press24.mk
Доктор Николов: Не убедуваа дека ситуацијата е под контрола, сега гледаме по бројката на починати и заразени колку е под контрола
zurnal.mk
Инцко: Дејтон се политизира, пораките на негирање доаѓаат од Република Срспка
makfax.com.mk
Зошто Путин досега не се вакцинирал?
press24.mk
Бајден го претстави својот надворешно-политички тим: Со овие луѓе ја враќа Америка на глобалната сцена
netpress.com.mk
Бајден: Америка се враќа и ќе го преземе глобалното водство
press24.mk
Донесени повеќе кадровски решенија - Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата
mia.mk
Бајден и Харис ги претставија првите луѓе на новата Админстрација на САД (видео)
zurnal.mk
Можен договор меѓу Скопје и Софија, ВМРО-ДПМНЕ повика да се откријат детали
netpress.com.mk
Руската вакцина ќе чини под 20 долари и е ефикасна над 95 отсто
kanal5.com.mk
Какви документи и понуди разменуваат Македонија и Бугарија?
БАЈДЕНОВИОТ ТРНЛИВ ПАТ: НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СЕКАКО ЌЕ БИДЕ РАЗЛИЧЕН ОД ТРАМП, НО НЕ ТРЕБА ДА БИДЕ ИСТ КАКО ДЕМКРАТСКИТЕ ПРЕТХОДНИЦИ
kurir.mk
Шведска не успеа да ги заштити корисниците на домови за стари лица
kanal5.com.mk
Чавушоглу: ЕУ да ги признае грешките кон Турција
ЧЕРНЕЕВА: ВНЕСУВАЊЕТО НА ИСТОРИЈАТА КАКО КРИТЕРИУМ ЗА ПРИЕМ ВО ЕУ ЌЕ ГО БЛОКИРА РЕГИОНОТ
ОДБЕЛЕЖАН 22 НОЕМВРИ
makfax.com.mk
Петмина загинати и 18 повредени во терористички напад во сириски Ал Баб
kanal5.com.mk
Рекордни се глобалните нивоа на CO2 и покрај пандемијата и карантините
netpress.com.mk
Британската кралица му додели титула „барон од Сибир“ на синот на руски бизнисмен
БУГАРИЈА 2020: „ЗАВЕРУВАЊЕ“ НА ИДЕНТИТЕТОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ (2)
kanal5.com.mk
Бесими: Клучен збор во Предлог-буџетот за 2021 година е здравје, најважно е здравјето
makfax.com.mk
„Медиапул“: Десет незгодни прашања во врска со бугарското вето
kanal5.com.mk
ВМРО-ДПМНЕ: Влада на национален спас за поуспешно справување со кризата и последиците од неа
netpress.com.mk
Германија се надева на „трансатлантски“ пристап кон Иран откако Бајден ќе ја преземе власта
netpress.com.mk
Битиќи: Целта на Владата е да ги исполни обврските од Зелениот договор 2050 на ЕУ
kapital.mk
Директорката на МЕПСО, Шуклева: Во инвестициски циклус сме од 163 милиони евра
netpress.com.mk
Заштита од диктатура и мобинг во јавните институции во Македонија
netpress.com.mk
Стоилковиќ: Заев и Пендаровски не изразија сочувство за смртта на патријархот Иринеј- не е превид, туку намера
makfax.com.mk
Бајден утре ќе претстави членови на новата влада, медиумите открија некои имиња
makfax.com.mk
Бајден ќе го постави Ентони Блинкен за американски државен секретар
kurir.mk
Турција ги обвини НАТО и ЕУ дека не преземаат мерки за решавање на ситуацијата во Нагорно Карабах
netpress.com.mk
Короната однесе пет животи свештенството на СПЦ
zurnal.mk
Каракачанов: Македонските влади, од првиот ден на постоењето на земјата, не се нормални
makfax.com.mk
Трамп среде Г-20 самитот отиде да игра голф
puls24.mk
Филип Петровски: Многу луѓе од тесниот круг на Мицкоски се луѓе на Црвенковски и чуваат слика од Бранко!
mia.mk
Турција ги обвини НАТО и ЕУ дека не преземаат мерки за решавање на ситуацијата во Нагорно Карабах
netpress.com.mk
Русија забрани влез за 25 британски дипломати
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Француските новинари и „Жолтите елеци“ на протести против новиот закон за безбедност
telma.com.mk
Оддавањето почит на патријархот Иринеј надвор од здравствените протоколи
kanal5.com.mk
Нови масовни антивладини протести во Ерменија (ВИДЕО)
kanal5.com.mk
Супер преносителите се главни двигатели на епидемијата на коронавирус
kanal5.com.mk
Американската влада ги засилува заканите со санкции поради гасоводот во Германија
kurir.mk
Винченцо Дел Монако нов шеф на Мисијата на ОБСЕ во Албанија
sitel.com.mk
Да се направат напори за одржување на првата меѓувладина конференција до декември, ЕУ да го препознае постигнатото на земјава
netpress.com.mk
Реакција во „Фајненшл тајмс“: Дипломатијата на Западен Балкан има одеци од советското минато!
netpress.com.mk
Во САД предадено првото барање за одобрување вакцина против Covid-19
kanal5.com.mk
Чернева: Заради Македонија, Бугарија останува сама и неразбрана во ЕУ
netpress.com.mk
Дилеми дали вакцините против коронавирусот можат да го создадат „имунитетот на стадото“
kanal5.com.mk
Чешкиот претседател до Трамп: Немој да се понижуваш
mms.mk
Ретроспектива на бугарското вето
makfax.com.mk
ООН: 122 земји гласаа за руската резолуција против неонацизмот

Димитров и Нуредини учествуваа на 5-от состанок на Секторскиот мониторинг комитет​

Makfax 29.10. 15:09

Димитров и Нуредини учествуваа на 5-от состанок на Секторскиот мониторинг комитет​

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска ко-претседаваше со 5-от состанок на Секторскиот мониторинг комитет за животна средина во рамките на ИПА II. Повеќегодишната оперативна програма за 2014-2020 во секторот животна средина и климатски акции беше во гл»»»

makfax.com.mk
VECER 29.10. 14:50

Димитров и Нуредини учествуваа на 5-от состанок на Секторскиот мониторинг комитет​

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска ко-претседаваше со 5-от состанок на Секторскиот мониторинг комитет за животна средина во рамките на ИПА II. Повеќегодишната оперативна програма за 2014-2020 во секторот животна средина и климатски акции беше во гл»»»

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.