Ngjarjet e datës 21 korrik - RTV21
Selimi: Themelimi i Speciales, gabim i madh i Qeverisë dhe i Kuvendit
Trashëgimtarët e ligësisë
insajderi.com
Imami nga Prishtina pret ardhjen e Halifatit në Kosovë
telegrafi.com
Përleshje fizike në Prishtinë, tre të arrestuar
koha.net
“Politikat joevropiane” të Kosovës, gjerësisht në të dielën me “Koha Ditore”
vizionplus.tv
Zbardhet kallëzimi/ PD-prokurorisë: Heto krimet e 30 qershorit
Ursula Von Der Leyen, presidentja e parë femër e KE
monitor.al
Një shefe e re në krye të BQE-së
portalb.mk
Kryeministri pakistanez vjen të hënën në Shtëpinë e Bardhë
kohajone.com
Arshi Pipa, disident në jetë dhe në vepër, kurajozi i zëshëm i demokracisë, arketip i jokonformistit
Kur Tirana ishte ende një “fshat”, me… kullë sahati
Avokati ‘plas’ skandalin: Kryegjyqtarja e Hagës që komplotoi kundër Haradinaj, njeri i Soros…
kosova-sot.info
Godet Lajçi: 'Merri me veti qata 82 deputetët që votuen për Çakorrin'
kohajone.com
Analiza/Qëndrimi i Ramës për Haradinaj, më mirë të mos fliste fare!
VIDEO-Haradinaj mori vendime të shumta, disa u përkrahën e disa u kritikuan
gazetablic.com
Vjen reagimi nga LDK pas raportimeve se kjo parti është gati të bëjë marrëveshje për zgjedhjen e kryetarit - GazetaBlic
“Do bëhem ose polic ose kryeministër”, tek stani në Rrëzën e Çikës
kallxo.com
Veseli njëjtë si Thaçi e Rama, nuk e komentoi aktin e Haradinajt që 'Kryeministri i Kosovës nuk do të shkojë në Hagë'
insajderi.com
Dosja e trashë penale e të dyshuarit për vjedhjen e revoles së djalit të Rifat Jasharit
A do e lirojë zyrën Voltana?
PD, letër Kryeprokurores Marku: Heto 30 Qershorin, ti “ushtare e Ramës”!
Analistët politikë thonë se vendi duhet të shkoj në zgjedhje brenda dy muajve - Arbresh.info
vizionplus.tv
Trump: Irani të mos bëjë asnjë marrëzi, ndryshe do e paguajë
Në Shkodër e ndriti, Noka caktohet koordinator i PD-së në Elbasan
infoglobi.com
Kush do ta udhëheq LDK-në pas 3 gushtit?
infoglobi.com
Specialja deri tash ka ftuar për intervistim mbi 20 ish-pjesëtarë të UÇK-së

“Hetim parlamentar për Metën”,Ulsi Manja: Përgjigjja e tij fyese

Balkanweb 24.06. 15:30

“Hetim parlamentar për Metën”,Ulsi Manja: Përgjigjja e tij fyese

TIRANË Komisioni i Ligjeve do t’i propozojë Kuvendit ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar, që do të provojë sipas mazhorancës shkeljet kushtetutese që Presidenti i Republikës ka bërë në nxjerrjen e dekretit të 10 Qershorit, për anulimin e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Kryetari Ulsi Man»»»

balkanweb.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano