kohajone.com
Ligji për Korporatën e Investimeve, 19 vota kundër, Fatmir Xhafaj abstenon
klankosova.tv
Haxhiu: LDK nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në
zeriamerikes.com
TI: Kompanitë ‘fantazmë’ – në qendër të korrupsionit e pastrimit të parave
boldnews.al
Negociatat/ Pas azilkërkuesve, Franca përmend edhe dy kushte: Gjyqësori dhe Parlamenti duhet…
Negociatat, Kodheli: Duhet të jemi krenarë, nuk shkojmë në Evropë si lypsarë
rtsh.al
Shkodër, operacioni anti-informalitet, bllokohet për herë të dytë punishtja e turshive dhe e salcave
indeksonline.net
Vjedhje masive e votave mes kandidatëve të AAK-së e PSD-së (Dokument)
INVESTIGIM/ Lana, kanali në mes të qytetit (FOTO LAJM)
Kuvendi mblidhet në seancë plenare
boldnews.al
BE na tha “Jo”. E duam, s’na do, po me kë të martohemi?
6 vjedhje në një muaj: Policia kap me “presh në duar” bandën e hajdutëve në Durrës
cna.al
“Ofendoi protestuesit”/ Klevis Balliu mesazh ambasadorit të OSBE
periskopi.com
Reagim i Periskopit mbi gjuhën rrugaçe të Xhemajl Rexhës
Çfarë kërkon Ali Ahmeti në politikë, pas dështimit të datës për negociata
boldnews.al
Noka tallet me Hahn: A nuk ishte ky që na the vjet, u hapën negociatat?
boldnews.al
Reforma Zgjedhore, PD përgatit propozimet/ Ndryshime në Kushtetutë, financimin e partive dhe…
Studentë ndërkombëtarë interes për sektorin e ujit në Shqipëri
rtsh.al
Kuvendi ka miratuar në seancën e sotme projektligjin për Korporatën e Investimeve
Tani pa gaz lotsjellës, Albin Kurti: rishikojmë demarkacionin me Malin e Zi
ekonomiaonline.com
ORCA: 16 profesorë të UP-së i kanë të vjedhura punimet shkencore
BRENDËSI/ Si e ndryshoi Turqia dinamikën e luftës në Siri? Fillimisht, të njihemi me shkak-pasojat…
boldnews.al
Kuvendi miraton Korporatën e Investimeve Shqiptare, opozita: Afera më e madhe korruptive
“Juventus” dhe Dybala, gati diskutimet për rinovimin e kontratës
Negociatat/ Vendimmarrja pozitive në Këshillin Europian, me rëndësi për vetë BE-në
gazetamapo.al
Nga aksidentet e Brahos te parada e grave të PS/ Fotot e Kuvendit sot
evropaelire.org
Prokuroria mban sekret laboratorin që do të ekzaminojë zarfet nga Serbia
tetovasot.com
Pendarovski: Lobojmë deri në momentin e fundit
sot.com.al
"Shqipëria kërkon hapjen e negociatave, jo integrim të menjëhershëm në BE’’/ Deklarata e Endri Fugës shkakton debat midis gazetarit gjerman dhe atij b
gazetablic.com
Prokuroria kërkon rigjykim për Ilir Tolajn dhe pesë zyrtarë të tjerë
Dossier/ Bariu që ulej në një tavolinë me kryeminstrin dhe reagimi i sekretarit të partisë. Shefqet Musaraj: “1 lab, një skuadër, dy, një kompani, tre
balkanweb.com
Lëvizja Vetëvendosje: Vuçiç nuk është në pozita që të komentojë simbolet. Gazetari: Mos donte flamurin e Kosovës?!
aa.com.tr
Në botë jetojnë 1,3 miliardë persona të varfër
telegrafi.com
Merkel planifikon të diskutojë zbritjen e buxhetit të BE-së për Gjermaninë pas BREXIT-it
ekonomiaonline.com
Gucati: Këtë muaj apo në nëntor do të ngritën aktakuzat e para nga Specialja
rtsh.al
Britania e Madhe arrin marrëveshje me BE-në për Brexit
Buxheti faktik 2018, Balla: Prioritet uji i pijshëm, arsimi, shëndetësia, bujqësia dhe infrastruktura
lexo.com.al
Buxheti faktik i 2018/ Ministrja Shahini: “Projekte të rëndësishme të realizuara si rezultat i rritjes buxhetore”
koha.mk
Ketrin Eshton: BE-ja duhet ta shpërblejë Maqedoninë e Veriut

Cerkovina e Vlorës, pa ujë! Mbi 600 banorë apelojnë për zgjidhje

Java News 26.06. 18:26

Cerkovina e Vlorës, pa ujë! Mbi 600 banorë apelojnë për zgjidhje

Administratori i Novoselës ka thënë se rrugën do t’a shtrojnë pasi është bërë tenderimi, por ka hall mos thonë e bëjnë për fushatë. Banorët e fshatit Cerkovinë ankohen për kamerën e Fiks Fare se prej shumë vitesh nuk kanë rrugë e ujë. Janë rreth 600 banorë, vetëm 10 km larg Vlorës, që nuk kërkojnë »»»

javanews.al
Top Channel 25.06. 20:32

Fiks Fare/ Cerkovina, fshati i harruar në Vlorë. 600 banorë në 2019 ende kërkojnë ujë e rrugë

Administratori Novoselës ka thënë se rrugën do t’a shtrojnë pasi është bërë tenderimi, por ka hall mos thonë e bëjnë për fushatë. Banorët e fshatit Cerkovinë ankohen për kamerën e Fiks Fare se prej shumë vitesh nuk kanë rrugë e ujë. Janë rreth 600 banorë, vetëm 10 km larg Vlorës, që nuk kërkojnë as»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano