aa.com.tr
Holandë, rritet me 16 për qind konsumi i energjisë së rinovueshme
lajmi.net
​Qeveria ndan edhe 12 milionë euro për zbatimin e pakos emergjente
lajmpress.org
Miku shqiptar i Klintonëve: Albini dhe Vjosa e humbën pushtetin sepse s’e pranuan nënshtrimin
gazetablic.com
AKR në mbledhje urgjente, do të vendos për qeverinë Hoti
evropaelire.org
Qeveria në detyrë ndan 12 milionë euro për pakon emergjente fiskale
ina-online.net
Kuvendi i Kosovës pritet të votojë Qeverinë Hoti
rtsh.al
20 raste të reja pozitive me Covid 19, mes tyre 4 personel shëndetësor
lapsi.al
Komisionerë të depolitizuar/ Çfarë tregojnë përgjimet e Dibrës për mësuesit
rtsh.al
Protestat në SHBA
gazetainfokus.com
A do ta zëvendësoje Nagavci, Vjosa Osmanin?
periskopi.com
Vjosa Osmani refuzon ta ftojë Presidentin në seancën ku do të votohet Qeveria Hoti
GJEOSTRATEGJIA/ Fronti libian: Ky është plani amerikan kundër pranisë dhe rolit rus në konflikt
Kufijtë e Italisë hapen pas tre muajsh bllokadë
aa.com.tr
Ushtria libiane fillon operacionin për të marrë aeroportin e Tripolit
ina-online.net
Abdixhiku pse nuk është në listën e Qeverisë Hoti, flet Isa Mustafa
Nëntë orë me ambasadorët për zgjedhjet, ku ndahen PS e PD dhe pika që i bashkoi, sot takimi për marrëveshjen
gazetamapo.al
Italia mirëpret turistët, por italianët s’janë kudo të mirëpritur
indeksonline.net
Seanca për votim të qeverisë/ Presidenti nuk merr ftesë për të qenë i pranishëm
cna.al
Makthi merr fund, rikthehet pas 74 ditësh Kategoria Superiore
Konferenca për rimëkëmbjen ekonomike nga pandemia – Denaj: Vëmendja e qeverisë do të jetë tek nxitja e reformave për të zhvilluar SME-të dhe StartUp-e
gazetamapo.al
Nga La Sapienza në kampin e Tepelenës, jeta e një doktori në diktaturë
koha.net
Punonjësit e kulturës rikthehen në prova, Ministria i ikën përgjegjësisë
koha.net
Futbollistët që do të jenë në fokus kur të rifillojë kampionati portugez
gazetaexpress.com
Pse listat e hapura favorizojne opoziten!
gazetamapo.al
Pakti për zgjedhjet/ Sot dita vendimtare, 4 çështjet që mbajnë pezull marrëveshjen
kallxo.com
Ramush Haradinaj deklarohet para votimit të Qeverisë Hoti
rtsh.al
Turizmi në Vlorë me dyshime për mbarvajtjen
telegrafi.com
Haradinaj: Vota për qeverinë e re, është votë për Kosovën
koha.net
“Green Queen” në oxhakun e “Termokosit” si thirrje për mbrojtje të ambientit
ata.gov.al
Rindërtim i 22 shkollave në 5 bashki, përfitojnë 7 500 nxënës dhe personel mësimdhënës
abcnews.al
Analisti: Ndryshe nga Shqipëria elektorati në Kosovë është më reagues
cna.al
Kriza ekonomike nga pandemia dhe trazirat, nuk do ta zvogëlojnë mbështetjen për Trumpin
syri.net
Pas COVID-19/ Italia hap sot kufijtë e brendshëm e të jashtëm
boldnews.al
Abuzimi me të miturën/ Vokshi: Shteti nuk mbron fëmijët, por përdhunuesin
aa.com.tr
Jordania paralajmëron Izraelin për pasojat e aneksimit
sot.com.al
Numri i të infektuarve ende i lartë, bien skenarët për një izolim të dytë, gati testimi serologjik në popullatë
kohajone.com
Edi Paloka: Kujt i shërben Reforma nëse nuk siguron garancitë minimale për zgjedhje të lira e të ndershme?!
telegrafi.com
Pushteti në Maqedoni kërkon zgjedhje më 5 korrik, opozita kundër
ata.gov.al
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/6/2020
sot.com.al
Rama hap rrugën e një pakti të ri me Bashën, kërkon takim si ai i 2017 pa ndërmjetësim ndërkombëtar, Meta-Berisha presion kreut të PD
sot.com.al
Yuri Kim 9 orë me anëtarët e Këshillit Politik: Palët të lëshojnë pe, të hiqet dorë nga kërkesat që dalin jashtë rekomandimeve të ODIHR

Si i përgjigjet Basha pyetjes nëse 25 maji do të jetë një protestë me Molotov

NOA 16.05.2019. 00:48

Si i përgjigjet Basha pyetjes nëse 25 maji do të jetë një protestë me Molotov

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk pret që protesta e ardhshme të jetë e dhunshme pasi siç tha ai, partia që drejton është distancuar qartë nga dhuna. Megjithatë Basha përdori të njëjtën gjuhë si Edi Rama në janarin e 2011 kur tha se nuk mund të ndalojë dot zemërimin e njerëzve. "Ne k»»»

noa.al
Syri 15.05.2019. 19:41

Si do të jetë protesta e madhe e 25 Majit? Ja si përgjigjet Basha, për zemërimin e qytetarëveBasha: ‘Jemi në grusht shteti, përballje popullore kundër tiranisë’ Komentet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat mënjëherë pas mbledhjes së Kryesisë që caktoi datën 25 maj si datën e protestës së radhës, u shpreh se jemi në kushtet e një grushti shteti, ndërsa tha se në Mbledhjen e Kryesisë së PD u vendos që të ketë përballje popullore »»»

syri.net
Gazeta Telegraf 15.05.2019. 19:26

Kryetari i i PD-së Lulzim Basha: Sot Bild bëri një panoramë tronditëse për Ramën

Kryetari i i PD-së Lulzim Basha ka folur për shkrimin e gazetës së madhe gjermane “Bild: e cila lidhte Edi Ramën me manipulimin e zgjedhjeve në Dibër përpara se të bashkohej me krimin për të vjedhur zgjedhjet e vitit 2017 “Pas asgjësimit të Gjykatës Kushtetuese dhe asaj të Lartë, sot e gjithë Shqip»»»

Vizion Plus 15.05.2019. 19:22

Basha: Përballje pa kthim me të gjitha format kundër juntës kriminale

Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së PD, Lulzim Basha pati një komunikim të shkurtër me gazetarët ku konfirmoi sic edhe pritej datën e protestës së radhës që do mbahet me 25 maj. Basha tha se është provuar përfshirja e Ramës në vjedhjen e votave ndërsa gjykatat janë asgjësuar dhe kryeoprokur»»»

vizionplus.tv
Sot 15.05.2019. 19:20

Lulzim Basha del me deklaratë të fortë, zbulon emrin e deputetes socialiste, pjesë e dosjes së ‘Xibrakës’

Deklarata e fortë u bë nga kryetari i Partisë Demokratikë Lulzim Basha në një prononcim për gazetarët jashtë selisë së PD-së. Basha foli pas takimit me strukturat në të cilën u vendos edhe protesta e radhës e opozitës, që do të zhvillohet pasditen e 25 Majit. Ai tha se Spiropali është pjesë e dosje»»»

sot.com.al
Koha Jone 15.05.2019. 19:10

Basha: Përballje pa kthim, 1 mln shqiptarëve i kanë skaduar kartat e identitetit

Kryesia e PD-së ka vendosur që protesta e radhës e opozitës do të jetë në 25 maj në mbrëmje. Në përfundim të mbledhjes, kreu i PD, Lulzim Basha tha se vendi është në kushtet grushtit të shtetit. ”Vendimi unanim është përballje me të gjitha mënyrat. Që nga ky moment ne jemi dhe do të jemi çdo ditë d»»»

kohajone.com
Shqiptarja 15.05.2019. 19:06

Basha: Zgjedhje nuk do ketë, shqiptarëve i kanë skaduar kartat e identitetit

Në një dalje për mediet lideri demokrat Lulzim Basha u shpreh se opozita nuk do ketë kthim pas dhe do vazhdojë të protestojë derisa të rrëzohet kjo qeveri e cila sipas tij është e lidhur me krimin. Basha tha se zgjedhjet nuk do të mbahen, pasi 1 milionë shqiptarëve i kanë skaduar kartat e identitet»»»

shqiptarja.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.