Ngjarjet e datës 14 nëntor
Deputeti kosovar në Suedi nesër pritet ta rrëzojë Andrey Kondratyev si raportues për Kosovën në KETë ngjashme
Ekstradohet nga Gjermania 39-vjeçari Arbër Çekaj, i dyshuar për trafikim të narkotikëve
telegrafi.com
Dizdari: Shitja e Dardania Bank shpërdorimi më i vogël, Mustafa e Bukoshi deklaruan shumë më pak fonde se ato që u grumbulluan për Kosovën
kohajone.com
“Shengeni ballkanik” – kërcënim për interesat kombëtare të shqiptarëve
cna.al
Shengeni Ballkanik / Besa Osmani zbulon pse Kosova është kundër
gazetaexpress.com
Arrestohet në Elbasan krahu i djathtë i një prej bandave më kriminale shqiptareTe fundit
kohajone.com
Daja shquan mbesën në kampin Al HaWl: Shteti të shkojë t’u blejë pafajësinë fëmijëve
aa.com.tr
Erdoğan: Jemi të vendosur për të hapur faqe të re në raportet me SHBA-në
klankosova.tv
Blendi Fevziu përmes “Tirana e Nonës” sjell historinë periferike të qytetit (VIDEO)
Haxhiu, Limajt e Sherifit: Tregoni pazarin me Listën Serbe
Po del fjala e Ilir Shaqirit pas 25 vitesh
shqiptarja.com
Kosova i thotë 'Jo' Shengenit Ballkanik/ Ceka: Tregoi se nuk është e varur nga Shqipëria
kosova.info
Maliqi: Presidenti e kryeministri do të bashkëpunojnë në dialog
gazetainfokus.com
Burri i Albulena Haxhiut akuzon rëndë Fatmir Limajn
Shqipëria duhej të priste formimin e qeverisë së Kosovës para çdo nisme rajonale
gazetamapo.al
Një ‘Unazë të re’ edhe për Vetëvendosjen
Erdogan: Grupin të cilin ju e quani “kurdë” është organizata terroriste PKK
gazetablic.com
Lëvizja Vetëvendosje i përgjigjet akuzave të Nismës për pazare me Rashiqin
Nuk dini ku të kaloni “Muajin e Mjaltit”?! HOROSKOPI ju tregon vendin ideal!
telegrafi.com
Shefqet Dizdari: Adem Jashari erdhi për t’u trajnuar në Shqipëri me organizim të LDK-së
Policia e Kosovës forcon marrëdhëniet miqësore me organet e sigurisë në AustriTë ngjashme
kallxo.com
Komandant Hoxha ftohet nga Gjykata Speciale
shqiptarja.com
'Nga 2003-2004 çuan në Itali 22,240 kg kokainë/ Arrestohet në Elbasan nr.2 i një prej bandave më kriminale shqiptare
vizionplus.tv
Balla: Nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme, Basha të vetpezullojë funksionet
gazetablic.com
MPB nën kthetrat e krimit – trafikantë ndërkombëtar të drogës pajisen me shtetësi të Kosovës
kohajone.com
BIRN: Autoritetet mbyllin sytë ndaj kërcënimit të gazetarëve nga krimi i organizuar në Shqipëri
vizionplus.tv
Balla: Meta mund të dekretonte dhe Alibeajn, mbetet kundështar i Reformës në Drejtësi
SHBA mbështetje të palëkundur për gjyqësor transparent/ Koski-studentëve: Demaskojeni korrupsionin dhe nxirreni në dritë që ta shohin të gjithë
rtsh.al
Albin Kurti: Mini-Shengeni Ballkanik, veprim i nxituar
kallxo.com
Tjetërsimi i pronave në Spille, prokuroria urdhëron kthimin në pronësi të shtetit
starplus-tv.com
MARSIDA XHAFERLLARI ANËTARJA E GJASHTË E GJYKATES KUSHTETUESE
“Për shqiptarët dielli lind në Perëndim”, nisma kundër ‘MiniShengenit Ballkanik’ ndalet në Kukës…

Kuvajti ndërton urën më të gjatë mbi ujë, i kushtoi 3.5 miliardë dollarë

Hashtag 26.06. 00:04

Kuvajti ndërton urën më të gjatë mbi ujë, i kushtoi 3.5 miliardë dollarë

Kuvajti inauguroi një nga urat më të gjata të detit në botë, aktualisht e katërta, duke shkurtuar një orë distancë me makinë nga kryeqyteti i vendit. Ura Sheikh Jaber, e quajtur pas Sheikh Jaber Al Sabah i cili mbretëroi gjatë Luftës së Gjirit, është 36 kilometra e gjatë, duke e bërë atë urën e kat»»»

hashtag.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano