Švajcarski predsednik stiže u Srbiju: Sastaje se s Vučićem u utorak
Predsednik Švajcarske Gi Parmelin doputovaće sledeće nedelje u Srbiju. U posetu Beogradu stiže u utorak, 28. aprila, na poziv predsednika Srbije Aleksandra Vučića, čime će se obeležiti 110. godišnjicu bilateralnih odnosa između Švajcarske i Srbije. Takođe, ovom prilikom biće pokrenuti novi oblici s»»»
Jezivo upozorenje iz Evrope; Putin sprema udar za nekoliko meseci?
Poljski premijer Donald Tusk upozorio je da bi Rusija mogla da napadne članicu NATO-a u roku od nekoliko meseci i otvoreno je doveo u pitanje da li bi Sjedinjene Države ispunile svoju obavezu da se brane u slučaju takvog napada, objavio je Fajnenšel tajms. Tuskova intervencija dolazi usred izveštaj»»»
Misterija smrti vojnih naučnika u Americi i Kini: Više od 20 mrtvih za nekoliko godina
Suzana Luković Novinar rubrike svet Posebnu pažnju izazvala je smrt profesora Feng Janghea, za koga se tvrdi da je navodno "žrtvovan tokom obavljanja službene dužnosti" Istovremeno, u SAD je u poslednjih nekoliko godina nestalo ili umrlo najmanje 11 naučnika povezanih sa NASA Slušaj vest 0:00/ 0:00»»»
Kosovska skupština odobrila članstvo Kosova u Odboru za mir - KoSSev
Kosovska skupština odobrila je na današnjoj sednici članstvo Kosova u Odboru za mir. Kako javlja Koha, sa 103 glasa „za“, poslanici su uspešno ratifikovali ovaj sporazum. Odluka je usvojena samo nedelju dana nakon što je u skupštini usvojena i odluka o slanju Kosovskih bezbednosnih sn»»»
Banjska: Spasojević i Tolić osuđeni na doživotni zatvor, Maksimović - 30 godina - KoSSev
Blagoje Spasojević i Vladimir Tolić osuđeni su danas na doživotnu kaznu zatvora. Vreme provedeno u pritvoru biće im uračunato u kaznu. S druge strane, Dušan Maksimović osuđen je na 30 godina zatvora, a vreme provedeno u pritvoru takođe se uračunava u kaznu. Spasojević, Tolić i Maksimo»»»
Svečlja: Pravda za Banjsku se ne završava ovde - biće potpuna tek kada svi odgovorni budu izvedeni pred lice pravde, na čelu sa Radoičićem - KoSSev
„Pravda za Banjsku se ne završava ovde. Ona će biti potpuna tek kada svi odgovorni budu izvedeni pred lice pravde, na čelu sa Milanom Radoičićem“, poručio je kosovski ministar unutrašnjih poslova Dželjalj Svečlja – nepunih pet minuta nakon presude trojici osuđenih za slučaj Banjska. B»»»
SL o presudi za slučaj Banjska: Nedopustivo da se presude ovakve težine donose ekspresno, bez transparentnog postupka i uverljivih dokaza - KoSSev
Presuda u slučaju Banjska doneta je bez validnih dokaza, bez utvrđivanja individualne odgovornosti i bez transparentnog sudskog postupka – oglasila se danas Srpska lista. Ujedno navode da takva odluka predstavlja kršenje osnovnih principa pravičnog suđenja i dodatno narušava poverenje»»»
Kancelarija za KiM: Presuda za Banjsku doneta pod političkim pritiskom - KoSSev
Presuda za Banjsku doneta je pod direktnim političkim pritiskom Aljbina Kurtija i antisrpskog režima u Prištini, smatra Kancelarija za KiM. A to je učinjeno, tvrde, tako što se od početka procesa vrši – medijska, politička i svaka druga stigmatizacija i kriminalizacija uhapšenih Srba.»»»
Presuda u slučaju "Banjska": Specijalno tužilaštvo u Prištini pozdravlja kazne - KoSSev
Kaznu koja je danas izrečena trojici Srba za događaje u Banjskoj upravo je pozdravilo kosovsko specijalno tužilaštvo. Smatraju da je reč o važnom koraku ka obezbeđivanju pravde. „Osuda V.T, D.M. i B.S, optuženih za teroristički napad u Banjskoj, Zvečan, predstavlja važan korak ka obez»»»
Presuda za Banjsku: Odbrana tvrdi da je sud popustio pod pritiskom, najavljene žalbe - KoSSev
„Sudsko veće nije imalo snage da se odupre jednom konstantnom, stalnom pritisku kosovske javnosti i očekivanja te javnosti kada se tiče slučaja Banjska, a rekao bih i da nije bilo pokušaja da se u tom pravcu veće odupre“, smatra advokat jednog od danas osuđenih Srba za Banjsku, Ljubom»»»
Vučević nakon presude za Banjsku: Nećemo se smiriti dok utamničene ne oslobodimo i dok pravda ne stigne sve koji su se ogrešili o Srbe na Kosovu - KoSSev
„Skandalozna presuda takozvanog kosovskog pravosuđa, još jedan je u nizu dokaza stvarnih namera Kurtijevog režima. Srbe koje nisu uspeli da ubiju ili proteraju, oni će zatvoriti“, poručio je danas Miloš Vučević, predsednik vladajuće stranke u Srbiji i savetnik predsednika Srbije za re»»»
Opština Severna Mitrovica podnela krivičnu prijavu protiv „Trepče“ zbog rušenja garaža - KoSSev
Opština Severna Mitrovica podnela je danas krivičnu prijavu protiv Javnog preduzeća „Trepča“ zbog rušenja garaža u severnom delu Mitrovice, saopšteno je iz ove lokalne samouprave. Prijave su podnete, kako su naveli, zbog kršenja zakona o građevinarstvu, ali i zbog prekoračenih služben»»»
„NEMA DOKAZA, SAMO KONSTRUKCIJA!“ Pukla priča o „Sarajevo safariju“, papiri raskrinkali Margetića i
Objavljena dokumenta dovode u pitanje tvrdnje o „Sarajevo safariju“ i kredibilitet ključnog svedoka. Afera poznata kao „Sarajevo safari“, koja je godinama korišćena za teške optužbe i pokušaje diskreditacije predsednika Srbije Aleksandra Vučića, doživela je potpuni slom nakon objavljivanja zvanične»»»
Makron najavio da napušta politiku 2027: Nisam bio u politici pre i neću biti posle
NIKOZIJA - Francuski predsednik Emanuel Makron izjavio je danas da će, nakon što se njegov drugi petogodišnji mandat završi 2027. godine, napustiti politiku. "Nisam bio u politici pre i neću biti posle", izjavio je Makron na maginama neformalnog sastanka Evropskog saveta na Kipru, prenosi Frans 2»»»
Šokantna odluka Makrona: Evo kada napušta politiku:
Blic Naglasio je da je najteže bilo pronaći ravnotežu između odbrane svog rada i priznavanja neuspeha Izjavu je dao na marginama neformalnog sastanka Evropskog saveta na Kipru Slušaj vest 0:00/ 0:00 Francuski predsednik Emanuel Makron izjavio je danas da će, nakon što se njegov drugi petogodišnji m»»»
Pala priča o "safariju"; Srušene laži Margetića: "Svedok" protiv Vučića bio član zloglasne muslimanske brigade
"Sarajevo safari", afera iz perioda ratne opsade tog grada o organizovanju ubijanja ljudi iz snajpera, iskorišćena je za još jedan pokušaj ne samo pukog diskreditovanja predsednika Srbije Aleksandra Vučića, već i za njegovu političko-medijsku kriminalizaciju. Međutim, osim senzacionalističkih optuž»»»
PROMENJEN ZAKON! Crna Gora podiže starosnu granicu za odlazak u penziju, danas stupa na snagu!
Slušaj vest Ova odluka, koja direktno utiče na tržište rada u regionu, izazvala je oštre polemike između vlasti i opozicije, prenose mediji. - Izmena Zakona o radu kojom se starosna granica vraća sa 66 na 67 godina stupa na snagu. Time se izašlo u susret zahtevima sindikata i potrebama tržišta rada»»»
Poljski ministar poručuje: "Putin je u nevolji, ne mi"
Damira Ramadani Tvrdi da je ruska vojska izgubila snagu na frontu, "ali da generali ne govore Putinu istinu" Sikorski je rekao da Evropa pomaže Ukrajincima da se brane Slušaj vest 0:00/ 0:00 Poljski ministar spoljnih poslova Radoslav Sikorski ocenio je da će evropske članice NATO-a, ukoliko udvostr»»»
Apel davaocima krvi
Institut za transfuziju krvi Srbije pozvao je punoletne građane da i tokom naredne nedelje daju krv, što se može učiniti u toj ustanovi radnim danima od 7 do 19 i subotom i praznicima od 8 do 15 sati, preneo je danas BeoInfo. Akcije su planirane i na terenu, pa će 27. aprila ekipa dežurati u Ekonom»»»
RUSIJA O 20. PAKETU SANKCIJA EU: Već smo stekli značajno iskustvo u svođenju posledica na minimum i
Slušaj vest Portparol Kremlja Dmitrij Peskov istakao je da će sankcije koje je Rusiji uvela Evropska unijaimati negativne posledice, ali da zemlja ima dovoljno iskustva u ovom pitanju, prenosi agencija RIA Novosti. "Sankcije su loše. I, znate, bilo bi pogrešno reći: 'One nisu strašne' i tako dalje"»»»
"Putin je u nevolji"; "Generali mu ne govore istinu"
Poljski ministar spoljnih poslova Radoslav Sikorski tvrdi da je ruska vojska izgubila snagu na frontu, "ali da generali ne govore Putinu istinu". Sikorski je rekao da Evropa pomaže Ukrajincima da se brane, a da finansijska pomoć Sjedinjenih Američkih Država Kijevu od prošle godine iznosi nula. On j»»»
AfD zloupotrebljava poslanička pitanja radi zastrašivanja?
AfD u parlamentima širom Nemačke podnosi na hiljade poslaničkih pitanja. To je njihovo legitimno pravo. Kritičari, međutim, u tome vide ciljano zastrašivanje političkih protivnika. Januar 2024: Bavarski direktor škole Roland Fojht želi da pošalje poruku – u svojoj školi poziva na učešće u demonstra»»»
Iran vesti: Pretnje Evropi, Iran zatražio direktne pregovore, delegacije krenule u Pakistan
Blic Donald Tramp izjavio je da je Amerika ostvarila 78% ciljeva u Iranu i trenutno ublažava akcije U Beloj kući vode se razgovori između Izraela i Libana uz moguće produženje primirja Slušaj vest 0:00/ 0:00 Rat između Amerike, Irana i Izraela ušao je u 56. dan. Iran je objavio snimak za koji tvrdi»»»
Optuženi za napad u Banjskoj Spasojević i Tolić osuđeni na doživotnu kaznu zatvora, Maksimoviću 30 godina
Blagoje Spasojević i Vladimir Tolić osuđeni su na doživotni zatvor pred Osnovnim sudom u Prištini zbog oružanog napada u Banjskoj na severu Kosova, dok je Dušan Maksimović osuđen na 30 godina zatvora. Na objavljivanju presude za napad u Banjskoj kod Zvečana, koji je izvršen 24. septembra 2023, k»»»
Rusija i Ukrajina razmenile po 193 ratna zarobljenika
Rusija i Ukrajina su razmenile po 193 ratna zarobljenika, saopštilo je danas rusko Ministarstvo odbrane i navelo da se ruski vojnici trenutno nalaze u Belorusiji, gde im se pruža neophodna psihološka i medicinska pomoć To je četvrta razmena ratnih zarobljenika u poslednja dva meseca, a prethodna j»»»
„Ovo više nije statistička greška, već simptom“: Putinov rejting u padu sedmu nedelju zaredom, ovo su današnji podaci
Rejting Vladimira Putina nastavlja da opada sedmu nedelju zaredom nakon pojačanih napada na internet i blokiranja Telegrama. U nedelji od 12. do 19. aprila, rejting odobravanja rada Putina izgubio je još 1,1 poen i četvrtu nedelju zaredom dostigao novi minimum od početka rata – 65,6 odsto, objavio »»»
Postoji mogućnost da Putin otputuje u Majami na samit G20
Kremlj je danas poručio da postoji mogućnost da predsednik Rusije Vladimir Putin u decembru učestvuje u Majamiju na samitu G20. Američki predsednik Donald Tramp je izjavio da bi bilo dobro da Putin prisustvuje samitu i ocenio da je isključenjem Rusije iz grupe osam najrazvijenihih zemalja sveta uči»»»
Nikolić: Presuda Toliću, Spasojeviću i Maksimoviću političko nasilje nad Srbima na KiM
BEOGRAD - Predsednica skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju Danijela Nikolić ocenila je danas da presuda privremenih prištinskih institucija izrečena u slučaju Banjska, kojom su Vladimir Tolić i Blagoje Spasojević osuđeni na doživotnu kaznu zatvora, a Dušan Maksimović na 30 godina, ne predstavlj»»»
Zborovi na 17 minuta blokirali raskrsnicu kod suda u Novom Sadu, sutra minut duže
Građani su, na poziv zborova, od 18 časova blokirali raskrsnicu kod zgrade suda u Novom Sadu. Raskrsnica je blokirana na 17 minuta, minut duže nego inače, zbog pritvorenih aktivista zborova, piše portal 021. Novosadski zborovi su najavili da će blokada svaki put trajati minut duže sve dok njihove k»»»
Vranje: Glišić obišao radove na OŠ "Dositej Obradović", kraj rekonstrukcije u januaru
VRANJE - Ministar za javna ulaganja Darko Glišić danas je u Vranju obišao radove na rekonstrukciji OŠ "Dositej Obradović" i rekao da je država u projekat obnove ove škole, koja važi za jednu od najprestižnijih na jugu Srbije, uložila 684 miliona dinara, kao i da će radovi biti gotovi u januaru nare»»»
Predsednik Švajcarske Gij Parmelen u poseti Srbiji, dočekuje ga Vučić
Blic Predsednik Švajcarske Gij Parmelin posetiće Srbiju i Severnu Makedoniju krajem aprila, uz prateću visoku ekonomsku delegaciju Glavne teme razgovora su bliske veze, evropske integracije, uloga srpske dijaspore u Švajcarskoj i isticanje švajcarske posvećenosti ljudskim pravima i inovacijama Sluš»»»
Predsednik Švajcarske Gij Parmelen u poseti Srbiji, dočekuje ga Vučić
Blic Predsednik Švajcarske Gij Parmelin posetiće Srbiju i Severnu Makedoniju krajem aprila, uz prateću visoku ekonomsku delegaciju Glavne teme razgovora su bliske veze, evropske integracije, uloga srpske dijaspore u Švajcarskoj i isticanje švajcarske posvećenosti ljudskim pravima i inovacijama Sluš»»»
Vučević (SNS): Nećemo se smiriti dok ne oslobodimo Srbe na Kosovu
Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević saopštio je da se srpske vlasti neće smiriti dok Srbe danas prvostepeno osuđene za sukobe u Banjskoj ne oslobode, i dok „pravda ne stigne sve koji su se ogrešili o srpski rod na Kosovu i Metohiji“. »»»
VUČIĆ SE SASTAJE SA PREDSEDNIKOM ŠVAJCARSKE! Ovo će biti glavne teme razgovora
Predsednik Švajcarske Gaj Parmelan putovaće sledeće nedelje u Srbiju i Severnu Makedoniju. Poseta Beogradu u utorak, 28. aprila, na poziv Srbije u okviru državne posete, obeležiće 110 godina bilateralnih odnosa između Švajcarske i Srbije. U Beogradu će takođe biti pokrenut novi program saradnje. Po»»»
Srpska lista napustila salu skupštine u Prištini nakon što je Hadžiju pozdravila presudu za Banjsku
Blic Srpska lista smatra da je presuda odmazda i da dodatno ugrožava bezbednost i prava Srba na KiM Blagoje Spasojević i Vladimir Tolić osuđeni su na doživotnu robiju, a Dušan Maksimović na 30 godina zatvora Slušaj vest 0:00/ 0:00 Poslanici Srpske liste (SL) napustili su danas salu skupštine privre»»»
Predsednik Švajcarske dolazi u Srbiju: Sastaće se sa Vučićem
Predsednik Švajcarske Gaj Parmelan putovaće sledeće nedelje u Srbiju i Severnu Makedoniju. Poseta Beogradu u utorak, 28. aprila, na poziv Srbije u okviru državne posete, obeležiće 110 godina bilateralnih odnosa između Švajcarske i Srbije. U Beogradu će takođe biti pokrenut novi program saradnje. Po»»»
Kancelarija za KiM: Presuda za Banjsku politička, osuđenima su pogažena prava
Kancelarija Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju je ocenila da su prve presude za sukob u Banjskoj 2023. godine danas donete "pod direktnim političkim pritiskom (premijera Kosova) Aljbina Kurtija" i da je od početka tog procesa vršena "stigmatizacija i kriminalizacija uhapšenih Srba". Trojici od 45 Sr»»»
Izborni proces nepopravljivo kompromitovan: Završen sastanak na Medicinskom fakultetu u vezi sa izborima za Studentski parlament
U prostorijama Dekanata Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu danas je održan sastanak sa v. d. dekanom Vladimirom Trajkovićem, delegacijom nastavnika koju su činili profesori Olivera Kontić Vučinić i Petar Bulat, kao i predsednikom studentske organizacije SINAPS Veljkom Stojanovićem. Na sa»»»
Predsednik Švajcarske dolazi u Srbiju: Sastaće se sa Vučićem
PREDSEDNIK Švajcarske Gaj Parmelan putovaće sledeće nedelje u Srbiju i Severnu Makedoniju. Poseta Beogradu u utorak, 28. aprila, na poziv Srbije u okviru državne posete, obeležiće 110 godina bilateralnih odnosa između Švajcarske i Srbije. U Beogradu će takođe biti pokrenut novi program saradnje. Po»»»
Studenti u Zagrebu protestovali zbog gostovanja brata Benjamina Netanjahua - Autonomija
"Za našom je katedrom legitimisao genocidnu retoriku cionističkog režima" Brat izraelskog premijera Benjamina Netanjahua, Ido Netanjah kao gostujući predavač održao je juče predavanje studentima na Fakultetu političkih nauka u Zagrebu. Klub studenata FPZG-a danas je reagovao saopštenjem osuđujući g»»»
Predsednik Švajcarske dolazi u Srbiju: Sastaće se sa Vučićem
Poseta Beogradu u utorak, 28. aprila, na poziv Srbije u okviru državne posete, obeležiće 110 godina bilateralnih odnosa između Švajcarske i Srbije. U Beogradu će takođe biti pokrenut novi program saradnje. Poseta će početi sastankom predsednika Parmelana sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem. »»»
Protest niških studenata sutra zbog oduzimanja dozvola za rad departmanima Filozofskog fakulteta
Niški studenti u blokadi visokoškolskih ustanova najavili su za sutra protest pod sloganom „Ne lomite nam bagrenje“, a povod je dopis Ministarstva prosvete o oduzimanju dozvola za rad departmanima za srbistiku, istoriju i za ruski jezik i književnost na Filozofskom fakultetu. Okupljanje je zakazano»»»
Sindikat sudske vlasti u ponedeljak najavio jednočasovni štrajk upozorenja
Sindikat sudske vlasti najavio je za ponedeljak jednočasovni štrajk upozorenja, od 13 do 14 časova, zbog ozbiljnog nezadovoljstva stanjem u pravosuđu i tokom pregovora o izmenama Posebnog kolektivnog ugovora (PKU). U štrajk će stupiti zaposleni u pravosudnim organima – sudovima, javnim tužilaštvima»»»
Kancelarija za KiM: "Drakonska prvostepena presuda zbog Banjske pod pritiskom Kurtija"; "Ovo je odmazda"
Kako naglasašava, od samog početka procesa se vrši medijska, politička i svaka druga stigmatizacija i kriminalizacija uhapšenih Srba. "Od samog trenutka hapšenja, dok suđenje još nije ni počelo, trojica Srba - Dušan Maksimović, Vladimir Tolić i Blagoje Spasojević su uveliko bili proglašeni krivima »»»
Kurtijevi poslanici aplaudirali presudi za napad u banjskoj; Srpski poslanici napustili salu
Nakon što je izrečena presuda optuženima u slučaju Banjska, poslanici Samoopredeljenja Aljbina Kurtija su počeli sa aplauzom. Kako prenose prištinski mediji, u tom trenutku poslanici Srpske liste su demonstrativno napustili sednicu skupštine. Osnovni sud u Prištini danas je objavio presudu optuženi»»»
Banka Rusije snizila referentnu kamatnu stopu za 50 baznih poena na 14,5 odsto
Banka Rusije (BR) snizila je danas referentnu kamatnu stopu za 50 baznih poena, sa 15 odsto na 14,5 odsto, što je osmo smanjenje kamate od početka prošlog leta. Ekonomija Rusije polako se vraća na uravnoteženi put rasta, gde se rast tražnje i rast proizvodnje približno usklađuju, napominje BR. Rusk»»»
Kancelarija za KiM: Drakonska prvostepena presuda zbog Banjske pod pritiskom Kurtija
BEOGRAD - Kancelarija za Kosovo i Metohiju navela je danas da je drakonska prvostepena presuda tzv. suda u Prištini protiv trojice Srba zbog tragičnih događaja u Banjskoj doneta pod direktnim političkim pritiskom Aljbina Kurtija i antisrpskog režima u Prištini koji, kako se naglašava, od samog poče»»»
Drakonska kazna, doneta pod pritiskom Kurtija: Kancelarija za KiM o presudi trojici Srba u slučaju Banjske
DRAKONSKA prvostepena presuda takozvanog suda u Prištini protiv trojice Srba zbog tragičnih događaja u Banjskoj, kako je ocenila Kancelarija za Kosovo i Metohiju doneta je pod direktnim političkim pritiskom Aljbina Kurtija i antisrpskog režima u Prištini koji od samog početka procesa vrši medijsku,»»»
"JA SAM ONAJ KOGA TRAŽITE!" Kad je uhapšen general Ratko Mladić u novčaniku je imao samo tri fotografije
"Gde ti je taj Amerikanac, zbog kog morate sve ovo da radite?" Nenad Jocović, jedini svedok hapšenja Ratka Mladića, ispričao je za "Novosti" te 2011. godine kako su izgledali poslednji generalovi minuti na slobodi. Kroz prozor sobe u kojoj je proveo svoje poslednje dane na slobodi, general je mirno»»»
Usvojen zakon: Podignuta gornja granica za odlazak u penziju, evo koliko iznosi
U CRNOJ Gori je danas stupio na snagu izmenjeni Zakon o radu koji predviđa da je starosna granica za odlazak u penziju po sili zakona 67 godina starosti i 15 godina radnog staža. Usvojenom izmenom starosna granica je praktično vraćena sa 66 na 67 godina, a poslanik Bošnjačke stranke Mirsad Nurković»»»