Tusk bën fjalë me lëvdata për Maqedoninë e Veriut
“Kemi dështuar që dialogun ta kanalizojmë dhe ta strukturojmë si dialog midis shteteve”
klankosova.tv
Agim Çaka: Sigurimet Shëndetësore përfundojnë me mandatin tonë
gazetaexpress.com
Milaim Zeka: Kurrë nuk kam qenë anëtar i NismësTe fundit
A do premton Vjosa Osmani, jetësimin simboleve të Presidentit Rugova
epokaere.com
Limaj: Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia pozitive e këtyre zgjedhjeve
indeksonline.net
Zeka: PEK do të ketë 8 ose 10 deputetë
periskopi.com
Ish-prokurori që Albin Kurti i thur poezi, në darkë me zyrtarin e Vetëvendosjes
Kodet politike të tetorit, gjithçka çfarë deklaroi Meta në intervistën për "Tempora"
klankosova.tv
Fatmir Limaj përmbyll aktivitetin politik për sot në Shtime
portalb.mk
“Informer” ushtron luftë propagandistike kundër rajonit
klankosova.tv
Rugova, Ismailit: Me çka do të mbahesh mend apo vetëm ka rastisë të bëhesh ministër? (VIDEO)
portalb.mk
ASH-ja: Shqiptarët s’mund të jenë mish për top për t’i mbuluar skandalet e pushtetit
insajderi.com
“Suhareka e Ukë Bytyqit”, fushata e zakonshme e LDK-së që keqpërdorë vrasjet e pasluftës
insajderi.com
Anëtari i Nismës: Pse në Malishevë, Drenas, Skenderaj s’ka teatër
cna.al
Vlerësimi i ndërkombëtarëve/ Grida Duma kundërshton Lulzim Bashën
Italia Viva, Renzi zbardh emrin e partisë së re
shqiptarja.com
Ralf Gjoni: Ku janë 'peshqit' e mëdhenj? Neritan Ceka: Turp po u hapën negociatatKriza dhe 'Zgjedhorja' në Repolitix/ Ralf Gjoni: Ku janë 'peshqit' e
rtsh.al
Kosovë, Haradinaj sulmon kundërshtarët e tij në zgjedhjet e tetorit
javanews.al
Shkodër/ Investimet, rilindje e turizmit edhe në liqen
lajmi.net
Kandidatja e Vetëvendosjes për deputete që 17 Shkurtin e shënonte duke djegur flamurin e Kosovës
gazetamapo.al
Kosovë/ Fushatë burrash që lë nën hije gratë
Abrashi: LDK do t’i ndihmojë prodhuesit vendor në eksportimin e produkteve
balkanweb.com
“Ilir Meta presidenti më i mirë”, Përparim Spahiu “përplaset” me Vasjarin për kreun e shtetit
FOTO/ Mbi 300 shërbime në një zyrë në Fier, Denaj: Shërbim publik universal në një kohë të shkurtër
rtsh.al
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk, në Maqedoninë e Veriut
rtsh.al
Kosovë, KQZ hedh shortin për renditjen e forcave partiake në fletët e votimit
portalb.mk
Gjykata Penale e shpëtoi Gruevskin nga aktgjykimi për autostradën me kinezët
gazetainfokus.com
Fokusi Zgjedhor: Sabiha Shala, gruaja nga PDK që synon ndreqjen e arsimit e integrimin ndërkombëtar
shqiptarja.com
Kriza, reforma zgjedhore dhe negociatat! Milo, Ralf Gjoni dhe Neritan Ceka në Repolitix
telegrafi.com
Haradinaj u premton familjarëve të burgosurve në rastin Kumanova se Qeveria do të angazhohet që ata ta vuajnë dënimin në Kosovë
Në 21:15 Presidenti Meta intervistë ekskluzive në “Tempora” në RTV Ora
syri.net
FOTO/ Berisha me ambasadorin kinez: Korrupsioni i papërmbajtur po largon shqiptarët Komentet
klankosova.tv
Zgjedhjet, numrat zgjedhen me short (VIDEO)
gazetablic.com
Edhe kjo bënë vaki në Kosovë – ia regjistrojnë veturën deri në vitin 3500!
lexo.com.al
Revolucioni që po u ha kohën, bijëve të vet
shqiptarja.com
EKSKLUZIVE/ Lajden Kadilli, kush është 'Lypeni' që nuk kapet dot nga policia, në kërkim për tentativë vrasje në kryeqytet
kosova.info
Anomalitë ligjërimore të Albin Kurtit
Komuna e Makedonski Brodit me sipërfaqe sa 254 “Çaira”
exit.al
Përveç Gjoka Konstruksion edhe dy kompani të tjera janë ankuar për ARRSH
lajmi.net
Migjen Kelmendi flet për aderimin e tij në PDK, muzikën, Prishtinën dhe zgjedhjet e 6 tetorit
koha.net
NATO-ja, e shqetësuar për mundësinë e përshkallëzimit të tensioneve pas sulmeve në fabrikat e naftës

Shpërthen sherri mes Metës e Idrizit, çamët akuza presidentit se po dekoron ata që përdhosën shqiptarët

Sot 22.08. 07:52

Shpërthen sherri mes Metës e Idrizit, çamët akuza presidentit se po dekoron ata që përdhosën shqiptarët

Dekorimi i ambasadores greke Eleni Sourani, me titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” nga presidenti Ilir Meta, ka trazuar ujërat në vend. Edhe pse për një pjesë të madhe të mediave dhe politikanëve kaloi në heshtje, një gjë e tillë nuk është kapërdirë nga çamët. Madje kjo ka futur dhe në sher»»»

sot.com.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano