kanal5.com.mk
„ЕУ по корона кризата можеби ќе се распадне“
mia.mk
СБ на ОН парализиран за време на пандемијата со новиот коронавирус
netpress.com.mk
Италијанските здравствени власти го отфрлаат лабораториското потекло на коронавирусот
mms.mk
ИЈЗ со детални податоци за заболените по општини
kanal5.com.mk
Фон дер Лајен го честита членството во НАТО
mia.mk
Матарела: Европа мора да усвои нови мерки за справување со коронавирусот
mia.mk
Словенечките медиуми за членството на Северна Македонија во НАТО
kanal5.com.mk
Србин од Ниш добил три години затвор зашто излегол од самоизолација
mia.mk
Нова порака на Лагард за лидерите во ЕУ: Работете поинтензивно за да се ублажи влијанието на Ковид-19 врз економиите
mia.mk
ВТБ-лигата прогласи крај на сезоната без шампион
kanal5.com.mk
Британскиот премиер Џонсон заболен од корона вирусот
mia.mk
Со изолацијата поради Ковид-19, зголемено семејното насилство во Франција
mia.mk
Едуард Филип предупредува на „крајно голем бран“ кој „се нафрла на Франција“
netpress.com.mk
Советниците на Трамп викендот ќе му посочат нови препораки за борба со Ковид-19
netpress.com.mk
Италија го отфрла предложениот одговoр на ЕУ на коронавирусот
netpress.com.mk
Шпанија набавила неисправни тестови за коронавирусот
mia.mk
Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана
mia.mk
За еден ден 365 смртни случаи од коронавирусот во Франција, вкупно 1.696 жртви
Американците кажаа ЗОШТО ПАДНА КОСОВСКАТА ВЛАДА НА КУРТИ
makfax.com.mk
САД го обвинија Мадуро за наркотероризам и нудат 15 милиони долари за негово апсење
mms.mk
„Аџибадем Систина” набави 15.000 тестови за детекција на Ковид-19
mia.mk
Лидерите на Г20 одржаа виртуелен самит посветен на пандемијата и нејзините економски последици
mia.mk
Борел: Интензивна соработка на ЕУ со Западен Балкан во борба против пандемијата
netpress.com.mk
Путин смета дека Русија може да го совлада коронавирусот за помалку од три месеца
mia.mk
САД се поготвуваат да го обвинат Мадуро за „наркотероризам“
mms.mk
Чартер летот од Малта до Скопје чини 25.000 евра
kanal5.com.mk
Вашингтон и Пекинг во вербална војна за Ковид-19!
mms.mk
Граѓаните од Македонска Каменица ќе донираат храна и хемиски средства за сиромашните и немоќните
alsat-m.tv
Османи: Партиите не треба да лицитираат со мерки против ковид-19 на прес-конференции
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Руските воени експерти пристигнаа во италијански Бергамо
mia.mk
Франција ги повлекува војниците од Ирак поради Ковид-19
kanal5.com.mk
Над три милијарди луѓе во светот се во принудна изолација
puls24.mk
Шокантно – 9 ЕУ држави му забраниле прелет на рускиот авион со помош за Италија
kanal5.com.mk
Само во една европска држава работат училиштата и кафулињата
makfax.com.mk
Урсула фон дер Лаен: Иднината на Западен Балкан е во ЕУ
mia.mk
Состојба со Ковид-19 во светот до 17 часот
MIA 05.03. 12:45

СДСМ в понеделник на Конгрес ќе ги дефинира изборните листи, Заев деновива најави состанок со ДПА

В понеделник по Конгресот на СДСМ ќе бидат познати изборните листи за престојните предвремени парламентарни избори, закажани за 12 април. На огласот се пријавиле околу две илјади кандидати, по првичните селекции на локално ниво останале околу илјада и тие понатаму се селектираат на централно ниво н»»»

mia.mk
Makedonsko Sonce 05.03. 12:57

СДСМ в понеделник на Конгрес ќе ги дефинира изборните листи, Заев деновива најави состанок со ДПА

В понеделник по Конгресот на СДСМ ќе бидат познати изборните листи за престојните предвремени парламентарни избори, закажани за 12 април. На огласот се пријавиле околу две илјади кандидати, по првичните селекции на локално ниво останале околу илјада и тие понатаму се селектираат на централно ниво н»»»

Press24 05.03. 13:01

СДСМ в понеделник на Конгрес ќе ги дефинира изборните листи, Заев деновивe најави состанок со ДПА

В понеделник по Конгресот на СДСМ ќе бидат познати изборните листи за престојните предвремени парламентарни избори, закажани за 12 април. На огласот се пријавиле околу две илјади кандидати, по првичните селекции на локално ниво останале околу илјада и тие понатаму се селектираат на централно ниво н»»»

press24.mk
Sitel 25.02. 17:24

Утре почнува увид во избирачкиот список и рокот за собирање потписи за независни листи

Embedded video for Утре почнува увид во избирачкиот список и рокот за собирање потписи за независни листи Од утре па до 11 ќе се врши увидот во Избрачкиот список за изборите на 12 април. Според последните податоци на списокот се запишани милион 817 илјади 28 избирачи. Проверката може да се направи »»»

sitel.com.mk
Kanal5 06.03. 08:46

Следната недела ќе се знаат кандидатските листи за претстојните парламентарни избори

В понеделник по Конгресот на СДСМ ќе бидат познати изборните листи за престојните предвремени парламентарни избори, закажани за 12 април. Прегледи:106 март 2020, 08:44СподелиСподелиНа огласот се пријавиле околу две илјади кандидати, по првичните селекции на локално ниво останале околу илјада и тие »»»

kanal5.com.mk
MMS 05.03. 13:24

СДСМ в понеделник на Конгрес ќе ги дефинира изборните листи, Заев деновива најави состанок со ДПА

В понеделник по Конгресот на СДСМ ќе бидат познати изборните листи за престојните предвремени парламентарни избори, закажани за 12 април. На огласот се пријавиле околу две илјади кандидати, по првичните селекции на локално ниво останале околу илјада и тие понатаму се селектираат на централно ниво н»»»

mms.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano