Arrestohet kapiteni i aeroplanit turk që u nda në tre pjesë
Koronavirusi shkatërron bursat globale: ‘Digjen’ 1 mijë miliardë dollarë – Ekonomistët: ‘Italia drejt recesionit’
shqiptarja.com
Vdiq punëtori në pallatin në ndërtim, arrestohet biznesmeni në Lezhë, kryetar i Dhomës së Tregtisë
cna.al
Si luftohet terrorizmi i ekstremit të djathtë
Kuvendi i Kosovës miratoi uljen e numrit të komisioneve parlamentare nga 16, në 14
koha.net
Komuna e Shtimes kërkon themelimin e njësisë së Gjykatës Themelore
shqiptarja.com
Ekskluzive/ Dosja e plotë e basteve, si ra në grackë vëllai i shefes së KPA-së së vettingut dhe Gramoz Murataj (Përgjimet)
Koronavirusi tremb bursat globale: Italia në rrezik izolimi, nuk këshillohen udhëtimet
shqiptarja.com
Meta nxjerr 'prova' të tjera: Popull, zgjohuni dhe ngrihuni në 2 mars kundër sorrave
Qeveria e zënë me çështje të tjera, s’ka kohë për “Kosovën e Re”
sot.com.al
Arian Galdini nxjerr prapaskenat: Në 2 Mars udhëheq komunisti i korruptuar Ilir Meta. Unë detyrova Fatos Nanon të thoshte...
sot.com.al
“As në varr nuk i lini të qetë”/ I akuzoi të vëllain si ‘trurin’ e vrasjes së Fatmir Haklajt, reagon Hasan Hykaj dhe nxjerr prapaskenat: Zylfija ka la
Durrësi pa drita për 3 ditë, ja zonat dhe oraret
Të rikthyerit nga emigracioni, 100 punësime në 13 bashki
sot.com.al
Qeveria prezanton planin e masave për rrezikun nga koronavirusi, Manastirliu: Nuk ka vend për panik, asnjë të infektuar në Shqipëri
sot.com.al
Asnjë rast i shënuar në Shqipëri, nuk ka vend për panik, flasin mjekët: Masat po merren, të gjithë të jemi të qetë
sot.com.al
Gjykata e Posaçme e Apelit hap çështjen “Tahiri”, ja kur do të zhvillohet seanca e parë ndaj ish-ministrit dhe kush do të jetë trupa gjykuese
kosova-sot.info
Vendimi i Glauk Konjufcës, ja çfarë ndryshimesh paralajmërohen...
shqiptarja.com
Historia tragjike e tre vëllezërve të familjes Sallaku: Njëri ishte sekretar i Enverit, dy të tjerët me gra ruse e çeke 25 vjet burg dhe tortura
sot.com.al
Jam ushtar i presidentit në mbrojtje të Kushtetutës nga grushti i shtetit!
sot.com.al
Tragjikomedia e presidentit, produksion i halucinacioneve politike
shqiptarja.com
FOTO/ Ekziston një perjudhë kur Kulla e Pizës pjerrtësohet më pak, zbuloni arsyen
periskopi.com
Daut Haradinaj: Albin Kurti ishte radikal në ndërrim qëndrimesh
kosova.info
Ngjarjet e datës 25 shkurt 2020
Air Albania/ “Migjeni” nis fluturimet drejt Italisë
MYNIH – Kurz: Mbështes Merkelin për refuzimin e aleancës me ekstremin e djathtë
preshevajone.com
Mbi 70 gazetare nga Tirana -UGSH ne Preshevë. Kryetari Cipa: Me ketë vizite plotesuam kerkesen dhe deshiren e kolegut tonë në Gjenevë
epokaere.com
Sami Musa zgjedhet deputet në Parlamentin e Hamburgut
shenja.tv
Mini-shengeni nuk mund të bëhet pa Kosovën
Kush flet për Shqipëri të madhe, tani do duhet thjesht të heshtë, nuk ka mundësi të më akuzojnë edhe për minijugosllav dhe për shqiptaromadh
AFGANISTAN – Ghani: Përparime në bisedimet SHBA-talebanë
Akti Normativ/ SPAK kërkon miratimin nga gjykata për 16 prona të sekuestruara
gazetainfokus.com
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dorëzuar aktakuzat e para
syri.net
Çështja e Teatrit/ Liçaj: SPAK merret me kartolina, kam 2 vjet në rrugë
kallxo.com
Spekulimet për karantinën e Koronavirusit ngjallin shqetësim në Kavajë

Si “firoi’ paketa “One Billion” nga 7 projekte të mëdha në tre rrugë me dy korsi; Kostot u shtuan me 420 milionë euro

Monitor 13.11.2019. 01:06

Si “firoi’ paketa “One Billion” nga 7 projekte të mëdha në tre rrugë me dy korsi; Kostot u shtuan me 420 milionë euro

Projekti i “1 miliard euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua me bujë në fillim të vitit që shkoi parashikonte ndërtimin e së paku 7 projekteve të mëdha të infrastrukturës, por tani, pas dy vitesh, ka degjeneruar në vetëm tre – katër projekte të vogla, shumica rrugë me dy korsi, të cilat zënë g»»»

monitor.al
Standard 08.11.2019. 15:56

Si degradoi projekti 1 miliardë euro nga 7 projekte të mëdha në tre rrugë me dy korsi…

Projekti i “1 miliardë euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua më bujë në fillim të vitit që shkoi parashikonte ndërtimin e së paku 7 projekteve të mëdha të infrastrukturës, por tani pas dy vitesh ka degjeneruar në vetëm tre – katër projekte të vogla, shumica rrugë me dy korsi, të cilat zënë ga»»»

Gazeta Dita 08.11.2019. 13:11

Si “firoi’ paketa “One Billion” nga 7 projekte të mëdha në tre rrugë me dy korsi

Projekti i “1 miliardë euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua më bujë në fillim të vitit që shkoi parashikonte ndërtimin e së paku 7 projekteve të mëdha të infrastrukturës, por tani pas dy vitesh ka degjeneruar në vetëm tre – katër projekte të vogla, shumica rrugë me dy korsi, të cilat zënë ga»»»

Rilindja Demokratike 08.11.2019. 10:04

Si degradoi projekti 1 miliardë euro nga 7 projekte të mëdha në tre rrugë me dy korsi; Kostot u shtuan me 420 milionë euro

Projekti i “1 miliardë euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua më bujë në fillim të vitit që shkoi parashikonte ndërtimin e së paku 7 projekteve të mëdha të infrastrukturës, por tani pas dy vitesh ka degjeneruar në vetëm tre – katër projekte të vogla, shumica rrugë me dy korsi, të cilat zënë ga»»»

rd.al
Mapo 08.11.2019. 08:45

Paketa “One Billion”, nga 7 projekte të mëdha në 3 rrugë me dy korsi

Projekti i “1 miliardë euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua më bujë në fillim të vitit që shkoi parashikonte ndërtimin e së paku 7 projekteve të mëdha të infrastrukturës, por tani pas dy vitesh ka degjeneruar në vetëm tre – katër projekte të vogla, shumica rrugë me dy korsi, të cilat zënë ga»»»

gazetamapo.al
CNA 08.11.2019. 08:35

Si “firoi’ paketa “One Billion” nga 7 projekte të mëdha/ Kostot u shtuan me 420 milionë euro

Projekti i “1 miliardë euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua më bujë në fillim të vitit që shkoi parashikonte ndërtimin e së paku 7 projekteve të mëdha të infrastrukturës, por tani pas dy vitesh ka degjeneruar në vetëm tre – katër projekte të vogla, shumica rrugë me dy korsi, të cilat zënë ga»»»

cna.al
Bold News 08.11.2019. 08:21

Paketa “One Billion” avulloi me 7 projekte, në tre rrugë me dy korsi/ Kostot u shtuan me 420 milionë euro

Projekti i “1 miliardë euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua më bujë në fillim të vitit që shkoi parashikonte ndërtimin e së paku 7 projekteve të mëdha të infrastrukturës, por tani pas dy vitesh ka degjeneruar në vetëm tre – katër projekte të vogla, shumica rrugë me dy korsi, të cilat zënë ga»»»

boldnews.al
Panorama 08.11.2019. 07:48

Si “firoi’ paketa “One Billion”, nga 7 projekte të mëdha në 3 rrugë me dy korsi

Projekti i “1 miliardë euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua më bujë në fillim të vitit që shkoi parashikonte ndërtimin e së paku 7 projekteve të mëdha të infrastrukturës, por tani pas dy vitesh ka degjeneruar në vetëm tre – katër projekte të vogla, shumica rrugë me dy korsi, të cilat zënë ga»»»

NOA 08.11.2019. 07:47

Si “firoi’ paketa “One Billion” nga 7 projekte të mëdha në tre rrugë me dy korsi/ Si u shtuan kostot

Projekti i “1 miliardë euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua më bujë në fillim të vitit që shkoi parashikonte ndërtimin e së paku 7 projekteve të mëdha të infrastrukturës, por tani pas dy vitesh ka degjeneruar në vetëm tre – katër projekte të vogla, shumica rrugë me dy korsi, të cilat zënë ga»»»

noa.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano