Lufta e Valbonës
Çfarë do të bëhet me 11 mijë tituj “Qytetar Nderi” dhe 1900 “Çelësa Bashkie” që ka dhënë pushteti lokal?
Ngjarjet e ditës, 27 mars 2019 - RTV21
“Miliona dollarë nga Tirana janë përpirë nga lobistët e Uashingtonit”
26-27 Nëntor, Tirana mirëpret kryetarët e bashkive të Prishtinës, Tetovës, Ulqinit dhe Preshevës
Presidenti Meta uron PD: Suksese në përmbushjen e përgjegjësive
Elida BUÇPAPAJ/ Protesta e PD-së – deklarimi i Edi Ramës për hapjen e dosjeve dhe premtimi që ai i ka bërë Angela Merkelit
Nesër Shqipëri-Serbi, Tahiri: Asnjë huligan në “Elbasan Arena”
Sot votohet për Kosovën në UNESCO
Prof. Dr. Myslim Pasha/ Garda e Republikës së re
Letra e plotë/ Pas Llallës edhe Prokurorja Gashi i shkruan Nishanit e Metës: Pse ma refuzoi vizën Donald Lu
ina-online.net
Hoxhaj: Taksa ka lënduar raportet me partnerët tanë
ina-online.net
Ja se si Drejtori i Policisë joshi me para Fredi Alizotin të hiqej si ‘Agron Xhafaj’
Thaçi takon Kerryn në Tiranë, Presidenti i Kosovës mund të zgjidhet më 15 shkurt
cna.al
Artan Hoxha: Ervin Salianji është mashtrues
Top Show/ A po përgatit Erion Veliaj të ardhmen e tij politike në PS?
cna.al
Vangjeli kap "mat" Salianjin/ Edhe ti ke një vëlla të dënuar me emër të ndryshuar
cna.al
Presidenti me kapital të ri politik pas raportit të Prokurorit Mueller
Dita e Europës, Klajda Gjosha: “Qytetarët kanë nevojë ta ndërtojnë në Shqipëri jetën europiane të fëmijëve të tyre”
Erion Veliaj në krye të PS-së? Përgjigjet Klaudia Gjosha
Qeveria, sulm ndaj ish-ministrit Ditmir Bushati
insajderi.com
Libri i Michelle Obamas thyen rekordin për librin biografik më të shitur në histori
Nga intelektualët grekë, deputetë me pranga në duar. Ja kush na përfaqëson
Çfarë po ndodh me institucionet shtetërore?
ina-online.net
BFIM mbetet me kërkesat e njejta ndaj Qeverisë, pret zgjidhje
mia.mk
Zaev: Rekorde të reja të investimeve të huaja -624,5 milionë euro
insajderi.com
Osmani thotë se në gjithë Kosovën janë mbyllur lojërat e fatit, kundërpërgjigjet kryetari i shoqatës së basteve
Shahini: Paketa financiare, përfitojnë 90% e studentëve në universitetet publike
sot.com.al
Vendimi për ish-ministrin, Dritan Zagani kap detajin dhe zbulon çfarë do të ndodhë me Saimir Tahirin
“Kolltuqe ku shtrihen derrat e gazetarisë”-Lubonja i përgjigjet Ramës dhe tregon një detaj të dokumentarit të Rai Due
almakos.com
Menduh Thaçi në manifestimin qendror në Gllogjan /FOTO
cna.al
Zgjedhjet vendore 2019/Ish Presidenti: Opozita rrezikon asgjesimin politik
"Fshesa" ndaj diplomatëve, Iljazaj: Cakaj pastroi Ministrinë nga gjurmët e Bushatit
Akuzat e Tabakut, përgjigjet ministri: Nga podiumi juaj dalin vetëm emocione çadrash
gazetablic.com
Sylejman Selimi flet për komunikatën nr.59 të UÇK-së
boldnews.al
‘Të lidhur me krimin dhe drogën’/ Zbulohen lidhjet mes Tahirit dhe Lleshajt
exit.al
Nis gjykimi për Saimir Tahirin
Haziri: Thaçi ka nuhatje politike, ndaj kërkoi korrigjim të kufijve
cna.al
Prokuroria politike në duart e Lulzim Bashës!

Aksioni i policisë në Vushtrri e Pejë,disa të arrestuar për armë pa leje

Infokusi 11.01. 10:44

Aksioni i policisë në Vushtrri e Pejë,disa të arrestuar për armë pa leje

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka organizuar një aksion për armëmbajtje pa leje në Vushtrri dhe Pejë. Policia njofton se në lidhje me rastin janë arrestuar disa persona,shkruan gazeta inFokus. “Rr. Nikollë Ivanaj, Pejë, në veturën e të dyshuarit mashkull K/Shqiptar, është gjetur dhe sek»»»

gazetainfokus.com
Insajderi 03.02. 18:55

Komuna e Agim Bahtirit harxhon para për birra e raki

Si pothuajse në çdo komunë të Kosovës që zyrtarë e saj pijnë pije alkoolike me para të buxhetit, edhe në Mitrovicë ndodhë e njëjta. KALLXO.com ka analizuar faturat kur buxheti i Komunës është shpenzuar për pirje alkoolike si dhe në një rast edhe pije energjike. Edhe pse jo shpenzime të mëdha për sh»»»

insajderi.com
Koha 14.03. 15:51

Kryetari i Vushtrrisë fton fabrikantin gjerman të investojë në Llamkos

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka takuar sot në Gjermani z. Arndt G. Kirchhoff, president i Industrisë së Metaleve në Republikën e NRW, Gjermani, njëherit drejtor i përgjithshëm dhe CEO i KIRCHHOFF Group, që është lider global në fushën e industrisë automobilistike në botë. Bëhet e ditur se »»»

koha.net
EO - Ekonomia Online 14.03. 15:56

Tahiri i prezanton Llamkosin Presidentit të Industrisë së Metalit në Republikën e NRW

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka takuar sot në Gjermani, Arndt G. Kirchhoff, President i Industrisë së Metalit në Republikën e NRW, Gjermani, njëherit Drejtor i Përgjithshëm dhe CEO i KIRCHHOFF Group që është lider global në fushën e Auto industrisë në botë. Tema kryesore e takimit ishte njo»»»

ekonomiaonline.com
Periskopi 14.03. 18:00

Kryetari Xhafer Tahiri, i prezanton Llamkosin Presidentit të Industrisë së Metalit në Republikën e NRW

Kryetari i Vushtrrisë Xhafer Tahiri, ka takuar sot në Gjermani z. Arndt G. Kirchhoff, President i Industrisë së Metalit në Republikën e NRW, Gjermani, njëherit Drejtor i Përgjithshëm dhe CEO i KIRCHHOFF Group që është lider global në fushën e Auto industrisë në botë. Tema kryesore e takimit ishte n»»»

periskopi.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano