kanal5.com.mk
Четири години семејството на 12-годишниот Давид чека правда
mia.mk
Српската листа не доби дозвола за учество на локалните избори во северно Косово
mia.mk
Албанскиот воен брод „Бутринти“ спаси 50 нелегални мигранти
kapital.mk
ОПЕК против САД: Кој ќе ja диктира цената на нафтата?
kapital.mk
Управниот одбор на Коморскиот инвестициски форум (КИФ) договори активности за олеснета трговија и за инвестиции во регионот  
kapital.mk
Трамп ги даде на суд демократите кои од него бараат даночни декларации
kurir.mk
Отец Ивица Тодоров: Што ќе се случи ако се излезе да се гласа, а што ако се бојкотира?
sitel.com.mk
Харадинај им се заблагодари на САД за помошта околу враќањето на 110 косовски државјани од Сирија
mia.mk
Путин на средба со Ким на 25 април, а ден подоцна со Си
makfax.com.mk
Либиската армија на Хафтар уништила воен авион што целел нивна воздухопловна база
alsat-m.tv
Уште една успешна приказна на Code App Level Up 5
mia.mk
Двојно зголемен бројот на пожари во Неготинско и Демиркаписко
makfax.com.mk
(Видео) Мигрантите на границата со Босна и Херцеговина се чуваат во кафези
kapital.mk
Се “мете” многу пред избори, a не во кампања
kapital.mk
Јордановска: Статусот кво-то не’ држи во место, а тоа место има премногу „агресија, насилство, арогантност и примитивност“
mia.mk
Самоопределување организира протест против јавниот обвинител на Косово
mia.mk
Кина: Санкциите против иранската нафта ќе ги интензивираат немирите на Блискиот Исток
kapital.mk
Мал пораст на акциите во Азија, нафтатa близу 6 месечниот рекорд
mia.mk
Политички потрес во најнестабилната европска држава
НОРДИСКИ ИЗБОРИ СЕ МОЖНИ САМО БЕЗ КОРУМПИРЛИВИ ГЛАСАЧИ
МИРЈАНА МАРКОВИЌ: ИСТОРИЈАТА ЌЕ ЈА ПОМНИ ПО ОНА ЗА ШТО НЕ И БЕШЕ СУДЕНО
ДЕЛАТА НА КАФКА ЌЕ ИЗЛЕЗАТ ОД ЛАВИРИНТОТ НА АДМИНИСТРАЦИЈАТА
АЈА СОФИЈА: ТАМУ КАДЕ ШТО ЗАВРШУВА ИСТОКОТ, ПОЧНУВА ЗАПАДОТ
ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ОТВОРИ И НОВИ ФИНАНСИСКИ ИЗВОРИ ЗА ЗЕМЈАВА
КАНТРИМЕН: ДО ПРЕСПАНСКИ ДОГОВОР ЗА САМО 27 ДОЛАРИ
РЕНАТА ТРЕНЕСКА ДЕСКОВСКА: МИНИСТЕРКА РАСТЕНА ВО ДВОРОТ НА ПОЛИТИКАТА
ВИСТИНИ И МИТОВИ ЗА НОВАТА ТРКА ВО ВООРУЖУВАЊЕТО
press24.mk
Меџити: ДУИ ја направи разликата меѓу Силјановска и Пендаровски
mms.mk
Штипски „Исар“ со долг од над 2,7 милиони евра
sitel.com.mk
ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ драматично ја губи поддршката кај граѓаните
mia.mk
Мини-бус за авантуристички туризам во Крушево
makfax.com.mk
Најмалку 7 бомбаши-самоубијци ги извеле нападите во Шри Ланка
ВМРО-ДПМНЕ: Во вториот круг сплотени да го нанесеме фаталниот удар за пад на власта
press24.mk
ФОТО: Американскиот претседател сакаше да изрази сочувство, но наместо тоа Трамп се посрамти
makfax.com.mk
Одложено обраќањето на Пендаровски
mia.mk
Џенингс: Извештајот на Малер ја откри катастрофалната политика на Обама кон Русија
mia.mk
Реакции на нападите на Шри Ланка (ДПЛ)
kanal5.com.mk
Видео: Се зголемува бројот на загинати.Крвав Велигден во Шри Ланка во бомбашки напад 200 загинати повеќе од 560 ранети
mia.mk
Реакции на експлозиите на Шри Ланка
mia.mk
Нов протест на опозицијата во Белград, формиран тим за преговори со власта
mia.mk
Раскол во Демократската партија на Албанија
mia.mk
Дебата: Дали ЕУ е подготвена за членството на Западен Балкан
makfax.com.mk
Во Косово вратени со авион десетици жени и деца на џихадисти од Сирија
kurir.mk
Силјановска до Пендаровски: За ДУИ зборевте дека се вазали и криминалци, сега ви даваат консензуална поддршка, заевизмот и ахметизмот добиваат форма н

Опозицијата бара предвремени избори, власта тактизира, можна средба Заев-Ахмети

Sitel 10.02. 20:19

Опозицијата бара предвремени избори, власта тактизира, можна средба Заев-Ахмети

Embedded video for Опозицијата бара предвремени избори, власта тактизира, можна средба Заев-Ахмети Владејачката СДСМ се уште тактизира со одлуката за предвремени парламентарни избори кои ги бара опозциската ВМРО-ДПМНЕ. Иако премиерот Зоран Заев јкажа дека аргументите се на страната на реформите, на»»»

sitel.com.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano