kanal5.com.mk
Али Ахмети оствари средба со премиерот на Косово Авдулах Хоти
netpress.com.mk
Заев-Хоти: Ако има потреба повторно ќе има ПЦР-тестови на границите
makfax.com.mk
Јанша го поддржа Трамп: На светот му треба силен американски претседател
kanal5.com.mk
На аукција продадени рачно пишувани говори на Хитлер
puls24.mk
Филип Петровски: После Стража има 100 знамиња од кои ниту едно македонско, едно албанско да пипнеме ќе падне владата
netpress.com.mk
Франција го блокираше договорот за увоз на течен гас од САД
telma.com.mk
Заев ветува автопат до Косово до 2023-та
alfa.mk
Мицкоски: Ако СДСМ прифати штетни одлуки за македонскиот јазик и Гоце Делчев, владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поништи
mms.mk
Заев очекува автопатот до Приштина да се заврши за две ипол години
telma.com.mk
Европа во нова жестока битка со Ковид
press24.mk
Георгиевски за БГНЕС: Сакаме зближување со Бугарија, треба да ги признаеме заслугите на Заев
zurnal.mk
Лавров во работна посета на Белград на 28 и 29 октомври
netpress.com.mk
Кина и Германија стануваат велесили а влијанието на САД слабее, оцени Путин – подготвен е за заедничка истрага за Навални
netpress.com.mk
Трамп објави интервју пред телевизијата и порача „Погледнете ја оваа пристрасност“
mia.mk
Милан со убедлива победа против Селтик на стартот во Лигата на Европа
kanal5.com.mk
ЕУ со критики до СЗО,бара промени во управувањето со епидемијата
zurnal.mk
15 јубилеј на Универзитет Американ Колеџ Скопје
press24.mk
Заев- Сасоли: Северна Македонија е подготвена да стане следната успешна приказна на проширувањето на ЕУ
press24.mk
Прогласени победниците на „Наградата за социјално претприемништво 2020“ (Social Impact Award 2020)
zurnal.mk
Берлин порача: Србија да не си „пyka во нога“, ако сака да влезе во ЕУ, нeка го пpизнae Косово
zurnal.mk
Постојаните членки на СБ на ОН со различни ставови за иднината на УНМИК
zurnal.mk
АФЕРА го тресе Косово: Од Државната каса исчезнаа 2, 7 милиони додека траеше пауза за ручек
netpress.com.mk
Светска банка: Македонија е во најдлабока рецесија досега
press24.mk
Русија предупредува дека САД подготвуваат уште една револуција - откриваат која држава е „на ред"
press24.mk
Јакимовски до Каракачанов: Ако си маж дојди ти на чело на полкот да рушиш- ќе те кренеме на клоци
alfa.mk
Каракачанов се закани со војска, македонската Влада без официјална реакција
kanal5.com.mk
Фото: Прекрасната Украинка го „запали“ Инстаграм
netpress.com.mk
Технолошките компании на врвот на листата највредни брендови
netpress.com.mk
Трамп имa банкарска сметка во Кина, каде активен бил и синот на Бајден
netpress.com.mk
Османи одби да каже дали ќе бараат федерализација ако на пописот има повисок процент на Албанци
makfax.com.mk
Ердоган го нападна Макрон поради „францускиот ислам“
kurir.mk
На ОН ветени 1,7 милијарди долари за помош на земјите од Африка
kanal5.com.mk
Најатрактивната атлетичарка на светот призна дека е невина(ВИДЕО)
sitel.com.mk
Димитров до ЕУ - амбасадорите: Да се почитува правото на самоопределување и да се почнат преговори
makfax.com.mk
„Брејтбарт“: Иднината на Израел зависи од реизборот на Доналд Трамп
kanal5.com.mk
Ерменци на протест пред турската амбасада во Мадрид
netpress.com.mk
Ердоган го нападна Макрон дека сака „да ги израмни сметките“ со муслиманите
kanal5.com.mk
Земјите од регионот ги враќаат мерките за борба против ковид-19
makfax.com.mk
Советот за безбедност на ОН расправа за верификација на примирјето во Нагорно-Карабах
zurnal.mk
Хоти со порака до Лајчак: Не смее да има нарушување на унитарниот карактер на Косово
zurnal.mk
Шефот на грчката дипломатија пречекан со протести во Тирана
press24.mk
Трамп со порака до Американците: Да ги послушав научниците, сега ќе имавме земја во голема депресија (ВИДЕО)

БРАМБАУЕР: БУГАРИЈА ПРОВОЦИРА ГЛУПАВ КОНФЛИКТ СО ИЗМИСЛЕНИ ПРОБЛЕМИ

Globus 22.09. 13:32

БРАМБАУЕР: БУГАРИЈА ПРОВОЦИРА ГЛУПАВ КОНФЛИКТ СО ИЗМИСЛЕНИ ПРОБЛЕМИ

Брисел и особено Берлин треба јасно да и стават до знаење на бугарската влада дека ова е навистина глупава идеја, вели во интервју за Дојче веле германскиот историчар Улф Брунбауер коментирајќи го меморандумот на Софија БРАНБАУЕР Главното прашање тука е, зошто Бугарија упорно ја турка својата опсес»»»

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.