Több mint 19 ezer levélszavazatot adtak le a külképviseleteken
Az első nap több mint 19 ezer levélszavazatot adtak le a külképviseleteken a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az országgyűlési választásra - derül ki a Nemzeti Választási Iroda (NVI) internetes tájékoztató oldala, a www.valasztas.hu kedd délutáni adataiból. A magyarországi la»»»
Ukrajna megszenvedi az iráni háború következményeit, elterelődött róla a figyelem, saját légvédelmi rendszert fejlesztene, de nincs rá pénze
Amerika figyelme és katonai ereje a közel-keleti térség felé fordul. Ukrajna kétségbeesetten könyörög támogatásért, saját légvédelmi rendszert akar fejleszteni, de ehhez is nyugati pénz kéne. Mintha gigászi agyrázkódást szenvedett volna mind Ukrajna, mind a közel-keleti konfliktus (Irán, USA, Izrae»»»
Nekiment a magyar kormánynak a cseh elnök, a külügyminiszter visszaszólt neki
Petr Pavel cseh köztársasági elnök kijelentette, hogy Csehországnak felül kellene vizsgálnia Magyarországgal fenntartott kapcsolatait és az információmegosztás gyakorlatát. Az államfő kijelentéseit Szijjártó Péter és Szergej Lavrov korábbi telefonbeszélgetéseinek nyilvánosságra került tartalma vált»»»
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Aktivisták és támogatók nélkül nincs győztes kampányLegolvasottabb
„Aktivisták és támogatók nélkül nincs győztes kampány” – hangsúlyozta Facebook-bejegyzésében Szalay-Bobrovniczky Kristóf, aki szerint a választási küzdelem kulcsa a mozgósítás és a helyi közösségek ereje. A honvédelmi miniszter közösségi oldalán számolt be arról, hogy Szentendrén személyesen is meg»»»
Az Alkotmánybíróság harmadszor is megsemmisítette a Kúria Tisza Pártnak kedvező ítéletét a Kossuth rádió Facebook-oldaláról
Amikor a Tisza Párt először tett panaszt a Kossuth rádió Facebook-oldalának egyoldalúsága miatt, a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) elutasította, de a Kúria a pártnak adott igazat, és eltiltotta a közmédiát a törvénysértéstől. https://hvg.hu/itthon/20260304_kuria-kossuth-radio-facebook-oldala-ese»»»
„Radikális baloldali őrültek” – kiakadt Trump, miután leállították a Fehér Ház báltermének építését
Ideiglenesen leállította egy amerikai szövetségi bíró a Fehér Házban épülő, mintegy 400 millió dollár értékű bálterem kivitelezését, miután egy műemlékvédő szervezet bírósághoz fordult a projekt jogszerűségének felülvizsgálatáért. Donald Trump amerikai elnök élesen bírálta a döntést és a keresetet »»»
Amerikai újságírót hurcoltak el Irakban, az emberrablók egyik autója is felborult az üldözésben
Kedden ismeretlen fegyveresek elraboltak egy külföldi újságírónőt Bagdad központjában, a Palestine szálloda közelében, az iraki hatóságok pedig azonnal műveletet indítottak az elkövetők felkutatására. A biztonsági erők az üldözés során bekerítették az emberrablók egyik járművét, amely felborult, eg»»»
Csercsa Balázs: Egy Tisza-kormánynak azonnal le kellene válni az orosz energiárólLegolvasottabb
Az orosz energiáról való leválást a Tisza Párt kormányra kerülése után azonnal végre kellene hajtani – jelentette ki Csercsa Balázs, a Tisza Párt korábbi egyházügyi vezetője kedden az M1 aktuális csatorna 48 perc című hírháttérműsorában. Azt mondta, hogy a párt energiaátállási tervének hitelességét»»»
Stabilak a magyar torma piacai
Továbbra is stabilak a magyar torma piacai, kiemelkedő minősége miatt külföldön is népszerű – közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kedden az MTI-vel. A magyar torma piaci pozícióját a közlemény szerint csak rövid időre gyengítette a kínai torma, amely olcsóbb ugyan, de jóval gyengébb a min»»»
Riadót fújt az Európai Bizottság, otthoni munkavégzésre és kevesebb utazásra szólították fel a lakosságot
Az Európai Bizottság arra szólította fel a lakosságot, hogy dolgozzanak otthonról, kevesebbet vezessenek és repüljenek, az EU-tagállamokat pedig arra, hogy sürgősen vezessék be a megújuló energiaforrásokat, miközben a Perzsa-öbölbeli konfliktus következtében elhúzódó energiaválságra figyelmeztettek»»»
Szijjártó Péter: a Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre MezőtúronLegolvasottabb
Szijjártó Péter a Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. beruházásának bejelentésén arról tájékoztatott, hogy a magyar fémipari vállalat 2,1 milliárd forint értékben bővítette a gyártási kapacitását a kormány 600 millió forint összegű támogatásával, ami száztíz új munkahely létrehozásához járul hozzá. Jász-Nagyk»»»
Kocsis Máté: Magyar Péter trükközött a drogteszttelLegolvasottabb
– Peti! Ugyan el akartad tusolni, de a te tesztedet 152 vegyületre nem végezték el. Csak 35-re, amit közzétettél. Ez nagyon kevés – jelentette ki a Facebookon közzétett videójában Kocsis Máté. A Fidesz parlamenti frakcióvezetője rámutatott: a Tisza Párt elnökével ellentétben ő 187 vegyületre és sze»»»
Tiszás drogbotrány: újabb nyomozás miatt aggódhatnak Magyar PéterékLegolvasottabb
Feljelentés-kiegészítés keretében vizsgálja a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Radnai Márk Tisza-alelnök drogbotrányát - derült ki a rendőrség lapunknak adott válaszából. Mindez azt jelenti, hogy a hatóság azt vizsgálja, megállhat-e a kábítószer-birtoklás gyanúja. Ha igen, akkor a feljelentés-»»»
A kampány végéhez értünk, már csak éjfélig lehet cselekedni
Végéhez ért az idei lakásbiztosítási kampány, amely egy teljes hónapon keresztül lehetőséget biztosított az ügyfelek számára, hogy meglévő szerződésük évfordulójától függetlenül felmondják biztosításukat és kedvezőbb ajánlatra váltsanak. Aki váltana, de még nem tette meg a felmondást, annak ma éjfé»»»
Szijjártó Péter: A választás tétje többek között a rezsicsökkentés fenntartásaLegolvasottabb
Szijjártó Péter a városban rendezett politikai gyűlésen kifejtette, hogy az április 12-i választás eredménye nemzeti sorskérdés, hiszen el fog dőlni, hogy „bele lehet-e keverni Magyarországot a háborúba, el lehet-e vinni a magyar emberek pénzét Ukrajna működtetésére, meg tudjuk-e akadályozni, hogy »»»
Növeli a biztonsági földgáz készlet mértékét a kormány
Növeli a biztonsági földgáz készlet mértékét a kormány. Július 1-jétől a kötelezően fenntartandó készlet szintje csaknem 14 millió megawattórára nő. A Magyar Közlönyben megjelent rendelet értelmében a módosítás célja, hogy Magyarország felkészültebben reagálhasson az ellátási zavarokra, és csökkent»»»
Mártírvideó és pokolgép: csak a szerencsén múlt, hogy nem robbantottak StockholmbanLegolvasottabb
Egy svéd bíróság másodfokon jelentősen súlyosbította annak a 19 éves szíriai migránsnak a büntetését, aki az Iszlám Állam nevében terrortámadást tervezett Stockholm egyik legnagyobb rendezvénye, a Kulturális fesztivál ellen. Faris Al Abdullah börtönbüntetését két évvel növelte a bíró, miután túl en»»»
Jelentett a magyar tőzsdei cég, nagy a csalódás: gyatrák a számok, leszálló pályán a Delta
Gyatra számokat közölt üzleti éve első félévéről a Delta. A gyorsjelentés alapján távolodni látszik a növekedési stratégia célja. Csökkent az árbevétel, s immár veszteségbe fordult a korábban is olvadó profit. Ám a rendelésállomány a menedzsment szerint megfelelő, így tarthatónak ítélik az éves árb»»»
Orvlövész végezhetett egy ritka antiloppal a bécsi állatkertben
Ismeretlen tettes lőtt be a bécsi állatkertbe, és megölt egy ritka indiai antilopot. Az eset miatt állatok elleni kegyetlenség vádjával indult nyomozás. Ismeretlen tettes lelőtte a jellegzetes csavaros szarvairól ismert indiai antilop egy fiatal példányát a bécsi állatkertben – közölte az intézmény»»»
Bankkártya-terminál üzemeltető cégek a GVH célkeresztjében
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a Fizetési Pont Terminál Üzemeltető Kft.-vel (Fizetési Pont) és az O.F.SZ. Országos Fizetési Szolgáltató Zrt.-vel (O.F.SZ.) szemben. Az elmúlt időszakban jelentős számú panasz érkezett a versenyhatósághoz, melyek alapján a vállal»»»
Orbán Balázs: Szuverenitásunk olyan érték, amelyről soha nem szabad lemondanunk
Orbán Balázs úgy fogalmazott: a következő generáció számára is nagyon fontos annak ismerete, hogy mi, magyarok kik vagyunk, és az, hogy mi magunk tudunk dönteni a saját sorsunkról olyan erő és olyan érték, amelyről nem szabad lemondani. „Lehet, hogy vannak trendinek tűnő eszmék, amelyek meghatározz»»»
A Tisza újabb belső dokumentumai kerülhetnek nyilvánosságraLegolvasottabb
– Vannak még a tarsolyomban bizonyos dokumentumok, amelyeket be tudok mutatni a közvéleménynek – jelentette ki Csercsa Balázs, a Tisza Párt egykori önkéntese és egyházpolitikai munkacsoportjának volt vezetője a Hír Tv Célpont Extra című, keddi műsorában. A történészt annak kapcsán szólaltatták meg,»»»
Az Európai Bizottság 4,2 milliárd forintot ad a magyar gazdáknak a tavalyi aszály miatt
10,8 millió eurós, 4,2 milliárd forintos szükséghelyzeti támogatást nyújt a magyar gazdáknak az Európai Bizottság (EB) – közölte az EB Magyarországi Képviselete kedd esti sajtóközleményében. Az uniós mezőgazdasági tartalékból összesen 21,5 millió eurót mozgósítanak a magyar, bolgár és észt termelők»»»
Vége egy korszaknak, búcsúzkodik a győri Audi-gyár: nem készül több a legendás motorból, az EU az oka – jöhet az elektromos
Az Audi a szigorodó uniós kibocsátási szabályok miatt búcsút int Európában az öthengeres motoroknak. Ez azt jelenti, hogy Győrben leállítják a motorok gyártását. Az Audi egyre inkább az elektromos hajtásra helyezi a hangsúlyt. Az Audi 2027 közepéig fokozatosan kivezeti Európában az öthengeres motor»»»
Szijjártó Péter: A választás tétje többek között a rezsicsökkentés fenntartása, a Tisza Pártról kiderült, hogy meg akarja azt szüntetni, ahogy a védett üzemanyagárat is
A választás tétje többek között a rezsicsökkentés fenntartása, a Tisza Pártról ugyanis kiderült, hogy meg akarja azt szüntetni, ahogyan a védett üzemanyagárat is – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Cegléden a tárca MTI-hez eljuttatott közleménye szerint. A tárcave»»»
Orbán Viktor: Biztos kézre van szükség!Legolvasottabb
„A veszélyek korában élünk, ezért ez most nem a kockáztatás ideje” – figyelmeztetett Orbán Viktor közösségi oldalán. A miniszterelnök országjárásán kedden a Pest vármegyei Ócsán járt, az ott elmondott beszéde egy részét osztotta meg követőivel. „Én egyetlen fiatalt se beszélnék arról, hogy miniszte»»»
Nyíregyházától pár órára egyre súlyosabb a helyzet – a civilek a kényszersorozástól félnek, a besorozottak a harcoktólLegolvasottabb
Ukrajnában soha nem látott mértéket ért el a dezertálások száma. A hadsereg hónapról hónapra jelentős veszteségeket szenved, amit pótolni kell – így a kényszersorozás továbbra is a mindennapok része maradt. A lakosság körében egyre nagyobb a félelem. Számos beszámoló szól arról, hogy a toborzók erő»»»
BKK: szerdától sűrűbben indul a 100E Repülőtéri Expressz
Sűrűbben indítja a 100E repülőtéri járatokat szerdától a Budapesti Közlekedési Központ (BKK), a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér és a belváros között éjjel-nappal közlekedő autóbuszok az utasforgalom várható növekedése miatt járnak majd gyakrabban - közölte a társaság kedden az MTI-vel. Tájékoztat»»»
Húsvéti árak: már nem szalad el a boltban a tojás
Kifulladt a korábbi árrobbanás, a boltokban most már csak lassan kúsznak felfelé az élelmiszerárak. A tojás ára különösen látványos fordulatot vett: a korábbi ugrások után idén alig drágult. Bár húsvét előtt rendszerint megélénkül a piac, most nem látszik különösebb árnyomás. A következő években in»»»
Levetették a NER-es cégek tőzsdei zuhanásáról szóló cikket a magyar nyelvű Euronewsról
A szerkesztőség függetlenségének megsértésére panaszkodik az Euronews magyar újságírója egy kiszivárgott belső levélben – számolt be az Euractiv. Tanács Gábor, a hírportál budapesti irodájának alapító tagja azt követően panaszkodott a kiszivárgott levelezésben, hogy a magyar nyelvű Euronews felület»»»
Pánik van a Tisza pártban a kiszivárgott mérések miatt
„Informátorom szerint pánik van a Tiszában, hogy kiszivárgott és nyilvánosságra hoztam az egyéni körzetekre vonatkozó belső előrejelzéseiket. A teljes tiszás hálózatot mozgósítaniuk kellett” – közölte Deák Dániel a közösségi oldalán. Mint arról beszámoltunk, a XXI. Század Intézet vezető elemzője ko»»»
Szijjártó Péter: A választás tétje többek között a rezsicsökkentés fenntartása
A tárcavezető a városban rendezett politikai gyűlésen kifejtette, hogy az április 12-i választás eredménye nemzeti sorskérdés, hiszen el fog dőlni, hogy „bele lehet-e keverni Magyarországot a háborúba, el lehet-e vinni a magyar emberek pénzét Ukrajna működtetésére, meg tudjuk-e akadályozni, hogy az»»»
Elvitték az Eurojackpot főnyereményét, a szerencsés játékos több mint 70 millió euróval gazdagodott
Elvitték az Eurojackpot főnyereményét, több mint 70 millió euró ütötte a szerencsés játékos markát. Egy magyar sem lehet szomorú a mai estén, mivel 5+1 találatával több mint 625 ezer eurót nyert, amelynek értéke átszámítva meghaladja a 240 millió forintot. Az Eurojackpot 14. játékheti sorsolásán el»»»
Bejelentette az 50 ezres magyar város polgármestere: ingyenessé teszi a parkolást – aki nem helyi, annak sem kell fizetnie ezeken a napokon
A húsvéti hosszú hétvégén ingyenessé teszi a földfelszíni parkolást Eger önkormányzata, hogy az ünnepek alatt könnyebb és kényelmesebb legyen a közlekedés a helyieknek és a városba érkező látogatóknak. Az egri autósok örömére a város bejelentette, hogy a hosszú hétvégén nem kell fizetni a földfelsz»»»
ÚJ FRANCIAORSZÁG: MEGROHANTÁK ÉS FELDÚLTÁK A VÁROSHÁZÁT A KONZERVATÍV JELÖLT BEIKTATÁSA ELŐTT
Napi Plusz Politikai bosszúnak minősítette a Párizs-közeli Fresnes városházájának feldúlását Jordan Bardella, a Nemzeti Tömörülés elnöke azután, hogy fiatalakorú elkövetők rohanták meg az épületet. A város 1935 óta a baloldalra szavazott, most először győzött konzervatív jelölt, a Köztársaságiak pá»»»
Lelőttek egy fiatal antilopot a bécsi állatkertben, még keresik a tettest
Ismeretlen tettes vasárnap hajnalban lelőtte a jellegzetes csavaros szarvairól ismert indiai antilop (tudományos nevén Antilope cervicapra) egyik példányát a bécsi állatkertben, írja az MTI. A fiatal állatra az egyik gondozó talált rá az antilopok kifutójában, és a boncolás során bukkant rá egy, fe»»»
Orbán Balázs: A választás tétje, hogy akarunk-e többet fizetni ugyanazért, amiért ma kevesebbet fizetünkLegolvasottabb
Az április 12-i országgyűlési választás tétje, hogy akarunk-e többet fizetni ugyanazért, amiért ma kevesebbet fizetünk − jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Facebook-oldalán kedden közzétett videójában. Orbán Balázs szerint „azért csodálatos ezek a libsik, mert minden nap egy új k»»»
Csehországnak át kellene értékelnie kapcsolatait Magyarországgal
Csehországnak át kellene értékelnie kapcsolatait Magyarországgal, beleértve azt, hogy Prága milyen információkat oszt meg Budapesttel - jelentette ki Petr Pavel cseh államfő kedden a közszolgálati Cseh Hírtelevízióban (CT24). A cseh köztársasági elnök Szijjártó Péter magyar és Szergej Lavrov orosz »»»
Óriási érdeklődés az adóhatóság új online vásártere iránt: 14 millió látogatás egy nap alatt
Az „eLicitaţiiANAF” elnevezésű digitális platform – amely az állami eljárások keretében árverésre bocsátott javak hirdetésére és online értékesítésére szolgál – az indulását követő első 24 órában mintegy 14 millió megtekintést regisztrált – közölte kedden este az Országos Adóhatóság (ANAF).Az ANAF »»»
Keserű pirula Elon Musknak: ellene ítéltek a Twitter felvásárlásához kapcsolódó perekben
Elon Musk újabb jogi vereséget szenvedett a Twitter 2022-es felvásárlásához kapcsolódó perekben. Egy New York-i bíró ugyanis jóváhagyta a befektetők által indított eljárás csoportos keresetté minősítését, ami jelentősen javítja a felperesek esélyeit - jelentette a Bloomberg. A befektetők azt állítj»»»
Bóna Zoltán: Mi a jövőt kizárólag a magyar érdekek mentén akarjuk elképzelni
Bóna Zoltán rámutatott: évtizedek óta azért dolgoznak, hogy Magyarországon béke, biztonság és jólét legyen: migráció helyett családtámogatás, genderideológia helyett patrióta közösségek, Kijev és Brüsszel szolgálata helyett szuverenitás, háború helyett béke, hadikölcsön helyett békés fejlődés. Ezt »»»
Meglepő fordulatot vett Charlie Kirk meggyilkolásának ügye
Váratlan fordulatot vett a tavaly szeptemberben meggyilkolt konzervatív aktivista, Charlie Kirk ügye. A védelem szerint a kulcsfontosságú lövedéket nem sikerült egyértelműen a vádlott fegyveréhez kötni, ami komoly kérdéseket vet fel a bizonyítékok megbízhatóságával kapcsolatban. Váratlan fordulat á»»»
Bepanaszolták a külügyminisztert a diszkriminációellenes tanácsnál
Victor Ponta volt miniszterelnök kedden bejelentette, hogy panaszt nyújtott be Oana Țoiu ellen az Országos Diszkriminációellenes Tanácsnál, és a jövő héten fel is jelenti a külügyminisztert a legfőbb ügyészségen. A parlamenti képviselő egy Facebook-bejegyzésben azzal indokolta lépését, hogy a Ments»»»
Szergej Lavrov: Egyes nyugati országok elvesztették a realitásérzéküketLegolvasottabb
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerint egyes államok nemrég elvesztették a tájékozódási képességüket, és más országok területeire formálnak igényt – számolt be cikkében a Ria Novosztyi. Szergej Lavrov lesújtó kritikájában alkotott kórképet a világpolitikáról. Fotó: AFP Egyes országok elveszte»»»
Április 7-én kapja meg az új PSSR-t az Assassin’s Creed: Shadows
szöveges hirdetés Noha a hét elején lengyel források szerint a cseh Warhorse Studios dolgozik eg... Nem jelent meg új Mario vagy Zelda, mindössze egy aranyos Animal Crossing-szer... Két éve áprilisi tréfaként jelentette be a Pocketpair, hogy készül a Palworld ... A ZA/UM csapata végre elárulta, hog»»»
Elképesztő indokot talált Kijev a kőolajblokád fenntartására
Kijev újabb indokot talált arra, hogy húzza az időt a Barátság kőolajvezeték újranyitásával kapcsolatban. Az ukrán állami olajvezeték-üzemeltető, az Ukrtransnafta bejelentette, hogy „felújításba” kezd a Brody termelésirányító állomáson. Az állomás kulcsfontosságú, mivel innen indul a Magyarországra»»»
Orbán Balázs: A választás tétje, hogy akarunk-e többet fizetni ugyanazért, amiért ma kevesebbet fizetünk
Az április 12-i országgyűlési választás tétje, hogy akarunk-e többet fizetni ugyanazért, amiért ma kevesebbet fizetünk – jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Facebook-oldalán kedden közzétett videójában. Orbán Balázs szerint „azért csodálatos ezek a libsik, mert minden nap egy új k»»»
Megtalálták a megoldást a Hormuzi-szoros körüli káoszra, de azonnal jött az új fenyegetés
A Közel-Keleten már több mint egy hónapja tartó konfliktus újabb súlyos következményekkel fenyegeti a világ olajellátását, bár Szaúd-Arábia ideiglenes megoldást talált a szállításokra, a jemeni húszik belépése a háborúba ezt az útvonalat is veszélybe sodorja, ami tovább hajthatja felfelé az árakat.»»»
Módosították a gázolaj árának emelkedését kompenzáló állami támogatási rendszert
A kormány kedden határozattal módosította a gázolaj árának emelkedését kompenzáló állami támogatási rendszert, lehetővé téve a jövedéki adó részleges visszatérítését – jelentette be a Bolojan-kabinet szóvivője. Ioana Dogioiu tájékoztatása szerint a módosítás célja, hogy a kedvezményezettek mielőbb »»»
Még nincs kerozinhiány, de májusban komolyra fordulhat a helyzet az európai reptereken
Európában egyelőre elegendő repülőgép-üzemanyag áll rendelkezésre ahhoz, hogy áprilisban elkerülhetők legyenek az ellátási zavarok, azonban májusban már szűkösebbé válhat a piac a közel-keleti konfliktus miatt – írja a Bloomberg. A térségből érkező szállítmányok akadozása, a Hormuzi-szoros lezárása»»»