sot.com.al
Lufta e Vlorës 1920, nderi dhe shpëtimi i Shqipërisë
telegrafi.com
Berisha: Malisheva nuk iu përgjigj Asociacionit të Komunave të Kosovës për shkak të agjendës së ngjeshur
lajmifundit.al
Prokuroria Speciale e Kosovës ngre aktakuzë ndaj disa ish-ministrave
shqiptarja.com
Kryetari i PD Fier denoncon skandalin në kompaninë Albetrol dhe publikon apelin e punonjësve: Pushohen 300 persona nga puna
portalb.mk
Nesër koncert pa spektatorë në qendër të Shkodrës
koha.net
Kush janë 19 zyrtarët ndaj të cilëve u ngrit aktakuzë për “faljen e hidrocentraleve”
cna.al
“Punëtori i Albpetrolit humb jetën tragjikisht/ Ngjarja mbahet e fshehtë”
klankosova.tv
Nagavci për seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga PDK: Po tallen me propozime që janë përqeshje e nevojës së qytetarëve
rtsh.al
VIDEO/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, takon policin hero, që ndoqi dhe neutralizoi vrasësin e dyshuar serial, Orges Bilbili
javanews.al
Koronavirusi “pezulloi” tenderin për aeroportin e Vlorës, Balluku: Do ta hapim brenda vitit -
koha.mk
Në Liban sekuestrohet një sasi rekord hashash
koha.mk
Konfirmohet rasti i parë i një pjesëtari të KFOR-it i infektuar me Kovid-19
gazetamapo.al
Covid-19/ Përse ballkonet na frymëzojnë?
periskopi.com
Mimoza Kusari reagon pasi iu ngrit aktakuza rreth privatizimit të distribucionit të KEK’ut
telegraf.al
Sa na kushton “sekreti” i Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore
telegraf.al
Kolonja me 10 mijë banorë të larguar, në ndihmë të të vetmuarve
boldnews.al
Neni 242/2 i Ramës dhe neni 55 komunist, njësoj në dënime dhe qëllim!
sot.com.al
Intervista/ Spartak Ngjela: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të opozitës dhe tërheqjes së Ilir Metës, PD-LSI po sfidojnë politikën amerikane
shqiptarja.com
Shoku u plagos sot, policia në kërkim të Laert Haxhiut, rrethon pallatin Xhamlliku (Detaje)I kërkon kartën ID, por i nxjerr armën/ Polici plagos të kë
exit.al
Kurti-Makronit: BE-ja e pazëvendësueshme në dialogun Kosovë-Serbi
sot.com.al
Koronavirusi, socialistët akuza PD-LSI: Opozita kërkon viktima për të përfituar politikisht, hedhin gurin e fshehin dorën
balkanweb.com
COVID-19/ Klosi: Paketë mbështetëse për industrinë turistike, fasone dhe njësitë prodhuese
portalb.mk
Agitpropi i Rusisë për Kovid-19 po bën kërdi në BE dhe vendet e Ballkanit
shqiptarja.com
Lokali mbyllet prej COVID-19, pronarja heq 3700 $ nga muret dhe ua jep punonjësve në vështirësi
kallxo.com
Komuna e Prishtinës nis rregullimin e infrastrukturës në rrugën “Ali Pashë Tepelena”
Kurtishaj: Rimëkëmbja ekonomike e sektorit privat më e vështirë se pandemia

Qeveria në detyrë komenton Deklaratën e SHBA: Thirrjet e Thaçit e Vuçiçit kërcënim për ndarjen e Kosovës

Syri 27.03. 21:08

Qeveria në detyrë komenton Deklaratën e SHBA: Thirrjet e Thaçit e Vuçiçit kërcënim për ndarjen e Kosovës

Qeveria e Kosovës ka reaguar sot pas komunikatës së lëshuar dje nga Departamenti Amerikan i Shtetit ku demantohen zërat se ekziston një marrëveshje e fshehtë midis Kosovës dhe Serbisë për shkëmbim territoresh. Në këtë komunikatë thuhet se ky është lajmi i mirë dhe këtë qeveria e Kosovës e sheh si r»»»

syri.net
RTV 21 27.03. 19:09

Qeveria në detyrë vlerësoi deklaratën e DASh-it

"Thirrjet e Thaçit e Vuçiqit për korrigjim kufijsh mbesin kërcënim" “Thirrjet e Thaçit e Vuçiqit për korrigjim kufijsh mbesin kërcënim” Qeveria në detyrë e Kosovës vlerësoi deklaratën e përbashkët nga i dërguari i posaçëm presidencial, Richard Grenell, përfaqësuesi i posaçëm për Ballkanin Perëndimo»»»

Arbresh 27.03. 18:55

Kurti nuk bindet nga SHBA-të: Deklaratat e Thaçit dhe Vuçiqit janë ende kërcënim për shkëmbim territoreshTë ngjashme

Qeveria e Kosovës ka reaguar sot pas komunikatës së lëshuar dje nga Departamenti Amerikan i Shtetit ku demantohen zërat se ekziston një marrëveshje e fshehtë midis Kosovës dhe Serbisë për shkëmbim territoresh. Në këtë komunikatë thuhet se ky është lajmi i mirë dhe këtë qeveria e Kosovës e sheh si r»»»

Lajmi 27.03. 18:48

Kurti nuk bindet nga SHBA-të: Deklaratat e Thaçit dhe Vuçiqit janë ende kërcënim për shkëmbim territoresh

Qeveria e Kosovës ka reaguar sot pas komunikatës së lëshuar dje nga Departamenti Amerikan i Shtetit ku demantohen zërat se ekziston një marrëveshje e fshehtë midis Kosovës dhe Serbisë për shkëmbim territoresh. Në këtë komunikatë thuhet se ky është lajmi i mirë dhe këtë qeveria e Kosovës e sheh si r»»»

lajmi.net
Koha 27.03. 18:47

Qeveria në detyrë vlerëson deklaratën e SHBA-së, por thotë se “thirrjet e Thaçit e Vuçiqit për korrigjim kufijsh mbesin kërcënim”

Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës, përmes një reagimi thotë se e vlerëson Deklaratën e Përbashkët nga i dërguari i posaçëm presidencial, Richard Grenell, përfaqësuesi i posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, dhe ambasadori amerikan, Philip Kosnett, si rikonfirmim se Shtetet e Bas»»»

koha.net
EO - Ekonomia Online 27.03. 18:43

Edhe Qeveria përshëndet deklaratën e DASh, çmon thirrjen që të respektohet Kushtetuta

Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës e vlerëson Deklaratën e Përbashkët nga i dërguari i posaçëm presidencial, Richard Grenell, përfaqësuesi i posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, dhe ambasadori amerikan, Philip Kosnett, si rikonfirmim se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazh»»»

ekonomiaonline.com
Presheva 27.03. 14:16

Departamenti Amerikan i Shtetit: Nuk ka plan të fshehtë për shkëmbime territoriale – të hiqet tarifa plotësisht

Departamenti Amerikan i Shtetit, ka publikuar një deklaratë të përbashkët, të dërguarit special presidencial Richard Grenell, ambasadori Philip Kosnett dhe Përfaqësuesit Special për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer për Kosovën. Sipas kësaj, SHBA ka bërë të ditur se janë duke i ndjekur me vëmendj»»»

presheva.com
CNA 27.03. 08:25

Rrëzimi i qeverisë “Kurti”/ Vjen reagimi nga SHBA

Pas rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit në Kososë, ka ardhur edhe reagimi zyrtar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në faqen e DASH është publikuar një deklaratë e përbashkët e të Dërguarit Special të Presidentit, Richard Grenell, Ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett dhe Përfaqësuesi»»»

cna.al
Lapsi 26.03. 23:08

Rrëzimi i Kurtit/ DASH u përgjigjet akuzave për një plan të fshehtë Kosovë – Serbi

Vjen reagimi i parë zyrtar i Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas rrëzimit në Kuvendin e Kosovës të qeverisë së Albin Kurtit. Në faqen e DASH është publikuar një deklaratë e përbashkët e të Dërguarit Special të Presidentit, Richard Grenell, Ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett dhe Përf»»»

lapsi.al
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.