netpress.com.mk
Филипче наместо да се крие зад штури соопштенија, да се извини за случајот Геријатрија и да преземе одговорност
ПОДДРШКА ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ: Луѓе се сликаат со транспаренти, а на нив името на Вучиќ (ФОТО)
netpress.com.mk
Бродот кој го донел опасниот товар во Бејрут потонал во 2018-та
netpress.com.mk
Болтон: Белград и Приштина можеби се далеку од решавање на меѓусебниот спор
mia.mk
Концерт на руската пијанистка Наталија Трул на „Охридско лето“
netpress.com.mk
Разузнавање на САД: Русија работи против Бајден, Кина сака да го спречи реизборот на Трамп
mia.mk
Американско разузнавање: Русија насочена да му наштети на Бајден, Кина сака Трамп да загуби
netpress.com.mk
Германскиот бизнис бара заштита од американските санкции
puls24.mk
СДСМ и ДУИ веќе договориле нова Влада
kanal5.com.mk
Французин загина во тешка сообраќајка во Истра (ФОТО)
kanal5.com.mk
Лидерот на Хезболах негира поврзаност со експлозијата во Бејрут
makfax.com.mk
Либанскиот претседател не исклучува надворешна вмешаност во експлозијата во Бејрут со ракета или бомба
kanal5.com.mk
Странците бараат стабилна влада која ќе се посвети на владеење на правото и борба со корупцијата
alsat-m.tv
Претседателот на Либан не исклучува експлозијата да е предизвикана од ракета или бомба
mia.mk
Мицотакис: Договорот со Египет е национален успех
ОВА СЕ БАРАЊАТА НА ВУЧИЌ за продолжување на разговорите со Косово
netpress.com.mk
Германија остро ги критикува американските закани за компаниите вклучени во Северен тек 2
alsat-m.tv
Пронајден сопственикот на бродот со амонум нитрат од Бејрут
netpress.com.mk
Договор со Белград за една година или целиот процес ќе пропадне, порача Хисени
Шпан: Германскиот здравствен систем сè уште може да се справи со бројот на нови случаи од Ковид-19
kurir.mk
Од силината експлозија се превртел крузер: Сателитски снимки ги покажуваат размерите на катастрофата во Бејрут (ВИДЕО)
mia.mk
Грција и Египет потпишаа договор за одредување на Ексклузивната економска зона
netpress.com.mk
Фејсбук прв пат избриша пост на Трамп поради дезинформација
makfax.com.mk
Германија потврди дека вработена во амбасадата во Бејрут загинала во експлозијата
Бејрут новиот Чернобил?! Либанците ја обвинуваат власта за катастрофата
makfax.com.mk
Централната банка на Либан обезбеди бескаматни заеми за оштетените од експлозијата
makfax.com.mk
Поранешен член на Кнесетот ја нарече експлозијата во Бејрут „дар од Бога“ за Израелците
makfax.com.mk
ЕУ му понуди помош на Либан
kurir.mk
Хемикалија каква што експлодираше во Бејрут има и во ОХИС, еве каква одлука донесе ресорното министерство
mia.mk
Западен Балкан 2020: Обид за повторување на историјата
press24.mk
И ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ „направија“ Влада
netpress.com.mk
Стејт департментот објави извештај за „основите на руската пропаганда“
zurnal.mk
Харадинај не го поддржува Хоти во дијалогот со Белград
mia.mk
Стејт департментот објави обемен извешај за основите на руската дезинформација и пропаганда
ТАЧИ ЕКС-ВОЈВОДА бара истрага за црни пари од Блискиот исток ЗА ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДА
makfax.com.mk
Објавени сателитски снимки од Бејрут пред и по експлозијата
kanal5.com.mk
Ристо Никовски и Агим Јонуз во „Само вистина“
makfax.com.mk
Конгресменот Крис Марфи: Трамп го упропасти нашиот пуч во Венецуела
Апокалипса во Бејрут, над 100 загинати, 4 илјади повредени, штета од 5 милијарди долари
kanal5.com.mk
Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Ристо Никовски и Агим Јонуз
kanal5.com.mk
По страотната трагедија од денеска тридневна жалост во Либан
makfax.com.mk
Четвртина од новите случаи на коронавирус во Италија се странци
kanal5.com.mk
Во експлозијата во Бејрут повредени сопругата и ќерката на премиерот !!
makfax.com.mk
(Видео) Трамп: Бејрут е нападнат, тоа беше бомба
kurir.mk
ПРЕД И ПОТОА: Како изгледа Бејрут после кобната несреќа? (ФОТО)

Пендаровски:Одлуката на Уставниот суд може да биде вовед во голем правен хаос

Press24 03.12.2019. 22:17

Пендаровски:Одлуката на Уставниот суд може да биде вовед во голем правен хаос

Помали се шансите одлуката на Уставниот суд за аболицијата од страна на поранешниот претседател Ѓорге Иванов, да биде вовед во нова политичка криза, а многу поголеми да биде вовед во голем правен хаос, изјави претседателот на државата Стево Пендаровски вечерва во интервју во 24 отворено на ТВ 24. В»»»

press24.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.