tetovasot.com
Të gjithë janë për vetting – për ndarje të ndershme nga joprofesionlja dhe korrupcioni
starplus-tv.com
ROMA DËSHIRON TIRANËN NË BE, MINISTRI AMENDOLA: SHQIPËRIA KA BËRË SHUMË NË TERMA TË REFORMËS INSTITUCIONALE
sot.com.al
“Po merrni kohë për pazare”, deputeti i ri me akuza të rënda, Manja komunikon propozimin e fortë për ‘fundosjen’ e Metës: Do njihemi me informacionin
boldnews.al
Lista “e harruar” e Veting-ut/ Përse KPK ka vendosur të “bllokojë” veten
ekonomiaonline.com
Komuniteti RAE kërkon përfshirje më të madhe në edukim dhe arsimim
rtsh.al
"Kurthet" e mjegullës, policia kërkon uljen e shpejtësisë së mjeteve
lajmifundit.al
Mblidhet komisioni hetimor per Meten/ Dalin provat e PS-se per Kushtetuesen
kohajone.com
14 % e të rinjve praktikojnë çdo ditë besimin fetar
aktuale.mk
Spitali i Gostivarit: Deklaratave jo korrekte të Komunës do tu përgjigjemi me investime
KPK konfirmon në detyrë prokurorin e Apelit në Vlorë, Kleanth Zekën
insajderi.com
Pompeo inkurajon iranianët të paraqesin fakte kundër regjimit
Pse Trump nderoi të atin e Angelina Jolie? Jon Voight, ç’aktor i shkëlqyer!
newsbomb.al
Çuçi prezanton buxhetin ne Bujqësisë për 2020, Ahmetaj: Prezantim dinjitoz i fermerit shqiptar, vleresim maksimal për punën tuaj
klankosova.tv
Një vit me taksë – Ngriten çmimet e konsumit
telegrafi.com
SHBA-ja dhe BE-ja kërkojnë nga Qeveria e re rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi me një qasje proaktive
epokaere.com
Ekipi mjeko-ligjor zviceran nuk pajtohet me ekipin mjeko-ligjor të Kosovës rreth diagnozës së vdekjes së Astrit Deharit
24-ore.com
Sondland: Presidenti Trump kushtëzoi ndihmën për Ukrainën
KDI: Deputetët e legjislaturës se VII të bëjnë rregulloren e re të KuvenditTë ngjashme
kohajone.com
“Ringjallja e Llazarit”, për dy vjet në UNESCO
exit.al
Tirana fiton projektin “Kryeqyteti i Rinisë 2022”
lexo.com.al
Prrenjas/ Furnizim pa ndërprerje me ujë për 80 mijë banorë të Rrajcës
tetovasot.com
“SHTHURJA” MORALE E FESTAVE TË NËNTORIT!
shqiptarja.com
'Zoti i drogës' i lirë/ Gjykata e Lartë: Dosja e Alket Hatisë të rigjykohet, pasi ka mangësi
rtsh.al
Berat, godet me grushte policin, arrestohet 43-vjeçari
rtsh.al
Libri pa kufijtë e Kosovës, reagon Besa Shahini: Gabim i paqëllimshëm!
Ftesa ruse, ftesë për stanjacion demokracie
Kosova si pjesë e Serbisë në librin e klasës së 8-të/ Reagon ministrja Shahini: Nuk duhej të ekzistonin pasaktësi të tilla, por…
rtsh.al
Reformën Zgjedhore, PD: Drafti gati në dhjetor, rëndësi ka garantimi i votës së lirë
ekonomiaonline.com
Shënohet 30-vjetori i rënies së komunizmit, përfituesja më e madhe ishte ShBA-ja
exit.al
Kurti: Teza për shkëmbime territoresh me Serbinë uli dëshirën për bashkim kombëtar
Botimet e Bashkësisë Islame të Kosovës iu dhuruan Bibliotekës së qytetit të Mitrovicës
Mbahet konferenca Feja si Instrument i Paqes
gazetainfokus.com
Flet serbi i veriut që dëshiron ti bashkohet Vetëvendosjes
shqiptarja.com
Ketro: Lufta ndaj reformës në drejtësi dhe roli i Ramës
periskopi.com
Kush është Bojan Bozovic, serbi që iu bashkua Lëvizjes Vetëvendosje
indeksonline.net
Kongresi i CDU: Ditë të vështira për kryetaren e partisë
shqiptarja.com
Pamje satelitore të masakrës mjedisore, kompania turke në Kukës ndërtoi objekte pa leje
‘S’mund të flasësh para meje, ishe…’/ “Xixa” mes Bashkim Finos e Vasilika Hysit, zbardhet debati në Komision
shqiptarja.com
Libri pa kufijtë e Kosovës, reagon Besa Shahini: Gabim i paqëllimshëm! Autori, redaktori e komisioni nuk e kanë vërejtur
Shteti dhe drejtësia në kaos, vendi drejt diktaturës
lexo.com.al
Ulen radhët e pritjes për koronarografinë, shërbim pranë vendbanimit në Shkodër dhe veri të vendit
koha.net
6 vjet pritje për largimin e shtyllës së vjetër të rrymës në Klinë
rtsh.al
Lezhë, shpërndanin kokainë, pranga 3 të rinjve

Thaçi: Rajoni mund të destabilizohet nëse dështon dialogu Kosovë-Serbi

EO - Ekonomia Online 24.06. 11:11

Thaçi: Rajoni mund të destabilizohet nëse dështon dialogu Kosovë-Serbi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në konferencën “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, raporton Ekonomia Online. Thaçi ka thënë se përmbyllja e dialogut politik me Serbinë, me marrëveshjen ligjërisht obligative që nënkupton njohje reciproke, është »»»

ekonomiaonline.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining