netpress.com.mk
Орбан: Унгарија научи дека не мора да ѝ се допадне на уморната бриселска елита
mia.mk
Лилјана Поповска се збогуваше со Собранието
mia.mk
СДСМ: Извршителот Мицкоски е очаен губнитк кој не успеа да го спаси криминалот на Груевски, доаѓа нов пораз на 12 април!
mia.mk
Мицкоски: По 12 април ќе следи одговорност за сето ова што се случуваше
makfax.com.mk
Чавушоглу повика на прекин на огнот во Идлиб
kurir.mk
Ексклузивно – Стратегијата на Заев за враќање на иселените: Во Германија е досадно
ТИЕ ГИ ОТВОРИЈА НАЈТЕШКИТЕ ВРАТИ: Влегоа во срцата на СДСМ
mia.mk
Борел: ЕУ мора да развие апетит за моќ
УЧК е хендикеп за власт на Косово: Кој е посилен Курти или Тачи?
mia.mk
Утре во Брисел донаторска конференција „Заедно за Албанија“
netpress.com.mk
Харадинај: Курти го посрами Косово
makfax.com.mk
Зариф: Трамп има лоши советници
makfax.com.mk
Помпео одговори на критиките на Германија: Западот победува
mia.mk
Наставникот на Мохамед бин Салман: Моето необично искуство во подучувањето на саудискиот принц
netpress.com.mk
Зариф не исклучува нови одмазнички удари против САД и смета дека Трамп има лоши советници
mia.mk
Шекеринска во Минхен на неформални средби со министри за одбрана
makfax.com.mk
Чавушоглу: Сирија нема да влијае на нашето купување руски С-400
netpress.com.mk
Ердоган тврди дека Русија стои зад војната во Либија
mia.mk
Албанската Влада го доби личниот авион на Ердоган
kurir.mk
Илиоски: Важни закони од правосудството ги носите на сила
alsat-m.tv
Амбасадорите останаа заглавени во Комисијата за надворешни работи
mia.mk
Борисов-Курти: Постои неискористен потенцијал за проширување на соработката
mia.mk
САД ќе ги зголеми царините за авионите „Ербас“
НОВ АНТИСЕМИТСКИ ИСПАД: Во Македонија нема Евреи, глупаво е Мизрахи да изигрува еврејска жртва
mia.mk
Помпео: Западот победува
mia.mk
Прв смртен случај од новиот коронавирус во Европа
zurnal.mk
Нема спиење – Собранието ќе работи без прекин до распуштањето
kanal5.com.mk
Курц ја поддржа Меркел за нејзинот противење да коалицира со крајната германска десница
Албанци го опколиле претседателот на Србија, Курти: Треба да се ослободи Косово! Вучиќ: Што се замислуваш! Неможете да ја навредувате Србија! – Собиро
netpress.com.mk
САД и талибаните постигнале договор за намалување на насилството
mia.mk
Ненси Пелоси апелира на државите да го игнорираат Хуавеј
kanal5.com.mk
Старлета со тридневен курс решава за инвестиција од 412 милиони евра (ФОТО)
kanal5.com.mk
Србија и Косово потпишаа договор за автопат , на Вучиќ не му беше лесно
kurir.mk
СКАНДАЛ: Антикорупциска оцени дека кај Дескоска немало конфликт на интереси во самономинацијата за Венецијанска комисија!
ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА ТРОПНА НА ВРАТА: Пендаровски е политички пензиониран - сите детали за пазарот на СДСМ за мнозинство
makfax.com.mk
Вашингтон во потрага по преговарач за контрола на оружјето со Русија
sitel.com.mk
Димитров и Османи бараат Законот за ЈО да не биде пречка за добивање на датум за преговори
zurnal.mk
Лидерите договараат и издаваат наредби, пратениците гласаат
mia.mk
Меѓународната агенција за енергетика  очекува пад на побарувачката за нафта поради коронавирусот

Каталин Новак: ЕНП консензуално го прифати нашиот предлог, ФИДЕС не може да биде исклучена

Alfa 25.08.2019. 07:35

Каталин Новак: ЕНП консензуално го прифати нашиот предлог, ФИДЕС не може да биде исклучена

Потпретседателката на унгарската владеачка партија Фидес, Каталин Новак на својот твитер профил соопшти дека Политичкото собрание на Европската народна партија го прифатило предлогот на ФИДЕС за доброволно повлекување на партијата од работата на телата во ЕНП, се до ставот на комитетот за евалуациј»»»

alfa.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano