makfax.com.mk
„Брејтбарт“: Иднината на Израел зависи од реизборот на Доналд Трамп
kanal5.com.mk
Ерменци на протест пред турската амбасада во Мадрид
mia.mk
Помпео в петок на одделни средби со министри на Азербејџан и на Ерменија
netpress.com.mk
Ердоган го нападна Макрон дека сака „да ги израмни сметките“ со муслиманите
kanal5.com.mk
Земјите од регионот ги враќаат мерките за борба против ковид-19
kanal5.com.mk
Јохансон побарала од бугарскиот премиер да се деблокира договорот за Фронтекс со Македонија
makfax.com.mk
Советот за безбедност на ОН расправа за верификација на примирјето во Нагорно-Карабах
zurnal.mk
Хоти со порака до Лајчак: Не смее да има нарушување на унитарниот карактер на Косово
zurnal.mk
Шефот на грчката дипломатија пречекан со протести во Тирана
press24.mk
Трамп со порака до Американците: Да ги послушав научниците, сега ќе имавме земја во голема депресија (ВИДЕО)
netpress.com.mk
Грција бара суспензија на царинската унија со Турција
МИЦКОВСКИ НИ СТАВА КАМЕН ВО ЧЕВЕЛОТ
„МАКЕДОНСКО МАЛЦИНСТВО“: ПЛАШИЛО ЗА ВНАТРЕШНО –ПОЛИТИЧКИ ПОТРЕБИ
ЈАНКУЛОВСКА Е „ЖРТВА“ НА АВТОРИТАРНИОТ СИСТЕМ НА БЕГАЛЕЦОТ ГРУЕВСКИ
СВЕТСКА БАНКА: ПОМОШТА ЗА ЗЕМЈИТЕ ПОГОДЕНИ ОД КОРОНАТА ДА НЕ СЕ ОДЛОЖУВА
ВМРО СВРТЕНА НАОПАКУ
РАБОТАТА НА МЕШОВИТАТА КОМИСИЈА ДА НЕ Е УСЛОВ ЗА РАБОТА НА ПОЛИТИЧАРИТЕ
ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА НИ ДАДЕ ТРОЈКА А ДОБИВМЕ И ДОСТА ЗА ДОМАШНА
ЗА ДА ИМА РЕВАНШИЗАМ, НЕШТО (ТРЕБА ДА) ПРЕТХОДЕЛО!
НОВА ВОЈНА НА КАВКАЗОТ (4)
ТУРСКО СЦЕНАРИО ЗА ЕВРОПСКА СРБИЈА
zurnal.mk
Шефот на грчката дипломатија утре ќе ја посети Тирана
mia.mk
Светска банка предвидува економски пад од 5,2 проценти на Блискиот исток и Северна Африка
press24.mk
За една недела 44 отсто повеќе заразени во Европа со Ковид-19
makfax.com.mk
Ерменци и припадници на ПКК протестираа во Париз против Азербејџан
alsat-m.tv
Пендаровски зборува за негирањето на јазикот, Милошоски открива каков ќе биде договорот со Бугарија
alfa.mk
Кој ќе одговара за срамот со патарините?
makfax.com.mk
Алијев: Азербејџанската армија ослободи уште 13 села од ерменска окупација
makfax.com.mk
Делегациите на САД и Израел слетаа во Бахреин за официјализирање на историскиот договор за мир
netpress.com.mk
Навални: Путин развива нов вид хемиско оружје
kanal5.com.mk
Османи – Логар: Меѓувладина конференција до крајот на годината единствен логичен исход
press24.mk
Катимерини: Заев нема причина да се грижи за можната бугарска блокада на преговорите со ЕУ
press24.mk
Мартин Протуѓер е позитивен на вирусот Ковид-19
kanal5.com.mk
Хуманитарен концерт со пијанистот Дмитри Маслеев
makfax.com.mk
Помпео се закани со санкции за продажбата на оружје за Иран
netpress.com.mk
Европа го мина прагот од 250.000 починати од Covid-19
netpress.com.mk
Ердоган ги обвини Русија, САД и Франција дека ѝ доставуваат оружје на Ерменија
makfax.com.mk
Десетици илјади граѓани протестираа на улиците во Минск, уапсени 50 демонстранти
telma.com.mk
Заев најавува попис, ВМРО-ДПМНЕ бараат заеднички да донесат закон
kanal5.com.mk
Он-лајн дебата: Поинтензивно вклучување во борбата против трговијата со луѓе
КОСОВО ВО ЕУФОРИЈА по најавите на Бајден за косовската иднина
netpress.com.mk
Преглед на ситуацијата со Covid-19 во Европа: Пусти улиците на градовите во Франција, нови мерки и во други држави
kanal5.com.mk
Илјада години Бигорски манастир – историски, културен и духовен бисер на Македонија
makfax.com.mk
Германскиот претседател во самоизолација, неговиот телохранител има коронавирус
netpress.com.mk
Турција ја зголеми процената за количеството гас откриено во Црното Море
alfa.mk
Пандемијата ги скрати работничките права
kanal5.com.mk
Видео-Фото: Свечено испратен првиот контингент во мисијата КФОР на Косово
makfax.com.mk
Макрон: Терористите нема да ја поделат Франција, темнината нема да победи
zurnal.mk
Мета: Албанија не исполнува услови за оддржување прва меѓувладина конференција
zurnal.mk
Курти ги повика Албанците во САД да гласаат за Бајден
Косово МЕНУВА ИМЕ? Во Приштина даден предлог од сега да се именува вака
makfax.com.mk
Европските метрополи повторно во карантин
press24.mk
Николовски за Димовска: „Ако не поднесе оставка, јас ќе побарам да биде разрешена“
netpress.com.mk
Лондон подготвен за неуспех на преговорите, освен ако ЕУ темелно не го промени пристапот
netpress.com.mk
Путин предлага безусловно едногодишно продолжување на нуклеарниот договор
mms.mk
„Зидојче цајтунг“: Македонскиот кревок мир
alsat-m.tv
Короната „удри“ по судските рочишта
Пишман лобист за „Северна“ се извинува за грешката
zurnal.mk
Мустафа објави писмо во кое Могерини тврди дека ЗСО нема да има извршни овластувања
zurnal.mk
Вархеји: Властите во БиХ да го казнат негирањето на најтешките злосторства

Маричиќ ќе се борел против корупција ама ништо не знаел за скандалот Заев Дака

Kurir 17.09. 11:06

Маричиќ ќе се борел против корупција ама ништо не знаел за скандалот Заев Дака

Министерот за правда Бојан Маричиќ иако ветува реформи во правосудство и поефикасна борба против корупцијата, нема информација за скандалот кој деновиве ја тресе македонската јавност. Имено, нема реакција ниту од надлежните институции за отворање на истрага за скандалот во кој се споменуваше и прем»»»

kurir.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.