zeriamerikes.com
TI: Kompanitë ‘fantazmë’ – në qendër të korrupsionit e pastrimit të parave
koha.net
“Germin” ankohet tek Avokati i Popullit për pakot e votimit nga diaspora që nuk u pranuan për verifikim
kohajone.com
Ligji për Korporatën e Investimeve, 19 vota kundër, Fatmir Xhafaj abstenon
klankosova.tv
Haxhiu: LDK nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në
boldnews.al
Negociatat/ Pas azilkërkuesve, Franca përmend edhe dy kushte: Gjyqësori dhe Parlamenti duhet…
Negociatat, Kodheli: Duhet të jemi krenarë, nuk shkojmë në Evropë si lypsarë
rtsh.al
Shkodër, operacioni anti-informalitet, bllokohet për herë të dytë punishtja e turshive dhe e salcave
indeksonline.net
Vjedhje masive e votave mes kandidatëve të AAK-së e PSD-së (Dokument)
INVESTIGIM/ Lana, kanali në mes të qytetit (FOTO LAJM)
Kuvendi mblidhet në seancë plenare
boldnews.al
BE na tha “Jo”. E duam, s’na do, po me kë të martohemi?
6 vjedhje në një muaj: Policia kap me “presh në duar” bandën e hajdutëve në Durrës
cna.al
“Ofendoi protestuesit”/ Klevis Balliu mesazh ambasadorit të OSBE
periskopi.com
Reagim i Periskopit mbi gjuhën rrugaçe të Xhemajl Rexhës
Çfarë kërkon Ali Ahmeti në politikë, pas dështimit të datës për negociata
boldnews.al
Noka tallet me Hahn: A nuk ishte ky që na the vjet, u hapën negociatat?
boldnews.al
Reforma Zgjedhore, PD përgatit propozimet/ Ndryshime në Kushtetutë, financimin e partive dhe…
Studentë ndërkombëtarë interes për sektorin e ujit në Shqipëri
rtsh.al
Kuvendi ka miratuar në seancën e sotme projektligjin për Korporatën e Investimeve
Tani pa gaz lotsjellës, Albin Kurti: rishikojmë demarkacionin me Malin e Zi
ekonomiaonline.com
ORCA: 16 profesorë të UP-së i kanë të vjedhura punimet shkencore
BRENDËSI/ Si e ndryshoi Turqia dinamikën e luftës në Siri? Fillimisht, të njihemi me shkak-pasojat…
boldnews.al
Kuvendi miraton Korporatën e Investimeve Shqiptare, opozita: Afera më e madhe korruptive
“Juventus” dhe Dybala, gati diskutimet për rinovimin e kontratës
Negociatat/ Vendimmarrja pozitive në Këshillin Europian, me rëndësi për vetë BE-në
gazetamapo.al
Nga aksidentet e Brahos te parada e grave të PS/ Fotot e Kuvendit sot
evropaelire.org
Prokuroria mban sekret laboratorin që do të ekzaminojë zarfet nga Serbia
tetovasot.com
Pendarovski: Lobojmë deri në momentin e fundit
sot.com.al
"Shqipëria kërkon hapjen e negociatave, jo integrim të menjëhershëm në BE’’/ Deklarata e Endri Fugës shkakton debat midis gazetarit gjerman dhe atij b
gazetablic.com
Prokuroria kërkon rigjykim për Ilir Tolajn dhe pesë zyrtarë të tjerë
Dossier/ Bariu që ulej në një tavolinë me kryeminstrin dhe reagimi i sekretarit të partisë. Shefqet Musaraj: “1 lab, një skuadër, dy, një kompani, tre
balkanweb.com
Lëvizja Vetëvendosje: Vuçiç nuk është në pozita që të komentojë simbolet. Gazetari: Mos donte flamurin e Kosovës?!
aa.com.tr
Në botë jetojnë 1,3 miliardë persona të varfër
telegrafi.com
Merkel planifikon të diskutojë zbritjen e buxhetit të BE-së për Gjermaninë pas BREXIT-it
ekonomiaonline.com
Gucati: Këtë muaj apo në nëntor do të ngritën aktakuzat e para nga Specialja
rtsh.al
Britania e Madhe arrin marrëveshje me BE-në për Brexit
Buxheti faktik 2018, Balla: Prioritet uji i pijshëm, arsimi, shëndetësia, bujqësia dhe infrastruktura

Përplasja në Shkodër mes policisë dhe protestuesve, vjen reagimi i parë i fortë nga PD

Bold News 20.06. 20:35

Përplasja në Shkodër mes policisë dhe protestuesve, vjen reagimi i parë i fortë nga PD

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me dhunën e ushtruar nga policia ndaj qytetarëve në Shkodër, në prag të takimit të Edi Ramës. “Banditët me uniformë dhe skafandra të Edi Ramës, sulmojnë me gaz ambulancën me të lënduar nga gazi. Pamjet e paprecedenta, kur policia sillet si bandë dhe nuk i hap rr»»»

boldnews.al
Gazeta Dita 20.06. 03:05

Zjarret, falangat, dhuna, pushteti, pazaret. Kush do qëndrojë?

Bedri Islami Unë kam qenë njëri ndër ata që e kanë menduar se situata në këtë prag zgjedhjesh vendore do të eskalojë dhe se fillimi i këtij eskalimi do të ishte qyteti im i lindjes, Shkodra. E kam menduar se i kam përjetuar paszgjedhjet e 31 marsit 1991, në të cilat, opozita e asaj kohe , që është »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano