Bomba nga Italia: Arsenal armësh e droge nga Shqipëria për mafian “Camorra” dhe “Sacra Corona Unita”
gazetamapo.al
Vilsoni dhe Genci: Fjala e fundit e poetëve në gjyq
shekulli.com.al
Ursula Von der Leyen: Mbështes Shqipërinë në rrugën e integrimit në BE
ekonomiaonline.com
Vihet gurthemeli i sallës së sporteve në Rogovë, Bytyqi premton projekte të reja
gazeta-shqip.com
Kuvendi nis me debat mes socialistëve, Ruçi sfidon Beqajn: Nise nga unë…
kallxo.com
27 organizata dhe 6 anëtarë të shoqërisë civile i dalin në mbështetje KShC-së
shqiptarja.com
Ministri i jashtëm grek në Washington për shpimet në det nga ana e Turqisë
koha.net
DW: Racizmi, urrejtja dhe pasojat politike
rtsh.al
Xhaferri komenton akuzat për korrupsion në Maqedoninë e Veriut
mia.mk
Nëse Londra do të mbetet qendër financiare edhe pas Bregzitit?
exit.al
KPK shkarkon gjyqtarin Mustafaj e prokurorin Ylli, konfirmon kandidaten për SPAK
Nuk kalon vetingun, shkarkohet drejtuesi i Prokurorisë Vlorë, Ardian Ylli
Turqia reagon ndaj deklaratës së udhëheqjes amerikane për programin F-35
noa.al
Deputetët bëhen gati për pushime/ Sot seanca e fundit e Kuvendit, PS i duhen votat e opozitës së re
rtsh.al
Kalon vettingu kandidatja e SPAK-ut
Simboli i kurajos, shqiptarja që tashmë lufton për jetën e saj
kallxo.com
Deputeti ia propozon Qeverisë 10 investime në Dukagjin në vend të autostradës
Luçiano Boçi: Nuk futemi në zgjedhje me Ramën kryeministër….
aa.com.tr
"Largimi i Turqisë nga programi F-35 do të dëmtojë marrëdhëniet"
rtsh.al
Reeker: Situata në Shqipëri të zgjidhet brenda kornizave kushtetuese
shekulli.com.al
Rrëzohet 30 qershori/ Gjykatat nuk japin mandatet në Durrës e Vorë
rtsh.al
Stoltenberg: Duhet të përgatitemi për një botë me më shumë raketa ruse!
Çifti italian me 2 fëmijët humbin rrugën natën në Mallakastër, ndihmohen nga banorët
boldnews.al
Probleme me pasurinë/ Vetting, shkarkohet nga detyra kryeprokurori …
koha.mk
Malësori, dikur e kishin quajtur Zvonko, përmes “Besës” iu kthye rrënjës
ina-online.net
Këto janë tri çështjet që Hashim Thaçi kurrë nuk do të donte të zbuloheshin për të
rtsh.al
Itali-FBI, aksioni i përbashkët kundër mafias
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar 18 korrik 2019
cna.al
Probleme me pasurinë/ KPK shkarkon kunatin e “baba Takut me çantë të zezë”
shekulli.com.al
OSBE e shqetësuar për krizën politike, ofrojmë platformë për dialog
Aktori i njohur: Pasi fitova çmimin Oscar nëna më tha, shko hidh mbeturinat tani
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/07/2019
monitor.al
Turistët preferojnë “Marubin”
shqiptarja.com
‘Kthejin nga kanë ardhur’, Trump ekzalton mbështetësit dhe akuzon ligjvënësit si ‘antisemitë’
starplus-tv.com
RAMA: NUK E NJOH 13 TETORIN, GATI PËR DIALOG ME OPOZITËN, POR JO PËR ZGJEDHJE TË PARAKOHSHME
cna.al
Kaloi në “sitë” nga KPK/ Zbardhet vendimi për Elida Kaçkinin
mia.mk
Riker: Serbia dhe Kosova të vazhdojnë me dialogun, SHBA-ja e gatshme që të përfshihet
Kryeshefi i Telekomit i bindur se përmbaruesi do të vendos në favor të tyre - Arbresh.info
boldnews.al
Ironia e ish-ministrit/ Pas Metës e Malajt, Rama të shkarkojë Trump-in…
gazetamapo.al
KLSH e paditi për shpërdorim detyre,Ndreca merr postin e rëndësishëm
gazeta-shqip.com
Bomba e avokatit: Meta mund të shkojë në burg, ja pse është më në hall se Berisha dhe Basha
17 familje për 10 muaj kanë jetuar pa energji elektrike
sot.com.al
Skandali, ja pikëpyetjet mbi koncesionin e pompave të naftës, i njëjti person i përfshirë në aferën me targat e makinave dhe shkollat
sot.com.al
Spartak Ngjela: Reforma në drejtësi nuk ndalet, Meta, Basha dhe Berisha e dinë që këtë proces e drejtojnë amerikanët
sot.com.al
Rama rrëzon presidentin, PS nuk ka zgjedhje në 13 tetor, dialog me Bashën vetëm për reformën zgjedhore
sot.com.al
Gjykatat rrëzojnë kandidatët e PS, Durrësi dhe Vora mbeten pa kryebashkiakë, nuk pranohen zgjedhjet e 30 qershorit
sot.com.al
Basha përshëndet vendimin e Gjykatës së Durrësit, Patozi thumbon kryedemokratin dhe i kërkon të njohë të gjitha vendimet e drejtësisë

DOLI NË PËRGJIMET E DIBRËS/ TAHIRI: AGRESORËT E ATHERSHËM ME ARMË NË BREZ, SOT KANË VESHUR LËKURË QINGJI

Star Plus 20.06. 13:37

DOLI NË PËRGJIMET E DIBRËS/ TAHIRI: AGRESORËT E ATHERSHËM ME ARMË NË BREZ, SOT KANË VESHUR LËKURË QINGJI

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social, në lidhje me përgjimet që u publikuan dje në tabloidin gjerman “Bild”. Fillimisht Tahiri kërkon ndjesë për përdorimin e një fjalori banal teksa bisedonte me shefin e Policisë së Dibrës, Robert Ago. B»»»

starplus-tv.com
Lapsi 20.06. 12:23

“Mos e rruj k**** për ato”, Tahiri reagon për përgjimet: Biseda nuk ka lidhje me blerjen e votave dhe asnjë lloj manipulimi tjetër

Pas publikimit të 10 përgjimeve të radhës të tabloidit gjerman “Bild” mbi dosjen 184 për zgjedhjet e vitit 2016 në Dibër, ka reaguar edhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, emri i të cilit shfaqej në një bisedë aspak etike me shefin e Policisë lokale, Robert Agën, që e përgëzon për fitoren. N»»»

lapsi.al
Alpenews 20.06. 12:06

“NDJESË PËR FJALORIN”/ Tahiri për përgjimet: Agresorët e athershëm me armë në brez, sot kanë veshur lëkurë qingji – AlpeNews

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social, në lidhje me përgjimet që u publikuan dje në tabloidin gjerman “Bild”. Fillimisht Tahiri kërkon ndjesë për përdorimin e një fjalori banal teksa bisedonte me shefin e Policisë së Dibrës, Robert Ago. B»»»

Java News 20.06. 09:50

Balla: Të arrestohet kushdo që ka përgjegjësi penale për blerjen e votës

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla deklaroi në emisionin Open se prokuroria duhet të hetojë dhe në fund do të duhet të arrestojë përgjegjësit nga përgjimet e Bild, nëse arrihet të gjenden prova për blerje votash. Nëse ka përgjegjësi penale kushdo që e ka bërë të arrestohet, tha Ball»»»

javanews.al
Albeu 20.06. 08:19

A duhet të ketë arrestime pas publikimit të përgjimeve?! (FOTO LAJM)

Mbrëmjen e djeshme qytetarët shqiptarë janë pyetur në rrjetet sociale nga gazetari Blendi Fevziu nësë janë dakord për arrestime apo jo pas publikimit të përgjimeve nga bild. A duhet të arrestojë prokuroria personat përgjegjës pas publikimit të shumë përgjimeve nga Bild? Nga sondazhi, ku derimë tani»»»

Top Channel 20.06. 03:48

Kupola e PS në përgjimet e “Bild”

Gazeta gjermane Bild ka publikuar mbrëmjen e se mërkurës 10 përgjime të reja, megjithëse gazetari i saj Peter Tiede kishte paralajmëruar se do të publikoheshin mëngjesin e së enjtes. Në rreth 13 minuta përgjime të zbardhura, dëgjohen të flasin aktorë të ndryshëm politik, por edhe persona të tjerë. »»»

Bota Sot 20.06. 00:07

“Indrit quhet!” Numri dy i PS-së tregon se kush i ka përgatitur përgjimet e BILD

Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar 10 audio-përgjime të reja të dosjes “184” të zgjedhjeve të pjesshme vendore në Dibër në vitin 2016. Në këto audio-përgjime dalin emrat e ish-ministrit Damian Gjiknuri, ish-ministrit Saimir Tahiri, deputetit Ulsi Manja, deputetit Xhemal Qefalia, ish-shefit të komi»»»

botasot.info
You can read more about this at Osservatorio Italiano