puls24.mk
Дали "Окултната Мафија" ќе успее во својот "Нов Светски Поредок"? – трет дел
Милошоски: Корона гори, буџетот кубури, СЈО СЕ ЧЕШЛА!
Хрватски доктор тврди: Вака можеби и ќе ја исфрлите КОРОНА од устата и носот
puls24.mk
Свршеница на Борис Џонсон се пожали на болест со симптоми на Корона
kanal5.com.mk
Германија е под удар на критики за недостатокот на заштитна облека и маски
mia.mk
Бендот на американски воздухопловни сили ја изведе химната на НАТО во чест на нашето членство
mia.mk
Околу 600 француски војници се заразени со коронавирусот
mia.mk
Трамп го смени главниот разузнавач кој ја водеше истрагата за неговото отповикување
netpress.com.mk
Русија им го предала на САД новиот руско-јапонски систем за тестирање на коронавирус
puls24.mk
ЕДИНИЦАТА 731 или КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА СВЕТОТ ПО ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНА
netpress.com.mk
Германија ги обвини САД за „современо пиратство“ поради заплена на маски
mia.mk
Њујорк го тресе епидемија, градоначалникот, гувернерот бараат итна помош од Вашингтон
mia.mk
Нафтените компании од САД бараат санкции за Русија и Саудиска Арабија
netpress.com.mk
Wizz Air организираше нови вонредни летови со кои ги врати македонските државјани дома
mia.mk
Харадинај: ЕУ го забавува решавањето на косовско – српскиот спор со именувањето на Лајчак за посредник
makfax.com.mk
Дански Закон за вонредна состојба: Двојна казна за дела поврзани со Ковид-19, протерување на странските криминалци
mia.mk
Германската држава во преговори за помош од милијарда евра за Луфтханза
mia.mk
Светска банка помага за надминување на последиците од пандемијата
Чулев се заблагодари на ОБСЕ за донацијата во ракавици, маски и дезинфициенси
Кому му треба војнава на Филипче против Аџибадем Систина?
kanal5.com.mk
Италијанците веќе не пеат од балкони , завладеа страв
kanal5.com.mk
Среде пандемија, жените со шифри во аптеките ги пријавуваат насилниците
mia.mk
Чешкиот премиер верува дека нормалниот живот ќе се врати кон крајот на мај или почетокот на јуни
mia.mk
Нетанјаху останува во самоизолација дополнителни шест дена
mia.mk
ДПА: Да се даде просечна плата на ранливите категории граѓани поради пандемијата
mia.mk
Албанските пратеници три месеци ќе добиваат преполовена плата
alfa.mk
МИЦКОСКИ: Калкулации со позајмувањето не однесоа во бездна, ни претстои тежок период
kurir.mk
Мицкоски: Владата ако ја спроведе реформата во пензискиот фонд осигурениците нема да загубат ниту денар, а државата ќе добие пари
Министерот за надворешни работи Никола Димитров на покана на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска ќе учествува на состанокот на Сев
puls24.mk
Џими Мицевски се огласи на Фејсбук!
НАТО ќе дискутира за КОРОНАВИРУСОТ: Mакедонија на „ОНЛАЈН МАСА“ како полноправна членка
press24.mk
Вртоглав пад на продажбата на автомобили во Франција
mms.mk
Од 32-та седница на Владата: Се пренаменуваат средствата од непродуктивните расходи во средства за справување со здравствено-економската криза предизв
kurir.mk
Јаневски: Филипче, на 11 март во Хрватска била прогласена епидемија, а Фетаи влегла во МК на 14-ти како од „земја со низок ризик“! Како?
alsat-m.tv
Косовската такса од 100% кон Србија заменета со реципроцитет, САД негодуваат
makfax.com.mk
Си-ен-ен: Лидери желни за моќ се обидуваат да ја искористат епидемијата
kanal5.com.mk
Ѕвезда на Баерн преживеа сообраќајна несреќа
mia.mk
Силни критики од јавноста за Фон дер Лајен поради Унгарија
zurnal.mk
За Москва членството на Македонија во НАТО создава нови поделби и не е придонес за безбедноста

Собранието одлучи повеќе закони да се разгледаат по скратена постпака

MMS 14.01. 14:35

Собранието одлучи повеќе закони да се разгледаат по скратена постпака

Пратениците во рамките на претпладневниот дел од работата по дневниот ред на 130-тата собраниска седница одлучија повеќе законски решенија да се разгледаат по скратена постапка. Претседателот на Собранието Талат Џафери ги задолжи матичните комисии да расправаат за предлозите и да го информираат ког»»»

mms.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.