rtsh.al
Rama në Laç flet për rindërtimin: Të bëhet Laçi i 2020!
rtsh.al
Fëmijët e Tiranës dhurata për moshatarët e tyre në zonat e prekura nga tërmeti
FOKUS – Johnson kërkon realizimin e Brexit dhe bën thirrje për bashkim
lexo.com.al
Ulqini: “Paketa Antishpifje” synon standardizimin e portaleve
syri.net
EMRAT/ 9 të arrestuar pas tërmetit në Durrës, arratisen 8 të tjerëStadiumi shpërtheu me 'Rama ik', Berisha: Nderim tifozëve! Komentet
indeksonline.net
‘Prishet’ monopoli, MIT-i autorizon edhe gjashtë qendra të tjera për homologim
aa.com.tr
Dahlan, agjenti i EBA-së që komplotoi kundër vullnetit të popujve
klankosova.tv
Kurti takohet me përfaqësues shqiptarë në Maqedoninë e Veriut, flasin për formimin e qeverisë
tvklan.al
Rama në Laç u kërkon banorëve të dalin nga pallati: Pse rrini aty? Ju nxjerrim ne mos kini merak
lexo.com.al
“Muret do ngrihen sërish, engjëjt do kujtohen përgjithmonë”, Braçe falenderon tifozët
tetovasot.com
Kasami nuk e di se ku dhe si votojnë deputetët e tij
aa.com.tr
Ministri turk i Mbrojtjes takon kreun e Këshillit Presidencial të Libisë
kallxo.com
Përmbaruesi i vëllezërve të Sylejman Selimit stopohet nga banorët e Resnikut
exit.al
Dënohet me 7 vjet burg grabitësi i dokumentave dhe serverit në Prokurorinë e Durrësit
gazetaexpress.com
Arrestohen burrë e grua, pronarët e ‘Vila Palmës’Te fundit
lexo.com.al
Tërmeti ka përmbysur fabulën politike
javanews.al
“Shihni Ogertën si është bërë…, Belinda flinte në makinë, Olta sapo ka lindur dhe rrinte rrugëve”/ Rama ta
aa.com.tr
Akar - Sarraj diskutuan paktin detar midis Turqisë dhe Libisë
gazetainfokus.com
Lajm i mirë për mësimdhënësit - inFokus
newsbomb.al
BANESAT E DËMTUARA RËNDË/ Basha i prerë për mungesën e shkresave zyrtare: Kjo është kriminale! Në burg kush luan me jetët e qytetarëve (VIDEO)
shekulli.com.al
Pesë fakte të panjohura mbi Boris Johnson
lexo.com.al
Video / Fëmijët e Tiranës dhurata për moshatarët e tyre në zonat e prekura nga tërmeti, nis “Operacioni Kutia”
shqiptarja.com
'Golden Globes', nominimet për çmimet që do të jepen në 5 janar, pjesa e luanit për Netflix
Të arrestuarit e Konvalishencës, mes tyre edhe pronarët e “Vila Palma”
boldnews.al
Rikthehet në TV Adi Krasta/ Monologu brilant që i “theu turinjtë” pushtetit… (VIDEO)
aa.com.tr
Turqia kritikon komentet e BE-së për paktin detar me Libinë
Provokimet ruse: A duhet të hapë NATO një bazë në Detin e Zi?
gazetablic.com
Selimi së bashku me djalin e tij, nderojnë heroin Mujë Krasniqi: Brezat ta dijnë ku i ka rrënjët liria e kombit shqiptar
syri.net
Speciale - Hakmarrja e trashëgimtarëve/ Rikthehen fantazmat e bandave të ‘97-ës
tvklan.al
PD denoncon: Militantët socialistë përfitojnë bonuset e qirave për tërmetin
exit.al
Adi Krasta rikthehet në ekran. Nis emisionin e ri në Kosovë
koha.net
Ish-drejtori i Financave kërkon kthimin në ekzekutiv
shqiptarja.com
Shembja e hotelit të saj i mori jetën të atit, shoqërohet bashkëshortja e pronarit të Vila PalmësNdërtesat e shembura nga tërmeti/ Arrestohen 18 perso
Arrihet marrëveshja Vetëvendosje- LDK: Ja si ndahet pushteti
portalb.mk
Parlamenti i ri britanik mblidhet të martën
Forca Detare mbyll misionin në Egje, Xhaçka: Ka nisur ringritja e flotës, Pashalimani bazë e NATO-s
kosova-sot.info
Këta janë emrat e 40 ushtarëve të UÇK-së që ranë në pritë bashkë me Mujë Krasniqin
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 14/12/2019
telegrafi.com
Profesori i shkencave të mjedisit Sami Makolli, flet për cilësinë e ajrit dhe hapat që duhet t’i marrin institucionet e vendit për parandalimin e ndot
Fitorja e Konservatorëve, Brexit dhe disa mësime për të djathtën shqiptare
Pse nuk e ndalonim dot ikjen e Agron Tufës?

Lirohet anija e ‘JP Morgan’ ku u kapën 20 tonë kokainë me vlerë 1.3 miliardë dollarë

Gazeta Telegraf 16.07. 19:54

Lirohet anija e ‘JP Morgan’ ku u kapën 20 tonë kokainë me vlerë 1.3 miliardë dollarë

Autoritetet federale amerikane kanë lëshuar një anije mallrash të zotëruar nga ‘JP Morgan’, disa javë pasi ajo u kap në Portin e Filadelfias me një sasi prej 20 tonësh drogë. Ata ende po shqyrtojnë nëse do të ndjekin konfiskimin civil ose penal të anijes, MSC ‘Gayane’, që tani po kalon drejt Holand»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano