aa.com.tr
Parlamenti turk do të mbajë seancë të mbyllur për Sirinë
vizionplus.tv
“Albin Kurti po gabon rëndë”/ SHBA dhe BE përplasen për taksën ndaj Serbisë
shqiptarja.com
PAMJET e arrestimit të grupit të trafikantëve dhe armët e municionet pa leje që u gjetën në Lazarat Prona dhe para' në këmbim të lirisë së Alikojve që
shqiptarja.com
Përgjysmohen lejet e ndërtimit pas tërmeteve të nëntorit, INSTAT: Tremujorin e fundit kanë rënë me 45.6%
shqiptarja.com
Gjykata liron kreun e dhomës së tregtisë në Lezhë, u arrestua pas vdekjes së një punëtori në kompaninë e tij
Erdogani vë në provë durimin e NATO-s/ Turqia vendos të mos i pengojë më emigrantët, nis marshimi drejt BE-së
shqiptarja.com
Presidenti Hashim Thaçi akuzon Kryeministrin Kurti për prishje të marrëdhënieve me SHBA: Po izolon Kosovën Richard Grenell: Tarifat të hiqen plotësish
koha.net
GLSP: Vettingu është forma e vetme për të kthyer dinjitetin dhe pavarësinë në sistemin e drejtësisë
lexo.com.al
Komisioni hetimor/ Dvorani: Presidenti iu drejtua Këshillit duke i tërhequr vërejtje, asnjë palë nuk është superiore
OFL i kërkon deklarimin e pasurisë ish-kreut të bandës së Niklës dhe grabitësit të Rinasit
Mblidhet Komisioni Hetimor për Presidentin, thirret për të dëshmuar Ardian Dvorani
shqiptarja.com
Dy herë në kurthin e koronavirusit. A është i mundur infektimi nga virusi i ri kinez?Koronavirusi, ‘Qetësohet’ ritmi i lartë i infeksioneve në Itali,
“Emigrantët i drejtohen kufijve”, BE paralajmëron Turqinë: Përmbush detyrimet e marra
aa.com.tr
"Vala e refugjatëve do të rritet nëse situata në Siri përkeqësohet"
tetovasot.com
BDI: Zhvillimi ekonomik të barabartë, ulje të papunësisë dhe rritja të pagave
indeksonline.net
Stoltenberg: NATO-ja mbështet fuqishëm Turqinë, solidarizohemi me ta
mia.mk
Osmani-Edshtadler: Austria është lobuesi më i madh për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE
shqiptarja.com
Vetingu/ Konfirmohet në krye të Departamentit të Policisë Kriminale, Artan Shkëmbi
Reforma zgjedhore/ Nga Gjiknuri konsultim ekspertësh, Byllykbashi, Vasili.. tek Basha për…
Kush janë socialistët që u arrestuan bashkë me Henri Çilin….???
aa.com.tr
OKB: Komuniteti ndërkombëtar të rrisë mbështetjen ndaj Turqisë për refugjatët
vizionplus.tv
Ndalohen afganët tek Ura e Mifolit, gra e fëmijë po ecnin në këmbë buzë rruge
lexo.com.al
Shorti i Europa League: Interi sfidon Getafe, Man. United me fat
hashtag.al
Bashkë me Henri Çilin, në pranga dhe një kandidat për deputet dhe burri i një kandidateje tjetër
newsbomb.al
Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, thirret për të dëshmuar Ardian Dvorani
Ky është programi i nesërm në `Mirëmëngjesi Kosovë`
almakos.com
Kluhe : Nuk ka vend për panikë, vetëm pesë për qind e të sëmurëve nga koronavirusi janë në gjendje kritike
ibna.al
Hahn dhe Vuçiq diskutuan për zhbllokimin e dialogut Kosovë-Serbi
ibna.al
Kosovë, debate mbi mundësinë e zgjedhjeve
ibna.al
Haradinaj sot do të intervistohet në Hagë
ibna.al
Kosova drejtë zgjedhjeve të reja parlamentare
ibna.al
Ndihma e Rusisë për modernizimin e ushtrisë serbe e rrezikon sigurinë në rajon
ibna.al
Pas pushimeve të deputetëve pritet fillimi i dialogut politik
ibna.al
Pas Macron e Merkel, edhe Trump organizon takim me Kosovën e Serbinë
insajderi.com
Bora i zë në 'befasi' institucionet, magjistralja Prishtinë-Lipjan e pa pastruar
shqiptarja.com
Bora krijon peisazhe të mrekullueshme në qytetin e PukësNdryshime drastike të motit, reshje dëbore dhe shi në Dibër, Bulqizë, Librazhd e Durrës
Koronavirusi, kosto në bursa e turizëm
cna.al
Naim-Henri Çili, lëpirësi apo lobisti i të gjitha palëve?!
shqiptarja.com
EKSKLUZIVE/ 700 mijë euro dhe apartamente në Velipojë dhe toka, ja marrëveshja që Henri Çili bëri në Tiranë me Alikon
americaneye.al
13 shtete ndalojnë hyrjen për personat që vijnë nga Italia
Në 9 mars miratohen planet e zonave të reja të rindërtimit, në 18 mars përfundon grupi i tretë
Rindërtimi model suksesi/ Shtëpitë do të jepen falas dhe me standarde europiane
lajmpress.org
Më keq se në Rambuje
Propozimet e opozitës për reformën zgjedhore: Identifikim, votim dhe numërim elektronik
portalb.mk
Autostrada Shkup-Blace: Dy dekada premtime për 12.5 km gropa dhe gunga (VIDEO)
koha.net
Konferenca ndërkombëtare e arsimit: Kosovo learning summit 2020 “Dizajnimi i të mësuarit”

Baza ajrore e Kuçovës, Xhaçka: Vendoset radari tredimensional i kompanisë amerikane “Lockheed Martin”

RTSH 19.01. 13:01

Baza ajrore e Kuçovës, Xhaçka: Vendoset radari tredimensional i kompanisë amerikane “Lockheed Martin”

Baza ajrore e Kuçovës do të jetë gati së shpejti, sipas projektit të hartuar nga NATO. Projekti ka filluar vitin e kaluar dhe së shpejti do të jetë gati. Së fundmi do të vendoset e radari tredimensional dhe fokusi do të përqendrohet në dy vende, qendra e komandim kontrollit në Rinas dhe baza ajrore»»»

rtsh.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano