Klani i Peqinit dhunon vajzat shqiptare në rrugët e Parisit: I lidhin me zinxhirë
​Gjykata Supreme merr vendim për ankesat e partive politike
newsbomb.al
“E lehtë të investosh në Shqipëri?” Ambasada e SHBA SHUPLAKË qeverisë: Ky biznesmen amerikan do thoshte JO (VIDEO)
zeriamerikes.com
Peter Beyer emërohet raportues i Këshillit të Evropës për Kosovën
shqiptarja.com
Emërimet/ Koçi: Meta po çon 'ushtarët' e tij në 'Kushtetuese', për t'i shpëtuar shkarkimit
Pas vendimit të Supremes, reagon Limaj
gazetaexpress.com
Policia kap 7 refugjatë sirianë në Dibër, në kërkim trafikanti që i premtoi BE-nëTe fundit
cna.al
“Nuk janë koncensione, por hajdutëri”/ Kërcënon Basha: Do t’i godasim
gazeta-shqip.com
Gjithçka që duhet të dini mbi debatin për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese!
gazetainfokus.com
Hashim Thaçi mbetet pa “shtëpi”
NISMA-AKR-PD në Kuvend, këta janë 6 kandidatët e koalicionit që do të jenë deputetë
javanews.al
Amerikanë, kështu po na vrisni…
rtsh.al
Komisioneri i ri i Zgjerimit, Olivér Várhelyi: Premtoj hapjen e negociatave me Tiranën dhe Shkupin, brenda muajve të ardhshëm
alpenews.al
SKEMA/ Media amerikane: Si arriti Partia Demokratike të rrëzonte kandidaturën e Trump për Ambasadore në Tiranë
infoglobi.com
Supremja refuzon ankesat e VV-së, LDK-së e KDTP-së kundër PZAP-it
kohajone.com
Strakosha: Pritja më e bukur ndaj Dybala-s, thonë se jam te Lazio prej Tares por …
botasot.info
KEDS paralajmëron qytetarët për ndëprerje të rrymës
shqiptarja.com
SHBA 10 000 dollarë për çdo 'kokën' e al-Awlaki, anëtar i al Kaedës
rtsh.al
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, takon homologun çek, Jan Hamàček
Në “luftë” për djalin, prindërit ngecin në Siri pas vdekjes së të birit
Vetëvendosje ia këput shpresat Nismës për të hyrë në Qeveri
Supremja vendos për votat nga Serbia, Nisma në Kuvend
Rivlerësimi i banesave, Denaj: Procesi do përfshijë rreth 30-40 mijë pasuri
Kryemadhi takon Paganon, drejtor Ekzekutiv i Bankës Botërore për Shqipërinë
Rikonstruksioni i Drejtorisë së Shërbimeve të Transportit Rrugor në Laç, Balluku: Sistem elektronik në përgjigje të nevojave të qytetarëve
Britania pa Europën, Tusk: Do të jetë shumë e vogël në skenën ndërkombëtare
kosova.info
Gent Cakaj pritet të marrë udhëheqjen e PSD-së
Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik diskuton në parim projektligjin “Për Buxhetin e Vitit 2020”
aa.com.tr
Altun poston videon me masakrat e YPG/PKK-së që Erdoğan i tregoi Trumpit
BRICS, kundër proteksionizmit-Pesë liderët bëjnë thirrje për rritje të investimeve mes tyre
rtsh.al
Projekt buxheti 2020 për arsimin, Shahini: Rritje me 8.7%, reflekton rëndësinë që ka sektori
cna.al
Marrëdhënia e Xhaferllarit me ish deputetin e PD/ Ja si e komenton këshilltari i Metës
Betimi i Arta Vorpsit, Basha: Grusht i pastër institucional…
alsat-m.tv
Ndotja e ajrit, OJQ-të kërcënohen me padëgjueshmëri qytetare
aa.com.tr
Erdoğan: Turqia nuk do të heqë dorë nga sistemi S-400
“Kultura” shtrenjton biletat për vizitorët – Margariti: Të ardhura shtesë nga sitet arkeologjike, ndryshojmë dhe skemën e shpenzimit
alsat-m.tv
Kumanovë, protesta për shpërfilljen e flamurit shqiptar
aa.com.tr
Rusia: Rajonet pranë lumit Eufrat në Siri janë normalizuar
E quajti “Edi diarreja”, Ylli Rakipi thotë se Rama kërkon ta dënojë për agjitacion dhe propagandë
koha.mk
Shengeni Ballkanik, duplifikim procedurash
koha.mk
Vetëm Shengen i madh!
lexo.com.al
Lleshaj-Hamàček: Qeveria çeke mbështet perspektivën europiane të Shqipërisë
kohajone.com
Bylykbashi: Betimi nuk është ceremonial, kryhet vetëm para Presidentit të Republikës
DEBATI/ Shpjegimet e një diplomati: a fshihet islamofobi pas “Jo”-së së Macronit për negociatat?

‘Dështim personal i Ramës’, Jorida Tabaku: Rruga për BE kalon nga dorëheqja e Ramës.Shqipëria merr goditjen politike me të rëndë në historinë e saj 30 vjeçare! Komentet

Syri 18.10. 15:56

‘Dështim personal i Ramës’, Jorida Tabaku: Rruga për BE kalon nga dorëheqja e Ramës.Shqipëria merr goditjen politike me të rëndë në historinë e saj 30 vjeçare! Komentet

Nga Sali Berisha/ Samiti i kryetarëve të shteteve dhe qeverive të BE vendosi: Nuk pranohet hapja e negociatave! Edvin Mafia i mbylli dyert e BE për Shqipërinë! Miq, një vendim ogurzi u mor sot për Shqipërinë në Bruksel. Vjet u caktua si datë e mundshme për hapjen e negociatave fundi i ketij viti në»»»

syri.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano