Rruga e gjatë dhe e përgjakshme e Kosovës: Nga një vilajet osman, nëpër terrorin serb te pavarësia
ina-online.net
Xhelal Mziu replikon me Veliajt: Kamza, histori suksesi, Tirana hedh në rrugë 400 familje
ina-online.net
Qarkullimi për në Dardhë të Korçës vetëm me zinxhirë
balkanweb.com
Vettingu në politikë/ Delegacioni i Venecias takime në Tiranë
koha.net
Sot, në Shqipëri: Reshje bore dhe temperatura të ulëta
Berisha poston foton e Alket Hysenit me motrën e Dino Muhajt, deputeti: Ç'faj ka ajo për krimet e të vëllait? - Shqiptarja.com
insajderi.com
Kështu iu përgjigjet Memli Krasniqi kërcënimeve të Listës Serbe për rrëzim të Qeverisë
Vetingu në politikë, Venecia ‘zbarkon’ sot në Tiranë, Basha: Janë lodhur kot
Rusia, Turqia dhe Irani do të mblidhen për të biseduar mbi Sirinë
“Mbajeni në mendje: Franca ju do!”
POP 5Mediat serbe: Ndërkombëtarët po shfrytëzojnë çdo rast për të ushtruar presion ndaj neshLajme të tjeraTË FUNDIT
Elbasan, hapen rrugët e bllokuara nga bora
tetovasot.com
Si votuam apo si nuk votuam, gjendja ngelet e njëjtë si më parë
gazetainfokus.com
A është Behgjet Pacolli sherri i diplomacisë kosovare?
Kryetari i PD-së Basha: Platforma emergjente e Opozitës: Pastrimi i politikës nga krimi, dekriminalizimi i zgjedhjeve, korrupsioni
Vëllezërit dhe motrat shqiptare, po e mbajnë gjallë identitetin kombëtar e gjuhën shqipe
Dëbora e parë në Prishtinë, temperaturat e javës -2 deri 9 gradë
U mbajt Asambleja e 27 e Agjencive të Ballkanit ABNA-SE
boldnews.al
Messi takohet me Pogba në Dubai, përgatitet transferimi i francezit te Barça…?
epokaere.com
Të martën votohet për anëtarësimin e Kosovës në Interpol
ekonomiaonline.com
30 rekomandime para se të filloni një biznes
Politika shqiptare kështu e ka ja vë dhe ja heq “koqet hallës” pa problem
Gëzim Podgorica sjell në një libër refleksionet për Kinën
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 19 nëntor 2018
May kërkon ndihmë në Bruksel
BM – Londra: Ish-spiuni rus Skripal u helmua në banesën e tij
Ushqimet pa kontroll po i mbysin përditë qytetarët
Mosllogaridhënia po e gërryen drejtësinë e korruptuar
shekulli.com.al
BE: Ja plani i veprimit të Ballkanit për luftën kundër terrorizmit
shekulli.com.al
“Shtëpia mbrohet me jetë, na prenë dritat dhe pemët, na thanë të ikim”
Pacolli i megaskandaleve frikësohet TË BALLAFAQOHET ME DEPUTETËT
Shpend Ahmeti akuzohet për korrupsion
Rrëzohet dinastia e pushtetarëve në ambasada
“Gardistët e kuq”, uzurpojnë “kullën” e drejtësinë
Maqedonia voton për pushtetin komunal
SHBA – Vendet perëndimore paraqesin në OKB projekt-rezolutë për Sirinë
Rruga e Kombit, një koncesion për të cilin taksapaguesit nuk dinë asgjë
Kina reagon ndaj kritikave të zv.presidentit amerikan
Cila ishte filantropja amerikane e quajtur: “Princesha Vlora”
Çorba e koalicioneve i mbetet në fyt elektoratit
boldnews.al
Thellohet hetimi për deputetin Alket Hyseni, tre akuza për tokën në Dhërmi
Prof. Rexhep Qosja: kritikëve të propozimit tim
Sokol Hysenaj/ Mallakastra e harruar
FOTO/ Kënd kujtesë për studiuesen Sabiha Kasimati
Balla reagon ndaj deklaratave të Bashës: E ktheve opozitën në teatër
boldnews.al
Faktet e reja që rrëzojnë alibinë e Orest Sotës për blerje të hekurit tek “Kurum”
Ndotja skandaloze shkarkon kreun e Mjedisit në Elbasan
Skandal në Romanat të Shijakut, nxënësit kryejnë mësim në një stallë derrash
Ngjarjet e datës 19 nëntor - RTV21
Ekskluzive: Dosja e Prokurorisë për planin e ISIS-it për ta destabilizuar Kosovën
Censusi i 2020 në Maqedoni, “arratisja” e Gruevskit dhe vëllai i tij Zaev
“Zero popullsi në Evropë në 2025-ën”, parashikimet e Baba Vangës për 17 shekujt e ardhshëm
Zbardhet kutia e zezë e mbytjes së anijes “Reina” në afërsi të brigjeve të Durrësit
cna.al
Rikthim në muzikë, Orinda Huta zbulon projektet e reja!
Kosova shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme
ISIS hedh në erë tempullin Baalshamin Palmyra
insajderi.com
Si u përfshi në një grabitje të armatosur miku i Shpend Maxhunit
gazetainfokus.com
Apeli i “Dardanëve”: I madh e i vogël, të martën në “Fadil Vokrri” për ta shkruar historinë
Haxhinasto dhe Xhika, afera me tenderat dhe emërimet në administratë
indeksonline.net
Bora ndryshon Prishtinën, pamje që të kënaqet syriTemat:
Rama vijon të tallet me Bashën: Në opozitë deri në 2031
gazetablic.com
A do ta rrëzoj Vetëvendosje Haradinajn me votat e Listës Serbe?! Përgjigjet Albulena Haxhiu
gazetablic.com
Albulena Haxhiu tregon se kush ia ndali hovin Hashim Thaçit për idenë e shkëmbit të territoreve
insajderi.com
Ambasadori O'Connell kundër punësimeve politike në Kosovë
insajderi.com
Ky është numri i grabitjeve që kryhen çdo vit në Kosovë
tetovasot.com
Lamtumirë greminë e tradhtisë, mirëmengjes Kosovë e besënikërisë !
Berisha: Meçollari, i lidhur me agjenci zbulimi të vendeve jo të NATO-s
Pallati i Kulturës “Naim Frashëri” nuk u mposht, por asgjësoi dhe triumfoi edhe ndaj ndërhyrjeve të Greqisë
kallxo.com
Pal Lekaj e zëvëndëson ushtruesin e detyrës së Sekretarit me një UD tjetër
Nesër nis shembja e banesave te “Unaza e Re”, përshkallëzohet protesta
presheva.com
PVD dhe PDSH udhëheqin me Këshillin Nacional, këto janë qendrimet e PD-së dhe APN-së
koha.net
Banorët e disa fshatrave të Podujevës në hall me rrymën e dobët, marrin premtime
Patriot d.m.th. nga 0.1 % përfaqësim shqiptarësh në Ministrinë e Kulturës ta ndryshosh realitetin
alpenews.al
“KU SHKUAN 1 MILIARD LEKËT”? Habit banori: S’janë asgjë, vetëm 1 kafe është… (VIDEO)
kallxo.com
Nesër nis gjykimi ndaj ish-kryetarit të Suharekës
U mbajt program festiv me rastin e ditëlindjes së Muhamedit a.s.
Bazaj ende pa kundërshtar, nis fushatën për degën e Drenasit (VIDEO)
gazetaexpress.com
Zonjat shqiptare
Sky News publikon dëshmitë e shqiptareve të përdorura si prostituta: Viktimat e trafikimit u rritën me 35% - Shqiptarja.com
Turqia refuzon heshtjen për Khashoggi-n në këmbim të Gulen. Mediat në SHBA: Qeveria amerikane po…
Dëbora në New York, shënohet histori
shekulli.com.al
Mes 16 të kërkuarve në Berat, kapo banda që shkaktoi masakrën e Urës Vajgurore
“Khashoggi”, Trump: Audio e vrasjes shumë brutale, nuk e dëgjoj!
periskopi.com
Mediumi britanik shkruan për bandat e sofistikuara shqiptare: Trafikimi i njerëzve ka arritur kulmin
“Takimi i Teatrit Kadri Roshi” në Gjirokastër, fiton trupa e Elbasanit
Reagon Behgjet Pacolli pas raportimeve për debat të ashpër në shtëpinë e tij mes Thaçi dhe Haradinajt
insajderi.com
Qytetari e akuzon inspektoratin për reagimin "skandaloz" pasi u helmua nga ushqimi në një restorant
Macron: Evropa duhet të jetë më e fortë dhe sovrane
Rama: “E pranoj, s’jemi qeveri e përsosur, por opozita s’është alternativë”
americaneye.al
Tradhtarët patriotë - American Eye
Në SHBA: Një fitore e demokracisë amerikane
Kardinali Ernest Simoni (Troshani) vlerësohet me Dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”
gazetablic.com
Si do ta ndalë Vetëvendosje Thaçin dhe a do të bëj kjo parti koalicion me Listën Serbe, flet Albulena Hahxiu
epokaere.com
Lushtaku së bashku me Rifat Jasharin vizituan familjen Geci
Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga burxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit
cna.al
Avokati zbulon skandalin te Gjykata e Apelit/ Paralajmëron padi ndaj anëtarit Arjan Qato
boldnews.al
Vrasja e trefishtë në Krujë, burg përjetë dy të akuzuarve
insajderi.com
Kontrata mijëra euroshe e Presidencës me kompaninë amerikane
insajderi.com
Para 5 viteve, Shefqet Krasniqi kishte një kërkesë për qeveritarët kundër Burdushit
“Mbledhja e frutorëve rrit ekonominë” – Klosi në Konispol: Brenda vitit do të mbillen mbi 1 milion pemë frutore
“Hesht të lutem!”, libri i Carver sjell për lexuesin teknikën ajsberg
boldnews.al
Rrihnin gratë/Arrestohen burrat dhunues në Lushnje dhe Dibër
alpenews.al
ATENTATI NË DURRËS/ Historiku i “Dajos” së Edison Harizaj, dhe “RREZIKU” i lirimit të tij (FOTO)
Ekonomia izraelite rritet me 2.3% – Reflekton ngadalësimin global
preshevajone.com
Bie poshtë kërkesa e Serbisë që Kosova të eliminohet nga votimi në Interpol, kaq vende votuan pro
aktuale.mk
Meta: Asnjë politikan nuk duhet t’i shmanget drejtësisë
Panariti, i pranishëm në prezantimin e projektit pilot ‘’Sigurimi i serave me konstruksion’’
BADALLAJ: KU JANË PREMTIMET E KRYEBANDITIT, HAJNIT, MATRAPAZIT, SHPEND AHMETI?
gazeta55.al
Të mblidhet urgjentisht Këshilli Bashkiak, banorët në Librazhd duan të dinë farë uji po pijnë?!
Shmangia e përmbytjeve, ndërtohen 5 argjinatura në zonën e Mifolit
koha.mk
Incidente në Athinë, arrestohen 19 persona
Reshjet e borës në Korçë, Spirollari: Borëpastrueset dhe OSHEE në terren
rtsh.al
Basha: Kryekushti ynë pastrimi i politikës nga krimi!
May flet për burrin që i bën mëngjesin dhe lan rrobat
rtsh.al
Korçë, autoritetet: Kujdes nga dëbora!
BERLIN – Macron kërkon një Europë të hapur
Novak: “Rrjedha Turke”, një projektet më strategjike ndërmjet Turqisë dhe Rusisë
starplus-tv.com
NDREGJONI: VKM PËR ISH TË PËRNDJEKURIT ANTIKUSHTETUESE
Pronat dhe 64 udhëtime jashtë vendit, në dyshim rikonfirmimi i gjyqtarit Islamaj
indeksonline.net
Fushata nëpër qytete – A po kërcënon NISMA me shkuarje në zgjedhje?Temat:
Mirditë, 70 vjetori i çlirimit, Rama “Rilindja e zonës sapo ka filluar”
cna.al
PD-ja që kemi
Kurti për “Istinomer”: Thaçi dhe Vuçiq kanë filluar të ngjajnë me njëri – tjetrin
sot.com.al
Kryemadhi zbulon skemën se si do të hyjë në zgjedhjet lokale LSI
Lumi Gjanica, drejt një atraksioni turistik për Fierin
Basha nga Berati: Zgjidhja e krizës politike është pastrimi i politikës nga krimi
Ducic: Nuk besoj se Ushtria e Kosovës do të formohet më 28
Çerma e Divjakës nuk ka mjek
(Fotot) Hapet në Milano ekspozita ‘Rituali Fotografik’ i Marubit, Kumbaro: Kultura si pasaportë sjell Shqipërinë në qendër të vëmendjes
lapsi.al
Platforma e PD/ Basha flet me emra: Politikanët që do shkojnë pas hekurave
cna.al
Basha vë ultimatumin/ Kërkon arrestimin e Dakos, Tahirit, Sejdinit dhe Ballës
Kryemadhi: Kandidaturat e opozitës, fituese në zgjedhjet lokale
SOFT NEWS – Vetëm 12 vjeç kalon i vetëm… La Manshin!
boldnews.al
Pse opozita nuk po e sulmon Lali Erin
Kurti: PSD-ja nuk do ta kalojë as pragun zgjedhor
cna.al
Plas në kampionatin shqiptar/ Trajneri zihet me grushta me portierin
Shpërthimi i 5-katëshit, objekti mbetet në ‘këmbë’, mbërrin fadroma për shembjen
cna.al
Panairi i librit/ KLSH merr pjesë në edicionin e XXI-të
indeksonline.net
Bien temperaturat, të reshurat e borës nisin të mbulojnë PodujevënTemat:
Serbia në panik për anëtarësimin e Kosovës në Interpol
A i duhet Europës një ushtri?
Ceremonia me fotot e Enverit, zv.ministri koçi: Pasardhësit e kolaboracionistëve të kërkojnë falje
exit.al
Vučić: Serbia po përforcon në mënyrë dramatike ushtrinë
koha.net
“Çështja Prochaska” - përplasja në Prizren që për pak sa nuk e nisi Luftën e Madhe Botërore
Inteligjenca artificiale do kontribuojë 16 trilionë dollarë në GDP globale deri në vitin 2030
indeksonline.net
Kurti për mediat serbe: Thaçi kot negocion me Vuçiqin për kufijtë, nuk e përkrahë populliTemat:
Nuk ndalen kërkesat për hidrocentrale – Ja zonat ku do ndërtohen HEC-et “Mushta” dhe “Shulleri”
Shefi i diplomacisë turke do të takohet të martën me homologun amerikan në Uashington
Erdhi dimri, zonat e zbardhura sot nga dëbora
Turizmi baritor, a duhet menduar?!…Shembulli është Kurveleshi
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/11/2018
ina-online.net
Arratisja e Gruevskit, aktori nga Tirana ka një porosi
ina-online.net
Mbante familjen me punë në Gjermani, rrëfimi për 24-vjeçarin që të premten u shua nga kjo jetë!
Nga acari i Siberisë në vapën e Shqipërisë, gjenerali i tri luftërave vjen atashe në Tiranë
Mediat serbe ngrenë alarmin: Nëse Kosova hyn në INTERPOL, i pari që arrestohet është…
ina-online.net
Cili është reagimi i Beogradit zyrtar për rastin e të ikurit Gruevski?
syri.net
Tarifat doganore - Presidenti kinez paralajmëron: Luftrat tregtare s'kanë fitues, reagon Washingtoni
gazetaexpress.com
Fadil Kepi: Si bëhet transferimi i pensionit nga qyteti apo lagjja
Testamenti shpirtëror i Kutelit
“Khashoggi”, administrata amerikane: Ende nuk kemi dalë në një përfundim
aa.com.tr
Çavuşoğlu më 20 nëntor në New York takohet me Pompeo
boldnews.al
Haradinaj kritikon Ramën për taksën te Rruga e Kombit: Falenderoj ata që ndërtuan Rrugën e Kombit por…
boldnews.al
Sabit Brokaj: Ju rrëfej dy ditët e fundit të Enver Hoxhës, si ia rikthyem zemrën në punë
Interpoli, arsyeja e zgjatjes së orarit të policëve? - Arbresh.info
gazetaexpress.com
Në Tiranë shtohen përdoruesit e biçikletave, por sa e rrezikshme është në rrugët e kryeqytetit?!
Lumo Skëndo për Sulin dhe suljotët
Vitia pjesë e Forumit Ndërkombëtar të Mobilitetit të Qëndrueshëm
Turqia nis ofensivë tokësore dhe ajrore në Siri pas sulmeve të ISIS
sot.com.al
Sandër Lleshi ndalet në Lezhë, takim 90 minuta me vartësit e tij, iu jep direktiva për luftën kundër krimit
sot.com.al
Kryemadhi-Berisha thirrje për revolta, Basha ndez motorët për zgjedhjet dhe zhvillon konsulta me britanikët për kandidatët
Mot i freskët dhe me borë paralajmërohet në vendin tonë
sot.com.al
Gati vala e dytë e shkarkimeve në degët e PS, anëtarët ankesa te Rama për kryetarët, nis piketimi i kandidatëve për zgjedhjet vendore
sot.com.al
Rindizet debati për KED, skadon afati për dorëzimin e kandidatëve, përplasje Kuvend-Presidencë-Kushtetuese për Vitore Tushën
preshevajone.com
Sekretari i pergjithshem i Interpolit Jurgen Stocker konfirmon zyrtarisht per «Presheva Jone»: Kosova ne rend dite per anetaresin. Me 20 nentor votohe
alpenews.al
SPASTRIMET NË PD/ Lista me 265 anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar, ikin “armiqtë” (EMRAT)
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
ina-online.net
Del emri i funskionarit shqiptarë që dyshohet se e ndihmoi Gruevskin
sot.com.al
Qeveria bëhet gati për shembullin maqedonas, pajton ekspertë të huaj për të luftuar korrupsionin, pas SHBA-BE angazhohen dhe britanikët
sot.com.al
Të rinjtë kanë arsye…
sot.com.al
Shqipëria, vendi ku Gruevskët vazhdojnë të lulëzojnë
Luksi dhe skemat sociale tronditin financat e shtetit
Dy mandatet e oligarkut Ahmeti thellojnë edhe ndotjen e kryeqytetit
botasot.info
Konferencë shkencore në Skënderaj, me rastin e 550-vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastrioti– Skënderbeu
Ministri Çavusoglu për vizitë në Nju-Jork dhe Uashington
Berisha zbulon dosjen e dytë, Gjiknuri reagon: Pinoku digjital
Austria PO dhe në krah të Shqipërisë për çeljen e negociatave
Franca e Gjermania asistencë Byrosë së hetimit: Kujdes azilet!
“Marinar” Imami, nuk do të lejojmë të na shesësh pronat dhe historinë!
Kryebashkiaku Veliaj zbardh projektet e reja për Tiranën
rtsh.al
Skocia turpëron Shqipërinë 4-0
boldnews.al
VIDEO/ Çudia ndodh në Fier: Këshilli i Qarkut hap tender për zëdhënësin e shtypit
Ahmetaj kërkon të hiqet pragu i pagës së patatueshme
boldnews.al
Greqia nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës
“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama
Edi Rama kërcënon BE-në: Po nuk na hapët negociatat, do keni luftë dhe azilkërkues
Si mund ta ndryshojë Brexit fytyrën e Britanisë rurale
kallxo.com
Vdes një grua në aksidenti trafiku në Malishevë
insajderi.com
Nisma i jep kahje serioze pranisë se Limajt në stadium
Partizanët në Tiranën e çliruar
aktuale.mk
Pivovarov për arratisjen e Gruevskit: Skenar i praktikuar nga funksionarët e Ish-Jugosllavisë
gazetablic.com
Milaim Zeka zbulon shkaktarin e aksidentit të mbrëmshëm ku humbën jetën 4 persona!
Ismet Beqiri uron Kosovën për fitoren e sotme ndaj Maltës
cna.al
Zbulohen xhamitë me financime të paqarta në Dibër, Kukës dhe Cërrik
Prof. D. Kristaq Kume: Raporti jep konsiderata të përgjithshme për 21 qershorin, anashkalon financimin e partive
Ministrat e dështuar të kabinetit “Rama”
Kontrabandë me gomat e makinave, doganieri i arrestuar kandidat për kryetar i Partisë Socialiste
rtsh.al
Gati Shqipëri - Skoci për Ligën e Kombeve
rtsh.al
Meta vlerëson Kongresin e Manastirit në 110 vjetorin e mbajtjes së tij
rtsh.al
Kosovë, aksident me 3 viktima, plagoset ambasadorja turke
110-vjetori Kongresit të Manastirit, Presidenti Meta elektrizon sallën , valëvit flamurin kombëtar
‘Unaza e Re’/Protestuesi i vogël: Ku je o xhaxhi Sali, se ku ishe në pushtet ti i ndërtuam këto shtëpi
Histori frymëzyese: Të famshëm shqiptarë që kanë birësuar fëmijë
cna.al
Zbulohet data/ Basha thërret Kuvendin Kombëtar, pa përfunduar riorganizimin
periskopi.com
Kongresmeni amerikan i thotë Trumpit të vizitojë Beogradin
Silva Caka: LSI ka një plan të jashtëzakonshëm për zhvillimin e vendit dhe arsimin e të rinvje
Investimet e huaja, AIDA: Energjia dhe turizmi, katalizatorë të rritjes ekonomike
Veliaj: Protestuesit në Astir sillen nga rrethet
syri.net
VIDEO/ Policia jep detaje, si u bënë arrestimet në Elbasan dhe çfarë u bllokuanVasili: Konet mediatike që u çqepën pas një dekreti Komentet
vizionplus.tv
Aksioni në Elbasan, arrestohen 2 persona dhe shoqërohen 8 të tjerë/VIDEO
cna.al
Skandal- Qeveria vjedh fondet e Diasporës/ TVSH merr paratë e emigrantëve
Fronti opozitar, a do të ketë bashkëpunim PD-LSI?
PD: Përmes korrupsionit, Ilir Beqja po i fiton zemrën Edi Ramës
tesheshi.com
Qëndrimi i ri i LSI-së për të djeshmen me PS-në: si u trajtua rasti “Balili”?
Dëbora e parë në Dardhë dhe Voskopojë, ARRSH ndërhyn dhe pastron rrugët - Shqiptarja.com
syri.net
Zbulohen të arrestuarit në Elbasan. EmratBamirësia, streha e fundit e… Edi Ramës Komentet
koha.mk
Gruevski në “vakumin” e “pajtimit” të Zaevit
ina-online.net
Kongresi i Manastirit, Meta shpërndan 110 abetare në Maqedoni
botasot.info
KESH ul prodhimin, nis importi nga jashtë
ina-online.net
BETIMI I TETOVARËVE NË ORGANIZATËN “BESA” MË 1936
gazetainfokus.com
Zeka i bindur: Eskota e ambasadores turke fajtore për aksidentin në Mramor
cna.al
Shënim/Dikush t'i kërkojë falje Lulit
Video/ ISIS kërcënon sërish, objektivi i radhës Washington
Iraku çliron Mosulin pas marrjes së xhamisë ku al-Baghdadi shpalli kalifatin
balkanweb.com
Grada ‘Komisar’ me kopje/ Spartak Koka: Çfarë pretendohet
Degjeneron protesta te Unaza e Madhe, banorët kanosin me jetë
boldnews.al
Vettingu/ Radha e Gjin Gjonit dhe Fatmira Hajdarit për të kaluar në ‘filtrat’ e KPK
Video e rrallë/Si u pranua Shqipëria në FAO në 1973 dhe historia e çmimit ndërkombëtar në ’87!
Kampi i Tepelenës, dëshmi të rralla nga të mbijetuarit
syri.net
Edicioni qendror i lajmeve në SYRI.net/ 17 nëntor 2018Aksidenti i autobusit me gjimnazistë, bashkia e Rosokovecit konfirmon skandalin e denoncuar nga
noa.al
RBI raporton një fitim të konsoliduar prej 1.173 milion euro në nëntë muajt e parë të 2018
Londër vs Bruksel, çfarë ka në marrëveshjen për Brexit
gazetaexpress.com
Aksidenti në Qafë-Thanë: Shoferi tap, nxënësve iu kërkua të mos tregojnë
Shqipëria hap së shpejti ankandin e naftës në det, interesi i të huajve dhe portet e rinj
Drogë më vlerë 2 mln paund, 67 vjet burg për bandën me shqiptarë në Britani
tvklan.al
Inaugurohet qendra ADISA
Gentiana Beqa kampione e botës në “Elite Pro”
tvklan.al
Dëbora krijon problemet e para
tvklan.al
Zbulohet rruga e arratisë së Gruevskit
Emigrantët leksion Bashës, protestë kundër Ramës
Maqedoni, si do të bëhet pajtimi politik?
aa.com.tr
"Mediat tradicionale duhet të shndërrohen në dixhitale"
aa.com.tr
New York Times publikon video mbi vrasjen e Khashoggit
Kompanitë ndërkombëtare, interes për aeroportet civile në Shqipëri
americaneye.al
Leku, forcimin më të lartë ndaj Euros se në çdo vend tjetër - American Eye
sot.com.al
Blindohet Elbasani/ Detaje nga operacioni i policisë: Disa të ndaluar, mes tyre nga fisi Çapja
alpenews.al
U KËRCËNUA NGA EKSTREMISTËT GREKË/ Artan Hoxha poston FOTOT: Keq e kemi punën. Duhet hartuar…
Haradinaj: Gjilani asnjëherë nuk ka qenë më e përkrahur më shumë
Haradinaj: Asnjë qytetar nuk largohet nga Kosova nëse liberalizohen vizat
Duka: Në institucionet e pushtetit vendor, zëri i të zhgënjyerve
cna.al
Aksident i rëndë/ Treni shtyp këmbësorin
Liburn Aliu denoncon Shpend Ahmetin se është përfshirë në ndërtime pa leje, e pyet a ka aksione në Albin Mall
Ekskluzive “JAVA”: Një amerikan misterioz në Tiranë heton paratë e personave VIP
Familjarët fajësojnë eskortën e ambasadores turke si shkaktar të aksidentit
110 Vjet nga Kongresi i Manastirit
tesheshi.com
Basha: ndihmë britanike, për “bijtë dhe bijat” më të mirë
balkanweb.com
Washington Times: Vettingu i Lu, njerëzit e Soros në Gjykata
rtsh.al
Ministri Bushati në Emiratet e Bashkuara Arabe: Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit për Konsultime Politike
rtsh.al
Gruevski me avionin e Orban, zbulohet skema si u 'rrëmbye' Gruevski nga Serbia
Kandidatët, mbërrijnë në PD gjermanët e Merkelit dhe britanikët e May - Gazeta Shqiptare Online
Të rinjtë në bordin e “Butrintit”, anijes shqiptare që shpëton jetë në Mesdhe
Spartak Braho: Skenari Berisha-Basha në 21 qershor
mia.mk
Lavrov: Vazhdimi i trasës së “Rrjedhës turke” varet nga BE-ja
gazetaexpress.com
Lleshaj nis punën si ministër, takim me krerët e policisë në Lezhë
LVV: Ka dyshime për një lidhje korruptive të Shpend Ahmetit në Albi Comerc
Bujqësia, në 1 janar gati skema kombëtare 20 mln euro dhe IPARD me 94 mln euro
Takim me krerët e Bashkive në Shkodër, ambasadori zvicerian Maitre: Mbështesim Shqipërinë në reformën territoriale - Shqiptarja.com
vizionplus.tv
Spahia: Dosja 339 gjurme e krimit elektoral, Dako e ka vendin në burg
starplus-tv.com
AMBASADORI I RI ZVICERAN VIZITË NË SHKODËR
Akar: Presim që Amerika të mbajë premtimin, të mos bashkëpunojë me terroristët
cna.al
“Lëvizja për shpëtimin e PD-së”/ Elezi: Pse nuk i kemi kërkuar ndihmë Berishës
syri.net
FOTO/ Përmasa tragjike aksidenti në Librazhd: në humnerë ranë dy vëllezërKushtetuta si 'koqet e hallës' dhe Lleshi, si 'halla pa koqe'! Komentet
aa.com.tr
Turkmenët në ULS përgatiten për të pastruar nga terroristët Lindjen e Eufratit
sot.com.al
Veliaj nuk ndalet, barazon banorët e “Unazës së Re” me nazistët gjermanë
(Dokumenti) Zbulohen masakrat e partizanëve serbë ndaj popullatës kosovare dhe maqedonase
syri.net
Vettingu i mbështetur nga Donald Lu, kishte qëllim vendosjen e njerëzve të Sorosit në gjykataNisin zyrtarisht shembjet tek Unaza e RE, OSHEE: Zhvendos
ina-online.net
Gjermanët paralajmërojnë: Shembulli “Gruevski” vlen edhe për Shqipërinë
Basha me përfaqësuesit e Partisë së Theresa May: Shoqëria në krizë, filtra të fortë moral për politikën
boldnews.al
Ambasadori i BE, Soreca, injoron Reformën në Drejtësi “Rama-Vlahutin”
Ja pse në Europë po flitet aq shumë për rrezikun e neofashizmit
balkanweb.com
Autobusi me nxënës ra në Qafë-Thanë/“Ngjarja u tentua të fshihej”
Kreu i Kuvendit, Ilir Meta në Kryeministri, takohet kokë më kokë me Edi Ramën
Lavrov: Rusia mbështetë zgjidhjen e çështjes së Kosovës, nëse atë e pranon Serbia
PS e PD për Buxhetin 2019, Gjylameti: Rrit pagat dhe investimet. Mima: I njëjti me 5 vitet e fundit
balkanweb.com
Statuti, Basha: Kush do përzgjedhë kandidatët për deputetë në PD
Balla: Panariti firmosi kontratë qiraje toke për Balilët, Prokuroria të hetojë
Berlin, Dua Lipa merr Bambin e Artë
alsat-m.tv
Trump do të vizitojë Kaliforninë pas katastrofës me zjarret
Kush humbi dhe kush fitoi nga rasti ‘Lleshi’
vizionplus.tv
CIA akuzon princin saudit të kurorës për vrasjen e gazetarit Khashoggi
Mediat britanike: Shqipëria do të na zëvendësojë në BE, Rama e Basha bënë fushatë për një biletë anëtarësimi
indeksonline.net
Rritet Aleanca në Pejë, i bashkohet ky veprimtarTemat:
Gruevski hyri në Shqipëri nga kufiri i gjelbër
Si duhet t’i përshtatemi Globalizimit
sot.com.al
Ceremonia e përkujtimit për Çlirimin e Tiranës, ja kush ishte ministri dhe deputeti i PS që refuzoi Veliajn
LUGINA E UJQERVE/ Soros ndryshon plan, klanet ne PS nisin luftën. Rama me kartën femër për Tiranën
Sot dita e madhe e çlirimit të Tiranës/ Prof. Bernard Zotaj: Si u çlirua, më 17 nëntor 1944 kryeqytetit shqiptar nga pushtuesi nazist. Heroizmi i Brig
Klientët e lidhur në 20 kilovolt, në treg të lirë në 2019
boldnews.al
FOTO +18/ Missi shqiptar zhvishet nudo në mbrojte të bregdetit
sot.com.al
“Lleshi e çoi për lesh presidentin”, Artan Hoxha ironizon rëndë Metën pas dekretimit të ministrit
gazetaexpress.com
Protesta për shembjen e shtëpive, Berisha: Veliaj lë pa drita banorët e Astirit
Dekretimi i Lleshit / Balla: Meta stimuloi krizën
cna.al
"Një pyetje për presidentin"/ Artan Hoxha “kryqëzon” Metën 
Veliaj krahason djegien e gomave para bashkisë me atë të nazifashistëve
FMN trajnon Drejtorinë e Tatimpaguesve të Mëdhenj mbi menaxhimin e riskut
Miranda Haxhia/ A ndikojnë “marrëveshjet e fshehta” në prokurimet publike?
Mbi 70% e PPP fitohen nga kompanitë e sapokrijuara
boldnews.al
SHBA e Rusia përplasen në OKB, pas bombardimeve në Siri
kosovalive360.com
OKB: Zërat për dhe kundër ndryshimit të mandatiti të UNMIK-ut
Shqipëria lë pas Spanjën, ekspertët ndërkombëtarë vlerësojnë nxënësit shqiptarë
Anjeza nis aventurën e re, ja si u shfaq sot në ERTV
shekulli.com.al
50% Ulje ne ditelindjen e TEG!
preshevajone.com
Preshevë, i vejnë drynin Shtëpisë së Kulturës, ne prag te hapjes se ekspozites FotoArt
ina-online.net
Si iku Gruevski përmes Shqipërisë,zbulohen detaje
Ja kandidatët me biografi të pasur kriminale dhe korruptive, do të fshihen nga listat zgjedhore
kallxo.com
Vizatimet e refugjatëve zbulojnë traumat e të kaluarës dhe shpresat e së ardhmes
ekonomiaonline.com
Ibishi: MPJ s’ka bërë asgjë për anëtarësim në Interpol, shpresat tek vendet anëtare
LAJM I FUNDIT/ Basha mbështet dhe PD do bashkangjitet në protestën e Genc Sejkos
indeksonline.net
Bora zbardh edhe këtë pjesë të KosovësTemat:
ekonomiaonline.com
Avokatja Ermira Zhuri ndanë katër bursa për studentë të Komunës së Drenasit
ekonomiaonline.com
Luksembugu ndanë edhe 5 milionë euro për projektin e dytë të MASHT-it
Kanye West dhuron 150 mijë dollarë donacion për familjen e rojës së vrarë pak ditë më parë në Çikago
FOTO/ Familje për çdo fëmijë pa kujdes prindëror
Policia duhej ta transportonte Malishevën me shokë
SHBA-të gati të ndjekin penalisht themeluesin e Wikileaks
cna.al
Pas 2 vitesh punë vullnetare, Albana Osmani në prag të hedhjes së hapit të madh në projektin e saj
koha.net
LDK- VV akuzojnë Ekzekutivin në Ferizaj për punësime militantësh
Capital T, Dardan Berisha dhe Majk argëtohen së bashku në klubet e natës në Prishtinë
periskopi.com
CIA zbulon se kush e dha urdhërin për vrasjen e Jamal Khashoggit
tesheshi.com
