32 kórházzal fogott össze a Semmelweis a fiatal orvosok megtartásáért
Több mint 30 egészségügyi intézmény kötött stratégiai együttműködést, melynek keretében a fiatal orvosok párhuzamosan végezhetik rezidensi és doktori képzésüket, így nem kell választaniuk a klinikai munka és a tudományos karrier között. Az úgynevezett hibrid rezidensi-kutatói program célja, hogy me»»»
Folyamatosan zajlanak a helyreállítási miunkálatok a leégett miskolctapolcai barlangfürdőben, a tetőszerkezet már elkészült
A miskolci polgármester tájékoztatása szerint a 2024. szeptemberében kigyulladt miskolctapolcai barlangfürdő, melynek tetőszerkezete akkor teljesen leégett, felújítása látványos ütemben haladt, maga a tetőszerkezet már elkészült. Már zajlik a fürdőcsarnok burkolása és a zuhanyzók korszerű gépészeti»»»
Célegyenesben az Azomureș átvétele? – Megtette ajánlatát a Romgaz
Előrehaladott szakaszban vannak a tárgyalások az Azomureș Romgaz általi átvételéről, miután a vállalat már elküldte ajánlatát a kombinát részvényeseinek – jelentette ki kedden Cristian-Silviu Bușoi, az energiaügyi minisztérium államtitkára, írja az Agerpres. „A román kormány részéről van egy elvi d»»»
Tömegével törlik járataikat az európai légitársaságok a kerozinhiány miatt, lépéseket sürget az Európai Bizottság
A Hormuzi-szoros lezárása egyre komolyabb kerozinellátási zavarokkal fenyegeti Európát, ezért az Európai Bizottság egy üzemanyag-elosztási mechanizmust javasolt a tagállamoknak, miközben több légitársaság már járatokat törölt - írja az Aerospace Global News. Európa a kerozinszükségletének nagyjából»»»
Megszólalt a Corvinus a Mol osztalék ügyében
Az egyetemet is érinti, hogy a Mol később fizet osztalékot, hiszen a fenntartója a vállalat 10 százalékos tulajdonosa. A Corvinus ezzel kapcsolatban azt közölte, hogy az osztalékfizetés időbeli eltolódása nem befolyásolja működését, finanszírozását és stratégiai céljait, mivel több lábon álló finan»»»
Gazics György: Őszinte válaszom az amerikaiaknak
Vannak amerikai kapcsolataim, amelyek az első Trump kampány idejéből erednek, többségében disszidens jobboldaliak. Disszidensnek lenni megterhelő: gyötrelmes évtizeden vannak túl, és nem kegyes hozzájuk ez az év sem: mai hír, hogy a háborút soha ki nem robbantó Trump tengerészgyalogosokat küldött a»»»
Magyar Péter megbeszélte Kelemen Hunorral: az RMDSZ nem szól bele a pártpolitikába, cserébe megváltoznak a szavazás szabályai
A keddi találkozón egyetértés született abban, hogy a múlt nézeteltéréseit lezárják, és közös célként tűzik ki az erdélyi magyarság megmaradását és fejlődését – hangsúlyozta keddi bejegyzésében Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke. Mint írta, Kelemen Hunor garanciát vállalt arra, hogy az RMDSZ a jövőb»»»
Gulyás Gergely: Több száz Magyar Péter él az országban, az új kétharmad esetleg meg kívánja szüntetni esetükben a választáson való indulás lehetőségét?
Gulyás szerint a leendő miniszterelnök két napja azzal tölti idejét a nyilvánosság előtt, hogy Ágh Pétert szidalmazza.»»»
Szobrot kapott a budapesti fine dinning étterem
Az eseményen az étterem tulajdonosa, Carlos Coelho is beszédet mondott, majd a művésszel közösen leplezték le a szobrot. A különleges alkalom nemcsak egy új köztéri alkotás megszületését ünnepelte, hanem azt a szellemi és esztétikai kapcsolatot is, amely az Epicurean világát a művészethez, a gasztr»»»
Jeszenszky Zsolt: Könnyen lehet, hogy „szüksége van a jobboldalnak egy új vezetőre, aki hallja az idők szavát”
A Pesti Srácok oldalán megjelent „vezércikkében” kutatja a Fidesz vereségének okait és felelőseit Jeszenszky Zsolt, a DJ Jeszyként is ismert fideszes influenszer. Jeszenszky néhány nappal ezelőtt Hajdú Péter műsorában azt mondta, a Fidesz azért veszítette el a választást a Tiszával szemben, mert Or»»»
A svájci óraexport 1 százalékkal csökkent márciusban
A svájci órák exportja egy év alatt 1 százalékkal 2,112 milliárd svájci frankra csökkent márciusban, miután februárban 9,2 százalékkal nőtt - áll a svájci óraipari szövetség (FHS) honlapján. Az export döntő részét kitevő karórák kivitele 0,6 százalékkal 2,01 milliárd frankra mérséklődött márciusban»»»
Kiugrott a váradi kórház második emeletéről egy férfi
A régi és az új épület közé, az alagsori szellőzőcsatornára zuhant. Kiugrott kedd délután a nagyváradi megyei sürgősségi kórház második emeletéről egy 69 éves férfi. A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint a 112-es segélyhívón riasztották őket. Az áldozat kevéssel a talajszint alatt lévő alagsor»»»
Hatalmas bajban Románia: összeomlott a kormánykoalíció – a miniszterelnök az utolsó szalmaszálba kapaszkodik
Ilie Bolojan miniszterelnök kisebbségi kormányzásra készül. Románia a belpolitikai válság közepette gazdasági nehézségekkel is szembesül. A Bukarestben kormányon lévő Nemzeti Liberális Párt (PNL) kisebbségi kormányzásra készül és nem fog újabb koalíciót kötni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – jele»»»
Már Putyint fojtogatja a lappangó válság Oroszországban – jelentett a hírszerzés
Egyre nehezebb eltakarni a repedéseket az orosz gazdaságban, miközben Moszkva látványosan próbálja stabilnak mutatni a helyzetet. A svéd katonai hírszerzés (MUST) szerint azonban a valóság jóval kedvezőtlenebb annál, mint amit az orosz hivatalos adatok sugallnak: a gazdasági lassulás mélyebb, az eg»»»
Túl mohó az Adeptus Mechanicus a Warhammer 40.000: Dawn of War 4-ben
szöveges hirdetés Az internetes zaklatást megelőzendő, a japán vállalat korhatár-ellenőrzést vez... Úgy tűnik, már a francia kiadó sem csinál titkot abból, hogy a játékfejlesztés... A Tony Hawk's Pro Skater 3+4 fejlesztője masszív leépítéseket jelentett be, an... Már egy ideje szállingóznak pletyká»»»
Hét vármegyében meg ma leszakad az ég, jégesőre is számítani kell + térképLegolvasottabb
Elsőfokú, citromsárga riasztást adott ki zivatarok kialakulása miatt a HungaroMet – adta hírül a katasztrófavédelem. Az érintett területeken elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként megerősödhet a szél, és jégeső is előfordulhat – fűzték hozzá. A HungaroMet a közösségi olda»»»
A választás után feketén-fehéren kiderült, hogy a Tisza nem mondott igazat az akkumulátorgyárakrólLegolvasottabb
Négy nappal a választás után a Greenpeace beismerte, hogy a gödi Samsung-gyár semmilyen káros anyagot nem bocsátott ki. Pedig éppen a nemzetközi zöldszervezet kezdte el terjeszteni, amire a Tisza Párt komplett lejáratókampányt felépített, és azt állították, hogy a kormány eltitkolja a nagy akkumulá»»»
Ukrán dróncsapás érte a Barátság kőolajvezeték egyik kulcsfontosságú létesítményétLegolvasottabb
Ukrán drónok éjszaka megtámadtak egy olajszivattyú- és elosztóállomást Oroszország Szamara régiójában – számolt be róla a Reuters hírügynökség az ukrán SZBU egyik tisztviselőjére hivatkozva. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök keddre ígérte a Barátság kőolajvezeték üzembe helyezését (Fotó: AFP)A támad»»»
Elkészült a miskolctapolcai barlangfürdő tetőszerkezete
Tóth-Szántai József (Pont Mi Egyesület – Fidesz-KDNP) ismertette: már zajlik a fürdőcsarnok burkolása és a zuhanyzók korszerű gépészeti átalakítása is elkezdődött. Hozzátette: folyamatosak zajlanak a munkálatok annak érdekében, hogy a miskolctapolcai barlangfürdő „megújulva, modern körülmények közö»»»
A hiperinflációból sikerült a kilábalás, de a nemzeti valuta még mindig botladozik
Az elmúlt időszak gazdasági válságai, majd a viszonylagos stabilizáció után továbbra is a nemzeti fizetőeszköz iránti bizalom helyreállításával küzdenek Zimbabwéban, és az ország jegybankelnöke szerint az ország valutája jócskán alulértékelt. Zimbabwe közelmúltban bevezetett – az egymást követő gaz»»»
Munkástanácsok: Esély mutatkozik egy új társadalmi szerződés megkötésére
Esély mutatkozik egy új társadalmi szerződés megkötésére, amiben a munkavállalók érdekei is méltányos helyet és súlyt kaphatnak – közölte a Munkástanácsok Országos Szövetsége kedden az MTI-vel a 2026-os parlamenti választások utáni helyzetről kiadott állásfoglalását. „Ennek reményében gratulálunk a»»»
Emelkedéssel indítottak a tengerentúli tőzsdeindexek
A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,55 százalék, a részvények szélesebb körét érintő S&P 500 index 0,19 százalék pluszt, a technológiai részvények alakulását követő Nasdaq index 0,25 százalék erősödést jelzett. Ugyanekkor a londoni FTSE100 index 0,48 százalék, a frankfurti DAX index 0,11 százalé»»»
Ukrán drónok csaptak le a Barátság vezeték ellátási területére
Ukrán drónok mértek csapást egy olajszivattyú- és elosztóállomásra az oroszországi Szamara régióban – közölte kedden az Ukrán Biztonsági Szolgálat egyik tisztviselője. Az ukránok egy Proszvet nevű településen található létesítményt támadtak, amely a Barátság kőolajvezeték ellátási láncához tartozik»»»
35 éves a Magyar Suzuki: teljeskörű autógyártás, népszerű modellek, stabil működésű nagyvállalat
Jelentős mérföldkőhöz ért a Magyar Suzuki Zrt: az esztergomi vállalatot 35 évvel ezelőtt alapították és tették le a gyár alapkövét. A Suzuki Csoport egyetlen európai üzemében az évtizedek során hét ikonikus modell készült, miközben a vállalat az ország egyik meghatározó gazdasági szereplőjévé vált.»»»
Ki érti? Ukrajna drónokkal támadta meg az olajjellátást a Barátsághozt, amit épp újraindítana
Fontos olajipari létesítmény sérült meg a szamarai régióban. Az ukrán drónok ismét egy olyan üzemet találtak el, amely a Barátság kőolajvezeték működésében is kulcsfontosságú. Ukrán drónok csaptak le egy kulcsfontosságú orosz olajelosztó állomásra a szamarai régióban, hatalmas tüzet okozva. A támad»»»
Szélcsendbe került a forint, szárnyra kapott a dollár
A forint árfolyama valamelyest lefelé indult. Erősödött a hazai devizával szemben az euró és a dollár is. A hazai piacon hétfőn összességében gyakorlatilag stagnált a forint árfolyama. Az euró-forint kurzusa a 360-365-ös sávban látszik stabilizálódni. Kedd reggel sem mutatkozott nagy elmozdulás. Ke»»»
Új vezetőket választ a Magyar Tudományos Akadémia
A közgyűlés 2026. május 4-én délelőtt 10 órakor ünnepi üléssel kezdődik az akadémia székházának eredeti pompájában felújított és a kutatói közösségnek tavaly visszaadott Dísztermében. Az ünnepi ülés díszelőadását Monok István, az idén 200 éves MTA Könyvtár és Információs Központ főigazgatója tartja»»»
A Sony korhatár-ellenőrzést vezet be az online csevegéshez PlayStationön
szöveges hirdetés Úgy tűnik, már a francia kiadó sem csinál titkot abból, hogy a játékfejlesztés... A Tony Hawk's Pro Skater 3+4 fejlesztője masszív leépítéseket jelentett be, an... Már egy ideje szállingóznak pletykák egy új Game Pass-szintről, amely kizáróla... Ugye, senkinek sem kell elmondani, »»»
Petíció indult Sulyok Tamás támogatásáraLegolvasottabb
Petíciót indítottak Sulyok Tamás köztársasági elnök hivatalban maradása mellett a CitizenGo oldalán – hívta fel a figyelmet a Fidesz-frakció a közösségi oldalán. Álljunk ki Sulyok Tamás köztársasági elnök mellett! Mutassuk meg, hogy nincs egyedül, álljon ellen a Tisza nyomásának, fenyegetőzésének, »»»
Migrációpárti hívei nyomására törölte posztját a tiszás képviselőLegolvasottabb
Gyorsan meghátrált a kritikák hatására Szijjártó Gábor, a Tisza Párt április 12-én mandátumot nyert országgyűlési képviselője. A dombóvári választókerületben győztes politikus hétfőn közzétett egy bejegyzést a közösségi oldalán azzal a szöveggel, hogy „megőrizzük a békét és biztonságos, bevándorlók»»»
Amnesty International: hatalmas támadást indítottak az emberiség ellen
A világ legnagyobb emberi jogi szervezete a 144 országot vizsgáló 406 oldalas összeállításban úgy fogalmaz: a jelenlegi időszak alapvetően különbözik a korábbi években tapasztalt helyzettől, az AI ugyanis most már nem pusztán az emberi jogi rendszer puszta eróziójáról, hanem az emberi jogok alapjai»»»
Nyomozás indult Szabó Bence rendőr százados ügyében
Nyomozás indult hivatali visszaélés bűntette és más bűncselekmény gyanúja miatt Szabó Bence rendőr százados egy interjújában elhangzott állításaival kapcsolatban, miután ifjabb Tényi István és a Transparency International Magyarország Alapítvány jogi vezetője is feljelentést tett. Nyomozás indult h»»»
Magyar Péterrel tárgyalt Kelemen Hunor: maradnak a szerzett jogok, így a szavazati jog is
Konstruktívnak nevezte Kelemen Hunor RMDSZ-elnök azt a több mint egyórás beszélgetést, amelyet a Magyar Péterrel, a hamarosan hivatalba lépő magyar miniszterelnökkel folytatott Budapesten. Téma volt a román belpolitika, az aktuális koalíciós válság. „Megegyeztünk abban, hogy egy intézményes és kisz»»»
Bolojan: ha a PSD-s miniszterek távoznak, a maradók veszik át a tárcákat
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan miniszterelnök kedden kijelentette, hogy ha a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei lemondanak, akkor a megüresedett tisztségeket ideiglenesen a hivatalban maradó miniszterek veszik át, írja az Agerpres.A PNL bővített vezetőségi ülése utáni sajt»»»
Magyar Péter fogadta Kelemen Hunort, áttekintik és módosítják a levélszavazás rendjét
„Személyes egyeztetést folytattam az irodámban Kelemen Hunorral, az RMDSZ elnökével, Románia korábbi miniszterelnök-helyettesével” – közölte Magyar Péter a Facebook-oldalán, miután találkozott a Romániai Magyar Demokratikus Szövetség vezetőjével. „Elnök úrral egyetértettünk abban, hogy a múltat mag»»»
Robert Fico: továbbra is együtt akarunk működni Magyarországgal az energiabiztonság terénLegolvasottabb
A közleményben a szlovák miniszterelnök azt írta: gratulált Magyar Péternek a választási eredményhez és mint újonnan megválasztott miniszterelnököt meghívta őt szlovákiai látogatásra. Robert Fico hangsúlyozta: a szlovák–magyar kapcsolatok éveken át nem képezték politikai verseny tárgyát, és ő a szl»»»
A szerb miniszterelnök szerint az EU nem fogja leállítani Szerbia uniós támogatását
Djuro Macut arra a hírre reagált, amely szerint Szerbia mintegy 1,5 milliárd eurónyi európai uniós támogatástól eshet el, ha nem hajtja végre a szükséges reformokat. Ezt Marta Kos közölte hétfőn. Az uniós bővítési biztos arról is beszélt, hogy az Európai Bizottság egyre nagyobb aggodalommal figyeli»»»
Zuhanó hozamok, erősödő forint – a piacok már árazzák a Tisza euróígéretét
A Tisza Párt gazdaságpolitikai elképzeléseiről egyelőre keveset lehet tudni, a pár nappal ezelőtti kormányváltás után mégis látványosan átrendeződtek a magyar piacok. A választás másnapján jelentősen estek a kötvényhozamok, erősödik a forint, és a befektetők érdemi fordulatot várnak. Móró Tamás, a »»»
A csádi misszió ügyét vizsgálja az ügyészség
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség feljelentéskiegészítést rendelt el a magyar csádi katonai misszió ügyében. A hatóság egyelőre nem indított nyomozást, de dokumentumokat kért be a Honvédelmi Minisztériumtól, mert a feljelentés nem volt elég részletes. „Megkeresésére tájékoztatom, hogy az ügyben a Főváro»»»
Bepanaszolták a futballszövetséget a diszkriminációellenes tanácsnál – „Elhavazódott” a testület
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) ellen nyújtott be panaszt az Országos Diszkriminációellenes Tanácshoz (CNCD) egy magánszemély a Craiovai Universitatea ultráinak rasszista molinói miatt, amelyeket az élvonalbeli bajnokság hétvégi Rapid elleni mérkőzésen feszítettek ki a Ion Oblemenco stadionban. C»»»
Itt tart Kutyapárt gyűjtése, amit azért indítottak, hogy visszafizethessék a kampányukra kapott 686 milliós támogatást
Ahogy a hvg.hu is beszámolt róla, a párt a választás eredményeit követő napokban jelentette be, hogy gyűjtést indítanak a visszafizetendő összeg előteremtésére. Közlésük szerint a jogi helyzet nem teljesen egyértelmű, de a várható határozat 15 napos határidőt ad majd a teljes összeg befizetésére. E»»»
A Fidesz-frakció kiállt Sulyok Tamás mellett: A választási győzelem egyetlen pártnak sem ad felhatalmazást arra, hogy az alkotmányos garanciákat ellenőrzés nélkül eltörölje
Petíció indult, amely szerint az elnök nem pecsételőgép.»»»
Kanada túlnyomó többsége csatlakozna az Európai Unióhoz
Egy friss kanadai felmérés szerint a megkérdezettek többsége nyitott lenne arra, hogy Kanada csatlakozzon az Európai Unióhoz. Mindez az Egyesült Államokkal kialakult feszült kereskedelmi viszonyok közepette merült fel komoly lehetőségként - tudósított a kanadai Globe and Mail lap.. A Spark Advocacy»»»
Kamera rögzítette a Tiszai pályaudvar mellett történt aktust, valamire nemet mondott a nő, ezért szúrhatott a cseh férfiLegolvasottabb
Egy 26 éves cseh férfi és egy 48 éves hajléktalan nő 2024 májusában találkoztak a miskolci Tiszai pályaudvaron. Mindketten részegek voltak, és abban egyeztek meg, hogy szexuális kapcsolatot létesítenek egymással, ezért a pályaudvar közelében lévő bokros területre mentek, azonban a nő onnan már nem »»»
Kisebbségi kormányzásra készül a szomszéd miniszterelnök
A PNL vezetősége kedden felhatalmazta a párt tárgyalóküldöttségét, hogy az eddigi kormánykoalíció többi pártjával, a Mentsétek Meg Romániát Szövetséggel (USR), a Romániai Magyar Demokrata Szövetséggel (RMDSZ) és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójával egyeztessen a kisebbségi kormányázás lehe»»»
Folyamatos lőgyakorlat és akár front-közeli kiképzés is várhat az ukrán rendőrökreLegolvasottabb
Az ukrán belügyminisztérium átfogó átalakítást jelentett be a járőrrendőrök kiképzésében, amelynek célja a harci helyzetekre való felkészültség erősítése. A tervek szerint a harctéri tapasztalattal rendelkező katonák oktatóként vesznek részt a képzésben, miközben a rendőrök rotációs rendszerben, gy»»»
Vérfagyasztó felvétel: hidegvérrel rálőtt az eladóra egy nő a benzinkúton + videóLegolvasottabb
A hatóságok a lakosság segítségét kérik annak a nőnek a felkutatásában, aki rálőtt egy benzinkút alkalmazottjára az Egyesült Államokban, Maryland államban – számolt be az ABC7 News. A hatóságok tájékoztatása szerint az eset április 17-én, este 7 óra 43 perc körül történt Columbia városában, a Cradl»»»
Megszólalt a jegybanki vezető: súlyos kockázatot találtak a pénzügyi rendszerben, ez földhöz csaphatja a gazdaságot
Az Európai Központi Bank a magánhitelezést a pénzügyi stabilitást fenyegető kockázatok egyik fő forrásának tekinti – mondta Luis de Guindos, az EKB alelnöke. A jegybanki vezető a magas piaci értékeltségeket és egyes országok laza fiskális politikáját is kockázati tényezőként jelölte meg. Kamatemelé»»»
Vizsgálja az ügyészség a csádi katonai misszió ügyét
A Fővárosi Nyomozó Ügyészség hivatali visszaélés bűntette és más bűncselekmény miatt feljelentéskiegészítést rendelt el – közölte a 444.hu megkeresésére a Központi Nyomozó Főügyészség, hozzátéve, hogy az eljárás jelenleg is folyamatban van. A lap azután fordult a főügyészséghez, hogy több forrásból»»»
Kelemen Hunorral egyeztetett Magyar Péter: „Egyetértettünk abban, hogy a múltat magunk mögött hagyjuk”
Az irodájában folytatott egyeztetést Magyar Péter és Kelemen Hunorral, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke, Románia korábbi miniszterelnök-helyettese. „Elnök úrral egyetértettünk abban, hogy a múltat magunk mögött hagyjuk, és a TISZA-kormány és az RMDSZ közösen fog az erdélyi magya»»»