tvklan.al
Nis nesër në RMV regjistrimi i popullsisë
sot.com.al
21 humbje jete në 24 orë e fundit nga koronavirusi, Ministria e Shëndetësisë jep detajet
syri.net
Drejt 25 prillit, drejtuesit e PR nisin takimet në Tiranë
shqiptarja.com
Basha mbledh drejtuesit e qarqeve, nga denoncimet për shitblerjen e votës te bilanci i partisë, pikat që do diskutohen
shqiptarja.com
‘SHBA fajësoi Princin e Kurorës Saudite për eliminimin e gazetarit Jamal Khashoggi’, New York Times editorial: Monarku vrasës
tesheshi.com
DEPUTETËT/ Rama nis prezantimin e skuadrës së 25 prillit: të parët, biri i një karrocieri dhe e bija e një prokurori
gazeta-shqip.com
“Vaksina e AstraZeneca mbron edhe të moshuarit"/ Eksperti thirrje Merkel: Gjermania të rekomandojë përdorimin e saj
tesheshi.com
Pas një shpërthimi misterioz, anija izraelite ankorohet në Dubai: kush ja shkaktoi katër vrima?
epokaere.com
LV-ja dhe alternativat e saj pas fitores në zgjedhjet e 14 shkurtit
cna.al
Memelli: Skënderbeun të paktën ta rrëzojnë me nder
shqiptarja.com
Olgert Kafazi, mjeshtri i portave me kangjella ruan traditën shumëvjeçare korçare
tvklan.al
Shkurti vendos rekord viktimash nga Covid
shqiptarja.com
Basha shfaqet me bashkëshorten në timon, Braçe: Vendos rripin ooooo rryp! Nuk je ndryshe nga mileti ti edhe pse zgjohesh në drekëBasha merr në dorë ti
americaneye.al
Homazh i vonuar për Hajrie Rondon
exit.al
Kryeministri hungarez merr vaksinën kineze
oranews.tv
‘Loja’ me pastrimin e Tiranës, për zonën numër 3 shpallet fitues nipi i deputetit socialist, Sadri Abazi
shenja.tv
Erdoğan uron Kurtin për suksesin në zgjedhjet parlamentare në Kosovë
ata.gov.al
Mandati i tretë vëmendje të veçantë Durrësit/ Shkodra ka paguar gjatë e padrejtësisht koston e zgjedhjeve që ka bërë
shqiptarja.com
Bardhi: Kjo familje në Elbasan jeton në mjerim! I mashtruan për 8 vjet, në 25 prill të zgjedhim qeverinë që ndihmon njerëzit
shqiptarja.com
Programi 'Deputeti që duam', Veliaj tregon një pjesë nga historia e tij: Në PS nuk ka rëndësi se kush je, mirëpriten të gjithë‘Deputeti që duam’, Rama
oranews.tv
Ali Ahmeti: Kurti përballë sfidave të vështira
rd.al
Basha: Do të abrogojmë ligjin e Ramës për pronat, do të ngremë një kuadër të ri ligjor që garanton rikthimin aty ku është e mundur
PAA denoncon: Shoqëruesit e ministres së Drejtësisë shpërndajnë legalizime në këmbim të votave. SPAK të bllokojë të gjitha regjistrat
aa.com.tr
"Ministri izraelit i Mbrojtjes u takua fshehurazi me Mbretin e Jordanit"
oranews.tv
Intelektualë e të rinj për Elbasanin, Murataj i Bindjes Demokratike: Kandidatë me integritet për 25 prillin
shqiptarja.com
PDIU, Idrizi në Fier: 'Pashallarët e kuq' kundër çështjes Çame! Detyrimi ynë të mbrojmë identitetin kombëtar
shqiptarja.com
Denoncimi i PAA: Shoqëruesit e ministres Gjonaj shpërndajnë legalizime për vota, SPAK të hetojë
koha.net
Zjarri i pashuar me heronjtë që ëndërruan
gazeta-shqip.com
Kuçovë/ 112 vjeçarja me shëndet të plotë çregjistrohet nga gjendja civile
shqiptarja.com
Rama për Voltana Ademin: Shkodra po paguan koston e zgjedhjes, ka tension të lartë tifozllëku politik‘Deputeti që duam’, Rama: Mandati i dytë u thye n
shqiptarja.com
EMA nuk e aprovon, kryeministri hungarez bën vaksinën kineze Sinopharm live
ata.gov.al
Shqipëria prodhon 100% energji të gjelbër, vetëm Lul Basha nuk e di/ Rama: Gjumi vazhdon kudo, shtrirë, ulur, në këmbë
FOTO/ Meta sfidon "çunat problematikë" të Gjiknurit: Me çunat e Saukut, paradite frymëzuese
abcnews.al
Sherr mes tre personave në Vlorë, njëri përfundon në spital
shqiptarja.com
'Defender Europe 21', avionë e anije luftarake në Shqipëri! Report Tv zbardh planin e stërvitjes ushtarake në 3 baza
newsbomb.al
Të ndarë në zgjedhje, nesër Basha marrëveshje me Kryemadhin për koalicion paszgjedhor
ata.gov.al
Noka në Vorë: Në 25 Prill merr fund qeveria e mafies së ndërtimit
shqiptarja.com
LSI nën trysninë e PS-PD, votat e Metës drejt partive të mëdha
cna.al
The national victory/How was built the Chamo-Greek coalition of Lulzim Basha
insajderi.com
Ambasada e Italisë në Prishtinë vendosë flamurin në gjysmështizë
kohajone.com
Manastirliu: Do nisin vaksinimin nën 65-vjeç! Rama: Fillojmë dhe me mësuesit
ata.gov.al
Vijon vaksinimi i të moshuarve mbi 80 vjeç/ Nesër mbërrijnë 15 mijë doza të tjera Pfizer dhe brenda dy javëve të para të marsit 14 mijë doza nga Astra
shqiptarja.com
Kandidatja: Dua të zhvilloj turizmin në Kukës, do jem nga 'lypëset' më të forta për ndihmën e qeverisë që të arrijë qëllimet‘Deputeti që duam’, Rama:
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Gazeta Blic 49m

Këto shtete evropiane shtrëngojnë përsëri masat kundër COVID-19

Një sërë shtetesh evropiane, përfshirë Italinë, Spanjën dhe Francën kanë shtrënguar masat kundër koronavirusit mes shpërthimeve të reja të virusit dhe fushatës së vaksinimit që vazhdon të jetë e ngadaltë. Italia raportoi gati 19 mijë infektime të reja dhe 280 viktima të shtunën dhe qeveria ka vendo»»»

gazetablic.com
Express 1h

Këto shtete evropiane shtrëngojnë përsëri masat kundër COVID-19

Një sërë shtetesh evropiane, përfshirë Italinë, Spanjën dhe Francën kanë shtrënguar masat kundër koronavirusit mes shpërthimeve të reja të virusit dhe fushatës së vaksinimit që vazhdon të jetë e ngadaltë. Italia raportoi gati 19 mijë infektime të reja dhe 280 viktima të shtunën dhe qeveria ka vendo»»»

gazetaexpress.com
Infokusi 1h

Këto shtete evropiane shtrëngojnë përsëri masat kundër COVID-19

Një sërë shtetesh evropiane, përfshirë Italinë, Spanjën dhe Francën kanë shtrënguar masat kundër koronavirusit mes shpërthimeve të reja të virusit dhe fushatës së vaksinimit që vazhdon të jetë e ngadaltë. Italia raportoi gati 19 mijë infektime të reja dhe 280 viktima të shtunën dhe qeveria ka vendo»»»

gazetainfokus.com
Lajmi 1h

Këto shtete evropiane shtrëngojnë përsëri masat kundër COVID-19

Një sërë shtetesh evropiane, përfshirë Italinë, Spanjën dhe Francën kanë shtrënguar masat kundër koronavirusit mes shpërthimeve të reja të virusit dhe fushatës së vaksinimit që vazhdon të jetë e ngadaltë. Italia raportoi gati 19 mijë infektime të reja dhe 280 viktima të shtunën dhe qeveria ka vendo»»»

lajmi.net
Kosova Sot 1h

Këto shtete evropiane shtrëngojnë përsëri masat kundër COVID-19

Një sërë shtetesh evropiane, përfshirë Italinë, Spanjën dhe Francën kanë shtrënguar masat kundër koronavirusit mes shpërthimeve të reja të virusit dhe fushatës së vaksinimit që vazhdon të jetë e ngadaltë. Italia raportoi gati 19 mijë infektime të reja dhe 280 viktima të shtunën dhe qeveria ka vendo»»»

kosova-sot.info
Bota Press 1h

Këto shtete evropiane shtrëngojnë përsëri masat kundër COVID-19

Botapress 28 Shkurt- Një sërë shtetesh evropiane, përfshirë Italinë, Spanjën dhe Francën kanë shtrënguar masat kundër koronavirusit mes shpërthimeve të reja të virusit dhe fushatës së vaksinimit që vazhdon të jetë e ngadaltë. Italia raportoi gati 19 mijë infektime të reja dhe 280 viktima të shtunën»»»

Kallxo 3h

Gjermania bën thirrje që të rinjtë ta marrin vaksinën e AstraZenecas

Disa shtete gjermane bën thirrje të dielën që dozat e papërdorura të vaksinës kundër COVID-19 së AstraZenecas, t’u jepen personave më të rinj. Këto thirrje vijnë pas shqetësimeve lidhur me efektet anësore dhe efikasitetin e kësaj vaksine si dhe rekomandimit se duhet të administrohet vetëm për perso»»»

kallxo.com
Radio Evropa e Lire 3h

Gjermania bën thirrje që të rinjtë ta marrin vaksinën e AstraZenecas

Disa shtete gjermane bën thirrje të dielën që dozat e papërdorura të vaksinës kundër COVID-19 së AstraZenecas, t’u jepen personave më të rinj. Këto thirrje vijnë pas shqetësimeve lidhur me efektet anësore dhe efikasitetin e kësaj vaksine si dhe rekomandimit se duhet të administrohet vetëm për perso»»»

evropaelire.org
TV Klan 27.02. 16:14

Të hënën, 15 mijë vaksina të tjera nga Pfizer

Të hënën, 15 mijë vaksina të tjera nga Pfizer Manastirliu: Situatë delikate, duhet ndërgjegjësim për të shmangur infektimet Nga spitali Covid 3, ministrja Manastirliu tha se dozat e vaksinave që do të vijnë në ditët në vijim do të mundësojnë vaksinimin brenda dy javëve të të gjitha bluzave të bardh»»»

tvklan.al
Abcnews 27.02. 09:13

Kanadaja miraton vaksinën AstraZeneca për përdorim

Kanadaja ka miratuar vaksinën AstraZeneca për përdorim, vaksina e tretë që miratohet pas Pfizer / BioNTech dhe Moderna Covid-19. Health Canada mori një kërkesë për autorizim nga AstraZeneca më 1 tetor dhe Instituti Serum i Indisë më 23 janar. Health Canada tregoi se vaksina e “AstraZeneca”-s tregoi»»»

abcnews.al
Syri 27.02. 08:12

Kosova në pritje, e vetmja në rajon që nuk ka arritur të sigurojë asnjë lloj vaksine

Rreth 10,000 doza të vaksinës kundër koronavirusit, të prodhuar nga kompania AstraZeneca dhe Universiteti i Oxfordit, pritet të arrijnë në Kosovë në ditët në vijim, konfirmoi për Radion Evropa e Lirë, Isme Humolli, zyrtare profesionale e emergjencave në Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH) n»»»

syri.net
Exit 26.02. 22:06

COVAX: Kosova, në pritje të rreth 10 mijë vaksinave kundër COVID-19

Radio Evropa e Lirë raporton se 10,000 doza të vaksinës kundër koronavirusit, të prodhuar nga kompania AstraZeneca dhe Universiteti i Oxfordit, pritet të mbërrijnë në Kosovë në ditët në vijim. Konfirmimi ka ardhur nga Isme Humolli, zyrtare e emergjencave në Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBS»»»

exit.al
Kosova 26.02. 19:36

Merkel refuzon të vaksinohet me vaksinën anti-Covid

Merkel ka refuzuar që të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca apo Biontech duke i lënë radhë më të moshuarve apo kategorive të tjera të riskuara që të vaksinohen. “Unë jam 66 vjeçe dhe nuk bëj pjesë në grupin e rekomanduar për Astra-Zeneca. Por është një vaksinë e besueshme, efektive dhe e si»»»

kosova.info
Gazeta NewBorn 26.02. 19:16

Merkel refuzon të vaksinohet me vaksinën anti-Covid

Merkel ka refuzuar që të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca apo Biontech duke i lënë radhë më të moshuarve apo kategorive të tjera të riskuara që të vaksinohen. “Unë jam 66 vjeçe dhe nuk bëj pjesë në grupin e rekomanduar për Astra-Zeneca. Por është një vaksinë e besueshme, efektive dhe e si»»»

Scan 26.02. 17:31

Problemet me vaksinat “tradicionale”. AstraZeneca, Sputnik dhe J&J, përballë sfidave nëse vaksina do bëhet çdo vit

Vaksinat e AstraZeneca, Institutit Gamaleya në Rusi dhe Johnson & Johnson, luftojnë koronavirusin me një virus tjetër, duke bërë që shkencëtarët të shqetësohen mbi efektshmërinë, nëse bëhet i nevojshëm vaksinimi vjetor për të luftuar variantet e reja. Vaksinat me vektorë viralë, që përdoren edhe ng»»»

RTK 26.02. 15:01

Vaksinat shpërndahet në mars, për vendet që kanë plotësuar kriteret

Ndonëse vendet e rajonit tashmë kanë filluar vaksinimin, Kosova ende nuk ka arritur të marrë dozat e para të vaksinës antiCOVID-19, ani pse u tha se këto vaksina do të arrijnë në muajin shkurt. Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj në janar të këtij viti konfirmoi se Kosova ka siguruar 50»»»

Telegrafi 26.02. 14:33

COVAX thotë se pjesa e parë e vaksinave do të shpërndahet në muajin mars për vendet që kanë plotësuar kriteret, nuk tregon nëse Kosova është në mesin e tyre