Erdogan dhe Trump: të ndriçohen gjitha aspektet e vrasjes së Khashoggi
Nëpunësit e Bashkisë Sarandë mbeten rrugëve
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 17 nëntor 2018
Kosova fundjavë të vranët, temperaturat -2 deri 7 gradë Celcius
ina-online.net
Erion Veliaj thellon aleancën me Idrizin, PDIU bashkon sërish votat me PS në këshillin bashkiak
Dekretimi, Meta: Ministria e Mbrojtjes njoftoi lirimin e Lleshajt
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
Basha ftesë rinisë: Nesër Dhjetori i dytë, merrni në dorë fatet e vendit
sot.com.al
Dorëzohet presidenti, dekreton Sandër Lleshin ministër të Brendshëm, hapet rruga e goditjeve ndaj krimit e korrupsionit
sot.com.al
Basha rikthen të pakënaqurit, ish-deputetët propozohen nga baza për kandidatë në zgjedhjet vendore, përplasje me LSI për ndarjen e bashkive
sot.com.al
Skandali me aferën e CEZ, ja si dosja mund të transferohet te SPAK, zbardhen provat kundër ish-qeverisë “Berisha” që s’bindin prokurorinë
sot.com.al
Pas KPK edhe Kolegji i Apelimit me dorë të hekurt, rihap hetimin për pasurinë e Edmond Islamajt, pas tij radha e Bashkim Dedes
sot.com.al
Bujar Leskaj: SHBA është investuar fuqishëm për integrimin e Shqipërisë, të avancojmë me reformimin e drejtësisë dhe administratës
sot.com.al
Përplasje të forta brenda mazhorancës, deputetët lumë ankesash ndaj ministrave, nis krijimi i klaneve në PS
sot.com.al
Skandali me konkursin e gradave, vihen nën hetim Ardi Veliu dhe gjithë kupola e policisë, SHÇBA bën padi në prokurori
ina-online.net
Sërish peshkaqen, kapet ne Himarë, 4 metra i gjatë
syri.net
Aksident tjetër i rëndë në Librazhd: furgoni me 3 persona bie në humnerëThaçi thirret në Komision Hetimor, i kërkohet llogari për paratë e lobimit Kom
Gjithçka që pritet të ndodhë në Kosovë sot
UDB-ja serbe përmes Baton Haxhiut, bandës “Devolli” dhe Ramiz Kelmendit, Kumbara i Kariqve hyri në Shqipëri!
sot.com.al
Elbasan/ I hedhin granatë në lokal në shenjë hakmarrjeje, plagoset rëndë 32 vjeçari
Opozita e fjetur ia zgjat jetën Qeverisë skandaloze
sot.com.al
Gjermanët paralajmërojnë: Shembulli “Gruevski” vlen edhe për Shqipërinë, politika po bllokon qëllimisht ngritjen e SPAK
sot.com.al
Pushtetin ta jep vota e popullit, jo makinacionet politike!
Lista e re e Vetingut/ Gjin Gjoni, Fatmira Hajdari dhe gjithë KLD-ja nën hetim - Shqiptarja.com
Ngjarjet e datës 17 nëntor 2018
koha.net
Thaçi ftohet para Komisionit Hetues, kërkohet llogaria për paratë e lobimit
Projektet e investimeve/ Rikthehet në rend të ditës porti ‘transoqeanik’ i Karpenit - Shqiptarja.com
sot.com.al
Azili te Orban mbetet si "alternativë" e Reçit!
sot.com.al
Më dobi kur porositë jepen në shtëpi apo nga ekrani?
Reagimi për korrupsionin – Sokol Dervishaj shkarkon punonjësit që merrnin ryshfet për kolaudim
Grabitja e Thesarit, arrestohen Guvernatori Fullani dhe kryeinspektorja Golemi
boldnews.al
FOTO/ Vajzat e showbizit që u dashuruan me të fortët e Shqipërisë, emrat dhe historitë e tyre ndër vite
rtsh.al
Përfundimisht, Meta dekreton Lleshajn si ministër të brendshëm, Rama e përshëndet, Basha e ironizon
Turizmi, dështojnë politikat e Ministrisë së Mjedisit
Elida BUÇPAPAJ/ “Çfarë do zonja Buçpapaj këtu?” – mu hakërrua Arben Imami në mes të parlamentit!
90-vjetori i KMSH, Nishani: Toleranca fetare, vlerë me të cilën krenohemi
gazetablic.com
Daut Haradinaj komenton takimin Thaçi- Putin, ‘befason’ me deklaratën
Prokuroria të fillojë hetimet për shkaktarët e përmbytjeve
STAMBOLL – Erdogan: Gati për të sulmuar kurdët në lindje të Eufratit
sot.com.al
“A keni frikë se mos e pësoni si Gruevski?”/ Meta befason me përgjigjen e fortë që jep
Vendos Neymar me penallti, Brazili fiton miqësoren me Meksikën
boldnews.al
Tenderi i fundit i Ramës, 12 karrige ‘të rënda tip kolltuku’!
POP 5Hyrja dhe dalja nga Shqipëria, Koja në Repolitix: Fenomeni 'Gruevski' do prekë edhe BallkaninLajme të tjeraTË FUNDIT
“Të shesësh shpirtin, zanati i librashitësit”, prezantohet libri i Romano Montrini
kallxo.com
VIDEO - Çka u gjet e u konfiskua në banesën e grupit që po shiste kokainë?
VIDEO/ Marrëdhënia me Berishën kur ishte kryeministër, Meta shprehet “i penduar” që…
boldnews.al
Berisha: Vlahutin ka kërkuar arrestimin tim, ja çfarë i tha Adriatik Llallës
Raportuesi i Kosovës në Bundestag: Serbia nuk hyn në BE pa njohur Kosovën
SHBA, vdesin tetë persona si pasojë e borës
Aksidentet në vend, 1 i vdekur dhe 10 të plagosur
Dekretimi i Sandër Lleshajt në Repolitix, Klosi: Furtunë në një gotë me ujë - Shqiptarja.com
LIBRI/ “Presidenti është zhdukur”, Klinton rrëfen sekretet e Shtëpisë së Bardhë
gazetablic.com
Idetë e Hashim Thaçit për shkëmbime territoresh janë “ballona” politik. Kjo duhet të ndodhë me Luginën e Preshevës
Basha takon ambasadorin Lu: Sfidat e Shqipërisë, urgjente
gazetaexpress.com
Lubonja fajëson RENEA-n, shfajëson ekstremistët grekë
Denoncohen katër mësues pazarxhinj për kurset private
insajderi.com
Çka është më e rëndësishme për Albin Kurti – veriu i Mitrovicës apo ulësja në OKB
VIDEO/ Këshilla e Metës për Kryemadhin: Duhet të moderohet pak…
ina-online.net
Deputeti Labinot Tahiri akuzon opozitën për sulm ndaj Behgjet Pacollit
gazeta55.al
Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta
Zagani status për ‘ministrin e drogës’: Nuk lahet M…. me sh….! Ja çfarë i komenton Manjani
balkanweb.com
Historia e bixhozit nga qeveria e Ismail Qemalit tek qeveria Rama
insajderi.com
Qytetarët vuajnë mungesën e vizave, katër politikanët shkojnë për qejfi në Maltë
Alarmi nga shiu sot e nesër/ IGJUEM nxjerr zonat ku ka rrezik për përmbytje (HARTA)
Kadri Veseli në QKUK, interesohet për shëndetin e të aksidentuarve
tetovasot.com
“Politikanët që kanë vizituar Burdushin”
Arratisja e Gruevskit, Nuhiu: Po hetojmë se si e kaloi kufirin
Fillojnë protesta në Tiranë, së shpejti priten edhe në Shkup
ina-online.net
SMS të reja nga 27 prilli:”Ushtria” e Vesel Memedit ka qenë e gatshme të futet në Parlament
Thaçi tregon kush e ndërmjetësoi takimin me Putinin në Paris
rtsh.al
Si hyri Gruevski në Shqipëri?
koha.mk
Kurti: Thaçi do të përfundojë si Gruevski, jo në Hungari, por në Rusi
Transporti, Ministria pezullon dhënien e licencave
Ngjarjet e paparashikuara, Kurti harron ndarjen e Vetëvendosjes (VIDEO)
A duhet një shkollë me emrin Abdyl Frashëri dhe një bibilotekë me emrin e birit të tij
Banorët kthehen në Lagjen e Trimave, gjithçka e shkatërruar
exit.al
Mogherini lavdëron “përparimin mbresëlënës” të reformës në drejtësi
Ju flet Tirana – kush ishte partizani që përshëndet porsa fillon transmetimi
LETËR HISTORIKE, drejtuar, Z.Nesim Spahiut, kryetarit të bashkisë së Skraparit
Zgjedhjet lokale, PD kërkon ndihmën e britanikëve për të gjetur kandidatët: Por kush janë armiqtë në parti, që Basha i shpall këshilltarë
Gjiknuri: E vërteta e bisedës me Zoton
gazeta55.al
Akuzat/ Eduart Kapri: Inskenime, askush nuk më bën dot shantazh
Ky është komenti i Ministrit të PDK-së për takimin Thaçi-Putin
VIDEO/ Ramës i hedhin ‘kokainë’ në Kuvend, pluhuri i bardhë mbulon qeverinë
cna.al
Panucci flet në prag të ndeshjes së radhës/ Nuk kam frikë nga Skocia
cna.al
Topi në duart e Vjollcës dhe shantazhet ndaj drejtësisë
Ish-mjeku i UÇK-së, Kurtit: Mos ia fut kot, bëje këtë ose harroje bashkimin kombëtar!
insajderi.com
Kryeministrja serbe mohon se ka pasur gjenocid në Srebrenicë
boldnews.al
Veliaj në festë, banorët protestë, eksperti ligjor: Ja si po vidhemi me ligj
Ngjela: A ka gisht Ilir Meta në arratisjen e Gruevskit?
mia.mk
Kurti: Thaçi do të përfundojë si Gruevski, por jo në Hungari, por në Rusi
Idrizi: PDIU, një parti mbarëkombëtare që afron çdo shqiptarë patriot
LSI sot bëhet me një deputet më shumë
Fotot e papërsëritshme të Marubit në Milano
Mirë se vini në "shehrin" e qofteve
koha.mk
Gati dokumentacioni për ekstradim

Dhoma e Tregtisë sjell për herë të parë në Tiranë Festivalin Rajonal të Inovacionit - Shqiptarja.com

Shqiptarja 17.09. 23:22

Dhoma e Tregtisë sjell për herë të parë në Tiranë Festivalin Rajonal të Inovacionit - Shqiptarja.com

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë sjell për herë të parë në Tiranë Festivalin Rajonal të Inovacionit. Një kërkesë e ardhur nga vetë sipërmarrja, gjeti mbështetjen e institucionit përfaqësues të saj, duke konkretizuar në këtë formë formatin që vjen për herë të parë në këtë dimension. Iniciativë»»»

American Eye 16.09. 09:49

Festivali i Inovacionit nxitje për Inovacionin dhe për internacionalizimin e sipërmarrjeve - American Eye

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë sjell për herë të parë në Tiranë Festivalin Rajonal të Inovacionit. Një kërkesë e ardhur nga vetë sipërmarrja, gjeti mbështetjen e institucionit përfaqësues të saj, duke konkretizuar në këtë formë formatin që vjen për herë të parë në këtë dimension. Iniciativë»»»

americaneye.al
Kohajone 14.09. 19:17

Festivali i Inovacionit nxitje për sipërmarrjet

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë sjell për herë të parë në Tiranë Festivalin Rajonal të Inovacionit. Një kërkesë e ardhur nga vetë sipërmarrja, gjeti mbështetjen e institucionit përfaqësues të saj, duke konkretizuar në këtë formë formatin që vjen për herë të parë në këtë dimension. Iniciativë»»»

Gazeta Dita 14.09. 18:12

Festivali i Inovacionit nxitje për Inovacionin dhe për internacionalizimin e sipërmarrjeve

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë sjell për herë të parë në Tiranë Festivalin Rajonal të Inovacionit. Një kërkesë e ardhur nga vetë sipërmarrja, gjeti mbështetjen e institucionit përfaqësues të saj, duke konkretizuar në këtë formë formatin që vjen për herë të parë në këtë dimension. Iniciativë»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano