indeksonline.net
Aksioni për mbylljen e lojërave të fatit, edhe në Drenas!
gazetablic.com
Sonte i ftuar në ‘BlicInterview’ është deputeti i LDK-së, Arban Abrashi
balkanweb.com
Bardhi: Rama diktator, karrigen ia ka blerë krimi i organizuar
indeksonline.net
Kritikuesi i madh i Agim Veliut: Lutem për ty Agim, do të bëj dua tek Allahu
newsbomb.al
Lufta në Siri, Shtëpia e Bardhë: Territoret e mbajtura nga ISIS janë 100% të eliminuara
shqiptarja.com
Fenomeni për të përfituar dokumente, 1600 të mitur shqiptarë "braktisen" nga prindërit në Itali në 3 vite/VIDEO
sot.com.al
Mohoi lajmin e shtrimit në spital në Berlin 'live' nga Tirana, ish-deputeti nuk i ndahet Ramës
Deputetë gjermanë: Djegia e mandateve nga Opozita cënon interesat europiane të shqiptarëve
FAKTET: Lobimi me para ruse, pse hetimi ndaj Lulzim Bashës nuk ka prapavijë politike
boldnews.al
Qeveria gjermane: Të parandalohet shit-blerja e votave, drejtësia të verifikojë akuzat për 25 qershorin 2017
Investim në Spitalin e Burgjeve – Gjonaj: 100 të dënuar dhe pacientë do të trajtohen me standarde të larta
Pavarësia, Rama: Daulleve të së shkuarës nuk i biem më, shqiptarët të bashkuar në BE
Ja 9 kryetarët e partive, “viktimë” e 25 qershorit
Edhe për sa kohë padrejtësia do të jetë ligj?
“Fotografoni njerëzit që merrni me vete”, presionet për mitingun në Tiranë: Me autobuza nga Gjirokastra te Lali Eri
shqiptarja.com
Thyhet bojkoti/ Deputetët kthehen në kuvend vetëm për të mos djegur mandatet
lajmpress.com
Me rastin e Festës së Sulltan Novruzit, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta vizitoi sot Selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektas
syri.net
VIDEO/ Shërbimet e huaja zbardhin bisedën skandaloze mes komisarit të Fierit dhe dëshmitarit... Komentet
insajderi.com
Shteti mbyll 7 mijë vende të punës – humb 14 milion euro në vit
lapsi.al
+18/ Dalin përgjimet për dosjen ‘Babale’, drejtori i policisë Fier i ofron para Alizotit për dëshminë e sajuar
evropaelire.org
BE-ja nuk ndryshon qëndrim për Rrafshnaltën e Golanit
sot.com.al
Salianji nxjerr audio-përgjimin e radhës për çështjen ‘Babale’
Shpallen kandidaturat për Inspektorin e Lartë të Drejtësisë
periskopi.com
Milaim Zeka: Kosova shtet i Burdushit, plot kazino e motele prostitucioni
shqiptarja.com
'Babalja'/ Salianji publikon audion e përgjimeve: Drejtori i Policisë Fier pagoi Alizotin (VIDEO)
gazetablic.com
10 lojtarët më të paguar francezë, kryesuesi i listës mund të transferohet në Barcelonë
cna.al
PD “shkund” Veliajn/ “Ka më shumë buxhet se Rama e Basha”
lajmifundit.al
Plasin komentet ndaj deputetes: Gjakshkelur, turp për ty!(FOTO)
gazetablic.com
Haradinaj nxjerr ligjin përmes të cilit do të ndalojë lojërat e fatit!
Nga “Atleti i Krishtit” te Skënderbeu i ri me atlete
periskopi.com
Lavrov: Ka gjasa që NATO bombardoi qëllimshëm ambasadën e Kinës në Serbi
Pas kthimit nga Brukseli, Basha pret në zyrë ambasadorët e Britanisë dhe Gjermanisë
boldnews.al
Kongresi i PS-së, çfarë mesazhi do të përcjellë Fatos Nano…
Vasili në Fier: Jemi pro çdo ligji, që është në të mirë të qytetarit
lapsi.al
+18/ Salianji nxjerr përgjimet audio për rastin ‘Babale’

Lulzim Basha: Rama po çon vendin drejt konfliktit civil, po manipulohet tenderi i ri për Unazën e Madhe

Sot 13.01. 08:46

Lulzim Basha: Rama po çon vendin drejt konfliktit civil, po manipulohet tenderi i ri për Unazën e Madhe

Kreu i PD Lulzim Basha ka shpërthyer dje në akuza ndaj kreut të qeverisë Edi Rama. Gjatë një deklarate për mediat ai foli për të gjitha zhvillimet e fundit në vend, ndërsa akuzoi kryeministrin se po çon shtetin drejt destabilizimit. Basha tha se jemi i vetmi vend në Evropë, ku policia futet brenda »»»

sot.com.al
Bold News 12.01. 14:48

“Unaza”, Basha: Të anulohet tenderi, kërkesa për vinç 400 ton absurde. Prokuroria të hetojë …

Në deklaratën për mediat në PD, kryedemokrati Basha u ndal edhe në skandalin e tenderit me unazën e madhe, për të cilën u shpreh se kërkesa e PD është një dhe e vetme, anulimi tenderit. “Ndonëse është kapur në flagrancë për megaskandalin e unazës së re në vend të kemi politikanë e zyrtarë të arrest»»»

boldnews.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano