д-р Беќаровски: Влезени сме во сценарио на општ страв, се случува некој на поминување да каже „комшијата од 4. кат го слушам кашла“
kanal5.com.mk
Volkswagen носи кинески модел на европскиот пазар
netpress.com.mk
Самитот ЕУ почна со дискусија за полско-унгарската блокада
kanal5.com.mk
Борел: Турција со своето однесување се повеќе се оддалечува од ЕУ
makfax.com.mk
Помпео го посети Голанскиот регион во Сирија
press24.mk
Димовски до Каракачанов: Кои сме, какви сме, каква историја почитуваме и каков јазик говориме е само наша борба
telma.com.mk
Владата вечерва решева за прогласување на кризна состојба на целата територија
netpress.com.mk
Србија трет ден со ред бележи рекорден број починати и заразени со коронавирусот
alsat.mk
За преговори со ЕУ, Заев ОПТИМИСТ, Пендаровски ПЕСИМИСТ
press24.mk
Скоро милион Кинези веќе се вакцинираа против коронавирус: Дозите „одат како алва", а никој не зборува што е тука најголемиот проблем
press24.mk
ВИДЕО: Минибус поминал низ демонстрантите - Ерменците скандирале против премиерот, па се здобиле со повреди
makfax.com.mk
(Видео) Путин не можел да престане да кашла, Кремљ се обидел сè да заташка
kurir.mk
ЕУ размислува за воведување санкции кон Турција поради нејзините активности во Источен Медитеран

Бочварски: Со Косово работиме на унапредување на регионалната инфраструктура

Kanal5 29.10. 16:28

Бочварски: Со Косово работиме на унапредување на регионалната инфраструктура

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски по средбата со неговијот косовски колега Арбан Абраши порача дека унапредувањето на регионалната поврзаност е од огромно значење за двете земји .Прегледи:462Објавил:Administrator29 октомври 2020, 15:44СподелиСподелиНа средбата во Приштина се разговар»»»

kanal5.com.mk
Press24 29.10. 15:39

Бочварски: Со Косово работиме на унапредување на регионалната инфраструктура

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски по средбата со неговијот косовски колега Арбан Абраши порача дека унапредувањето на регионалната поврзаност е од огромно значење за двете земји преку изградбa на автопатот од Скопје до Блаце, поврзување со гасоводот и изградба на зедничка железничка »»»

press24.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.