Mediji: Zastalo rešavanje sporova između Crne Gore i Hrvatske
PODGORICA - Novi termin sastanka delegacija Crne Gore i Hrvatske o školskom brodu “Jadran” i drugim pitanjima sukcesije vojne imovine - još se usaglašava, što bi moglo uticati na dinamiku rešavanja tog, jednog od važnijih otvorenih pitanja između dveju država. To je podgoričkim Vijestima juče kazal»»»
ŽRTVE SAOBRAĆAJNE NESREĆE KOD KLJUČA BILI SU POLICAJCI! Jedan poginuo, drugi je teško povređen
Slušaj vest Dvadesetsedmogodišnji pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske M. P. iz Drvara poginuo je jutros (30. marta) na putu Ključ - Bosanski Petrovac, dok je njegov kolega N. G. teško povređen, saznaju "Nezavisne novine". Tragedija se dogodila na prevoju Lanište kod Ključa, »»»
Bjelogrlić priziva nasilno rušenje vlasti: Svi znamo da postoje i druga scenarija (VIDEO)
Blokaderski glumac i reditelj Dragan Bjelogrlić priziva nasilno svrgavanje vlasti i predsednika Srbije Aleksandra Vučića! Bjelogrlić je javno na jednoj televiziji istakao da se nada će vlast na čelu sa Vučićem biti završena što pre. - Možda ćemo imati sreće da se to završi mirno, na izborima, nadam»»»
AMERIKA BESNA ZBOG POTEZA ŠPANIJE, RUBIO ŽESTOKO ISPROZIVAO NATO ČLANICU: "Uskratili ste nam vazdušni prostor i hvalili se time" Vašington će preispitati savez?
Slušaj vest Američki državni sekretar Marko Rubio kritikovao je Španiju i druge saveznike NATO-a zbog njihove ograničene podrške u ratu sa Iranom, sugerišući da bi Vašington mogao ponovo da proceni savez nakon sukoba. Rubio je rekao da su Sjedinjene Države utvrdile da je Španija, članica NATO-a ko»»»
Amerikanci u BiH ulažu 1,5 milijardi dolara: Kreće megaprojekat u komšiluku
Dragan Čović obratio se medijima tokom 27. sjednice Predsedništva HDZ BiH u Mostaru, govoreći o političkim i sigurnosnim izazovima, ali i o velikim energetskim projektima i investicijama koje se planiraju u Bosni i Hercegovini. Govoreći o projektu Južne gasne interkonekcije, Čović je naglasio znača»»»
Rival Hrvatske otpustio selektora 72 dana pred Mundijal - Vesti - Fudbal - B92.sport - B92.net
Fudbalski savez Gane odlučio je da okonča saradnju sa doskorašnjim selektorom Oto Adom. Ado odlazi nakon dva poraza u prijateljskim susretima protiv Nemačke u Štutgartu (2:1) i Austrije u Beču (5:1), ali su oni bili samo povod, ne i uzrok. Gana nije uspela da se plasira na Kup afričkih nacija iako »»»
STIŽE NOVI HAOS U HRVATSKU, POPALJENI SVI ALARMI! Cela obala pod uzbunom, nevreme preti da PARALIŠE zemlju
Slušaj vest Nakon kratkog perioda zatišja, u Hrvatsku stiže novo pogoršanje vremena. Zbog bure, za danas je za veći deo obale proglašeno žuto meteoupozorenje. Za sutra je veći deo Hrvatske pod žutim upozorenjem, dok je za Istru, Kvarner i područje Velebita proglašeno narandžasto meteoupozorenje. »»»
Tajkunska Nova S u službi Hrvata: Pogledajte ovaj skandal - dokaz crno na belo (FOTO)
Tajkunski portal Nova S u potpunosti je u službi Hrvata i to se više, kako se čini, i ne krije. Naime, u trenutku dok iz te zemlje, koja otvoreno u poslednjih godinu i po dana podržava rušenje Srbije, stižu skandalozne optužbe na račun predsednika Aleksandra Vučića i Beograda, na portalu Nove S sam»»»
Trend koji se širi Evropom: Pomerili granicu za penziju na 70 godina
Danski parlament usvojio je prošle godine propis kojim se starosna granica za odlazak u punu starosnu penziju za osobe rođene posle 31. decembra 1970. podiže na 70 godina. Tako će danski građanin rođen prvog dana 1971. ili kasnije moći u penziju tek 2041. godine. Danska će time prestići Grčku i zva»»»
Vučić o otkazivanju samita Brdo Brioni: Nije morao da otkazuje ceo skup, već je mogao da pozove svoje drugove iz Prištine, Tirane i odakle god hoće - KoSSev
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu. „Što se mog prisustva tiče na Brioni»»»
Navršava se 35 godina od oružanog sukoba na Plitvicama kojim je počeo rat u Hrvatskoj
Do sukoba je došlo 31. marta 1991. godine kada su pripadnici specijalne jedinice hrvatske policije iz Zagreba krenuli ka Plitvicama kako bi iz upravih zgrada tog nacionalnog parka izbacili krajiške Srbe, saopštio je povodom godišnjice dokumentaciono-informacioni centar Veritas."Srbi su očekivali na»»»
KURTIJEVI TERORISTI IDU U GAZU: Vlada u Prištini usvojila odluku o slanju "mirotvoraca" iz redova zloglasne KBS
NESTABILNOST i nebezbedno okruženje glavni su razlozi što se na Kosovu i Metohiji već gotovo 27 godina nalaze pripadnici međunarodnih vojnih snaga Kfor, sastavljenih većinski od jedinica iz zemalja članica NATO. To, međutim, za premijera lažne države Aljbina Kurtija nije prepreka da, u želji da se »»»
"NISAM MU JA POTRČKO NITI PLENKOVIĆ DA MOŽE DA MISLI DA SE IŽIVLJAVA NA MENI" Vučić "rasturio" Milanovića
"A što se Srbije tiče ne moraju da brinu. Mi ćemo da čuvamo mir" Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju i naveo da mu tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode u Jasenovac i položi cve»»»
Nevena Jovanović: Srbija poštuje svoje susede i očekuje isti standard
BEOGRAD - Državna sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova Nevena Jovanović ocenila je da nije korisno kada se u izjavama ministra spoljnih i evropskih poslova Hrvatske Gordana Grlića Radmana legitimna pitanja o mešanju u lokalne izbore u Srbiji olako proglašavaju "teorijama zavere". Ona je istak»»»
HOROR U ŠUMI KOD SOLJANA! Pronađena tela dvojice muškaraca, otkriveno o kome se radi?
Slušaj vest U šumskom predelu Paovo, nedaleko od mesta Soljani, u nedelju 29. marta pronađena su tela dvojice nepoznatih muškaraca bez dokumenata. Prema prvim sumnjama, moglo bi se raditi o migrantimakoji su umrli usled smrzavanja, izvestilo je Županijsko državno tužilaštvo u Vukovaru, prenosi DORH»»»
Milanović zbog Vučićevih izjava otkazao samit Brdo-Brioni - Autonomija
"Političke izjave i postupci Aleksandra Vučića poslednjih dana i nedelja potpuno su u suprotnosti s ciljem Procesa Brdo-Brioni, narušavaju međudržavne odnose i ugrožavaju mir i stabilnost na području jugoistočne Evrope." Predsednik Hrvatske Zoran Milanović poslao je saopštenje u kojem navodi da sma»»»
Отказан састанак Процеса Брдо-Бриони: Председник Хрватске наводи да је одлуку донео због Вучића
Председник Хрватске Зоран Милановић саопштио је да сматра да није могућ долазак председника Србије Александра Вучића у Хрватску те је због тога одлучио да откаже састанак Процеса Брдо-Бриони. „Република Хрватска и Република Словенија, као чланице Европске уније, иницирале су Процес Брдо-Бриони с ци»»»
Skandal iz Hrvatske: I ona se ostrvila na predsednika Vučića - ovo je dokaz šta rade Srbiji
Bivša predsednica hrvatske vlade Jadranka Kosor, koja je više puta javno podržala blokadere u njihovim namerama da ruše našu zemlju i njen ustavni poredak, govoreći kako su oni budućnost Srbije, ostrvila se na predsednika Aleksandra Vučića. Kosor se oglasila na društvenoj mreži Iks i u više nego sk»»»
Vučić odgovorio Milanoviću, kaže da mu je važnije da položi cvet u Jasenovcu nego da ide na Brione
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku hrvatskog predsednika Zorana Milanovića da se otkaže sastanak Procesa Brdo-Brioni. Sastanak je otkazan uz Milanovićevo objavšnjenje da Vučićev dolazak u ovom trenutku nije moguć zbog „njegovih nedavnih izjava i postupaka koji na»»»
JADRANKA KOSOR UDARILA NA VUČIĆA: Za njega nema mesta u Hrvatskoj, a BLOKADERI SU DOBRODOŠLI
Besramno, novi napad na predsednika Vučića Predsednik Hrvatske Zoran Milanovića doneo je odluku da otkaže skup Brdo Brioni u maju. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao je tim povodom i istakao da mu svakako tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu. A sad»»»
U prethodna tri dana porast vodostaja, biće intenzivnijih padavina
Na teritoriji Srbije u prethodna tri dana, usled intenzivnih padavina, registrovan je porast vodostaja na pojedinim vodotokovima, usled čega su uvedene mere redovne i vanredne odbrane od poplava, saopštili su iz Srbija voda. Hidrolog Dejan Vladiković kaže da su ove padavine zapravo vrlo korisne. Sa»»»
USTAŠKO-BLOKADERSKA KOALICIJA: Jadranka Kosor udarila na Vučića
Bivša predsednica hrvatske vlade Jadranka Kosor, koja je više puta javno podržala blokadere govoreći da su oni "budućnost Srbije", udarila na je na predsednika Srbije Aleksandra Vučića: - Bravo za otkazivanje Vučiću. Nema on što tražiti u RH. Nažalost, bio je dragi gost u Dubrovniku pre dve godine »»»
USTAŠKO-BLOKADERSKA KOALICIJA: Jadranka Kosor udarila na Vučića
BIVŠA predsednica hrvatske vlade Jadranka Kosor, koja je više puta javno podržala blokadere govoreći da su oni "budućnost Srbije", udarila na je na predsednika Srbije Aleksandra Vučića: - Bravo za otkazivanje Vučiću. Nema on što tražiti u RH. Nažalost, bio je dragi gost u Dubrovniku pre dve godine »»»
Grlić Radman: Tvrdnje iz Srbije o hrvatskom mešanju u lokalne izbore su teorije zavere
Hrvatski ministar spoljnih i evropskih poslova Gordan Grlić Radman odbacio je danas tvrdnje zvaničnika Srbije o hrvatskom mešanju u lokalne izbore u toj zemlji, nazvavši ih „teorijama zavere“ i „konfabulacijama“. „Čini mi se da građani Srbije razumeju da to nema veze s Hrvatskom“, rekao je Grlić Ra»»»
Knežević izbušio premijera Spajića: Ako bih trebao da biram da budem prijatelj Aleksandra Vučića ili pudlica Andreja Plenkovića kao Vi, biram Vučića!
Predsednik Demokratske narodne partije Milan Knežević postavio je premijeru Milojku Spajiću pitanje da li je doneo odluku o isplati 17 miliona Hrvatskoj zbog logora u Morinju. Naime, Knežević navodi da su današnji članovi Vlade pokušali njega da predstave kao Lucifera pod Ostrogom, te da su plasira»»»
Vučić za Tanjug: Važnije mi je da odem u Jasenovac nego na skup Brdo Brioni
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju i naveo da mu tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode u Jasenovac i položi cvet. "Što se mog prisustva tiče na Brionima u potpunosti»»»
Premijer Plenković: U Vučićevim izjavama o Hrvatskoj dva lažna koncepta
Premijer Hrvatske Andrej Plenković izjavio je danas da ne zna ništa o odluci predsednika Zorana Milanovića da otkaže sastanak Proces Brdo-Brioni zbog nedavnih izjava predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ali je naglasio da su te izjave sačinjene na bazi dva lažna koncepta. „Neka (Milanoviće) sam ko»»»
Vučić odgovorio Milanoviću nakon otkazivanja samita Brdo Brioni: Ja mu nisam potrčko
Blic Zoran Milanović je otkazao ovogodišnji samit, navodeći da dolazak Vučića u Hrvatsku nije moguć Vučić je izjavio da podržava Milanovićevu odluku i da mu je važnije da kao predsednik Srbije poseti Jasenovac Slušaj vest 0:00/ 0:00 Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava od»»»
Vučić patosirao Milanovića! "Nisam mu ja potrčko - nek pozove drugare iz Prištine i Tirane, da im ne kvarim idilu"
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto Predsednik Vučić je jasno stavio do znanja da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu. - Što se mog p»»»
Vučić rasturio Milanovića u paramparčad: "Ja mu nisam potrčko"; "Meni nije mesto na Brionima"
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo-Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu. "Što se mog prisustva tiče na Brionima u potpunosti podr»»»
VUČIĆ ODBRUSIO MILANOVIĆU, ODGOVOROM GA POSTAVIO NA MESTO 'Meni na Brionima nije mesto, uvek sam hteo da položim cvet u Jasenovcu'
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić žestoko je reagovao na saopštenje predsednika Hrvatske Zorana Milanovića u kojem je istakao da nije moguć dolazak predsednika Vučića u Hrvatsku, te je zbog toga odlučio da otkaže sastanak Procesa Brdo-Broni. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da p»»»
VUČIĆ DEMONTIRAO MILANOVIĆA Odgovorio mu i rasturio ga u paramparčad!
Evo šta mu je predsednik Srbije poručio Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu. "Što se mo»»»
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je hrvatskom predsedniku Zoranu Milanoviću koji je rekao da nije moguć dolazak predsednika Srbije u Hrvatsku, te da je zbog toga odlučio da otkaže sastanak Procesa Brdo-Brioni. - Podržavam odluku Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni, meni tamo ni»»»
Knežević Spajiću: Ako bih trebao da biram da budem prijatelj Aleksandra Vučića ili pudlica Andreja Plenkovića kao vi, biram Vučića
Predsednik Demokratske narodne partije Milan Knežević postavio je premijeru Milojku Spajiću pitanje da li je doneo odluku o isplati 17 miliona Hrvatskoj zbog logora u Morinju. „Kažu da čovek dva puta umire, a drugi put kada se izgubi sećanje na njega. Ovakav odnos prema žrtvama nikšićko šavničke gr»»»
KNEŽEVIĆ IZBUŠIO PREMIJERA: Ako bih trebao da biram da budem prijatelj Aleksandra Vučića ili pudlica Andreja Plenkovića kao Vi, biram Vučića
PREDSEDNIK Demokratske narodne partije Milan Knežević postavio je premijeru Milojku Spajiću pitanje da li je doneo odluku o isplati 17 miliona Hrvatskoj zbog logora u Morinju. - Kažu da čovjek dva puta umire, a drugi put kada se izgubi sjećanje na njega. Ovakav odnos prema žrtvama nikšićko šavničke»»»
Milanović otkazao sastanak na Brionima zbog „političkih izjava i postupaka“ predsednika Vučića
Predsednik Hrvatske i kopredsednik procesa Brdo-Brioni Zoran Milanović otkazao je danas majski sastanak te inicijative na Brionima zbog političkih izjava i postupaka predsednika Srbije Aleksandra Vučića, objavljeno je na sajtu predsednika Hrvatske. Hrvatska i Slovenija, kao članice Evropske unije, »»»
MSP Srbije: Picula deluje ostrašćeno i politički motivisano, suprotno mandatu
Državna sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova Srbije Nevena Jovanović optužila je danas izvestioca Evropskog parlamenta za Srbiju Tonina Piculu da deluje ostrašćeno i politički motivisano, i ocenila da je to u direktnoj suprotnosti sa njegovim mandatom koji treba da podrazumeva visok stepen ob»»»
Hrvatska se sprema za novo nevreme, popaljeni alarmi: Ovi delovi zemlje će biti na udaru
Blic Državni hidrometeorološki zavod izdao je crveni meteoalarm za Velebitski kanal, sa prognozama orkanskih udara bure do 120 km/h Očekuju se mogući prekidi saobraćaja, poremećaji u snabdevanju električnom energijom i štete na objektima širom zemlje Slušaj vest 0:00/ 0:00 Državni hidrometeorološki»»»
Jasna Vojnić (HNV): Govor mržnje opstaje, ali ima pomaka
Predsednica Hrvatskog nacionalnog vijeća u Srbiji (HNV) Jasna Vojnić izjavila je danas u Subotici da u srpskom medijskom prostoru opstaje "normalizovani govor mržnje" prema Hrvatima, koji nažalost dolazi od najviših predstavnika vlasti, ali i da postoje pozitivni pomaci u tom pogledu.Posle sastanka»»»
Grlić Radman Vučiću: „Uskraćen ulazak nije divljaštvo, velikosrpska agresija na Hrvatsku je bila“
„O tome šta stanovnici Srbije misle o Hrvatskoj najbolje govori sve veći broj radnika i turista koji dolaze u Hrvatsku“, rekao je danas ministar spoljnih i evropskih poslova Gordan Grlić Radman nakon niza novih zapaljivih tvrdnji iz Beograda, prenosi Index.hr. Srbija je juče održala lokalne izbore »»»
Nebojša Bakarec: Analiza lokalnih izbora 2026.- Najteži izbori u istoriji Srbije!
Na početku teksta dajem sažetak. Srpska napredna stranka i partneri su na lokalnim izborima u 5 mesta 2025. godine (jun i novembar) osvojili prosečno 56 odsto. SNS i partneri su na lokalnim izborima u 10 mesta 29.3.2026. godine osvojili prosečno i više od 56 odsto (po preliminarnim rezultatima). Bl»»»
Libertis: Bugarska, Hrvatska, Mađarska, Italija i Slovačka aktivno ruše vladavinu prava
Blic Neke zemlje sa snažnom demokratskom tradicijom, poput Belgije i Francuske, označene su kao "klizači", gde se vladavina prava pogoršava, ali to nije deo svesne političke strategije. Letonija je jedina država pohvaljena kao "vredni radnik" zbog aktivnog unapređenja standarda vladavine prava, dok»»»
Hrvatska: Novo upozorenje DHMZ na orkanske udare vetra
ZAGREB - Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ) Hrvatske najavio je za utorak crveni meteoalarm za Velebitski kanal, a za sredu za riječku i splitsku regiju, Velebitski kanal, kao i za Kvarner i Kvarnerić, kada se očekuju orkanski udari vetra i do 120 kilometara na sat. Crveni meteoalarm oglašen je»»»
"Libertas" udario na članice EU; Ovo su "razgrađivači" vladavine prava; Među njima i Hrvatska
Vlade država članica EU dosledno i namerno narušavaju vladavinu prava, upozorila je danas vodeća evropska organizacija za građanske slobode Libertis (Civil Liberties Union for Europe). Na osnovu dokaza više od 40 nevladinih organizacija iz 22 zemlje, Liberties je opisala vlade Bugarske, Hrvatske, M»»»
Hrvatska jedna od pet članica EU koja namerno „potkopavaju vladavinu prava“: Šta piše u najnovijem izveštaju Unije za građanske slobode u Evropi?
Vodeća evropska organizacija za građanske slobode upozorila je da vlade u pet država članica EU „konzistentno i namerno“ potkopavaju vladavinu prava, dok se demokratski standardi pogoršavaju u još šest zemalja, uključujući istorijski stabilne demokratije. Pozivajući se na dokaze iz više od 40 nevla»»»
ŽRTVE SAOBRAĆAJNE NESREĆE KOD KLJUČA BILI SU POLICAJCI! Jedan poginuo, drugi je teško povređen
Slušaj vest Dvadesetsedmogodišnji pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske M. P. iz Drvara poginuo je jutros (30. marta) na putu Ključ - Bosanski Petrovac, dok je njegov kolega N. G. teško povređen, saznaju "Nezavisne novine". Tragedija se dogodila na prevoju Lanište kod Ključa, »»»
Blokaderi šire brutalne laži; Hoće da optuže našu vojsku za smrt male Milice 1999. godine VIDEO
Naime, Vidojković iznosi jezive laži pozivajući se na "neimenovane izvore" sa društvenih mreža i to želi da predstavi kao "dokaz" da je naša PVO ubila Milicu. "Ali postoji nezvanična informacija koju sam tek ove godine video da neko kaže imenom i prezimenom na duštvoenim mrežama, a to je način kako»»»
Sigurnost Kosova pod prijetnjom raketa dugog dometa
- Kosovo se vidi kao potencijalna meta Irana zbog prisustva KFOR‑a i američke baze Bondsteel, ali ostaje zaštićeno zahvaljujući NATO sigurnosnim garancijama i saradnji sa saveznicima. - Novi iranski raketni kapaciteti, demonstrirani napadom na Diego Garciju, ukazuju da domet njihovih projektila mož»»»
BLOKADERI PROBILI DNO! Hoće da optuže našu vojsku za smrt male Milice 1999. godine!
Ne biraju sredstva da udare na Srbiju! U svom nastupu trojac Nenad Kulačin, Draža Petrović na čelu sa Markom Vidojkovićem pokušava da širi jezivu laž povodom tragične pogibije male Milice Rakić, žrtve NATO agresije 1999. godine. Naime, Vidojković iznosi jezive laži pozivajući se na "neimenovane izv»»»
Blokaderi šire jezive laži; Hoće da optuže našu vojsku za smrt male Milice 1999. godine VIDEO
Naime, Vidojković iznosi jezive laži pozivajući se na "neimenovane izvore" sa društvenih mreža i to želi da predstavi kao "dokaz" da je naša PVO ubila Milicu. "Ali postoji nezvanična informacija koju sam tek ove godine video da neko kaže imenom i prezimenom na duštvoenim mrežama, a to je način kako»»»