Ndonëse vendet e rajonit tashmë kanë filluar vaksinimin, Kosova ende nuk ka arritur të marrë dozat e para të vaksinës antiCOVID-19, ani pse u tha se këto vaksina do të arrijnë në muajin shkurt. Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj në janar të këtij viti konfirmoi se Kosova ka siguruar 50»»»

telegrafi.com
CNA 26.02. 13:39

EMA miraton me urgjencë vaksinën J&J/ Shkon në katër numri i vaksinave autorizuara në Evropë

Rregullatori i barnave në Bashkimin Evropian pritet që të rekomandojë për përdorim urgjent vaksinën e koronavirusit Johnson & Johnson në fillim të muajit tjetër. Lajmin e bën të ditur Bloomberg. Miratimi nga Agjencia Evropiane e Barnave pritet të ndodhë në 11 Mars, raportohet të ketë thënë një zyrt»»»

cna.al
Bold News 26.02. 13:30

EMA miraton së shpejti vaksinën e J&J, shkon në 4 numri i vaksinave autorizuara në Evropë

Rregullatori i barnave në Bashkimin Evropian pritet që të rekomandojë për përdorim urgjent vaksinën e koronavirusit Johnson & Johnson në fillim të muajit tjetër. Lajmin e bën të ditur Bloomberg. Miratimi nga Agjencia Evropiane e Barnave pritet të ndodhë në 11 Mars, raportohet të ketë thënë një zyrt»»»

boldnews.al
Te Sheshi 25.02. 14:40

TË DHËNAT/ Nga laboratori në realitet: ç’po rezulton nga Pfizer / BioNTech?

Studimi i parë i madh në jetën reale i vaksinës së koronavirusit Pfizer / BioNTech tregon se është shumë efektive në parandalimin e COVID 19, i cili mund të jetë vendimtar për vendet e dëshpëruara për të hequr kufizimet dhe për të hapur ekonomitë e tyre. Deri më tani, shumica e të dhënave mbi efekt»»»

tesheshi.com
Portalb 25.02. 10:36

Vaksina Pfizer, efektive në testimin e parë me përmasa të gjëra në botë

Një testim i vaksinës COVID-19 të kompanisë Pfizer tek më shumë se gjysmë milioni njerëz konfirmon se ajo është shumë efektive në parandalimin e rasteve serioze ose vdekjes, edhe vetëm pas një doze. Rezultatet e botuara të mërkurën, nga një fushatë vaksinimi masive në Izrael, japin siguri të fortë »»»

portalb.mk
Tetova Sot 24.02. 09:41

Sot pritet të mbërrijë dërgesa e dytë me vaksina nga Serbia

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në vendkalimin kufitar në Tabanoc nga homologu i tij serb Zllatibor Llonqar do të pranojë dërgesën e dytë të nga gjithsej tetë mijë doza të vaksinave Pfizer që janë siguruar nga Serbia, transmeton Alsat. Dërgesa e parë me 4680 doza të vaksinave Pfizer nga »»»

tetovasot.com
Lajmpress 24.02. 09:08

Sot pritet të mbërrijë dërgesa e dytë me vaksina nga Serbia

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në vendkalimin kufitar në Tabanoc nga homologu i tij serb Zllatibor Llonqar do të pranojë dërgesën e dytë të nga gjithsej tetë mijë doza të vaksinave Pfizer që janë siguruar nga Serbia, transmeton Alsat. Dërgesa e parë me 4680 doza të vaksinave Pfizer nga »»»

lajmpress.org
Bota Sot 24.02. 08:57

Maqedoni: Sot pritet të mbërrijë dërgesa e dytë me vaksina nga Serbia

Maqedonia Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në vendkalimin kufitar në Tabanoc nga homologu i tij serb Zllatibor Llonqar do të pranojë dërgesën e dytë të nga gjithsej tetë mijë doza të vaksinave Pfizer që janë siguruar nga Serbia. Dërgesa e parë me 4680 doza të vaksinave Pfizer nga Serbia k»»»

botasot.info
Almakos 24.02. 08:30

Sot pritet të mbërrijë dërgesa e dytë me vaksina nga Serbia

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në vendkalimin kufitar në Tabanoc nga homologu i tij serb Zllatibor Llonqar do të pranojë dërgesën e dytë të nga gjithsej tetë mijë doza të vaksinave Pfizer që janë siguruar nga Serbia, transmeton Alsat. – Advertisment – Dërgesa e parë me 4680 doza të vaks»»»

almakos.com
Periskopi 23.02. 16:51

Preshevarët mund të zgjedhin online se cilin lloj të vaksinës duan kundër COVID-19 - Periskopi

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit në Preshevë, Driton Salihu, ka thënë se qytetarët e kësaj komune mund të zgjedhin se cilën vaksinë duan ta marrin. Madje, këtë mund ta bëjnë duke aplikuar online nga shtëpia. Salihu i ka thënë Klankosova.tv se me doza të reja furnizohen çdo dy-tri ditë në Shtëpinë e»»»

periskopi.com
Klan Kosova 23.02. 16:06

Preshevarët mund të zgjedhin online se cilin lloj të vaksinës duan kundër COVID-19

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit në Preshevë, Driton Salihu, ka thënë se qytetarët e kësaj komune mund të zgjedhin se cilën vaksinë duan ta marrin. Madje, këtë mund ta bëjnë duke aplikuar online nga shtëpia, njofton Klan Kosova. Salihu i ka thënë Klankosova.tv se me doza të reja furnizohen çdo dy-t»»»

klankosova.tv
ATA - Albanian Telegraphic Agency 22.02. 20:15

Vaksina “Pfizer/BioNTech” 75% efikase te mbi 80-vjeçarët

LONDËR, 22 shkurt /ATSH-DPA/ – Një dozë e vetme e vaksinës “Pfizer/BioNTech” ul normat e pranimit në spital dhe vdekjet nga COVID-19 me më shumë se 75% te personat e moshës mbi 80 vjeç, sipas të dhënave më të fundit. Të dhënat, të botuara sot, janë marrë nga trupi shëndetësor anglez, Shëndeti Publi»»»

ata.gov.al
Shqip 22.02. 18:36

Studimi jep lajmin e mirë: Vaksinat e Pfizer dhe AstraZeneca zvogëluan shtrimet në spital deri në 94%

Një dozë e vaksinës kundër COVID-19 në Skoci, ka ulur shtrimet në spital me më shumë se 85%, sipas të dhënave të para që janë botuar. Deri në javën e katërt pas marrjes së dozës fillestare, vaksinat e Pfizer dhe AstraZeneca kishin ulur rrezikun e shtrimit në spital nga COVID-19, përkatësisht deri n»»»

gazeta-shqip.com
Albeu 21.02. 11:03

Pa asnjë sëmundje shoqëruese, koronavirusi i merr jetën 16 vjeçarit

Një 16 vjeçar ka humbur betejën me koronavirusin në Britaninë e Madhe. Adoleshenti është i riu i dytë në Mbretërinë e Bashkuar që ndërron jetë nga Covid-19 edhe pse nuk vuante nga ndonjë sëmundje tjetër, në dy ditët e fundit. Ndërkohë nnumri i rasteve të reja dhe viktimave në Britani ka filluar të »»»

Mapo 20.02. 12:02

DW: Vaksina Pfizer më pak efektive ndaj mutacionit afrikan të koronavirusit

Numri i antitrupave u zvogëlua ndjeshëm në testin laboratorik. Megjithatë, derisa vaksina të përshtatet, ajo i parandalon rrjedhat serioze të sëmundjes serioze. Frika u konfirmua: vaksina kundër Covid-19 e BioNTech/Pfizer është rreth dy të tretat më pak e efektshme kundër mutacionit të virusit të A»»»

gazetamapo.al
Koha Jone 20.02. 09:45

DW: Vaksina BioNTech/Pfizer më pak efektive kundër mutacionit të Afrikës së Jugut

Numri i antitrupave u zvogëlua ndjeshëm në testin laboratorik. Megjithatë, derisa vaksina të përshtatet, ajo i parandalon rrjedhat serioze të sëmundjes serioze. Frika u konfirmua: vaksina kundër Covid-19 e BioNTech/Pfizer është rreth dy të tretat më pak e efektshme kundër mutacionit të virusit të A»»»

kohajone.com
Vizion Plus 20.02. 08:47

Vaksina BioNTech/Pfizer më pak efektive kundër mutacionit të Afrikës së Jugut

Frika u konfirmua: vaksina kundër Covid-19 e BioNTech/Pfizer është rreth dy të tretat më pak e efektshme kundër mutacionit të virusit të Afrikës së Jugut. Sidoqoftë, vaksina është ende në gjendje të neutralizojë virusin, sipas studimit laboratorik, i cili është botuar në “New England Journal of Med»»»

vizionplus.tv
RTV 21 19.02. 19:12

Pfizer: Ende jemi në diskutime me Kosovën për furnizim me vaksina

Kompania Pfizer/BioNtech ende është në diskutime me Qeverinë në detyrë të Kosovës për furnizim me vaksina kundër koronavirusit. “Ende jemi në diskutime me Qeverinë në Kosovë për të siguruar qasje në vaksinë. Bisedat janë të fshehta dhe nuk kemi ndonjë informacion për të kumtuar aktualisht”, ka thën»»»

rtv21.tv
Lapsi 19.02. 19:08

Vaksina antiCovid, Pfizer: Me Kosovën jemi ende në diskutime, bisedat janë të fshehta

Kompania Pfizer/BioNtech ende është në diskutime me Qeverinë në detyrë të Kosovës për furnizim me vaksina kundër koronavirusit. Kjo është konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, nga ana e kompanisë Pfizer. “Ende jemi në diskutime me Qeverinë në Kosovë për të siguruar qasje në vaksinë. Bisedat janë të »»»

lapsi.al
Lajmi Fundit 19.02. 18:38

Pfizer flet për marrëveshjen e fshehtë me Kosovën: Ende jemi në diskutime për furnizim me vaksina

Kompania Pfizer/BioNtech ende është në diskutime me Qeverinë në detyrë të Kosovës për furnizim me vaksina kundër koronavirusit. Kjo është konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, nga ana e kompanisë Pfizer. “Ende jemi në diskutime me Qeverinë në Kosovë për të siguruar qasje në vaksinë. Bisedat janë të »»»

lajmifundit.al
Arbresh 19.02. 18:37

Pfizer: Ende jemi në diskutime me Kosovën për furnizim me vaksinaTë ngjashme

Kompania Pfizer/BioNtech ende është në diskutime me Qeverinë në detyrë të Kosovës për furnizim me vaksina kundër koronavirusit. Kjo është konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, nga ana e kompanisë Pfizer. “Ende jemi në diskutime me Qeverinë në Kosovë për të siguruar qasje në vaksinë. Bisedat janë të »»»

arbresh.info
Balkanweb 19.02. 18:27

Pfizer: Ende jemi në diskutime me Kosovën për furnizim me vaksina. Bisedat janë të fshehta dhe….

Kompania Pfizer/BioNtech ende është në diskutime me Qeverinë në detyrë të Kosovës për furnizim me vaksina kundër koronavirusit. Kjo është konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, nga ana e kompanisë Pfizer. “Ende jemi në diskutime me Qeverinë në Kosovë për të siguruar qasje në vaksinë. Bisedat janë të »»»

balkanweb.com
Top Channel 19.02. 18:05

Pfizer: Ende jemi në diskutime me Kosovën për furnizim me vaksina

Kompania Pfizer/BioNtech ende është në diskutime me Qeverinë në detyrë të Kosovës për furnizim me vaksina kundër koronavirusit. Kjo është konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, nga ana e kompanisë Pfizer. “Ende jemi në diskutime me Qeverinë në Kosovë për të siguruar qasje në vaksinë. Bisedat janë të »»»

top-channel.tv
EO - Ekonomia Online 19.02. 17:23

Pfizer: Ende jemi në diskutime me Kosovën për furnizim me vaksina

Kompania Pfizer/BioNtech ende është në diskutime me Qeverinë në detyrë të Kosovës për furnizim me vaksina kundër Coronavirusit. Kjo është konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, nga ana e kompanisë Pfizer. “Ende jemi në diskutime me Qeverinë në Kosovë për të siguruar qasje në vaksinë. Bisedat janë të »»»

ekonomiaonline.com
Zeri 19.02. 17:13

Pfizer: Ende jemi në diskutime me Kosovën për furnizim me vaksina

Kompania Pfizer/BioNtech ende është në diskutime me Qeverinë në detyrë të Kosovës për furnizim me vaksina kundër koronavirusit. Kjo është konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, nga ana e kompanisë Pfizer. “Ende jemi në diskutime me Qeverinë në Kosovë për të siguruar qasje në vaksinë. Bisedat janë të »»»

Alpe News 19.02. 13:09

"JANË SIGURUAR DOZA PËR 800 MIJË PERSONA"/ Nelaj: Edhe nëse e kemi kaluar COVID, duhet të vaksinoheni

Pothuajse e gjithë vëmendja e opinionit publik, jo vetëm shqiptar, është përqendruar në vaksinimin e popullsisë ndaj COVID-19, me shpresën që ky proces të përshpejtojë rikthimin e normalitetit në përditshmërinë tonë, të cenuar nga pandemia tashmë prej një viti. Erida Nelaj, shefe e Programit Kombët»»»

alpenews.al
Alsat M 17.02. 10:24

Rumania vaksinon 1.15 milion qytetarë

Rumania deri më tani ka importuar 1.560.509 vaksina kundër COVID-19 dhe 1.151.112 doza kanë arritur tashmë te qytetarët, tha sot drejtoresha e Bordit Shtetëror të Koordinimit të Vaksinimit (CNCAV), Valeria Georgita. “Ne përdorëm 1.151.112 doza. Janë edhe 262.876 doza në depo,” tha Georgita në një k»»»

alsat.mk
Standard 16.02. 22:03

Laidon Shapo: Shqipëria e menaxhoi pandeminë me zile jo me këmbana alarmi

Laidon Shapo, specialist i shëndetit publik në Londër, në lidhje live me A-Show me gazetarin Adi Krasta e ka cilësuar si jo të duhur menaxhimin e pandemisë në Shqipëri ‘Një dozë vaksinë nuk mjafton. Të isha në krye të shëndetësisë në Shqipëri do të veproja ndryshe në menaxhimin e pandemisë. Ime sho»»»

Shqiptarja 16.02. 09:58

OBSH-ja aprovon përdorimin emergjent të vaksinës anti-COVID AstraZeneca

Organizata Botërore e Shëndetësisë, ka aprovuar vaksinës britanike anti-COVID, AstraZeneca për përdorim emergjent duke i hapur rrugën dërgesave të para në vendet të cilët janë pjesë e skemës COVAX. Dozat e vaksinës së AstraZeneca përbëjnë pjesën më të madhe të dozave në iniciativën e shpërndarjes s»»»

shqiptarja.com
Insajderi 14.02. 13:34

Japonia miraton vaksinën BioNTech-Pfizer kundër Coronavirusit

Japonia ka miratuar zyrtarisht përdorimin e vaksinës që prodhuesi farmaceutik BioNTech-Pfizer ka zhvilluar kundër Coronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Insajderi. Ministria e Shëndetësisë, Punës dhe Mirëqenies e cila më 12 shkurt ndezi “dritën e gjelbër” për vaksinën kundër COVID-19 të prodhua»»»

insajderi.com
Epoka e Re 14.02. 13:31

Vaksina e AstraZenecas do të testohet te fëmijët

Një studim i ri do të kryhet për të parë se si vaksina kundër koronavirusit e Universitetit të Oxfordit dhe kompanisë AstraZeneca funksionon te fëmijët. Rreth 300 vullnetarë do të marrin pjesë në studim, që pritet të nisë në fund të muajit shkurt, transmeton BBC. Vaksina e AstraZenecas po përdoret »»»

epokaere.com
Anadolu 14.02. 12:54

Japonia miraton vaksinën e BioNTech-Pfizer kundër COVID-19

Tokio Japonia ka miratuar zyrtarisht përdorimin e vaksinës që prodhuesi farmaceutik BioNTech-Pfizer ka zhvilluar kundër koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria e Shëndetësisë, Punës dhe Mirëqenies e cila më 12 shkurt ndezi "dritën e gjelbër" për vaksinën kundër COV»»»

aa.com.tr
Oranews 12.02. 21:58

Një ditë më parë la spitalin Covid, vdes në burg 58-vjeçari shqiptar

CNjë ditë më parë kishte dalë nga Departamenti i sëmundjeve infektive të spitalit Cardarelli në Campobasso. Por pas disa orësh, sapo u kthye në burgun e Larinos, ndërroi jetë. Bëhet fjalë për një të burgosur shqiptar, 58-vjeç. Ekspertiza fillestare fliste për arrest kardiak, por autoritetet kanë kë»»»

oranews.tv
Gazeta Telegraf 11.02. 20:47

Pas zbulimit të varianteve të reja të Covid-19, OBSH bën thirrje: Shtetet nuk duhet të supozojnë se vaksina…

Organizata Botërore e Shëndetësisë shprehu shqetësime të hënën lidhur me njoftimet se vaksinat kundër koronavirusit mund të mos ofrojnë mbrojtjen e duhur kundër mutacioneve të reja. Të dielën, Afrika e Jugut pezulloi fushatën e saj të vaksinimit kundër COVID-19 pasi një studim gjeti se vaksina nga »»»

telegraf.al
Star Plus 11.02. 16:37

THE ECONOMIST: SHQIPËRIA DO TË ARRIJË TË VAKSINOJË 60-70% TË POPULLSISË DERI NË FUND TË VITIT 2022

Shqipëria pritet të vaksinojë 60-70% të popullsisë së rritur deri në fund të vitit 2022, sipas përllogaritjeve që bëri “Njësia e Inteligjentes e The Economist” (shih hartën në fund). Shumica e vendeve edhe ato të zhvilluara pritet ta krijojnë imunitetin e tufës në fund të këtij viti. Economist Inte»»»

starplus-tv.com
Koha 10.02. 20:47

Çfarë mund dhe çfarë nuk mund të arrijnë vaksinat kundër COVID-19?

Pothuajse i gjithë viti i shkuar ka kaluar me presionin për të siguruar një vaksinë ndaj COVID-19. E gjithë bota mësoi çfarë janë vaksinat mARN, i ndoqi me interesim të madh të dhënat mbi studimet dhe mbajti shpresën për efektin e tyre. Ndërkaq, të gjithë mendonin në brendësi se nëse një vaksinë më»»»

koha.net
Shekulli 10.02. 18:41

COVID-19/ Çfarë mund të arrijë vaksina dhe çfarë jo?

Publikuar më nga Të vaksinuarit infektohen me SARS-CoV-2. Pasoja? Në radhë të parë indinjatë – sepse gjithnjë e më shumë po shtohet skepticizmi lidhur me qëllimin e vaksinave. Pothuasje i gjithë viti i kaluar kaloi me tension për të siguruar vaksinën ndaj COVID-19. Ne mësuam se çfarë janë vaksinat »»»

shekulli.com.al
American Eye 10.02. 14:15

COVID-19: Çfarë mund të arrijë vaksina dhe çfarë jo?

Të vaksinuarit infektohen me SARS-CoV-2. Pasoja? Në radhë të parë indinjatë – sepse gjithnjë e më shumë po shtohet skepticizmi lidhur me qëllimin e vaksinave. Pothuajse i gjithë viti i kaluar kaloi me tension për të siguruar vaksinën ndaj COVID-19. Ne mësuam se çfarë janë vaksinat mRNA, ndoqëm me i»»»

americaneye.al
Hashtag 10.02. 12:57

Manastirliu thotë se më 15 shkurt do vijnë vaksinat e Pfizer, por nuk tregon sasinë

Ministrja e Shëndetësisë pohoi sot se në datën 15 shkurt pritet një tjetër sasi vaksinash nga kompania Pfizer. Megjithatë ajo nuk ka asnjë shifër lidhur me sasinë që pritet të vijë, gjë e cila sipas saj do sqarohet në ditët në vijim. Sipas kontratës së publikuar pak javë më parë nga Gogo.al, në mua»»»

hashtag.al
Panorama 10.02. 11:50

Çfarë mund të arrijë vaksina kundër Covid-19 dhe çfarë jo? Nga mutacionet dalin edhe më shumë pikëpyetje

| 11:42 Të vaksinuarit infektohen me SARS-CoV-2. Pasoja? Në radhë të parë indinjatë – sepse gjithnjë e më shumë po shtohet skepticizmi lidhur me qëllimin e vaksinave. Pothuasje i gjithë viti i kaluar kaloi me tension për të siguruar vaksinën ndaj COVID-19. Ne mësuam se çfarë janë vaksinat mRNA, ndo»»»

Aktuale 09.02. 19:28

OBSH thirrje për masa për të frenuar infektimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë shprehu shqetësime të hënën lidhur me njoftimet se vaksinat kundër koronavirusit mund të mos ofrojnë mbrojtjen e duhur kundër mutacioneve të reja. Të dielën, Afrika e Jugut pezulloi fushatën e saj të vaksinimit kundër COVID-19 pasi një studim gjeti se vaksina nga »»»

aktuale.mk
Top Albania Radio 05.02. 12:55

COVID-19, mjeku Andi Koraqi tregon shkaqet e rritjes së infektimeve në Shqipëri!

Shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë në QSUT, Prof.Dr.Andi Koraqi nuk përjashton mundësinë e ekzistencës së mutacioneve të COVID-19/ës në vendin tonë, nisur nga rastet e raportuara në shtetet fqinje. Në një lidhje për emisionin “Wake Up” në “Top Albania Radio”, shtimin e ndjeshëm të rasteve me ko»»»

topalbaniaradio.com
ATA- Albanian Telegraphic Agency 04.02. 22:55

“Rritja e infektimeve me COVID-19 mund të sjellë kufizim të orarit të lëvizjes”/ Brataj: Në duart e qytetarëve zbatimi i masave

TIRANË, 4 shkurt/ATSH – A. Fortuzi/ “Rritja e të infektuarve me COVID-19 mund të sjellë dhe rritje të kufizimit të orarit të lëvizjes”. Kështu deklaroi kreu i Urgjencës Kombëtare Mjekësore, Skënder Brataj në një intervistë televizive ku bëri thirrje për respektim të masave të sigurisë, ndërsa paral»»»

ata.gov.al
Indeks 04.02. 21:03

E konfirmojnë nga Ministria e Shëndetësisë: Në fund të muajit COVAX sjellë vaksinat anti-Covid në Kosovë

Në mesin e muajit shkurt, eventualisht në javën e tretë, në Kosovë do të vijë kontingjenti i parë i vaksinave kundër COVID-19, përmes skemës së njohur si COVAX. Kështu po deklarojnë zyrtarë të Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, shkruan IndeksOnline. Faik Hoti, drejtor i zyrës për komunikim në MS»»»

indeksonline.net
Sot 04.02. 19:24

Mbi një mijë raste brenda 24 orëve / Drejtoresha e ISHP tregon pse po rriten frikshëm infektimet me covid: Ja çfarë pritet të ndodhë në vijim

Drejtoresha e ISHP, Albana Fico deklaroi se autoritetet shëndetësore e kishin paralajmëruar rritjen e rasteve me Covid-19 pas festave të fundvitit. “E kishim paralajmëruar këtë. Në prag të fundvitit, kur folëm për respektimin e masave në atë periudhë, thamë që do të rriten numrat nëse nuk respektoh»»»

sot.com.al
RTSH 02.02. 11:01

BE e hapur për blerjen e vaksinave ruse dhe kineze, nëse plotësojnë kriteret

Zëdhënësi për Shëndetësinë i Komisionit Europian (KE), Stefan De Keersmaecker deklaroi se Bashkimi Europian (BE) është i hapur për blerjen e vaksinave të koronavirusit të ri (COVID-19) të zhvilluara nga Kina dhe Rusia nëse dozat plotësojnë kriteret. Në konferencën ditore për media, De Keersmaecker »»»

lajme.rtsh.al
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining