kurir.mk
Харадинај до Меркел: Косово е подготвено за ЕУ
kurir.mk
Осомничената хероина на револуцијата: Германски „Шпигел“ им пресуди на Катица Јанева и Зоран Заев
makfax.com.mk
Орбан и Меркел присуствуваа на одбележувањето на 30 години од падот на Железната завеса
press24.mk
Путин во посета на Франција: Нема закана од радијација од ракетата во Северна Русија
sitel.com.mk
Министерот Бектеши патува за Косово по забраната за увоз на компир и мед од Македонија
sitel.com.mk
Штуни: Косово е најзагрозена од поранешни џихадисти
alfa.mk
Џонсон: Ќе бидеме подготвени за напуштање на ЕУ
kanal5.com.mk
Бранко Азески за косовските такси
kurir.mk
Српски медиум: Кој се офајдил од „Рекет“- Боки 13 ја финансирал српската опозиција
kapital.mk
Србија купува стратешки компании во Република Српска
Харадинај: Не беше лесно да се спречи распарчувањето на Косово
kapital.mk
Како централните банки полека но сигурно го туркаат светот кон нова финансиска криза
makfax.com.mk
Три децении од падот на Железната завеса
makfax.com.mk
Шојгу: Летовите на бомбардерите беа планирани, целта не беше затрашување на САД
sitel.com.mk
Дали Македонија и Косово се на раб на трговска војна - утре итна средба на повеќе институции
kanal5.com.mk
Мадуро: Тоа што Трамп и го прави на Венецуела, го правел и Хитлер на Евреите
puls24.mk
Топ тема во сите медиуми во Македонија, но се погласни и во регионот е изнудувањето на рекет од страна на Боки 13 од бизнисменот Орце Камчев, но и вме
makfax.com.mk
Шојгу: Нема да распоредиме нови ракети во Европа, но само под еден услов
kurir.mk
ДРАМА КАКО НА ФИЛМОВИТЕ: Сопственик на ресторан прво се качил на хаубата на нивниот автомобил во движење, потоа следува пресврт (ВИДЕО)
makfax.com.mk
Русија ги покани Трамп и Ким на прославата на 75-годишнината од победата во Втората светска војна
mia.mk
Русија ги покани Трамп и Ким на прославата на Денот на победата
kanal5.com.mk
Сугарески и Китанов на увид на работите на патот Струмица-граничен премин Ново Село
kurir.mk
Казаков до Заев и Адеми: Излезете на избори, па да видиме кого поддржува дијаспората!
kanal5.com.mk
Легендарниот рокер доживеа срцев удар , концертите одложени на неодредено
puls24.mk
"Ла Верита" го врати повлеченото видео, повторно може да се гледа на Јутјуб, ова се деталите
mia.mk
Германија мора да прими назад мигрант депортиран во Грција
makfax.com.mk
Шпански ловец се приближил до авионот на рускиот министер за одбрана
alfa.mk
Таткото ја покани Царовска да поживее со мизеријата на 8те дечиња во Црешнево
mia.mk
Си Ен Ен: Кампањата на Русија во ЦАР ја финансира „готвачот“ на Путин
kanal5.com.mk
СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ прво да побара расчистување на сите случаи за нивни функционери, па потоа да зборува за правда
alsat-m.tv
Гајсер: Завршува политичката кариера на Заев!
kurir.mk
Кинеската армија пред Хонг Конг (ВИДЕО)
press24.mk
Гајсер: Македонија го смени името како подарок за Грција
alsat-m.tv
Гајсер: Не сум ничија продолжена рака и не ги откривам помошниците од Македонија!
kapital.mk
Како Полска го решава проблемот со „одливот на мозоци“
makfax.com.mk
Mајкл Карпентер: Црна Гора да внимава на влијанието на руските валкани пари
kurir.mk
Возете внимателно: На овие места се изведуваат работи на пат
МАЈКЛ КАРПЕНТЕР: ТЕШКО СЕ РЕШАВА КОСОВСКОТО ПРАШАЊЕ ВО ГОДИНА НА ИЗБОРИ
СО СОМНИТЕЛНИ СНИМКИ ОД СОМНИТЕЛЕН ИЗВОР СЕ ПРАВИ ОБИД ДА СЕ ТУРНЕ ВЛАДАТА ВО СКОПЈЕ
АСЈА МЕТОДИЕВА: ЗАПАДЕН БАЛКАН СТРАДА ОД СЛАБИ МЕДИУМСКИ СИСТЕМИ И НЕДОСТИГ НА ТРАНСПАРЕТНОСТ
ВИЛСОН ЗА ГЛАСОТ НА АМЕРИКА: ЗЕМЈАТА КОЈА ОДИ ВО ЕУ НЕ ПРИМА ОРУЖЈЕ ОД МОСКВА
ФРУСТРАЦИИТЕ НА ПОВЕЌЕДЕЦЕНИСКИОТ ВЛАДЕТЕЛ
mia.mk
Кои се и што работат „првите дами“ на Балканот
МУЗИКАТА ДОНЕСЕ НАГРАДА НА ФЕСТИВАЛОТ НА ФИЛМСКАТА КАМЕРА
kurir.mk
СКАНДАЛ: Машинеријата на СДСМ во улога на суд- Николовски најавува пресуди, за експертите ова е политичка хајка
press24.mk
Николовски: Правдата ќе го зададе ударот за секого
press24.mk
Милошоски: Дипломатски скандал - За советничката на Пендаровски МВР на Италија се „клептофашисти"
kapital.mk
Шопингот преку Интернет станува се’ поинтересен: „Малите Амазони“ тргнаа по својот дел од колачот
puls24.mk
Стоилковиќ: Заев ќе бeга за Софија, ќе има нов cкaндал во Македонија, вмешана е странска амбасада
Дел од вистините за Израел и Македонија
sitel.com.mk
Реакциите не стивнуваат, домашната јавност бара санкции за сите инволвирани во „Рекет“
ЕУ бара темелна истрага за случајот „Рекет“

КУЛОАРСКА ДЕМОКРАТИЈА

Globus 16.07. 10:09

КУЛОАРСКА ДЕМОКРАТИЈА

Иако имаше обиди одлучувањето за клучните фигури во Унијата да се демократизира, овој пат имаме враќање назад – кулоарско договарање меѓу најмоќните нации. Ова предизивкува незадоволство во Брисел ВЛАДАН МАРЈАНОВИЌ ИЗВЛЕЧЕНА ОД РАКАВОТ Урсула фон дер Лајен изгледаше како идеален кандидат ама конечн»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining