Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Globus Macedonia del Nord 21.11. 15:24

„ИЗБОРОТ Е ВАШ“

МИРЈАНА МАЛЕСКА Излезноста на граѓаните на избори е поголема кога постои надеж за промена. На политичките партии, невладините организации, особено на медиумите и на колегите од универзитетот, би им препорачала со аргументи и без предрасуди да водат дебата за сите отворени прашања за да можат гласач»»»

Press24 Macedonia del Nord 20.11. 22:44

Шилегов: Од ДПМНЕ нема политика за државен интерес, туку политиката ја сведе на инаетење

Членот на Извршниот одбор на СДСМ Петре Шилегов во емисијата „24 анализа“ на телевизија 24 истакна дека во изминатите 6-7 години од ДПМНЕ нема креирање на политика за државен интерес, туку политиката ја сведе на инаетење. Она што е интерес на државата, она што СДСМ го прокламира како интерес на држ»»»

press24.mk
Zurnal Macedonia del Nord 21.07. 16:49

Џафери – Да завршиме со уставните измени за идните генерации

Доколку не се донесат уставните измени земјата нема да може да оди напред во евроинтеграцискиот процес, вели претседателот на Собранието Талат Џафери. „Идејата е да се заврши со оптималното решение, да се внесат во Уставот и да продолжиме понатаму, не заради нас како политичка гарнитура во моментов»»»

zurnal.mk
VECER Macedonia del Nord 26.05. 12:02

За Таравари БИЛО РЕСПЕКТ ако стоело АЛБАНЦИ НАМЕСТО 20%

Лидерот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари рече дека со менувањето на изразот „20%“ со „албански јазик“ во Уставот, „Македонците би покажале респект кон сограѓаните“. Тој за Клик плус на ТВ 21 вели дека тврдењата на опозицијата дека тоа ќе донесе бинационализација на земјата, се „приказни за м»»»

vecer.mk
Net Press Macedonia del Nord 25.05. 22:54

Таравари: Време е да се покаже респект кон Албанците

Вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21, лидерот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари рече дека со менувањето на изразот „20%“ со „албански јазик“ во Уставот, „Македонците би покажале респект кон сограѓаните“. Тој вели дека тврдењата на опозицијата дека тоа ќе донесе бинационализација на земјата, се „при»»»

netpress.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.