shqiptarja.com
Shehi: Nuk e njohim vendimin e Kolegjit. Më 30 qershor çdo formë rezistence për të penguar zgjedhjetRrëzoi dekretin e Metës/ Basha me Kryemadhin mbled
sot.com.al
U përfshinë në përplasjet në KZAZ, Gjykata merr vendim për 4 protestues në Kukës
Tregjet mirëpresin rezultatin në Stamboll – Lira dhe tregjet e kapitalit rriten menjëherë pas lajmërimit
kallxo.com
Vëllai i Fatmir Limaj afër punësimit të rregullt në Universitetin e Prizrenit
cna.al
Takimi i Bashës me aleatët/ Dashamir Shehi: Kjo javë do kulmojë në protesta
Konjufca-Damkës: Nuk je në Parlamentin e Turqisë, por të Kosovës
​Istrefi: Me 30 korrik shkëputet kontrata me Z-Mobile
Abdullahu: Na mungon edukimi për çështjen e kursimit të ujit të pijshëm
Ky është i ftuari i radhës i Hagës
aa.com.tr
"Koalicioni i udhëhequr nga SHBA-të kundër Iranit 'do të dështojë'"
balkanweb.com
Kallaku flet për të ardhmen, Teuta godet sërish në merkato
‘Flija në karrige’, vinte nga Bubqi në Tiranë, gjesti i Agron Llakës ndaj Bes Kallakut që i ndryshoi jetën (Video)
rtsh.al
Plazhet pa roje bregdetare në Vlorë drejt mbylljes
Telekomi shkëput kontratën me Z-Mobile
Nafta zgjeron fitimet – Tensioni SHBA-Iran vijon të mbështesë çmimet
kallxo.com
Fitorja e opozitës në Stamboll sfidon autoritetin e Erdoganit
Bizneset e diasporës në Zvicër informohen me klimen e Investimeve në Kosovë
exit.al
Bosnjë e Hercegovina: Ftesa për Thaçin nuk është njohje për Kosovën
noa.al
Zbulohet platforma e opozitës për të zgjidhur krizën, pritet përgjigjja e Ramës
Koment: Rikonstruimi i Qeverisë zbardhë përplasjet mes BDI-së, dhe LSDM-së
Deportimi i shtetasve turq, AKI-ja ka kaluar kompetencat e saj
monitor.al
Investimet e OST, në 2019 plani 2.3 miliardë lekë
tetovasot.com
Policia bllokon protestuesit, nuk lejon t’i afrohen selisë së BDI-së
evropaelire.org
A do të mund të krijojë Irani armë bërthamore?
Skeda e pasurisë së deklaruar nga Fran Frrokaj: Ja si i janë rritur të ardhurat pas emërimit si kryetari i Bashkisë Lezhë
kohajone.com
Prapaskenat në PS/ Deputeti nxjerr të palarat: Si e harroi Rama, Gramozin në Tepelenë
rtsh.al
Rama kërkon garantimin e standarteve në zgjedhjet e 30 qershorit
monitor.al
Bizneset që po mbyllen dhe ato që po lulëzojnë
ekonomiaonline.com
“Gulenistët” përplasin Damkën dhe Konjufcës, reagon edhe Hoti
cna.al
Motra milionere e ministres së Ramës në KPK/ PS shkarkon dhe konfirmon gjyqtarë e prokurorë
cna.al
Të gjitha "fitoret" e Lulzim Bashës!
tetovasot.com
Bekteshi nga Konferenca ministrore në Stokholm: Republika e Maqedonisë së Veriut destinacion atraktiv me mundësi të mëdha për investim
gazetablic.com
Quni: Në raport ishte e paraparë të dëboheshin 200 shtetas turq
monitor.al
25 milionë euro kredi për zonat rurale dhe urbane
monitor.al
Toka e kripur, që po kthehet në “ar”
monitor.al
Mobiliet “Made in Albania” nisen drejt Europës
syri.net
Ligjshmëria e 30 qershorit, tërhiqet për vendim Kolegji ZgjedhorLuan Rama kujton Konicën: Guvernë s’kemi, parlament s’kemi, gjyqe s'kemi, po palaçot j
Mbledhja e PS/ Nard Ndoka ironizon Ramën: Kujdes k..ra, mos flitni në telefon
Pas mbledhjes me socialistët, Tom Doshi takim me Ramën në seli
Babai i të vrarit në Smillkovë: Hapni bisedat e funksionarëve të BDI-së për Monstrën
Bisedë me një lexues të panjohur
shekulli.com.al
Kocaqi: Shqipëria e ka të nevojshme ndryshimin e sistemit elektoral
indeksonline.net
Pasuria e Drejtorit të Urbanizmit të Fushë Kosovës që u arrestua për korrupsion
Shmanget hapësira ajrore e Iranit – Linjat ajrore botërore ndryshojnë fluturimet
Sot para selisë së BDI-së do të publikohen “bomba” , vëllau i El Chekas merr pjesë në protestë
portalb.mk
Familjarët e të vrarëve në Smillkovë: Pesë funksionarë të BDI-së janë përgjuar për rastin “Monstra”
gazetablic.com
Mustafa: Opozita ta rrëzojë PAN-in, kryeministri pastaj i takon LDK-së

Në ditën e fundit, tre kandidatura të reja për postin e kreut të Komitetit Mysliman të Shqipërisë

Shqiptarja 28.02. 12:39

Në ditën e fundit, tre kandidatura të reja për postin e kreut të Komitetit Mysliman të Shqipërisë

Në ditën e fundit të regjistrimeve për garën e Kryetarit të Komitetit Mysliman të Shqipërisë, kanë paraqitur kandidaturën e tyre dhe tre kandidatë të tjerë. Ata janë Bujar Saphiu, aktualisht nënkryetar i KMSH, Islam Hoxha, Myftiu i Kukësit, Gramoz Blliku, Myftiu i Lushnjës. Zgjedhjet do të mbahen n»»»

shqiptarja.com
Panorama 01.03. 18:29

Zgjedhjet, tërhiqet një ditë para garës kryetari i KMSH-së

Tërhiqet në momentin e fundit nga gara për një mandat të dytë kryetari i Komunitetit Mylsiman të Shqipërisë Skënder Bruçaj. Një ditë para mbajtjes së zgjedhjeve, Shqiptarja.com mëson se Bruçaj ka marrë vendimin personalisht për t’u tërhequr për arsye familjare. Ndërkohë që po sot një tjetër kandida»»»

Abcnews 11.01. 10:56

Roli i gruas ne shoqërinë moderne sipas këndvështrimit islam

“Roli i gruas në shoqërinë moderne sipas këndvështrimit islam” ka qenë tema në konferencën ndërkombëtare të zhvilluar nga Komuniteti Mysliman Shqiptar në bashkëpunim me Këshillin Botëror të Komuniteteve Myslimane. Komuniteti Mysliman i Shqipërisë në bashkëpunim me Këshillin Botëror të Komuniteteve »»»

Lapsi Lajme 02.03. 11:23

Zgjedhjet për kreun e myslimanëve, tërhiqet nga gara një tjetër kandidat

Një ditë pas tërheqjes nga gara për kreun e ri të KMSH Skënder Bruçaj, një tjetër kandidat është tërhequr nga gara. Mësohet se është tërhequr nga gara Myftiu i Kukësit Islam Hoxha. ... »»»

lapsi.al
Syri 02.03. 11:45

Votimet për KMSH, Bruçaj: Hapa rrugë, por mund të kisha edhe një mandat Komentet

11:31, 02/03/2019 Mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të Komunitetit Mysliman për zgjedhjen e kryetarit të ri nisi në orën 10:30 tek Medreseja e Tiranës. Myftiu i Kukësit, Islam Hoxha është tërhequr në ditën e zgjedhjeve nga gara për kreun e ri të Komunitetit Mysliman Shqiptar. Nga gjashtë kandida»»»

syri.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano