kohajone.com
FOTO/ Pallati i Kongreseve “pushtohet” nga gratë socialiste, dhjetëra autobuzë bllokojnë sheshin “Nënë Tereza
koha.mk
Ish-sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Robertson nesër në Shkup Privacy Overview
Vuçiq: Përpjekje të reja për mashtrim nga Albin KurtiTë ngjashme
lapsi.al
Kulisat/ 24 orët e vështira të Albin Kurtit për taksën
alsat-m.tv
Përplasjet e para LSDM-BDI në prag të fushatës
americaneye.al
Turqia-Rusi/ A po lind një konflikt i ri?
shqiptarja.com
Nxënësja e shtruar në spital në Fier: Era e keqe erdhi nga klasa përballë, ishte mbytëseFier/ Incident gjatë eksperimentit në lëndën e Kimisë, 6 nxënë
PD draft për identifikim dhe votim elektronik, Gjiknuri: “OK” për identifikimin
Taksa, të hënën mbahet seanca e jashtëzakonshme - GazetaKNN
shqiptarja.com
Nxënësit në spital, mjeku: Panik! S'di si t'ia vë emrin, s'kemi gjetur gjë, presim analizat Fier/ Incident gjatë eksperimentit në lëndën e Kimisë, 6 n
vizionplus.tv
“Henri Çili mori 700 mijë euro për të liruar vrasësit e efektivit të RENEA në Lazarat”
tvklan.al
Rindërtimi, publikohen modelet e shtëpive individuale
vizionplus.tv
Rasti i parë me koronavirus në Kaliforni që nuk dihet nga e mori infeksionin
shekulli.com.al
Në ‘zemrën’ e koronavirusit, flet mjekja në Itali: Si po kujdesemi për pacientët e prekur
Ish-ministri teknik tregon raportet me Haki Çakon: Bënte sikur bashkëpunonte me mua dhe raportonte te Rama
shqiptarja.com
Koronavirusi, vdes britaniku i tragetit ‘Diamond Princess’. OBSH: Arriti momenti vendimtar, shpejt mund të kemi pandemiKoronavirusi, ‘Qetësohet’ ritmi
alsat-m.tv
Konflikti mes Turqisë dhe Sirisë, Çulev: Ekziston rreziku i një fluksi të ri refugjatësh
insajderi.com
Kush ishin bordi i Trepçës që u shkarkuan sot nga Qeveria Kurti - kishin lidhje me njerëz të politikës?
Osmani: Sot do të takohemi me Kurtin për tarifën
vizionplus.tv
Europa League/ Duele të forta për Inter dhe Roma ( SHORTI I 1/8)
Arrestohet Henri Çili/ Operacioni “Mezhgorani” 28 të arrestuar në shkallë vendi
FISHË TEKNIKE – COVID-19 – Bursat europiane përballen me javën më e keqe që prej 2008
vizionplus.tv
Kasami nga armik në aleat me Zaev, kreu i LSDM sqaron marrëveshjen me lëvizjen “Besa”
Ibrahim Basha, gjaku yt nuk do të bëhet kurrë para e pasuri për batakçinjtë/ I neveritur nga llumi që do drejtësinë për ta blerë e shitur
Mazhoranca konsultime me ekspertë të ODIHR për teknologjinë në zgjedhje, ndihmon në depolitizimin e komisioneve zgjedhore
Arrestimi i 28 personave në operacionin “Mezhgorani”/ Kryeprokurori Çela: Fryt i punës së Prokurorisë së pavarur dhe Reformës në Drejtësi
4000 shtëpi të reja brenda vitit/ Kryeministri Rama prezanton projektin e rindërtimit pas tërmetit
kosova-sot.info
Kurti e humb edhe Vjosa Osmanin: S’guxojmë t’i prishim raportet me aleatët për taksën
periskopi.com
SHBA e BE me qëndrime të ndryshme rreth planit të Kurtit për taksën
shqiptarja.com
Henri Çili 'PR' në televizione për të lehtësuar pozitën e vellezërve dënuar për vrasjen e policit! Si u arrestua pronari i UET
mia.mk
Qeveria e Kosovës ndau 400 mijë euro për luftë kundër virusit korona
kosova.info
Efekti i vendimit për taksën, edhe Vuçiqi e quan Kurtin mashtrues
alsat-m.tv
Kurti shkarkon dy borde të tjera dhe anulon vendimin për zvogëlimin e akcizës në duhan
syri.net
Gjykata liron kreun e Dhomës së Tregtisë në Lezhë, Paloka: U përballa me një maskaradë të drejtë(z)isë …
zeriamerikes.com
Thaçi: Tarifat të hiqen sepse po e izolojnë Kosovën
insajderi.com
Kurti shkarkon bordin e “Infrakosit” – të afërm të Thaçit, Haradinajt, Halitit dhe Hoxhajt mbesin pa pozita publike
ekonomiaonline.com
Kuvendi komunal i Rahovecit mban mbledhje, merren një sërë vendimesh
Koronavirusi/ Nga Roma në Milano, kompanitë ajrore pezullojnë dhe reduktojnë fluturimet drejt Italisë
shqiptarja.com
Presidenti Hashim Thaçi akuzon Kryeministrin Kurti për prishje të marrëdhënieve me SHBA: Po izolon Kosovën Richard Grenell: Tarifat të hiqen plotësish
Erdogani vë në provë durimin e NATO-s/ Turqia vendos të mos i pengojë më emigrantët, nis marshimi drejt BE-së
shqiptarja.com
Gjykata liron kreun e dhomës së tregtisë në Lezhë, u arrestua pas vdekjes së një punëtori në kompaninë e tij
aa.com.tr
Parlamenti turk do të mbajë seancë të mbyllur për Sirinë
shqiptarja.com
PAMJET e arrestimit të grupit të trafikantëve dhe armët e municionet pa leje që u gjetën në Lazarat Prona dhe para' në këmbim të lirisë së Alikojve që
koha.net
GLSP: Vettingu është forma e vetme për të kthyer dinjitetin dhe pavarësinë në sistemin e drejtësisë
Mblidhet Komisioni Hetimor për Presidentin, thirret për të dëshmuar Ardian Dvorani

Protesta në Irak kundër pranisë amerikane

Portalb 24.01. 14:33

Protesta në Irak kundër pranisë amerikane

Mijëra irakianë u mblodhën të premten në dy lokacione të Bagdadit për të protestuar kundër pranisë ushtarake të Shteteve të Bashkuara në Irak. Protestat i thirri kleriku shiit, Moqtada al-Sadr, i cili së voni ka shprehur aleancë me Iranin. Një protestë u zhvillua në Sheshin Al-Hurriya, ndërsa tjetr»»»

portalb.mk
Koha 24.01. 15:19

Protesta në Irak kundër pranisë amerikane

Mijëra irakianë u mblodhën të premten në dy lokacione të Bagdadit për të protestuar kundër pranisë ushtarake të Shteteve të Bashkuara në Irak. Protestat i thirri kleriku shiit, Moqtada al-Sadr, i cili së voni ka shprehur aleancë me Iranin. Një protestë u zhvillua në Sheshin Al-Hurriya, ndërsa tjetr»»»

koha.mk
Standard 19.01. 10:31

Trump paralajmëron: Ali Khamenei duhet të jetë shumë i kujdesshëm për ato që thotë…

Presidenti i SHBA-së Donald Trump tha të premten se Udhëheqësi Suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, “duhet të jetë shumë i kujdesshëm” për ato që thotë. “I ashtuquajturi ‘Udhëheqësi Suprem’ i Iranit, i cili kohët e fundit nuk ka qenë aq Suprem, tha disa gjëra të këqija për Shtetet e Bashkuara d»»»

Insajderi 24.01. 14:40

Protesta në Irak kundër pranisë amerikane

Protestat i thirri kleriku shiit, Moqtada al-Sadr, i cili së voni ka shprehur aleancë me Iranin. Një protestë u zhvillua në Sheshin Al-Hurriya, ndërsa tjetra pranë Universitetit të Bagdadit. Rrugët kryesore në Bagdad u barrikaduan nga forcat e sigurisë, ashtu si edhe Zona e Gjelbër e qytetit, ku nd»»»

insajderi.com
Radio Evropa e Lire 24.01. 13:54

Protesta në Irak kundë pranisë amerikane

Mijëra irakianë u mblodhën të premten në dy lokacione të Bagdadit për të protestuar kundër pranisë ushtarake të Shteteve të Bashkuara në Irak. Protestat i thirri kleriku shiit, Moqtada al-Sadr, i cili së voni ka shprehur aleancë me Iranin. Një protestë u zhvillua në Sheshin Al-Hurriya, ndërsa tjetr»»»

evropaelire.org
You can read more about this at Osservatorio Italiano