NATO i bën ftesën Maqedonisë por anëtarësimi vjen pas ndryshimit të emrit [etleboro.org]
Basha shpall kërkesën e opozitës: Rama ik! Të krijohet qeveri anti-mafia 7m - Gazeta Telegraf
Ligji i teatrit/ Petrit Vasili: Ruçi të ndalë kriminalizimin dhe delegjitimimin e Kuvendit 3m - Gazeta Telegraf
SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe 4m - Alsat-M
Rama takim me ministrin gjerman: Të vazhdohet përpara me reformat 7m - Gazeta - shqip
Gjermania, “skeptike” ndaj idesë për ndryshimin e kufijve Kosovë-Serbi 4m - Alsat-M
SOFT NEWS – Trafiku në Gjermani nuk bllokohet as nga… elefantët! 5m - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Parashikimi i motit për ditën e nesërme 9m - Gazeta Telegraf
Juratoviç: Thaçi e Vuçiq po përpiqen t'i shpëtojnë politikat e dështuara, e dinë që kufijtë s'ndryshojnë - Arbresh.info 7m - Arbresh
Daçiç kërcënon: FSK nuk guxon të veprojë në Veri të Mitrovicës 14m - Infokusi
Lekaj bën thirrje për kujdes më të madh në trafik 14m - Infokusi
Ky është vendi më çuditshem ku Haradinaj zgjodhi të flejë gjumë (FOTO LAJM) 15m - Albeu
Ministrave me aktakuza në qeveri u shtohet edhe Rrustem Berisha, shefi nuk merr masa 11m - EO - Ekonomia Online
Ligji për teatrin e ri, opozita i drejtohet me letër Gramoz Ruçit 16m - NOA
LIGJI PËR TEATRIN/ Vasili: Ruçi të ndalë kriminalizimin e Kuvendit 18m - Alpenews
Helmimi i banorëve në Zharrës, Albpetrol: Banorët hëngrën dhe pinë… 16m - Gazeta 55
Kryetari i Kuvendit Ruçi, takim me Kryetarin e PDSH në Maqedoni, Menduh Thaçin 21m - Gazeta Telegraf
“Teatri” votohet të enjten, opozita e bojkoton 21m - Klan Kosova
Shqipëria kandidon për drejtimin e OSBE, Rama i kërkon mbështetje Gjermanisë 25m - JavaNews
Ironia therëse e Palokës: ‘Torta’ e qeverisë, nuk ëmbëlsoi fjalët e ministrit gjerman 21m - Standard
LSDM: Gjuha dhe identiteti maqedonas mbesin të njohura 30m - MIA - Makedonska Informativna Agencija
Teatri Kombëtar/ Opozita e bashkuar letër kreut të Kuvendit 29m - Citynews
Tre vjet pas krizës, evropianët mbeten të hapur ndaj migrantëve 26m - Koha
''Shkëmbimi i territoreve mund të krijojë probleme afatgjate'' 28m - Zeri
Shqipëria gati për të filluar bisedimet për anëtarësim në BE 33m - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Reformat integruese, Qeveria tri oferta bashkëpunimi me opozitën 33m - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Zbardhet takimi i kreut të opozitës, Lulzim Basha, me Ministrin e Jashtëm gjerman Heiko Maas 36m - Bold News
Ambasadori amerikan në Beograd: SHBA mbështet Thaçin dhe Vuçiqin 39m - Periskopi
Daçiq: Të gjithë do të mbështesin marrëveshjen e bazuar në kompromis 39m - Periskopi
Kosova dhe Shqipëria kanë shumë mundësi bashkëpunimi në kuadër të Agjendës Digjitale 36m - Lajmi
Shpend Ahmeti e çon komunën në det këtë vikend 36m - Gazeta NewBorn
Haradinaj: Projekti “Bashkimi i Qytetit”, i rëndësishëm për Ferizajn 36m - Lajmi
Ekskluzive: Artmotion e konsideron Kosovën si pjesë të territorit të Serbisë 37m - Gazeta Express
Fier/ Kushëriri i vdiq në aksident, por Agimi nuk e di, ja çfarë thotë në spital 41m - Gazeta Telegraf
Gazmend Oketa: Ja pse u distancova nga Berisha 43m - Sot
Teatri/ Opozita letër Ruçit: Të miratohet dekreti i Presidentit, jo drafti me ndryshimet e PS 43m - Panorama
Nesër votohet “Teatri”, opozita vijon bojkotin edhe në këtë seancë 45m - NOA
BE “rrethon” Shqipërinë – Plan për të sjellë mijëra agjentë të Frontex për ruajtjen e kufijve 44m - Gazeta 55
Rilindja “Privatizon” vijën bregdetare – 660 prona shtetërore në shitje në Durrës, Vlorë, Sarandë 44m - Gazeta 55
Lushtaku: Sylejman Selimi nuk është i burgosur, por i kidnapuar 48m - Ina-online
Sëmuret njëri nga të akuzuarit, shtyhet seanca për “27 Prillin” 45m - Portalb
Akuzoi mësuesin për ngacmim, qëllohet me armë shtëpia e 11-vjeçares 50m - Standard
Kuvendi mbledh keshillin e legjislacionit me 26 shtator 50m - Standard
"Kërkoj djalin që bëra me shitësen e martuar", babai i 3 fëmijëve zbulon bisedën me burrin e të dashurës 49m - JavaNews
Fushata e Hashimit! 49m - Kohajone
Faturat për Rrugën e Kombit dhe Tiranë-Elbasan u "frynë" me 682 mln $ më shumë 54m - JavaNews
Ali Ahmeti me Eurodeputetët: Drejtimi jonë i duhur është Perendimi 55m - Lajmpress
Rukiqi apeloi të hiqen barrierat ndërkufitare me Shqipërinë 52m - Epoka e re
Dhuna në Kuvend, dëshmuan Muhiq dhe Dudush 1h - Alsat-M
Vlorë/ 28-vjeçari me dy mbiemra arratiset nga burgu 1h - Gazeta Telegraf
Ministrja gjermane e Mbrojtjes nesër për vizitë në Maqedoni 1h - Syri
Sherifi: “Propozimet për ndarje të Kosovës gjithmonë kanë ardhur nga Serbia” 1h - Kosova
Veseli: Projekti “Bashkimi i Qytetit” do t’i japë Ferizajt zhvillim, dimension dhe perspektivë 1h - Kallxo
Mes pensionistëve, cila ministre udhëtoi sot me "Air Albania" (FOTO) 1h - Hashtag
Turkish kërkon 30 milionë dollarë, Shqipëria ka vetëm 200 mijë 1h - Ina-online
Me sytë nga OKB-ja, beteja diplomatike Kosovë-Serbi zhvendoset në Nju Jork 1h - Ina-online
Universiteti “Kadri Zeka” mbyll konkursin plotësues për pranimin e studentëve të rinj 1h - Almakos
Vetingu në politikë, caktohet data kur do të shqyrtohet nga Kuvendi 1h - NOA
Ruçi vendos të mblidhet këshilli i legjislacionit, ja kur do zhvillohet 1h - Sot
Lufta kundër korrupsionit, sfidë e qeverisë shqiptare | Zeri Popullit 1h - Zeri I Popullit
BE duhet ta kushtëzojë Serbinë, që ta ndalojë t’i bëjë dëm FSK-së 1h - Koha
Krasniqi për protestën e Vetëvendosjes: Nuk duhet të merret seriozisht as nga opozita 1h - Koha
Daçiç: Kosovën e njohim si shtet kur të fluturojnë derrat 1h - Koha
“Vettingu i politikanëve”, Këshilli i Legjislacionit mblidhet në 26 shtator 1h - Newsbomb
Basha takon ministrin gjerman Heiko Maas 1h - Vizionplus
"Marrëveshja Kosovë-Serbi varet nga gatishmëria e palëve për të marrë vendime të vështira" 1h - KosovaOnLine
Eurodeputetët, në Shkup për Komitetin e përzier parlamentar 1h - Alsat-M
Sami Lushtaku: Sylejman Selimi nuk është në burg, e kanë kidnapuar 1h - Gazeta NewBorn
Opozita kthehet në Kuvend, kërkon zgjedhje të reja 1h - Periskopi
Lekaj: “Bashkimi i Qytetit” projekt për Ferizajn që e duam të gjithë 1h - Gazeta Blic
Protestë për pronat; Ish-i përndjekuri lidhet me zinxhirë para zyrës së ATP - American Eye 1h - American Eye
Vetingun e politikanëve do e bëjnë SPAK dhe BKH 1h - 24-ore
Shqipëria vendi më i rrezikuar në Ballkan nga pasiguria ushqimore 1h - Gazeta 55
Hahn për “DW”: Nëse referendumi nuk ka sukses, vendimin e fundit e merr Parlamenti 1h - Aktuale
Salianji: Vizita e PD në qytete ndal aktivitetin e bandave kriminale 2h - Kohajone
Nën moton “Duam Drejtësi për Çlirimtarët” kërkohet lirimi i Sylejman Selimit 2h - Periskopi
Veseli: Opozita të protestojë për deklaratat e Vuçiqit, e jo për Hashim Thaçin e UÇK-së 2h - Gazeta NewBorn
Ministri gjerman: Qershori i 2019-s nuk hap negociatat automatikisht 2h - Gazeta - shqip
Dy ushtrues detyre në krye të ministrive, AKR dhe Nisma neglizhojnë dhënien e propozimeve 2h - Gazeta NewBorn
Shilegov u tha eko-aktivistëve për gazsjellësin: Është si shtatzëni e padëshiruar në fazë të vonshme 2h - Almakos
Shtet në shërbim të krimit/ Shullazi ngelet pa prokuror, krimet e rënda po dështojnë 2h - Gazeta 55
Dhunimi i biznesmenit, Berisha: Ngrihuni kundër qeverisë… 2h - Bota Sot
PD hodhi akuza të forta, por komisioneri publik mbyll debatin: Nuk ka ankesë për Ardian Dvoranin në KPA 2h - Bota Sot
Ermal Hoxha u punësua tek kompania e gruas. Nuk pi më drogë 2h - Kohajone
Gazmend Oketa rrëfen sot në “Top Talk” arsyet e largimit nga politika 2h - Top Channel
Haradinaj: Bashkimi i qytetit, projekti më i rëndësishëm në 20 vitet e fundit në Ferizaj  2h - Epoka e re
GJYKATA E STRASBURGUT MERR VENDIMIN PËR MARK FRROKUN 2h - Starplus-tv
Romë, Kurz:”Italia dhe Austria kërkojnë shmangien e një Brexit-i të vështirë” 2h - Top Albania Radio
Shkarkohen 9 punonjës të administratës, mes tyre 3 drejtorë të ALUIZNI-t 2h - Gazeta Express
Kuvend, diskutohet sot pr/ligji “Për regjistrimin e adresave të shqiptarëve jashtë vendit” 2h - Gazeta Telegraf
Task-Forca Antikorrupsion, Gjonaj nxjerr shifrat: 60 masa administrative, 3 drejtorë të larguar nga ALUIZNI 2h - Bold News
Kryediplomati gjerman, Ramës: ‘Lëri fjalët, duhen reforma, përmbushni kushtet’! 2h - Bold News
32 veteranët e rrejshëm nga fshati i Hashim Thaçit 2h - Periskopi
Kurti: Normalizimi i shteteve së brendshmi, më i rëndësishëm sesa ai i raporteve të liderëve autoritarë 2h - Periskopi
"Miratimi i dekretit të teatrit nga PS-ja, taktikë e Ramës për të mos vajtur sërish te Meta" - Salianji 2h - Hashtag
Menduh Thaçi dje pësoi aksident kur u kthye nga Tirana 3h - Aktuale
Kreu i socialistëve europainë pret Ballën: Shqipëria në BE, çështje kombëtare 3h - JavaNews
Raporti/ Basha, Meta e Rama, 1 mln dollarë për lobim në SHBA. Rusia, zero ndikim në Tiranë 3h - JavaNews
“Shuplakë” gjermane në Tiranë, Maas: Qershori nuk jep siguri për negociatat, kujdes kriteret 3h - Gazeta Express
Veliaj tregon si polici bashkiak ia “mblodhi” tre italianëve që hodhën plehrat në park 3h - Gazeta - shqip
Treni Tiranë-Durrës-Rinas – Financimi “peng” i Kuvendit,  Hekurudha hap tender për studim arkeologjik 3h - Scan - tv
Krasniqi për protestën e Vetëvendosjes: Nuk duhet të merret seriozisht as nga opozita 3h - Gazeta NewBorn
Rama-Fusha, çmenduri në vjedhje, 6400 euro për një pishë, 2.4 milionë euro për 400 pisha! Komentet 3h - Syri
LDK në përgatitje të mocionit për rrëzimin e qeverisë 3h - Politiko
Maas:”Vendimi i BE-së për negociatat me Shqipërinë, i rëndësishëm” 3h - Top Albania Radio
Krasniqi: VV proteston edhe për ngrohje globale 3h - Klan Kosova
Fillon edicioni i tretë i Festivalit të Gjelbër 3h - Insajderi
Arrestohet një i dyshuar për vrasjen e 4 gushtit në Lladrovc të Malishevës 3h - Insajderi
Kasami në Saraj: TË gjithë bashkarisht të angazhohemi për referendumin 3h - Lajmpress
Krasniqi për VV-në: S’kanë protestuar moti, mos i merrni seriozishtTemat: 3h - Indeksonline
Mediat serbe: Brnabiç në vend të Vuçiqit në Nju Jork 3h - Indeksonline
Balla dhe Basha përballen më 10 tetor në gjykatë për 3.4 milionë eurot 3h - JavaNews
“Abuzim me tenderat”, PD kallëzon në prokurori Erjon Veliajn 3h - Top Albania Radio
PD padit Veliajn në prokurori: Favorizoi miqtë për tenderat 3h - JavaNews
Me protestë kërkohet lirimi i Sylejman Selimit dhe të tjerëve 3h - Republika
Karteli i makinave gjermane ka parandaluar teknologjinë e pastër 3h - Energjia
Akuzat e PD për vizitën e Papës KM: Procedurat sipas ligjit, si Bashkia 3h - Gazeta Telegraf
Arrestohen 7 persona në Han të Elezit, vidhnin naftë nga Bechtel&Enka 3h - Periskopi
I fali kompanisë Fusha 2.6 milionë euro, PD padit në prokurori Erion Veliajn 4h - Lajmifundit
Kosova po bënë hapa konkretë për zhvillimin e sektorit të inovacionit 4h - Gazeta Blic
Të enjten seanca e jashtëzakonshme për ratifikimin e marrëveshjeve ndërkombëtare 4h - Telegrafi
Vendoset data se kur do të përballen në gjykatë Basha dhe Balla 4h - Gazeta Express
Kosova është e pasur shumë me burime natyrore 4h - RTK Live
Porositë skizofrenike të Vuçiçit 4h - Panorama
PD padit Veliajn në Prokurori: I dha “Fusha sh.p.k” 2.6 milionë euro pa garë 4h - NOA
Vdekja e 24 vjeçarit, vihen në pranga 3persona 4h - Gazeta 55
Balla - Basha përballen në gjykatë për akuzat e eurove të sekuestruara në Toyota Yaris - 4h - Albpress
Rruga e re Tiranë-Elbasan do të bëhet me pagesë, pas përfundimit, Braçe: Hetoni kostot | 4h - Archivio
Kacafytjet në Kuvendin e Bujanocit, raportojn mediat në tërë rajonin 4h - Presheva
PD padit penalisht Veliajn: I dha pa garë 2,6 milionë euro “Fusha sh.p.k.” 4h - Abcnews
3.4 mln euro në ‘Toyota Yaris’, Balla dhe Basha në Gjykatë më 10 tetor 4h - Gazeta - shqip
PD në sulm: Rama blen 6500 euro një pishë! 2.6 milion euro për 400 pisha 4h - Kohajone
Vettingu në Politikë, PD Letër Rucit: Mblidh Komisionin e Ligjeve 4h - TV Klan
Zaev shkon në Uashington, takimi me zëvendëspresidentin Pens 4h - Ina-online
“Toyota Yaris”/ Balla dhe Basha përballë njëri-tjetrit në Gjykatë, zbulohet data e seancës së parë! 4h - Gazeta Telegraf
Turistët gjermanë për Beratin: Qytet impresionues 4h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Përveç ArtMotion, edhe Kujtesa kishte bashkëpunuar me Arena Sportin e Serbisë 4h - Gazeta NewBorn
Drejrori i Ramës, ja si i ndihmoi Fatmir Meta vrasësit e Azem Hajdarit 4h - Bold News
Energjia mbetet sfidë për shtetin - RTV21 4h - RTV 21
Rrëfehen gratë kosovare që po diskriminohen në paga 5h - Kosova Sot
‘U përpoq të më vriste me bar miu’, modelja e njohur akuzon Presidentin Putin - Shqiptarja.com 5h - Shqiptarja
PD kallëzim penal në prokurori për Veliajn: Po favorizon Fushën, i dha miliona euro - Shqiptarja.com 5h - Shqiptarja
Sipërmarrja inovative në Shqipëri, 300 kompani nga rajoni prezantojnë idetë e tyre 5h - TV Klan
Krasniqi: UÇK-ja e ka përfunduar misionin e saj fisnik, lëne rehat 5h - Zeri
Protesta të dhunshme në Greqi 5h - Abcnews
Kurti ironizon me Haradinajn dhe Limajn 5h - KosovaOnLine
3.4 mln euro në “Toyta”/ Balla padit Bashën për shpifje, gjykata merr vendimin: Ja kur do të mbahet seanca e parë 5h - Sot
15 të vdekur nga rrëzimi i avionit rus në Siri 5h - Kallxo
Modelja akuzon Vladimir Putinin, thotë se u përpoq ta helmonte - Arbresh.info 5h - Arbresh
Petrit Vasili: Rama sklerotik, jepe me 3D dhunën në Jalë 5h - Gazeta Telegraf
Industria e lojërave të fatit lulëzoi pas ligjit të 2015-s 5h - Gazeta Telegraf
Peza: Edhe PS e do vettingun politik, por PD është jo serioze - American Eye 5h - American Eye
PARATË NË “TOYOTA AURIS”/ Balla dhe Basha do të përballen në gjykatë mëngjesin e 10 tetorit 5h - Alpenews
BASHA: AKSIONI I IKMT-SË NË JALË, GRABITJE E PRONËS 5h - Starplus-tv
"Negociatat", Ministri i Jashtëm gjerman: Presim rezultate kundër korrupsionit e krimit 5h - JavaNews
Vazhdon seanca për dëshmitë e ‘27 prillit’ 5h - Aktuale
Takimet private të zyrtarëve të akuzuar me krerët e sistemit të drejtësisë 5h - Bota Press
Kurti fton për protestë për datën 29 shtator 5h - Info Globi
Champions League, Liverpul mund Paris SG ndërsa Inter rikthehet me fitore pas 6 vjetësh 5h - Vizionplus
Fleckenstein provon një punë të re, grumbullon 650 euro për gjysmë ore 5h - JavaNews
Merken shkarkon shefin e Shërbimeve Sekrete Gjermane 5h - RTSH - Radio Televizioni Shqiptar
E fundit/ Rama takim urgjent me Ruçin dhe Veliajn, çfarë pritet të diskutojnë 5h - Gazeta Telegraf
Si e justifikoi Gjiknuri taksën e re për autostradat 5h - Lapsi Lajme
Kurti për Limajn e Haradinajn: I mori Thaçi pas vetes në Bruksel, kaq është roli i tyre 6h - Periskopi
“Monstra”, familjarët e të akuzuarve nuk e pranojnë si dëshmi “Opel Omegën” 6h - Portalb
Shpenzimet për arsimin më të ulëtat në Evropë, gati 1/3 financohet nga familjarët 6h - Gazeta Telegraf
Shtetit nuk i del viti për të rikonstruktuar një shkollë fshati! Fëmijët duhet të mësojë natën! 6h - Gazeta Express
Prizreni dhe Hungaria pajtohen për bashkëpunim në fushën e turizmit 6h - Koha
Deputeti: Vetting për 320 politikanë. Analisti: Jeni vetë të korruptuar 6h - Gazeta Dita
Petrit Vasili: Rama është me sklerozë, nxjerr ca video idiote HD, 3D dhe 4K 6h - Gazetatema
Kjo është harta e vjedhjes së rrymës 6h - RTK Live
MAQEDONIA E ALI AHMETIT NË NATO 6h - Tetova Sot
3.4 mln euro në “Toyta”/ Ja çfarë vendimi mori gjykata për kërkesën e Klevi Likës 6h - Sot
Në 31 qendra sot mund t`i kontrolloni frerët e veturave falas 6h - Kallxo
Ankesat e qytetarëve, ndihmë për përmirësimin e mekanizmit të ALUIZNI-t 6h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Kurti: Thaçi i mori Haradinajn e Limajn pas vetes 6h - Kallxo
Degjeneron fjalori në studio pas përplasjes së fortë/ Spiropali i përmend mesazhet me ‘GD’, Salianji: Shikoni orgjitë.... 6h - Sot
Kurti: Thaçi i mori Haradinajn e Limajn pas vetes 6h - Bota Press
Idrizi ngre zërin: S'ka burrë nëne që ta përdorë njeri çështjen çame si tepsi 6h - JavaNews
Casillas po e zhvillon sezonin e 20-të në Ligën e Kampionëve, këta janë lojtarët me mbi 15 sezone në garën më të madhe për klube 6h - Almakos
Mot me diell në bregdetin e Shqipërisë 6h - Zeri
Pa besim të ndërsjellë nuk mund të ketë pajtim në Ballkan 6h - Koha
Ecuria e reformës në drejtësi, përfaqësues nga Komisioni i Venecias në Tiranë 6h - JavaNews
Kosova dhe Serbia me betejë diplomatike në Nju Jork 6h - Gazeta NewBorn
Bien nga pema dy burra, njëri ndërron jetë… 7h - Standard
Edhe autostradat e Kosovës me pagesë 7h - Monitor Albania
19 vjet nga themelimi i TMK-së, Kosova ende pa ushtri 7h - Zeri
Historia e trishtë e Telekomit, nga fitimprurës në krizë të thellë 7h - Monitor Albania
Teatri, Rama dhe Veliaj takim me Ruçin në Kryesinë e Kuvendit 7h - Gazeta - shqip
Çfarë është SPAK dhe pse po shpejtohet Vettingu për 16 prokurorë 7h - Gazeta Dita
Asgjë nuk ka ndryshuar, LDK-së jepini të drejtojë disa ministri dhe voton si të doni 7h - Albeu
Kukës, mbyllen degë të arsimit profesional 7h - RTSH - Radio Televizioni Shqiptar
Hakmarrja e Rikalos për bashkëshorten konfirmohet edhe nga gjykata 7h - Periskopi
Deputeti Osmani dhe të tjerët para gjykatës 7h - Gazeta NewBorn
PD kallzon penalisht Meten, ja per çfare e akuzon - 7h - Albpress
Reforma në drejtësi, maxhoranca takim me reporterë të ‘Venecias’ 7h - 24-ore
Prishtina dështon të marrë fitore në tavolinë, sot e kërkon në fushë 7h - Koha
LVV-ja pas 10 ditësh protesta ‘për ta korrigjuar’ Thaçin 7h - Gazeta KNN
SHBA mund të shtojë trupat amerikane në Poloni 7h - TV Klan
Pesë rastet kur janë pranuar dekretet e Presidentit dhe janë bërë ndryshime në ligj 7h - JavaNews
Aurel Plasari tallet me deputeten e PD Albana Vokshi: “Jeni opozitë e paguar, për këtë paguheni”! 7h - JavaNews
PD publikon videon kur kreu i IKMT kërcënon deputetin 7h - Gazeta - shqip
Ali Ahmeti nga Haraçina: BDI-ja kontribuese në marrjen e ftesës në NATO 7h - Ina-online
Manovrat e rrezikshme politike të Thaçit 8h - Bota Press
Shkëmbimi i territoreve/ ‘The Economist’: Dështon projekti Thaçi-Vuçiç për kufijtë 8h - Sot
Sot Prishtina- Gjilani, ndeshje e mbetur nga java e parë 8h - Almakos
Gjysmë milioni euro dëme nga shiu e nga breshëri 8h - Republika
​Murati: Ky manipulim mundet ta dëmtojë vetëm përkohësisht kujtimin për UÇK-në 8h - Periskopi
Haziri: Kam parë dokumentin e Serbisë që synon defunksionalizimin e Kosovës 8h - Periskopi
Donald Lu takon kryeprokuroren Arta Markun, jep porositë e fundit për goditjen e korrupsionit dhe zbatimin e reformës 8h - Sot
Kusari-Lila i bën thirrje Kurtit që të lë anash diskursin ndaj partive opozitare 8h - Periskopi
Brukseli mesazh pushtetarëve, ambasadori i ri i BE nis punën dhe zbardh objektivat, premton luftë të ashpër ndaj korrupsionit 8h - Sot
Tjetër tërmet në vend/ Vetëm dje 4 goditje, ja ku ishte epiqendra 8h - Sot
Parashikimi i motit, e mërkurë 19 shtator 2018 9h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Presidenti Meta: Shqipëria do të vijojë në rrugën e saj të evropianizimit, modernizimit dhe bashkëjetesës 9h - Gazeta Telegraf
Projekti i Thaçit për ndarje po vdes, kjo është arsyeja 9h - Gazeta NewBorn
A e njeh Serbia Kosovën pa bërë shelgu rrush? Përgjigjet presidenti Thaçi 9h - Ina-online
Shembjet në Jalë, Basha: Vepër e Ramës dhe e banditit Fatmir Meta! 9h - JavaNews
Ahmeti thotë se ka punuar me IOM-in dhe se në bazë të shifrave s’ka më shumë se 15 mijë veteranëTemat: 9h - Indeksonline
“Korrigjimi i kufijve, eufemizëm për spastrimin etnik” 10h - Infokusi
Zëri i Amerikës: Garë formale për Teatrin e Ri   10h - Gazeta 55
Parti të re nga Patozi? Ja komenti i Berishës 10h - Bold News
I dërguari i posaçëm i OKB-së, Staffan de Mistura: Rusia, Siria dhe Izraeli të përmbahen nga veprimi ushtarak - Shqiptarja.com 13h - Shqiptarja
NATO i bën ftesën Maqedonisë por anëtarësimi vjen pas ndryshimit të emrit
NATO i bën ftesën Maqedonisë por anëtarësimi vjen pas ndryshimit të emrit
69d - Hashtag

Pas takimit të Këshillit veri-atlantik të NATO-s, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se Maqedonia nuk do të mund t’i bashkohet NATO-s nëse nuk e ndryshon emrin, siç parashikohet në marrëveshjen e nënshkruar të këtij ve

klankosova.tv
Stoltenberg: Maqedonia nuk do të mund t’i bashkohet NATO-s nëse nuk e ndryshon emrin
69d - Klan Kosova

Pas takimit të Këshillit veri-atlantik të NATO-s, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se Maqedonia nuk do të mund t’i bashkohet NATO-s nëse nuk e ndryshon emrin, siç parashikohet në marrëveshjen e nënshkruar të këtij ve