aa.com.tr
Gjermania kërkon nga BE sanksione ndaj Rusisë për sulmet kibernetike
PDK: Hyrja në dhomën e përgjimeve të PTK-së nga Qeveria, kërcënim për çdo qytetar
abcnews.al
Ofl i dërgoi formularin, kush është Ilir Bajri dhe krimet që fshihen pas tij
koha.mk
Kthim i ngadalshëm në normalitet
ata.gov.al
SEUL – Londra mbyll përkohësisht ambasadën në Phenian dhe evakuon diplomatët
Ambasadori Soreca citon shefen e ONM-së: Zbatimi i Reformës në Drejtësi duhet të vazhdojë me më shumë vendosmëri se kurrë
vizionplus.tv
SHBA-BE shtojnë presionin: Mbyllni reformën zgjedhore, ideale të bëhet deri të dielën
kallxo.com
Kuvendi Komunal i Lipjanit miraton ndarjen e 40 mijë eurove bursa për studentët
ata.gov.al
COVID-19 – Kina miraton testimin e dy vaksinave tek njerëzit
shekulli.com.al
Mushkëria “lufton” me betonin e qytetit! Sheshi blindohet me kulla, gati një tjetër e rradhës
portalb.mk
Francë, humbi jetën deputeti 75-vjeçar nga COVID-19
shqiptarja.com
Pas përgjimeve, policia tenton t’i marrë edhe hetimet prokurorisë, deputetja dekonspiron planin e ministrit Lleshajt
shqiptarja.com
Soreca: Reforma në drejtësi duhet të vazhdojë me më shumë vendosmëri se kurrëPlani i Metës dhe pezullimi i Dacit/ Shefja e ONM-së: Reforma në drejtësi
koha.mk
FUSHATA ELEKTORALE: Nga sheshet, në internet!
aktuale.mk
Kovid 19/RMV pranon donacionin nga Republika e Polonisë,Osmani:Ndihma në linjë me fazën e dytë të lehtësimit të masave
ata.gov.al
Brenda vitit, çdo familje e prekur nga tërmeti në zonat rurale do të jetë në shtëpi të re
cna.al
Vizita e Artan Lames në SPAK/ Malltezi tregon të pathënat: Biznesmeni Lam me Biznesmenin Ben janë miq
Flet arkitekti i njohur/ Çfarë fshihet pas kredisë 30 milionë euro për ndërtimin e “teatrit të ri”
periskopi.com
VV-ja kërkon të diskutohet për zgjedhjet në Podujevë, Daka i thotë se ato caktohen nga Presidenti
periskopi.com
Kryeshefja e Telekomit të Kosovës tregon nëse Sveçla ka qenë në Dhomën e Përgjimeve
newsbomb.al
‘Solidaritet mes çunave problematik’, Bardhi: Rama flet si Banda e Shijakut, vepron si e Lushnjes dhe vjedh si e Durrësit (VIDEO)
epokaere.com
Dështimi i projektit ‘Kosova e re”, ‘Contour Global’ kërkon mbi 20 milionë nga qeveria Kurti
shqiptarja.com
Real Madrid skuadra më e vlefshme e 2020, asnjë skuadër e Seria A në Top-10! Inter rritje monstruoze
shqiptarja.com
Kuvendi miraton emërimin e Ervin Metës në krye të AMF-së! Ish-zëvendësministri i Financave zëvendëson Ervin KoçinKuvendi miraton shtyrjen e pagesës së
gazetamapo.al
Inertet nga shembjet ofrojnë pamjen e Sirisë, po pengojnë rindërtimin!
aa.com.tr
Ushtria amerikane vazhdon përforcimet në Siri pavarësisht deklaratës së Trumpit
gazetablic.com
Kryeshefja e VV-së në Telekomin e Kosovës e konfirmon vizitën misterioze të Xhelal Sveçlës
boldnews.al
Veliaj i kërkon kredi BEI për Teatrin e ri, Pollo: Mos e financoni barbarinë nr 2
javanews.al
COVID19 - Top 10 vendet -
newsbomb.al
Reforma në Drejtësi, flet shefja e ONM: Të vazhdojë me më shumë vendosmëri se kurrë, rasti i Luan Dacit tregon...
boldnews.al
“Skizofren sadist”/ Berisha “shpërthen” ndaj Ramës: Je Covid-19 i vërtetë për bizneset
boldnews.al
Yuri Kim, shumë takime asnjë deklaratë/ Çfarë po ndodh në politikën e Tiranës
indeksonline.net
Gani Dreshaj takohet me zyrtarin e lartë gjerman, Peter Beyer, njeriun e afërt të Merkelit
indeksonline.net
Ministri i Jashtëm i Austrisë lavdëron Gent Cakajn
Erdogan hap ishullin ku u gjykua Adnan Menderesi: ç’njollë e zezë për Turqin, ç’krim!
kallxo.com
Valdete Daka: KQZ është e gatshme për zgjedhje në çdo kohë
ekonomiaonline.com
Kryqi i Kuq i Kosovës falenderon donatorët për mbështetje gjatë pandemisë
ekonomiaonline.com
Kryeimami i BIK-ut pas hapjes së xhamive: Do t’u përmbahemi rekomandimeve të IKShP-së
abcnews.al
Iu vra djali në derë të shtëpisë, mjeku: E gjetëm mbuluar në gjak, nga Belgjika erdhi me duar në xhepa
cna.al
Zhozef Fushe, “batakçiu” i Revolucionit Francez dhe mjeshtri i prapaskenave politike
ata.gov.al
“Paga e luftës”, Balla: 65 078 qytetarë që i përkasin 38 672 subjekteve e kanë marrë ndihmën financiare

Si u përpoqën njerëzit ta frenojnë përhapjen e gripit spanjoll më 1918?

Klan Kosova 09.05. 09:21

Si u përpoqën njerëzit ta frenojnë përhapjen e gripit spanjoll më 1918?

Është e rrezikshme të tërheqësh shumë paralele midis koronavirusit dhe pandemisë së gripit spanjoll të vitit 1918, që la të vdekur të paktën 50 milionë njerëz në mbarë botën. Covid-19 është një sëmundje plotësisht e re, e cila prek në mënyrë disproporcionale personat e moshuar. Gripi vdekjeprurës q»»»

klankosova.tv
Express 11.04. 16:22

Mjeku shqiptar në SHBA: Obezët të rrezikuar nga Covid! Virusi po ‘kap’ dhe organe tjera

Në një lidhje me “ABC News” Sulejman Celaj, mjek në New York, ka folur për përhapjen e COVID-19 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai u shpreh se 24 orët e fundit janë regjistruar mbi 2 mijë të vdekur dhe sipas tij duket se është arritur kulmi i të infektuarve dhe ka me pak pacientë në urgjence. A»»»

gazetaexpress.com
Balkanweb 08.04. 21:41

“Më shumë se 6 shqiptarë të vdekur”, Mark Gjonaj flet për situatën në New York: Ky virus nuk është një grip, është shumë i rrezikshëm

Mark Gjonaj, shqiptaro-amerikani anëtar i Këshillit Bashkiak të New York-ut ka folur në një lidhje ‘live’ për emisionin “Real Story” në News24 për situatën nga koronavirusi në këtë qytet dhe shqiptarët e prekur. New York-u është dhe shteti më i prekur në SHBA nga COVID-19 dhe me numrin më të lartë »»»

balkanweb.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.