monitor.al
25 milionë euro kredi për zonat rurale dhe urbane
monitor.al
Toka e kripur, që po kthehet në “ar”
monitor.al
Mobiliet “Made in Albania” nisen drejt Europës
“Kolegj zgjedhjesh, apo Vjedhjesh”, ish-deputeti: Sot do ta marrim vesh. Rama ka dalë në pazar për të…
Babai i të vrarit në Smillkovë: Hapni bisedat e funksionarëve të BDI-së për Monstrën
telegrafi.com
Serbia vazhdon investimet në Kosovë, Hoxhaj kërkon reagimin e BE-së
Bisedë me një lexues të panjohur
shekulli.com.al
Kocaqi: Shqipëria e ka të nevojshme ndryshimin e sistemit elektoral
indeksonline.net
Pasuria e Drejtorit të Urbanizmit të Fushë Kosovës që u arrestua për korrupsion
Shmanget hapësira ajrore e Iranit – Linjat ajrore botërore ndryshojnë fluturimet
​ Nitaj: Komisioni nuk ka arritur ta argumentojë nëse e ka dhënë urdhrin presidenti
kallxo.com
Shpend Ahmeti e Hashim Thaçi polemizojnë për takimet sekrete Kosovë – Serbi
Sot para selisë së BDI-së do të publikohen “bomba” , vëllau i El Chekas merr pjesë në protestë
portalb.mk
Familjarët e të vrarëve në Smillkovë: Pesë funksionarë të BDI-së janë përgjuar për rastin “Monstra”
gazetablic.com
Mustafa: Opozita ta rrëzojë PAN-in, kryeministri pastaj i takon LDK-së
ekonomiaonline.com
VV-ja me 20 rekomandime për përmirësimin e procesit zgjedhor, s’pajtohen partitë tjera
kallxo.com
Nipi i deputetes së PDK-së emërohet në bordin e Ujësjellësit
cna.al
Përforcohet Laçi, me ekipin bashkohet edhe ish-lojtari i Lazios
aa.com.tr
Djali i Mohamed Morsit falënderon Erdoğanin për mbështetjen
Zgjedhjet e 30 qershorit, shefja e misionit të OSBE-ODIHR në zyrën e Ramës
vizionplus.tv
Tom Doshi kthehet në PS, Rama pret edhe shefen e vëzhguesve
Rama mbyllet në zyrë me Tom Doshin
kallxo.com
(FOTO)Punëtorët e Telekomit protestojnë kundër kontratës me Z Mobile
cna.al
Zbulohen detajet ligjore/ Ndryshohet ligji i dekriminalizimit, për prishjen e zgjedhjeve
noa.al
Zgjedhjet, drejtuesja e misionit të OSBE-ODIHR shkon në selinë e PS
ekonomiaonline.com
Haziri: Qytetarët në veri i frikësohen dialogut Kosovë-Serbi
periskopi.com
Profesori i Oksfordit: Korrigjimi i kufirit me Serbinë, zgjidhje më e preferuar nga qytetarët
Triumfet e futbollit kosovar nxjerrin në pah nevojën e dëshpëruar për investime
evropaelire.org
Rezultati i zgjedhjeve në Stamboll godet Erdoganin
telegrafi.com
Kurti: Projekti për ndarjen e Kosovës ka dështuar, ideja ende nuk ka vdekur
ekonomiaonline.com
Thaçi: Rajoni mund të destabilizohet nëse dështon dialogu Kosovë-Serbi
koha.net
Komisioni për të Vërtetën – si të ecet më tutje! [#4]
epokaere.com
Provokimi, armë e mendjeve inferiore
portalb.mk
Negociatat për PSP-në, Nikollovski: Merremi vesh, nëse LSDM-ja s’ka përpjekje për ta mbyllur VMRO-në
gazetamapo.al
Reportazh/ Kryeziu i Gjeçovit dhe Kullave
aa.com.tr
Pompeo udhëton në Lindjen e Mesme për konsultime urgjente kundër Iranit
boldnews.al
Zgjedhjet mono-partiake, si do të jetë raporti i OSBE/ODIHR në 1 Korrik
rtsh.al
Pompeo: SHBA e gatshme për të rinisur bisedimet me Korenë e Veriut
rtsh.al
Irani: Plani i SHBA-së për paqe në Lindje të Mesme "i turpshëm"
klankosova.tv
Në kryeqytet marshohet nën moton “Papuqja është për t’u veshë, jo për të goditë” (FOTO)
Av. Cakrani: Veprat penale të blerjes së votave nga bandat në pushtet
gazetamapo.al
Universiteti Metropolitan Tirana, qendra e veçantë e dijes
syri.net
Argumentat/ Pse Kolegji Zgjedhor nuk ka tagrin ligjor të shqyrtojë sot Dekretin e PresidentitPandryshueshmëria e aksit Uashington-Berlin mbetet garanc
Vetingu nxjerr në dritë abu zimet me skemat e strehimit social: Si merrnin shtëpi nga shteti, gjyqtarët e “krimbur” në para

Meta takon pioneren e kinematografisë shqiptare

ATA- Albanian Telegraphic Agency 12.01. 10:39

Meta takon pioneren e kinematografisë shqiptare

TIRANË, 29 nëntor/ATSH/ – Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta tha, se ishte një suprizë e këndshme që gjatë festimeve të Ditës së Flamurit, takoi një nga pioneret e kinematografisë shqiptare dhe një nga personazhet më të dashura të filmit “Skënderbeu”, Adivie Alibali, apo siç njihet nga»»»

ata.gov.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining