kanal5.com.mk
Холандски Spyker пред банкрот
press24.mk
Владимир Тодиќ: Гоце Делчев има комплексен – слоевит идентитет
kurir.mk
Бајден ги именува најважните дипломати во Стејт департментот, Нуланд се враќа како потсекретар
kanal5.com.mk
Бајден го избра дипломатскиот тим, повеќето се луѓе на Обама
sitel.com.mk
Србија почнува масовна вакцинација со кинеската вакцина, како тече процесот во останатите земји во светот?
sitel.com.mk
Пендаровски се надева на помош од новата американска администрација
netpress.com.mk
Кој е Армин Лашет и што се очекува од него
mia.mk
Опозициските ССП, ДС и ПСГ бараат формирање на специјално министерство за избори, Вучиќ ги исмеа
Еден милион кинески вакцини во Србија, новинарите со приоритет во вакцинацијата
press24.mk
Тој ќе ја наследи Меркел: Кој е Армин Лашет кој ЦДУ го избра за нов претседател на партијата
Пендаровски: Комисијата излезе од мандатот, СЕ Е ИЗЛЕЗЕНО ОД ПАРАМЕТРИТЕ НА ДОГОВОРОТ со Бугарија
mms.mk
Интервју на Пендаровски за МИА: И од Софија кон нас доаѓа класичен говор на омраза, а и јасни дисквалификации
press24.mk
Пендаровски: Не можеме да мислиме само на профит, нам ни требаат и политичкото искуство и демократските вредности
kurir.mk
Дејвид Кеслер ќе ја предводи рограмата за вакцинација во САД
kanal5.com.mk
Шефицата на ММФ до владите во светот : Трошете повеќе
kanal5.com.mk
СДСМ: Големи се фрустрациите во ВМРО-ДПМНЕ, преку три механизми ќе се обезбедат вакцини
netpress.com.mk
По недобивањето гаранции од западните партнери, Русија ќе се повлече од догoворот Отворено небо
kapital.mk
Македонската економија на среден и долг рок (2)
alsat.mk
(ВИДЕО) Делови од Србија под вода, во тек евакуација на населението
alsat.mk
Албанскиот премиер Еди Рама ја прими првата доза од вакцината против корона
kanal5.com.mk
Столтенберг повика на одговорност по минатонеделниот упад во Конгресот
mms.mk
Сo средба со Мицотакис, Османи ја заврши еднодневната посета на Атина
kanal5.com.mk
Тасевска: Законот за попис овозможува независна статистичка операција
makfax.com.mk
Лавров: Планот на САД да ги означи Хутите како терористи негативно ќе влијае во Јемен
mia.mk
Имплементација на процесот на Зашитено подрачје на Малешевските Планини
kanal5.com.mk
Епископ Партениј : Eдинствено од кое треба да се плашиме се егоизмот, страстите во самите нас..
netpress.com.mk
Израел ги откри тајните за својот успех при вакцинацијата против Ковид-19
netpress.com.mk
Оштетени штедачи: Ангеловска си ги спаси своите пари, ги остави тие на министерството
kurir.mk
Трамп повторно силно го осуди насилството во Капитол
kurir.mk
Саманта Пауер ќе ја раководи Американската агенција за меѓународен развој (УСАИД)
kanal5.com.mk
Салах на своето село во Египет му подари опрема за болните од корона
sitel.com.mk
Опозицијата бара да се објават бугарските барања
mms.mk
Нереални се очекувањата дека Софија ќе попушти за членството на Македонија во ЕУ
kanal5.com.mk
Вонредна состојба во Кина поради 28 нови случаи на корона
makfax.com.mk
Пенс нема да се повика на 25. амандман за отстранување на Трамп
kurir.mk
„Вијести“: Србија купи дополнителен дел од црногорскиот систем за пренос на енергија
kurir.mk
Вучиќ до Транспортната заедница: Помош за воспоставување Зелени коридори на Западен Балкан со ЕУ
kanal5.com.mk
Фајзер произвел над 70 милиони вакцини во 2020
netpress.com.mk
Даштевски е нов претседател на ДИК
makfax.com.mk
ОН користеа санкционирана сириска авиокомпанија за транспорт на помош до Либија
makfax.com.mk
Нетанјаху ја отстрани заедничката фотографија со Трамп од „Твитер“
netpress.com.mk
Извлечена „црна кутија“ од урнатиот индонезиски авион
kanal5.com.mk
„М Кар“ одбележува 5 години успешна приказна увозник и диструбутер на брендовите BMW и MINI
kanal5.com.mk
Талески:Со„Акција 21” следува зајакнување на сите капацитети кои се борат со високата корупција
makfax.com.mk
Поплави на југот на Србија, евакуирани 34 лица
kanal5.com.mk
БиоНТех годинава ќе испорача две милијарди вакцини против коронавирус
makfax.com.mk
Член на Ал каеда ослободен од затвор 20 години порано
netpress.com.mk
И Берлин стравува од безбредија како во Вашингтон
kanal5.com.mk
Бројот на заразени со ковид во светот надмина 90 милиони, се води битка против новите соеви
kanal5.com.mk
Јанкуловска: На телевизија видов што се случува во собранието
makfax.com.mk
Помпео најави дека Хутите ќе ги прогласи за терористи пред истекот на мандатот на Трамп
Македонските чувари на мирот активни и во помош на чуварите на здравјето

Захариева вели не ставиле вето, туку само кажале не за рамката

Net Press 12.12.2020. 19:28

Захариева вели не ставиле вето, туку само кажале не за рамката

Бугарската шефица на дипломатијата и натаму тврди дека Бугарија не стави вето, туку едноставно кажа „не“ за преговарачката рамка за Македонија. Захариева потврдува дека земјите членки на Унијата биле против во преговарачката рамка да влезат билатерални прашања, бидејќи за поголемиот број европски з»»»

netpress.com.mk
VECER 01.12.2020. 21:11

Литовски: Решението со Бугарија не е во попуштање, невистинито и неприфатливо е дека имаме бугарски корени

Решението со Бугарија не е во попуштање, затоа што Бугарија постојано ќе излегува со нови барања се додека не го оствари својот Сан-стефански сон кој кој е дел од официјалнта бугарскарска политика. Да прифатиме дека имаме бугарски корени, е исто како да прифатиме дека сме Бугари, а тоа е неприфатли»»»

Sitel 12.12.2020. 17:08

Захариева: Не сме ставиле вето, само кажавме не за рамката

Embedded video for Захариева: Не сме ставиле вето, само кажавме не за рамката Бугарската шефица на дипломатијата и натаму тврди дека Бугарија не стави вето, туку едноставно кажа „не“ за преговарачката рамка за Македонија. Захариева потврдува дека земјите членки на Унијата биле против во преговарачк»»»

sitel.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.