Trump: „Suntem foarte aproape de un acord cu Ucraina”. Mesaj optimist de la Casa Albă privind finalizarea planului de pace
Have anything to say about this article?
You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.
CommentYour comment has been sent successfuly! Thank you.
Trump: „Suntem foarte aproape de un acord cu Ucraina”. Mesaj optimist de la Casa Albă privind finalizarea planului de pace
Trump a declarat marți, 25 noiembrie, că negocierile pentru încheierea războiului din Ucraina sunt „aproape de finalizare”, marcând unul dintre cele mai optimiste semnale venite de la Washington în ultimele luni. Trump și evoluția negocierilor de pace Declarația a fost făcută în Grădina Trandafiril»»»
Sezonul electoral a început neoficial în Ucraina, susțin experții
Home Știri Externe Europa Sezonul electoral a început neoficial în Ucraina, susțin experții Sezonul electoral a început neoficial în Ucraina, susțin experții 0 Război în Ucraina 0 1 live Publicat: 15.02.2025 04:34 În baza activității politice în creștere în plan intern și a presiunii oficiale din p»»»
Washington Post: Analiștii occidentali prevăd pierderi și mai mari de teritorii de către ucraineni
Vladimir Zelensky a devenit mai deschis negocierilor cu Rusia din cauza slăbirii pozițiilor Ucrainei, scrie The Washington Post.„Diplomaticii occidentali de la Kiev au observat că Zelensky a devenit mai deschis la începerea negocierilor cu Moscova, în ciuda faptului că forțele ruse ocupă mai mult d»»»
Pentagonul susţine că Rusia are dificultăţi în a răspunde contraofensivei ucrainene
Moscova are dificultăţi în a răspunde la contraofensiva Kievului în regiunea Kursk din vestul Rusiei, conform Departamentului Apărării al SUA, relatează DPA. Deşi există semne că Rusia mută "un număr mic de forţe" în acea regiune, Pentagonul crede că "Rusia are reale dificultăţi în a răspunde, şi c»»»
Euronews: Rusia anunţă că întrerupe negocierile de pace cu Ucraina, din cauza incursiunii din Kursk
Rusia a decis să suspende negocieri de pace cu Ucraina, din cauza incursiunii continue a forţelor ucrainene pe teritoriul rus, anunţă miercuri Ministerul rus de Externe, relatează Euronews. Problema negocierilor de pace între Rusia şi Ucraina a fost "pusă în aşteptare" în urma atacurilor Kievului î»»»
Rusia pune la cale revendicarea victoriei pe câmpul de luptă. În ce constă planul în trei paşi pentru destabilizarea Ucrainei
Generalul-maior Vadim Skibitski a acordat un interviu pentru publicaţia The Economist, unde a vorbit despre starea de pe câmpul de luptă şi a evaluat perspectivele cursului războiului. Potrivit acestuia, el consideră că războiul din Ucraina va continua cu dorinţa Rusiei de a ,,elibera" toate regiun»»»
Have anything to say about this article?
You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.
Comment