aa.com.tr
Anadolu Agency i bën thirrje Izraelit për fotoreporterin e saj Mustafa Kharouf
Kuvendi mblidhet në seancë plenare
gazetablic.com
Gjithçka gati për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri, mbi 58 mijë votues
almakos.com
Zgjedhjet për kryetar në katër komunat në veri të Kosovës, vetëm dy kandidatë nga partitë shqiptare
Kur ke lindur? Ja si të ndikojnë 5 elementët në jetën tënde
kallxo.com
Gazetari i BIRN-it njolloset si 'tradhtar' në një video në Twitter
gazetablic.com
Komuna e Prishtinës vlerësohet si komuna më transparente në Kosovë
IEVP Fier, ndalon një person të shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit
noa.al
PD: Rama ka vënë nën kontroll shumicën e mediave me tenderë dhe kërcënime
Edhe të rinjtë e Kaçanikut pjesë e projektit të bujqësisë
Të rinjtë shqiptarë i bëjnë thirrje BE-së: Vërini vizën Ramës, jo shqiptarëve!
ina-online.net
Asnjë indikacion për heqjen e vizave për Kosovën
gazetamapo.al
Grabitja në Rinas, shkarkohet kreu i Aviacionit Civil, Krislen Keri
insajderi.com
Raporti Mueller mbi ndërhyrjen ruse në zgjedhje, gati për publikim
insajderi.com
Ministri Berisha i kundërpërgjigjet Bekë Berishës rreth përzgjedhjes së kandidatëve për ushtarë
shqiptarja.com
Apollon Baçe: Monumentet më të rrezikuara në vendin tonë janë kishat
Grupi i deputetëve “Miqtë e fëmijëve”, miratohet raporti vjetor
Ankaraja kusht Shkupit për NATO-n
Nuk fshihen më! Eduart Grishaj i shpreh dashurinë Arbanës në sy të të gjithëve, bën veprimin e papritur (Foto)
gazetablic.com
Vendimet “veç për qef” të kryeministrit Haradinaj, që i kushtuan buxhetit të vendit miliona euro
epokaere.com
Haradinaj takohet me presidentin e BERZh-it
aa.com.tr
Samiti Japoni-Rusi mund të mos përfshijë bisedimet për ishujt e kontestueshëm
KQZ u jep mandatet, kush janë 4 deputetët e rinj të Kuvendit
Prishtina International AutoShow - Edicioni 2
gazetablic.com
“AAK e ka kaluar Vetëvendosjen me besim në popull” – partia e Kurtit i reagon kryeministrit: Ku po jeton ti?
syri.net
Paris - Notre Dame: Tempulli
Oda Ekonomike e Kosovës dhe Oda Amerikane, mirëpresin shtyrjen e liberalizimit të tregut të energjisë
Opozita e re krijon grupet. Aksioni i parë në Kuvend, interpelanca për “Rinasin”
almakos.com
Nesër në emisonin “Target” i ftuar është kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi
Deputetët Gjoni e Murrizi zhvillojnë interpelancë për çështje urgjente me ministrin e Brendshëm

Pas asfaltit si ‘petë laknori’ në Çabiq, Milaim Zeka tregon se si duket një asfalt në Drenicë (Foto)

Periskopi 15.04. 13:54

Pas asfaltit si ‘petë laknori’ në Çabiq, Milaim Zeka tregon se si duket një asfalt në Drenicë (Foto)

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka po kritikon Qeverinë edhe për rrugët të cilat janë në gjendje jo të mirë edhe pse ato janë në përfundim e sipër. Ai në profilin e tij zyrtar në Facebook ka postuar disa fotografi nga rruga Drenas-Skenderaj, ku kjo rrugë shihet me gropa dhe e parregulluar.»»»

periskopi.com
Gazeta KNN 15.04. 13:35

Pas Çabiqit edhe kjo rrugë u dëmtua ende pa u lëshuar për qarkullim

Ende pa u finalizuar për qarkullim , rruga Drenas – Skenderaj është dëmtuar rëndë. Kjo rrugë është dëmtuar pas reshjeve të fundit por që kualiteti i dobët i asfaltimit ka bërë që të hapen disa ‘gropa’ ende pa u vënë në qarkullim kjo rrugë. Ka qenë deputeti Milaim Zeka i cili ka publikuar disa fotog»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano