Ziarul Financiar 1h

Deficitul comercial din industria lactatelor a scăzut cu 15%, cel mai mai mare declin din ultimul deceniu

Deficitul din domeniul laptelui, a produselor lactate, a ouălor şi mie­rii, a ajuns anul trecut la 642 de mili­oane de euro, în scădere cu 15% faţă de anul precedent, acesta fiind cel mai mare declin din ultimii zece ani ai acestui indicator, arată o analiză ZF făcută pe baza datelor de la Institut»»»

zf.ro
Ziarul Financiar 1h

ZF Top 1.000 cele mai mari companii din România. Cum facem din disparitatea regională un motor de creştere pentru următorul deceniu? Alexandru Reff, Deloitte: „România este şantierul cel mai important care ne stă în faţă şi cred că ar trebui să ne mobilizăm

În timp ce marile oraşe, Bucureşti, Cluj-Napoca, Timişoara, au ajuns aproape de standardele europene, alte regiuni au rămas în urmă, marcate de lipsa investiţiilor şi de oportunităţi limitate, iar disparităţile regionale s-au accentuat. Cum facem din disparitatea regională un motor de creştere pent»»»

zf.ro
Ziarul Financiar 1h

Bursă. Finanţe personale. Popularitate la nivel istoric pentru ETF-urile de la BVB

Segmentul fondurilor tranzacţionate la bursă (ETF-uri – exchange traded funds) traversează cea mai bună pe­rioadă de la redeschiderea pieţei lo­ca­le de capital şi a devenit o opţiune de bază pentru cei care vor să investească pe bursă. Mecanismul este simplu: cu o singură unitate de fond, care poa»»»

zf.ro
Active News 1h

Din cauza lipsei de carburanți, Coreea de Sud impune circulația alternativă a autovehiculelor

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută! ascultă articolul În fața impactului puternic al războiului din Iran, C»»»

activenews.ro
Bursa 1h

PIAŢA MONETARĂ Dobânda la depozitele overnight a crescut la 5,73%

BNR a afişat, ieri, un nivel mediu al dobânzii la depozitele overnight plasate (ROBOR) care a crescut la 5,73%, de la 5,71% în ziua anterioară. Dobânda la depozitele atrase pentru o zi (ROBID) a crescut la 5,44%, de la 5,42%. Indicele ROBOR la 3 luni a stagnat la 5,88%, ROBOR la 6 luni - la 5,95%. »»»

bursa.ro
Ziarul Financiar 1h

Turcia ţinteşte o capacitate de 5 GW pentru SMR-uri până în 2050, însemnând aproximativ 16 astfel de reactoare. Primele acorduri în acest domeniu prind contur

Compania canadiană de servicii nucleare Kinectrics şi firma turcă de inginerie Nuclean au încheiat un acord de cooperare pentru analizarea oportunităţilor legate de dezvoltarea de SMR-uri şi AMR-uri (reactoare modulare avansate) în Turcia şi alte pieţe nucleare aflate în curs de dezvoltare, relatea»»»

zf.ro
Ziarul Financiar 1h

UE şi Australia încheie un amplu acord comercial după opt ani de discuţii pentru a-şi reduce dependenţa de China şi SUA. Cât şi ce exportă şi importă România din ţara cangurilor?

Uniunea Europeană şi Australia au încheiat un amplu acord comercial, cea mai recentă mişcare a aliaţilor SUA de regândire a legăturilor lor economice pe fondul escaladării tensiunilor geopolitice la nivel global, scrie CNBC. În urma acordului, rezultat în urma a aproape opt ani de discuţii, vor fi »»»

zf.ro
Ziarul Financiar 1h

Iranul lansează bancnota de 10 milioane de riali pe fondul temerilor în creştere privind inflaţia

Iranul a emis o bancnotă de 10 milioane de riali în condiţiile în care războiul şi creşterea puternică a inflaţiei împing tot mai sus preţurile produselor de bază, potrivit The Telegraph. Bancnota de culoare roz va avea cea mai ridicată valoare pe plan local. Moscheea Jameh din Yazd, care are cele »»»

zf.ro
Ziarul Financiar 1h

Fie că îşi monetizează pasiunile, fie că îşi iau un al doilea job sau doar fac muncă suplimentară, tot mai mulţi polonezi caută surse suplimentare de venit

An de an, numărul polonezilor aflaţi în căutare de surse suplimen­tare de venit este în creştere, şi nu doar în rândul celor cu cele mai mici venituri. Un studiu recent a găsit că în prezent 45,2% din polonezii activi muncesc în plus pe lângă jobul principal, în creştere de la 41,3% în 2025, potriv»»»

zf.ro
Digi24 1h

Bolojan: România ar putea participa la misiuni de deminare în Strâmtoarea Ormuz, după ce se ajunge la un armistiţiu

Premierul Ilie Bolojan spune că România ar putea participa la misiuni de deminare în vederea deblocării Strâmtorii Ormuz, dar numai după ce se va ajunge la un armistiţiu în Orientul Mijlociu. „Acordul de principiu al României este să participăm la misiuni care ţin de posibilităţile noastre pe zona »»»

digi24.ro
Bursa 1h

CONFERINŢA "CODUL INSOLVENŢEI" Valentina Burdescu, ONRC: "Nu avem o creştere semnificativă de noi insolvenţe”

Numărul companiilor care au apelat la o procedură de insolvenţă nu este unul care să activeze un semnal de alarmă, a declarat Valentina Burdescu, director Direcţia Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, Oficiul Naţional al Registrului Comerţului (ONRC). Domnia sa a precizat: „O statistică actualizat»»»

bursa.ro
Bursa 1h

CONFERINŢA "CODUL INSOLVENŢEI" Mihaela Sărăcuţ, Curtea de Apel Cluj: "Insolvenţa este despre dificultate, nu despre fraudă”

Insolvenţa este despre dificultate, nu despre fraudă, a declarat magistrata Mihaela Sărăcuţ, preşedinta Secţiei a II-a civile din cadrul Curţii de Apel Cluj. Judecătoarea Mihaela Sărăcuţ a precizat: „Statisticile europene confirmă că, în România, doar 4% din insolvenţe sunt culpabile (frauduloase),»»»

bursa.ro
Bursa 1h

CONFERINŢA "CODUL INSOLVENŢEI" Adrian Vascu, VERIDIO: ”Odată ajunşi în insolvenţă, antreprenorii rămân «singuri pe lume»”

În cazul antreprenorilor care trec prin perioade de criză nu trebuie să pornim de la prezumţia de vinovăţie, este de părere Adrian Vascu, senior partner VERIDIO, care subliniază că reuşita reorganizării unei companii cu probleme are efecte benefice asupra tuturor părţilor implicate, iar această reo»»»

bursa.ro
Bursa 1h

CONFERINŢA "CODUL INSOLVENŢEI" Cristina Ienciu Dragoş, Fair Revive: "Avem o problemă privind aplicarea mecanismelor de restructurare preventivă”

Avem o legislaţie foarte bună, apreciată la nivel european, apreciată de Comisia Europeană, suntem cu etape în faţa altor state din Uniunea Europeană în ceea ce priveşte implementarea directivei privind cadrele de restructurare şi insolvenţă şi, totuşi, avem o problemă privind aplicarea mecanismelo»»»

bursa.ro
Bursa 1h

CONFERINŢA "CODUL INSOLVENŢEI" Florin Dragomir, Sierra Quadrant: Chiar dacă o companie are şanse de redresare, de multe ori modelul său de afaceri este profund afectat

Chiar dacă o companie are şanse reale de redresare, de multe ori se observă că modelul de afaceri este afectat într-un mod profund, iar capacitatea de generare a fluxurilor de numerar este insuficientă pentru susţinerea unui plan de restructurare, a spus Florin Dragomir, Asociat Coordonator în cadr»»»

bursa.ro
Bursa 1h

CONFERINŢA "CODUL INSOLVENŢEI" Valentin Drăgoi, DT Lawyers: „Recuperarea creanţelor în agribusiness nu începe în insolvenţă, ci în contract”

Recuperarea creanţelor în sectorul agricol este determinată în primul rând de arhitectura contractuală, nu de procedurile de insolvenţă, a declarat Valentin Drăgoi, Managing Partner în cadrul DT Lawyers, care avertizează că multe dintre garanţiile utilizate frecvent în practică se dovedesc ineficie»»»

bursa.ro
Gandul 1h

Se dezbate legalizarea prostituției în România. În câte țări din Europa este legalizată această activitate și câți bani câștigă statul

În Parlamentul României, a fost dezbătut din nou, un proiect de lege care propune legalizarea și reglementarea serviciilor sexuale contra cost. Inițiativa legislativă a primit marți un nou Aviz Negativ, dar este urmărită în continuare scoaterea fenomenului din economia subterană și fiscalizarea sa.»»»

gandul.ro
Bursa 1h

Fost procuror şef al TPI: "E nevoie de o instanţă globală anticorupţie care să îi judece pe liderii lumii”

Un magistrat sud-african, fost procuror al ONU în dosare de genocid şi crime de război, susţine că este imperativă înfiinţarea unei Curţi Internaţionale Anticorupţie, capabilă să-i tragă la răspundere pe liderii corupţi ai lumii, potrivit unui interviu acordat site-ului de investigaţii Follow the M»»»

bursa.ro
Bursa 1h

CONFERINŢA "CODUL INSOLVENŢEI" Cătălin-Andrei Dascăl, UNPIR: ”Sper că, în viitorul apropiat, modificările Legii insolvenţei vor deveni istorie”

Modificările aduse legislaţiei insolvenţei prin Legea nr. 239/2025 privind stabilirea unor măsuri de redresare şi eficientizare a resurselor publice (”Pachetul fiscal 2”) au fost făcute într-o manieră intempestivă, conform opiniei domnului Cătălin-Andrei Dascăl, preşedintele Uniunii Naţionale a Pra»»»

bursa.ro
Bursa 1h

CONFERINŢA "CODUL INSOLVENŢEI" Adrian Lotrean, Infinexa: „Concordatul preventiv poate deveni un instrument eficient de restructurare dacă este utilizat la momentul potrivit"

Concordatul preventiv poate fi o soluţie reală de restructurare dacă este aplicat la momentul potrivit, a spus Adrian Lotrean, CEO al Infinexa, în cadrul conferinţei Bursa „Codul Insolvenţei". Domnia sa a afirmat: „Am realizat un studiu prin care am constatat că, în intervalul dintre ianuarie 2021 »»»

bursa.ro
Bursa 1h

ASF: Tehnologia extinde accesul la investiţii, dar amplifică riscurile pentru investitori

Tehnologia extinde accesul la investiţii, dar amplifică riscurile pentru investitori, aceasta a fost una dintre concluziile primei zile a reuniunii plenare a Comitetului 8 - Retail Investors Committee din cadrul IOSCO, organizată ieri, la Bucureşti, de Autoritatea de Supraveghere Financiară (ASF). »»»

bursa.ro
Bursa 1h

Politica putrefacţiei şi putrefacţia politicii

Ocrotit de faldurile puterii sovietice şi de magia unui pseudonim, Alexandru Toma vorbea despre poezie. Cea a lui Arghezi. În ”analiza a-tomică”, estetic, politic şi social, autorul cuvintelor potrivite, dimpreună cu opera sa, era doar un cadavru. Intrat în putrefacţie, rău mirositor, irecuperabil »»»

bursa.ro
Bursa 1h

CONFERINŢA "CODUL INSOLVENŢEI" Specialiştii avertizează: salvarea companiilor începe înainte de insolvenţă, nu după

Mecanismele de prevenire a insolvenţei trebuie privite ca instrumente legitime de salvare a afacerilor, nu ca simple amânări ale falimentului, într-un context în care cele mai multe dintre insolvenţele din România sunt generate de dificultăţi reale, nu de fraudă, au afirmat participanţii la cea de-»»»

bursa.ro
Bursa 1h

ESTIMARE: Puterea de foc aeriană care i-a rămas Iranului - 24 martie 2026

Iranul a lansat, până la această dată, aproximativ 1.089 de rachete balistice şi de croazieră plus 968 de drone de atac, conform estimărilor agregate ale JINSA, Atlantic Council şi IDF. Analiza de mai jos compară trei scenarii posibile privind stocurile iniţiale autentice şi capacitatea rămasă, ţin»»»

bursa.ro
Evz 1h

Maia Sandu acuză Moscova că subminează securitatea Republicii Moldova: Ne vor lăsa în întuneric, dar vom rezista

Republica Moldova. Moscova că subminează deliberat securitatea țării și pune în pericol viața cetățenilor, după noile atacuri asupra infrastructurii energetice din Ucraina, care au afectat alimentarea cu energie a Republicii Moldova. Șeful statului, Maia Sandu, îndeamnă populația la calm și solidar»»»

evz.ro
Evz 1h

Ilie Bolojan anunță implicarea României în misiuni internaționale, după conflictul din Golful Persic

Premierul Ilie Bolojan a declarat că România este pregătită să sprijine eforturile internaționale legate de situația din Golful Persic, însă orice implicare militară va avea loc doar după încetarea ostilităților și în limita capacităților naționale. Declarațiile au fost făcute într-un interviu acor»»»

evz.ro
Digi24 2h

Tanczos Barna: Vom fi într-o situaţie energetică total diferită atunci când pornim proiectul Neptun Deep

Vicepremierul Tanczos Barna a declarat că România va fi într-o altă situaţie energetică când va începe proiectul Neptun Deep şi vor fi exportate cantităţi importante de gaz. „E greu să schimbi acum, pentru că electricitatea se produce. Şi avem această discuţie cu minerii pe stradă, unde electricita»»»

digi24.ro
Evz 2h

Guvernul va aproba, cel târziu joi, o primă ordonanță pentru a atenua scumpirea carburanților. Bolojan: Va plăti și statul un preț

Premierul Ilie Bolojan a declarat că Guvernul va aproba miercuri după-amiază sau, cel târziu, joi, o primă ordonanță menită să atenueze impactul majorării prețurilor la carburanți, pe fondul conflictului din Orientul Mijlociu. El a explicat că întârzierile s-au produs din cauza lipsei unui aviz din»»»

evz.ro
DC News 2h

Un copil de 4 ani și-a salvat mama după ce a răspuns singur la telefon. Aceasta era leșinată din cauza unei scurgeri de gaze

O posibilă scurgere de monoxid de carbon era cât pe ce să se transforme într-o tragedie, într-un apartament din Italia. Îngrijorat că angajata sa nu mai răspunde, un angajator a dat alarma. La telefon a răspuns însă un copil de doar 4 ani. De acolo, o cursă contracronometru dusă cu tact, calm și pr»»»

dcnews.ro
DC News 2h

Andrej Babis neagă că legea privind transparenţa finanţării ONG-urilor ar fi de inspiraţie rusească. E, de fapt, pe model american

Proiectul de lege, elaborat de Ministerul Justiţiei şi care urmează să intre în dezbaterea parlamentului, este inspirat din modelul legislaţiei adoptate în SUA în anul 1938, respectiv "Legea de Înregistrare a Agenţilor Străini" (The Foreign Agents Registration Act - FARA), care impune entităţilor c»»»

dcnews.ro
Gandul 2h

Țările arabe din Golful Persic iau în considerare opțiuni militare pentru a contracara escaladarea războiului de către Iran

După atacurile multiple cu rachete balistice și drone din partea Iranului asupra bazelor militare americane și a obiectivelor civile (aeroporturi, hoteluri, porturi navale, aeroporturi), țările arabe din regiunea Golfului Persic cântăresc ideea de a recurge la forță militară. În ultimele săptămâni,»»»

gandul.ro
Ziarul Financiar 2h

Iranul, trecut glorios, prezent în flăcări, viitor incert BP, sau British Petroleum, unul dintre giganţii lumii petrolului, îşi are rădăcinile în Iran. O poveste despre imperialism, mită, revoluţie şi naţionalizări

Istoria companiei cunoscute acum ca BP urmăreşte, în ultimii 100 de ani, arcul capitalismului transna­ţio­nal. Rădăcinile sale se află în primii ani ai secolului al XX-lea, când un bogat bon vivant pe nume William Knox D’Arcy a decis, încurajat de guvernul britanic, să înceapă să caute petrol în Ir»»»

zf.ro
Ziarul Financiar 2h

Slovacia, cu o singură rafinărie, şi aceasta deţinută de străini şi dependentă de petrol rusesc, a aplicat cele mai dure restricţii la alimentarea cu carburanţi din Europa. În Polonia, cea mai mare companie de petrol şi rafinare, deţinută de stat, a ieftinit de mai multe ori preţurile wholesale ale benzinei şi motorinei de la începutul lunii

Slovacia este în stare de urgenţă în privinţa pe­trolului încă din fe­bru­arie, după ce i-au fost întrerupte impor­tu­rile de ţiţei rusesc prin oleo­ductul Drujba, care trece prin Ucraina. Ţara central-europeană, una dintre cele mai sărace din UE, nu are producţie proprie semnificativă de petrol şi»»»

zf.ro
Evz 2h

Analistul politic Ion Coita: Situația din coaliție nu este o simplă criză, este un joc extrem de riscant pentru toți cei implicați

Analistul politic Alexandru Ion Coita a afirmat, marți, că situația din aceste zile de la București nu este o simplă criză în coaliție. „Este poker all-in, jucat simultan pe mai multe mese, cu mizele amestecate și fără ca cineva să controleze pe deplin regulile, într-un moment în care fiecare actor»»»

evz.ro
Digi24 2h

Cum răspunde Ilie Bolojan acuzațiilor că ar fi „USR-ist”

Premierul și președintele PNL Ilie Bolojan a respins afirmațiile potrivit cărora ar fi „USR-ist” și a subliniat că rămâne „un liberal convins”, explicând că participarea sa la evenimente ale partidelor din coaliție ține de normalitatea relațiilor politice. „Astea sunt... nu au nicio legătură nici c»»»

digi24.ro
Digi24 2h

Bolojan afirmă că „rămâne de văzut” dacă actuala coaliţie se va menţine după Paşte: „PSD a escaladat o zonă de conflict”

Preşedintele PNL, premierul Ilie Bolojan, afirmă că „va rămâne de văzut” dacă România va avea actuala coaliţie de guvernare şi după Paşte. Bolojan reclamă că „PSD a escaladat o zonă de conflict, încălcând protocolul coaliţiei” şi atrage atenţia că, dacă partidele din Guvern nu se respectă între ele»»»

digi24.ro
Ziarul Financiar 2h

Dragoş Damian, Terpia Cluj: Ştiţi când au dispărut medicamentele din România? Atunci când a fost declarată situaţie de criză, când au fost plafonate preţurile şi când au fost interzise exporturile. Vă sună cunoscut?

Scriu randurile astea din capitala economica a Indiei, Mumbai, un oras cu o populatie cat Romania si o economie un pic sub PIB-ul Romaniei, unde un litru de benzina este circa un dolar. In Romania, cand nu mai produci combustibil, cand ai inchis rafinarii si cand nu mai ai niciun fel de control pe »»»

zf.ro
Gandul 2h

Administrația prezidențială a publicat primele imagini cu Mirabela Grădinaru, partenera președintelui Nicușor Dan, la summitul Melaniei Trump

Administrația prezidențială a publicat primele imagini oficiale cu Mirabela Grădinaru, partenera președintelui Nicușor Dan, de la summitul Primei Doamne a SUA, Melania Trump, desfășurat în perioada 24-25 martie, la Washington. Mirabela Grădinaru a fost suprinsă într-o serie de ipostaze la summitul »»»

gandul.ro
DC News 2h

Bolsonaro, plasat temporar în arest la domiciliu. Care e motivul

Un judecător al Curţii Supreme din Brazilia l-a autorizat marţi pe fostul preşedinte Jair Bolsonaro să îşi execute temporar pedeapsa cu închisoarea la domiciliu din motive "umanitare", la ieşirea din spitalul unde este tratat pentru o bronhopneumonie bacteriană, relatează AFP, potrivit Agerpres. "A»»»

dcnews.ro
Gandul 2h

Caz revoltător în Londra. Un cuplu de vegetarieni și-a lăsat fetița de 3 ani să moară de foame

O fetiță de 3 ani din Londra a murit după ce părinții acesteia, vegetarieni, au hrănit-o doar cu unt, linte și iaurt. Cazul a ajuns în fața autorităților, care au deschis o anchetă, conform Daily Mail. Un copil lăsat fără hrană esențială. Cum a fost descoperită tragedia Cazul a șocat opinia publică»»»

gandul.ro
Digi24 2h

Sindicatul angajaților din Ministerul Proiectelor Europene: România riscă să piardă miliarde de euro din fonduri europene

România riscă să piardă miliarde de euro din fonduri europene pe fondul unei recesiuni tehnice confirmate, din cauza deciziilor greşite, a blocajelor administrative şi a lipsei de specialişti, avertizează sindicatul „Normalitate”, al angajaţilor din Ministerul Investiţiilor şi Proiectelor Europene.»»»

digi24.ro
Evz 2h

România va continua exporturile de benzină fără restricții. Bolojan a explicat în ce condiții s-ar putea interveni

Premierul Ilie Bolojan a declarat că România va continua să exporte benzină fără restricții în perioada următoare, în condițiile în care producția internă depășește cererea de pe piața locală. Șeful Guvernului a explicat că acest tip de export este determinat de modul în care funcționează procesul »»»

evz.ro
Gandul 2h

Administrația prezidențială a publicat primele imagini cu Mirabela Grădinaru, concubina președintelui Nicușor Dan, la summitul Melaniei Trump

Administrația prezidențială a publicat primele imagini oficiale cu Mirabela Grădinaru, partenera președintelui Nicușor Dan, la summitul Primei Doamne a SUA, Melania Trump. Miraba Grădinaru a fost suprinsă într-o serie de ipostaze la summitul „Pregătind viitorul împreună”, de la Washington, iar foto»»»

gandul.ro
Ziarul Profit 2h

Mînzînă pe Facebook cu Echipa FantaSticlă, Gentea pe teren, printre argeșeni - „Școala Bogătanilor” sau Muzeul Vandalismului de Lux? - Ziarul Profit

În timp ce martalogul Mînzînă transpiră din greu în birou încercand sa șteargă valul de mesaje „de bine” la adresa sa si a echipei sale fantastice de parlamentari, primarul Cristian Gentea a mers iar pe teren la solicitarile pitestenilor. Sau, altfel spus, în timp ce la Consiliul Județean Argeș s-a»»»

ziarulprofit.ro
Ziarul Profit 2h

Legea burnout-ului a picat în Senat. Au votat ”pentru” doar USR-iștii și social-democrata Violeta Stoiciu - Ziarul Profit

Așa-anumita lege a burnout-ului a căzut la vot în Senat. În afară de cei de la USR, inițiatori ai proiectului, și de senatoarea PSD Violeta Stoiciu, toate partidele s-au abținut sau au fost contra demersului legislativ. Aleșii de la AUR, cei neafiliați și de la PACE – Întâi România au votat contra,»»»

ziarulprofit.ro
Evz 2h

Stare de urgență în energetică. Transportul electric ar putea fi oprit, elevii trimiși acasă

Republica Moldova. Atacurile Rusiei asupra infrastructurii energetice din Ucraina, care au scos din funcțiune linia Isaccea–Vulcănești, una dintre principalele surse de energie ale Republicii Moldova, au determinat autoritățile să instituie starea de urgență în sectorul energetic pentru 60 de zile,»»»

evz.ro
Digi24 3h

Tanczos Barna, despre retragerea UDMR de la guvernare: „Când spunem că ieșim, a doua zi am ieșit”

Vicepremierul Tanczos Barna a declarat, marți la Digi24, că UDMR nu ia în calcul ieșirea din coaliție în acest moment și face apel la stabilitate politică, în contextul tensionat internațional. Despre o moțiune de cenzură a AUR, el a spus că este o discuție prematură. Calendarul consultării interne»»»

digi24.ro
Economica 3h

Orașul se mută la margine: Stațiile de metrou unde traficul a „bubuit” în 2025 - Economica.net

Chiar dacă în întreaga rețea Metrorex numărul de validări înregistrate la stațiile de metrou a crescut cu doar 1% în 2025, la anumite stații traficul a crescut considerabil. E vorba de zone periferice, spre capetele de linie, acolo unde se conturează noi dormitoare. Traficul la metrou se mută odată»»»

economica.net
Economica 3h

Bolojan: Ordonanța pentru situația de criză pe piața carburanților urmează să fie adoptată miercuri sau joi - Economica.net

Premierul Ilie Bolojan a anunţat că ordonanţa de urgenţă privind declararea situaţiei de criză pe piaţa carburanţilor ar urma să fie adoptată de către Guvern miercuri după amiaza sau în cursul zilei de joi, transmite Agerpres. Astfel, miercuri la ora 11:00 va avea loc reuniunea Consiliului Naţional»»»

economica.net
Romania TV 3h

Ce spune Ilie Bolojan despre demisie și ce relație are cu Nicușor Dan: "Am avut o colaborare corectă cu domnul președinte"

Ilie Bolojan a vorbit, într-o intervenție live, despre subiectul demisiei, subliniind faptul că partidele au dreptul de a depune moțiune, dar că el își tratează cu seriozitate funcția și că perturbările ar crea diverse probleme. Citește și: Bolojan, apel către PSD să oprească ”dinamitarea guvernulu»»»

romaniatv.net