rtsh.al
Sejko: Çdo krizë politike, çdo destabilitet politik do të kishte ndikime në ekonomi!
rtsh.al
Lirohet polici i akuzuar për ngacmim seksual në Malësi të Madhe
Gjylameti për djegien e mandateve: Frikë për reformën në drejtësi
Rreth 30 aksidente për çdo vit në hekurudhat e Kosovës - RTV21
Naço: Qeveria ka nisur me presionet, por ne do ti rezistojmë
shqiptarja.com
Artistja ekspozon skulpturat në Tiranë, Miftari: 2019, viti i lobimit të Kosovës në UNESCO
mia.mk
Opozita malazeze në takim me Hanin kërkoi formimin e qeverisë teknike
botasot.info
Lufta kundër korrupsionit – sfidë kryesore
Gjermania: Dorëheqjet, të gabuara. Platforma për zgjidhjen e konflikteve, Parlamenti.
indeksonline.net
Rusëve iu ‘djeg’ deklarata e Ramës për Kosovën, kërkojnë reagimin nga BE-ja dhe NATO
tetovasot.com
Opozita shqiptare me Izet Zeqirin për president të Maqedonisë së Veriut?!
Zbardhet vendimi/ Pse u shkarkua Bashkim Dedja, ka pasuri më shumë sesa…
kosovalive360.com
Analistët: Taksat në fuqi, për shkak të interesave personale
vizionplus.tv
Berisha: Jemi në prag të konfliktit civil, Rama kufomë politike
Qarri me akuza të rënda ndaj Thaçit: Po rrezikohet shteti i Kosovës!
Pasaportat mos kanë shkuar në duart e kriminelëve dhe rezervave të krimit?
Skandali i pasaportave/ Ministria e Jashtme: U vandalizua makina e konsullatës në Janinë
shqiptarja.com
Nuk pranoi djegien e mandatit, PD drejt përjashtimit të Muslim Murrizit
KQZ-ja, ultimatum partive: Dorëzoni urgjentisht emrat e komisionerëve
almakos.com
Fituesit dhe humbësit nga ndeshjet e para të Ligës së Kampionëve – Mbappe, Simeone e Tottenham shkëlqejnë, Ronaldo e Suarez dështojnë
Idrizi çon Paktin te Rama, merr edhe mbështetjen e Kokëdhimës
tvklan.al
Vetëm 5 minuta larg… Putin paralajmëron Trump
indeksonline.net
Pas dorëzimit të mandatave, krerët e BE-së kanë një apel për opozitën shqiptare
insajderi.com
Trajtimi i shtetit si biznes privat nga Fatmir Limaj
Deklarata e fortë zyrtare e Gjermanisë për Ramën: Para drejtësisë ata që blenë votat, protestoni!
koha.mk
ZBATIMI I LIGJIT TË GJUHËVE. Nga beteja ligjore, në fushëveprimin praktik
koha.mk
A po bëhet Maqedonia trampolinë e Serbisë?
ekonomiaonline.com
Kelmendi për bursën “Chevening”: Një ndër përvojat më të mira jetësore
klankosova.tv
Valon Syla: Taksa i ka bllokuar negociatat me Serbinë
MANDATET E DJEGURA DHE ALIBIA E BASHËS!
sot.com.al
Djegia e mandateve, Parlamenti Europian të mërkurën sjell delegacionin me 8 anëtarë në Tiranë, ja me kë është takimi i parë
ina-online.net
Erleta Hoti thumbon përsëri hoxhallarët,u’a përmend një detaj të paraluftës!
boldnews.al
Basha mbledh kryesinë e PD, ja çfarë pritet… | BoldNews.al
ina-online.net
A do të sjellë bashkimi i partive politike shqiptare pranverën në Malësi
“The Donald”, presidenti i Avni Delvinës, një Rambo i kohëve moderne

Poeti i varur nga diktatura/ Kuksianët kujtojnë Havzi Nelën

Standard 10.08.2018. 18:46

Poeti i varur nga diktatura/ Kuksianët kujtojnë Havzi Nelën

Sot është përkujtuar 30 vjetori i ekzekutimit të poetit kuksian Havzi Nela. Më 10 gusht 1988, në orën 02:00 të mëngjesit, ai u ekzekutua me varje tek vendi i njohur me emrin agjencia në qytetin e Kukësit. Nënkrytari i Partisë Demokratike Edi Paloka ishte i pranishëm gjatë inaugurimit në shtëpinë e »»»

Gazeta 55 10.08.2018. 15:13

Foto/ Kuksianët kujtojnë Havzi Nelën, poetin e varur nga diktatura

Sot ditën e 30 vjetori i ekzekutimit, është përkujtuar poeti kuksian Havzi Nela, duke inauguruar rindërtimin e shtëpisë e tij. Më 10 gusht 1988, në orën 02:00 të mëngjesit, ai u ekzekutua me varje tek vendi i njohur me emrin agjencia në qytetin e Kukësit. Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ishte i pran»»»

gazeta55.al
Syri 10.08.2018. 15:10

FOTO/ Kuksianët kujtojnë poetin e varur nga diktatura, Havzi Nela Komentet

14:55, 10/08/2018 Sot është përkujtuar 30 vjetori i ekzekutimit të poetit kuksian Havzi Nela. Më 10 gusht 1988, në orën 02:00 të mëngjesit, ai u ekzekutua me varje tek vendi i njohur me emrin agjencia në qytetin e Kukësit. Nënkrytari i Partisë Demokratike Edi Paloka ishte i pranishëm gjatë inauguri»»»

syri.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano