Xi, propozim për zhvillimin e mëtejshëm të marrëdhënieve kino-gjermane
Lufta e Valbonës
Çfarë do të bëhet me 11 mijë tituj “Qytetar Nderi” dhe 1900 “Çelësa Bashkie” që ka dhënë pushteti lokal?
Ngjarjet e ditës, 27 mars 2019 - RTV21
“Miliona dollarë nga Tirana janë përpirë nga lobistët e Uashingtonit”
26-27 Nëntor, Tirana mirëpret kryetarët e bashkive të Prishtinës, Tetovës, Ulqinit dhe Preshevës
Presidenti Meta uron PD: Suksese në përmbushjen e përgjegjësive
Elida BUÇPAPAJ/ Protesta e PD-së – deklarimi i Edi Ramës për hapjen e dosjeve dhe premtimi që ai i ka bërë Angela Merkelit
Nesër Shqipëri-Serbi, Tahiri: Asnjë huligan në “Elbasan Arena”
Sot votohet për Kosovën në UNESCO
Prof. Dr. Myslim Pasha/ Garda e Republikës së re
Letra e plotë/ Pas Llallës edhe Prokurorja Gashi i shkruan Nishanit e Metës: Pse ma refuzoi vizën Donald Lu
ina-online.net
Hoxhaj: Taksa ka lënduar raportet me partnerët tanë
ina-online.net
Ja se si Drejtori i Policisë joshi me para Fredi Alizotin të hiqej si ‘Agron Xhafaj’
Thaçi takon Kerryn në Tiranë, Presidenti i Kosovës mund të zgjidhet më 15 shkurt
cna.al
Artan Hoxha: Ervin Salianji është mashtrues
Top Show/ A po përgatit Erion Veliaj të ardhmen e tij politike në PS?
cna.al
Vangjeli kap "mat" Salianjin/ Edhe ti ke një vëlla të dënuar me emër të ndryshuar
cna.al
Presidenti me kapital të ri politik pas raportit të Prokurorit Mueller
Dita e Europës, Klajda Gjosha: “Qytetarët kanë nevojë ta ndërtojnë në Shqipëri jetën europiane të fëmijëve të tyre”
Erion Veliaj në krye të PS-së? Përgjigjet Klaudia Gjosha
Qeveria, sulm ndaj ish-ministrit Ditmir Bushati
insajderi.com
Libri i Michelle Obamas thyen rekordin për librin biografik më të shitur në histori
Nga intelektualët grekë, deputetë me pranga në duar. Ja kush na përfaqëson
Çfarë po ndodh me institucionet shtetërore?
ina-online.net
BFIM mbetet me kërkesat e njejta ndaj Qeverisë, pret zgjidhje
mia.mk
Zaev: Rekorde të reja të investimeve të huaja -624,5 milionë euro
insajderi.com
Osmani thotë se në gjithë Kosovën janë mbyllur lojërat e fatit, kundërpërgjigjet kryetari i shoqatës së basteve
Shahini: Paketa financiare, përfitojnë 90% e studentëve në universitetet publike
sot.com.al
Vendimi për ish-ministrin, Dritan Zagani kap detajin dhe zbulon çfarë do të ndodhë me Saimir Tahirin
“Kolltuqe ku shtrihen derrat e gazetarisë”-Lubonja i përgjigjet Ramës dhe tregon një detaj të dokumentarit të Rai Due
almakos.com
Menduh Thaçi në manifestimin qendror në Gllogjan /FOTO
cna.al
Zgjedhjet vendore 2019/Ish Presidenti: Opozita rrezikon asgjesimin politik
"Fshesa" ndaj diplomatëve, Iljazaj: Cakaj pastroi Ministrinë nga gjurmët e Bushatit
Akuzat e Tabakut, përgjigjet ministri: Nga podiumi juaj dalin vetëm emocione çadrash
gazetablic.com
Sylejman Selimi flet për komunikatën nr.59 të UÇK-së
boldnews.al
‘Të lidhur me krimin dhe drogën’/ Zbulohen lidhjet mes Tahirit dhe Lleshajt
exit.al
Nis gjykimi për Saimir Tahirin
Haziri: Thaçi ka nuhatje politike, ndaj kërkoi korrigjim të kufijve
cna.al
Prokuroria politike në duart e Lulzim Bashës!
Lexo 02.03. 19:52

Protestat e PD, Sterkaj: Ja kush i nxit militantët

Ndërsa vendi ndodhet në krizë politike dhe opozita nuk ka më përfaqësues në Kuvend pasi zyrtarisht i ka djegur mandatet, mazhoranca përmes asambleve socialiste që po mban në rrethe nuk kursen shënjestrimet dhe mesazhet për dialog, por gjithmonë duke përjashtuar negociatat për zgjedhje të parakohshm»»»

Gazetatema 02.03. 20:17

Paulin Sterkaj zbulon si nxit PD protestuesit për akte dhune: Para dhe pije

Ndërsa vendi ndodhet në krizë politike dhe opozita nuk ka më përfaqësues në Kuvend pasi zyrtarisht i ka djegur mandatet, mazhoranca përmes asambleve socialiste që po mban në rrethe nuk kursen shënjestrimet dhe mesazhet për dialog, por gjithmonë duke përjashtuar negociatat për zgjedhje të parakohshm»»»

Starplus-tv 25.01. 14:37

M MADHE, 74 VJETORI I KRYENGRITJES ANTI-KOMUNISTE

Është përkujtuar sot në Malësi të Madhe 74 vjetori i kryengritjes së parë anti-komuniste ku ranë martirë dhjetra burra me në krye heroin kombëtar Prek Cali. Në këtë aktivitet merrnin pjesë figura të njohura të Malësisë së Madhe, familjarë të këtyre martirëve por edhe deputeti i qarkut të Shkodrës R»»»

starplus-tv.com
Telegrafi 12.02. 13:31

Pas videos me ngacmim seksual të të miturës policit i dalin edhe foto tjera (Foto +18)

Polici nga Malësia e Madhe, Berhan Bajrakurti, i cili është filmuar duke bërë veprime të turpshme në një video me një të mitur i kanë dal edhe veprime të tjera. Deputeti i Partisë Demokratike (PD), Ervin Salianji ka publikuar një foto tjetër policit një ambient tjetër ndërsa thotë se ai është largu»»»

telegrafi.com
JavaNews 03.03. 12:14

"Lekë dhe alkool me një gjë brenda... Ja si i organizon protestat opozita"

Ndërsa vendi ndodhet në krizë politike dhe opozita nuk ka më përfaqësues në Kuvend pasi zyrtarisht i ka djegur mandatet, mazhoranca përmes asambleve socialiste që po mban në rrethe nuk kursen shënjestrimet dhe mesazhet për dialog, por gjithmonë duke përjashtuar negociatat për zgjedhje të parakohshm»»»

RTV Oranews 02.03. 16:25

Paulin Sterkaj zbulon si nxit PD protestuesit për akte dhune: Para dhe pije

Ndërsa vendi ndodhet në krizë politike dhe opozita nuk ka më përfaqësues në Kuvend pasi zyrtarisht i ka djegur mandatet, mazhoranca përmes asambleve socialiste që po mban në rrethe nuk kursen shënjestrimet dhe mesazhet për dialog, por gjithmonë duke përjashtuar negociatat për zgjedhje të parakohshm»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano